Focus Club Tr
Bu site kapanmıştır.
YENİ sitemiz; www.FocusClubTr.com

Focus Club Tr
Bu site kapanmıştır.
YENİ sitemiz; www.FocusClubTr.com

Focus Club Tr
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap
uA_Y_C_A
9260 Mesajlar - 29%
YSF
5163 Mesajlar - 16%
esmerce
4642 Mesajlar - 14%
BARAN
3931 Mesajlar - 12%
drmert
2899 Mesajlar - 9%
siyah&beyaz
2446 Mesajlar - 8%
ALPER
1150 Mesajlar - 4%
madmax5
1091 Mesajlar - 3%
Anchowy61
914 Mesajlar - 3%
Samet Özeren
688 Mesajlar - 2%

Paylaş|

ARAÇ TERCİH ?! Yardımınıza çok ihtiyacım var!!!!

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek
Sayfaya git : Önceki  1 ... 8 ... 13, 14, 15, 16  Sonraki
YazarMesaj
uA_Y_C_A
Yönetim
Yönetim
uA_Y_C_A

ARAÇ TERCİH ?! Yardımınıza çok ihtiyacım var!!!! - Sayfa 14 Vide
MesajKonu: Geri: ARAÇ TERCİH ?! Yardımınıza çok ihtiyacım var!!!! ARAÇ TERCİH ?! Yardımınıza çok ihtiyacım var!!!! - Sayfa 14 Icon_m12Çarş. 25 Ağus. - 2:49

En basta bunu soylemistim...abarti ucuz degil normal diye.. Dogru yeah

Otv indirmi apayri bi durum spesifik seyleri bosver zaten..

Herneyse cok da fifi sametcim...Paran varsa ne rahat ulkemizde..

P.v = N.R.T
http://www.focusclubtr.com
esmerce
Moderatör
Moderatör
esmerce

MesajKonu: Geri: ARAÇ TERCİH ?! Yardımınıza çok ihtiyacım var!!!! ARAÇ TERCİH ?! Yardımınıza çok ihtiyacım var!!!! - Sayfa 14 Icon_m12Çarş. 25 Ağus. - 3:06

Yakup muhtemelen 6s geriden yazdığın içün muhtemelen sende saat 23:30 - 00:00 olmalı ..

Bakınız ben ise Mahmut u kutlamak için zebahın 6 sında pc yi açıyorum Wink

Yeni aracın hayırlı olsun Mahmut güle güle bin; Ankara da da yer gök Focus olmuş yeah
drmert
Moderatör
Moderatör
drmert

MesajKonu: Geri: ARAÇ TERCİH ?! Yardımınıza çok ihtiyacım var!!!! ARAÇ TERCİH ?! Yardımınıza çok ihtiyacım var!!!! - Sayfa 14 Icon_m12Çarş. 25 Ağus. - 3:12

Yine atışacak bir konu bulmuşsunuz kendinize Gülüş

Yakup'cum İsofix bağlantısını fiyata dahil ettiremedim maalesef,para da para diye tutturdular Smile
Umarım abartı bir fiyatı yokturdur.
Bu araba alma serüvenimde şunu çok net olarak gördüm.40-45 Bin Lira civarlarında alınabilecek en mantıklı araba Focus.
Umarım bu durum yeni kasada da böyle devam eder desemde etmeyeceğine eminim.
"One Ford one Focus" hikayesinin nadide Memleketimiz'de sökmediğini elemle izleyeceğiz !!!

Yani Yakup bir kez daha haklı çıkacak (maalesef Smile ).

Demek ki mp3 için Aux girişi var bu arabada.Ancak bunu torpido da görememiştim.
Yakup'un bahsettiği iki tarafı erkek 3,5 mm jak var bende,bugün Sony Müzik sistemini bir test edeleim bakalım,"İnna" bacımızda bu konuda yardımcı olur diye düşünüyorum Gülüş

Not:Yakup Amerika'da saatler buraya göre ters sanırsam,tikkat ette fecrin dönmesin
kop
drmert
Moderatör
Moderatör
drmert

MesajKonu: Geri: ARAÇ TERCİH ?! Yardımınıza çok ihtiyacım var!!!! ARAÇ TERCİH ?! Yardımınıza çok ihtiyacım var!!!! - Sayfa 14 Icon_m12Çarş. 25 Ağus. - 3:15

Anaaaa !!!
Tolga'cım çok teşekkür ederim de sabahın köründe niidyon ?? Uyku tutmadı galiba...
esmerce
Moderatör
Moderatör
esmerce

MesajKonu: Geri: ARAÇ TERCİH ?! Yardımınıza çok ihtiyacım var!!!! ARAÇ TERCİH ?! Yardımınıza çok ihtiyacım var!!!! - Sayfa 14 Icon_m12Çarş. 25 Ağus. - 3:15

Inna yı kuca.. pardon yan koltuğunda hissedeceğine eminim yeah

Aux in tam olarak torpido kapağının kilitlendiği noktanın solunda kalıyor tikatle bakarsan anca görürsün; yeri enteresan seçilmiş ve jak takılıyken torpidoyu kapamak nerdeyse impossible..
esmerce
Moderatör
Moderatör
esmerce

MesajKonu: Geri: ARAÇ TERCİH ?! Yardımınıza çok ihtiyacım var!!!! ARAÇ TERCİH ?! Yardımınıza çok ihtiyacım var!!!! - Sayfa 14 Icon_m12Çarş. 25 Ağus. - 3:16

Uyku tutmadı hanım -sanırım- midesini üşüttüğünden geceyi hastanede geçirdi + k.valide de 9 da ameliyata girecek.

Evde vaziyet biraz karışık anlayacağın.

En son esmerce tarafından Çarş. 25 Ağus. - 3:30 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
esmerce
Moderatör
Moderatör
esmerce

MesajKonu: Geri: ARAÇ TERCİH ?! Yardımınıza çok ihtiyacım var!!!! ARAÇ TERCİH ?! Yardımınıza çok ihtiyacım var!!!! - Sayfa 14 Icon_m12Çarş. 25 Ağus. - 3:28

Ben yavaştan çıkayım hanımı hastaneden alacağım görüşmek üzere..
drmert
Moderatör
Moderatör
drmert

MesajKonu: Geri: ARAÇ TERCİH ?! Yardımınıza çok ihtiyacım var!!!! ARAÇ TERCİH ?! Yardımınıza çok ihtiyacım var!!!! - Sayfa 14 Icon_m12Çarş. 25 Ağus. - 3:43

Geçmiş olsun Tolga'cım,Allah şifalar versin.

Aux girişi için neden öyle saçma bir yer seçmişler ki koskoca arabada ?!!!!
İnteresting...
drmert
Moderatör
Moderatör
drmert

MesajKonu: Geri: ARAÇ TERCİH ?! Yardımınıza çok ihtiyacım var!!!! ARAÇ TERCİH ?! Yardımınıza çok ihtiyacım var!!!! - Sayfa 14 Icon_m12Çarş. 25 Ağus. - 4:08

Arkadaşlar Titanium donanım seviyesinde bulunan "çift kilitleme" neyin nesidir?
Alarm'ı yeterince güvenlimidir?
Anahtarsız çalıştırma sistemi nasıl çalışıyor? Anahtarın belli bir mesafede falan olmasımı gerekiyor vs vs..?

O listede yazmayan başka donanımı yada özelliği var mıdır?
drmert
Moderatör
Moderatör
drmert

MesajKonu: Geri: ARAÇ TERCİH ?! Yardımınıza çok ihtiyacım var!!!! ARAÇ TERCİH ?! Yardımınıza çok ihtiyacım var!!!! - Sayfa 14 Icon_m12Çarş. 25 Ağus. - 4:09

Bu arada benim aracın rengi Fırtına Gri imiş.... Rolling Eyes
YSF
Moderatör
Moderatör
YSF

MesajKonu: Geri: ARAÇ TERCİH ?! Yardımınıza çok ihtiyacım var!!!! ARAÇ TERCİH ?! Yardımınıza çok ihtiyacım var!!!! - Sayfa 14 Icon_m12Çarş. 25 Ağus. - 5:06

Doktorum tekrar hayırlı uğurlu olsun. Allah kaza bela vermesin.

Tolga'cım geçmiş olsun, eşine ve k.validene. Acil şifalar versin rabbim.

Yakup ve Samet ikinizde haklısınız ama alacağınız yok. Smile Aynı konudaki 2 farklı sıkıntıyı belirtiyorsunuz, ama aynı şeyi tartışmıyorsunuz. ikinizde doğru noktalara parmak basıyorsunuz.
BARAN
Yönetim
Yönetim
BARAN

MesajKonu: Geri: ARAÇ TERCİH ?! Yardımınıza çok ihtiyacım var!!!! ARAÇ TERCİH ?! Yardımınıza çok ihtiyacım var!!!! - Sayfa 14 Icon_m12Çarş. 25 Ağus. - 6:18

drmert demiş ki:
Arkadaşlar Titanium donanım seviyesinde bulunan "çift kilitleme" neyin nesidir?
Alarm'ı yeterince güvenlimidir?
Anahtarsız çalıştırma sistemi nasıl çalışıyor? Anahtarın belli bir mesafede falan olmasımı gerekiyor vs vs..?

O listede yazmayan başka donanımı yada özelliği var mıdır?

Çift kilitleme; aracın kumandasındaki kilitleme tuşuna üst üste 2 kez basarsan devreye girer.Sinyal lambalarının yanıp sönmesinden devrede olduğunu anlarsın.Bu kilitleme ile araç hem dışarıdan hemde içeriden açılamaz hale gelir.Araç içinde yolcu varken kullanılmaması güvenlik açısından önemlidir.
Çift kilitleme devreye girince aracın alarmıda devreye giriyor, kaputun bagajın yada kapıların açılmaya çalışılması ile çok silik bir ötme sesi ile alarmı çaldırıyor.Ayrıca birde aracın içinde hareket sensörleri var; araç içinde hareketleneme olduğunda algılayıp ötüyor, ama dediğim gibi çok silik bir sesi var.

Anahtarsız çalıştırma; anahtarın belli bir mesafede olması gerekli tabii.Anahtar evde sen araç içindesin aracı çalıştıramazsın.Zaten ekranda anahtar bulunamadı gibi bir uyarı belirir.Anahtar cebinde yada çantanda olabilir.Debriyaja basıp start düğmesine basarsan çalışır.Anahtarı bagajda bırakırsan yine uyarı veriyor hatırladığım kadarıyla.
drmert
Moderatör
Moderatör
drmert

MesajKonu: Geri: ARAÇ TERCİH ?! Yardımınıza çok ihtiyacım var!!!! ARAÇ TERCİH ?! Yardımınıza çok ihtiyacım var!!!! - Sayfa 14 Icon_m12Çarş. 25 Ağus. - 7:01

Araç çalışır vaziyette iken anahtar uzaklaştırılırsa ne olur acep?
YSF
Moderatör
Moderatör
YSF

MesajKonu: Geri: ARAÇ TERCİH ?! Yardımınıza çok ihtiyacım var!!!! ARAÇ TERCİH ?! Yardımınıza çok ihtiyacım var!!!! - Sayfa 14 Icon_m12Çarş. 25 Ağus. - 7:09

Güzel bi soru Smile Stop eder herhalde.
ALPER
Yönetim
Yönetim
ALPER

MesajKonu: Geri: ARAÇ TERCİH ?! Yardımınıza çok ihtiyacım var!!!! ARAÇ TERCİH ?! Yardımınıza çok ihtiyacım var!!!! - Sayfa 14 Icon_m12Çarş. 25 Ağus. - 7:28

Samet Özeren demiş ki:

Benim altımdaki aracın sıfır fiyatı 'kampanyasız' 42.500 lira ,, 207 gt'ninde 40 lı bişey olması lazımdı neyin peşindesiniz ?

Biz bişeyin peşinde değiliz sen neyin peşindesin ? 0 ı 25.000 lira olan bir araca sırf motoru ve donanımı yüzünden 42 Bin Tl verilmez.. Hemde bu araç B sınıfıysa hiç verilmez.. Burdaki suçlunun Devlet veya Bayi olmasını Tartışmıyoruz,Tartıştığımız mevzu bu fiyatı en çok hakeden aracın hangisi olduğuydu,51 Bin tl ye Dizel DSG Polo var,Yukarıda demişsinde Yakup'a mantıksız konuşuyosun diye,Ozaman polonun 51 bin tl olmasını,C sınıfı araçlarında 60-70 bin lerden başlamalarını kabul ediyosun.

Ne diyim Gayet mantıklı..

Türkiyedeki 1.6 Motor araç fiyatları Avrupadakilerle hemen hemen aynı,Hatta bazı araçlar Türkiyede Daha bile ucuz,Tutturmuşunuz bi vergi diye.
BARAN
Yönetim
Yönetim
BARAN

MesajKonu: Geri: ARAÇ TERCİH ?! Yardımınıza çok ihtiyacım var!!!! ARAÇ TERCİH ?! Yardımınıza çok ihtiyacım var!!!! - Sayfa 14 Icon_m12Çarş. 25 Ağus. - 9:40

drmert demiş ki:
Araç çalışır vaziyette iken anahtar uzaklaştırılırsa ne olur acep?

Tam olarak hatırlamamakla birlikte, stop etmiyor diye biliyorum.

cadaver1912
Comfort
Comfort
cadaver1912

MesajKonu: Geri: ARAÇ TERCİH ?! Yardımınıza çok ihtiyacım var!!!! ARAÇ TERCİH ?! Yardımınıza çok ihtiyacım var!!!! - Sayfa 14 Icon_m12Çarş. 25 Ağus. - 9:43

tempralarda kontaktan anahtarı cıkarsan da çalışmaya devam ediyordu araç Smile
http://www.fordayedekparca.com
YSF
Moderatör
Moderatör
YSF

MesajKonu: Geri: ARAÇ TERCİH ?! Yardımınıza çok ihtiyacım var!!!! ARAÇ TERCİH ?! Yardımınıza çok ihtiyacım var!!!! - Sayfa 14 Icon_m12Çarş. 25 Ağus. - 9:49

Evet bazı araçlarda öyleydi. Hangi araç hatırlamıyorum ama anahtarı çıkarıp bagajı açardı bi tanıdık araç hala çalışır vaziyette. ahaha Ama tempradan farklı bi araçtı buda.
Anchowy61
Ghia
Ghia
Anchowy61

MesajKonu: Geri: ARAÇ TERCİH ?! Yardımınıza çok ihtiyacım var!!!! ARAÇ TERCİH ?! Yardımınıza çok ihtiyacım var!!!! - Sayfa 14 Icon_m12Çarş. 25 Ağus. - 10:35

Lagunalardaki kartlı sistem gibiyse stop etmiyor.
Anchowy61
Ghia
Ghia
Anchowy61

MesajKonu: Geri: ARAÇ TERCİH ?! Yardımınıza çok ihtiyacım var!!!! ARAÇ TERCİH ?! Yardımınıza çok ihtiyacım var!!!! - Sayfa 14 Icon_m12Çarş. 25 Ağus. - 10:36

Tolga geçmiş olsun. Allah acil şifalar verir inşallah.
Samet Özeren
Bölüm Moderatörü
Bölüm Moderatörü
Samet Özeren

MesajKonu: Geri: ARAÇ TERCİH ?! Yardımınıza çok ihtiyacım var!!!! ARAÇ TERCİH ?! Yardımınıza çok ihtiyacım var!!!! - Sayfa 14 Icon_m12Çarş. 25 Ağus. - 12:27

LethaL demiş ki:
Samet Özeren demiş ki:

Benim altımdaki aracın sıfır fiyatı 'kampanyasız' 42.500 lira ,, 207 gt'ninde 40 lı bişey olması lazımdı neyin peşindesiniz ?

Biz bişeyin peşinde değiliz sen neyin peşindesin ? 0 ı 25.000 lira olan bir araca sırf motoru ve donanımı yüzünden 42 Bin Tl verilmez.. Hemde bu araç B sınıfıysa hiç verilmez.. Burdaki suçlunun Devlet veya Bayi olmasını Tartışmıyoruz,Tartıştığımız mevzu bu fiyatı en çok hakeden aracın hangisi olduğuydu,51 Bin tl ye Dizel DSG Polo var,Yukarıda demişsinde Yakup'a mantıksız konuşuyosun diye,Ozaman polonun 51 bin tl olmasını,C sınıfı araçlarında 60-70 bin lerden başlamalarını kabul ediyosun.

Türkiyedeki 1.6 Motor araç fiyatları Avrupadakilerle hemen hemen aynı,Hatta bazı araçlar Türkiyede Daha bile ucuz,Tutturmuşunuz bi vergi diye.

Benim neyin peşinde olduğum seni alakadar etmez Wink İsteyen istediği parayı verir sıfıır 33 bin liradan başlayan focusa 41 bin lira vermeninde anlamı yok senin mantığına bakarak konuşursak Wink Ben yakupla tartışıyorum onu muhttab alıyorum sen niye atlıyosun ? Parasını hak ediyorsa veririm yeterki haketsin zamanında 47 bin liraya kadar üst limit belirlenmiş focusun sözleşmesine imza basmazdım yoksa

Sen şu 1.6 ucuz arabaları bi göstersene bana .Vergi oranlarından (KDV,ÖTV) haberin yok boş konuşuyosun tutturmuşsunuz bi vergi diye falan 41 bin liralık aracın ne kadarı vergi olduğunu sorsak bilmezsin.
ALPER
Yönetim
Yönetim
ALPER

MesajKonu: Geri: ARAÇ TERCİH ?! Yardımınıza çok ihtiyacım var!!!! ARAÇ TERCİH ?! Yardımınıza çok ihtiyacım var!!!! - Sayfa 14 Icon_m12Çarş. 25 Ağus. - 12:37

Samet Özeren demiş ki:
LethaL demiş ki:
Samet Özeren demiş ki:

Benim neyin peşinde olduğum seni alakadar etmez Wink İsteyen istediği parayı verir sıfıır 33 bin liradan başlayan focusa 41 bin lira vermeninde anlamı yok senin mantığına bakarak konuşursak Wink Ben yakupla tartışıyorum onu muhttab alıyorum sen niye atlıyosun ? Parasını hak ediyorsa veririm yeterki haketsin zamanında 47 bin liraya kadar üst limit belirlenmiş focusun sözleşmesine imza basmazdım yoksa

Sen şu 1.6 ucuz arabaları bi göstersene bana .Vergi oranlarından (KDV,ÖTV) haberin yok boş konuşuyosun tutturmuşsunuz bi vergi diye falan 41 bin liralık aracın ne kadarı vergi olduğunu sorsak bilmezsin.

33 Bin liralık Dediğin araç Focus ve C sınıfı bir araç,Corsa dediğin araçta B sınıfı.. Bu şekilde basite indirerek düşünürsen o küçük beynin aradaki farkı anlar.

Yakupu Muhatap alarak konuşuyorum demişsin,Burası bir Tartışma platformu.. İstersen bir kişiye yaz istersen tüm foruma,Yazdığın şeyleri alıntı yaparak cevaplamak forumdaki tüm üyelerin hakkıdır.

1.6 Motorlu bir aracın en son 18% KDV si ve Kdv Düşüldükten sonra 37%'de Ötv si vardı,Türkiyedeki 1.6 Araç fiyatlarını arttıran veri değil şirketlerdir,.Aynı araçların yabancı ve Türkiye sitelerine girerek fiyat kıyaslaması yapabılırsin böylece bişeyler öğrenmiş olursun.

Sana Corsan İle Mutlulukar Hayatım,Birdaha bu foruma uğramaman dileğimle.

Samet Özeren Nickli Üye,Forum Üyelerini Tartışma ortamına sürüklemek ve Forum kurallarının 10. Maddesine Aykırı Davranışta bulunduğu için Forumumuzdan Uzaklaştırılmıştır.. İlk defa yaşadığımız bu Talihsizliğin birdaha olmamasını Forum Admini olarak Temenni ederim.

En son LethaL tarafından Çarş. 25 Ağus. - 14:32 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
uA_Y_C_A
Yönetim
Yönetim
uA_Y_C_A

MesajKonu: Geri: ARAÇ TERCİH ?! Yardımınıza çok ihtiyacım var!!!! ARAÇ TERCİH ?! Yardımınıza çok ihtiyacım var!!!! - Sayfa 14 Icon_m12Çarş. 25 Ağus. - 14:06

Doktorummmmmmmmmmmmmm Smile

Firtinalandan yaniiii Smile)

Hadi bakalimmmmm gorelim seni onun icindeee Smile yine aylar gecmesindeee Smile

Alper Samet abi sakin olun hayati yasamaya bakalim araba felan hikaye tadinda kalsin zaten bu forumu ne amacla actik herkes biliyor...Araba bahane hayat sahane Razz

Tolga abi oncelikle gecmis olsun

evettt 7 geri burasi
http://www.focusclubtr.com
ALPER
Yönetim
Yönetim
ALPER

MesajKonu: Geri: ARAÇ TERCİH ?! Yardımınıza çok ihtiyacım var!!!! ARAÇ TERCİH ?! Yardımınıza çok ihtiyacım var!!!! - Sayfa 14 Icon_m12Çarş. 25 Ağus. - 14:32

Gülüş
Anchowy61
Ghia
Ghia
Anchowy61

MesajKonu: Geri: ARAÇ TERCİH ?! Yardımınıza çok ihtiyacım var!!!! ARAÇ TERCİH ?! Yardımınıza çok ihtiyacım var!!!! - Sayfa 14 Icon_m12Çarş. 25 Ağus. - 14:51

1,5 aydır yokum ama ilk defa böyle bir antipatik bir tartışma oldu galiba. Gereken yapılmış zaten.

ARAÇ TERCİH ?! Yardımınıza çok ihtiyacım var!!!!

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön
14 sayfadaki 16 sayfasıSayfaya git : Önceki  1 ... 8 ... 13, 14, 15, 16  Sonraki