Focus Club Tr
Bu site kapanmıştır.
YENİ sitemiz; www.FocusClubTr.com

Focus Club Tr
Bu site kapanmıştır.
YENİ sitemiz; www.FocusClubTr.com

Focus Club Tr
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap
uA_Y_C_A
9260 Mesajlar - 29%
YSF
5163 Mesajlar - 16%
esmerce
4642 Mesajlar - 14%
BARAN
3931 Mesajlar - 12%
drmert
2899 Mesajlar - 9%
siyah&beyaz
2446 Mesajlar - 8%
ALPER
1150 Mesajlar - 4%
madmax5
1091 Mesajlar - 3%
Anchowy61
914 Mesajlar - 3%
Samet Özeren
688 Mesajlar - 2%

Paylaş|

Yeni focus Fiyatları Belli Olmaya Başladı...

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek
Sayfaya git : Önceki  1, 2
YazarMesaj
Eren_Öztürk
Web Designer
Web Designer
Eren_Öztürk

Yeni focus Fiyatları Belli Olmaya Başladı... - Sayfa 2 Vide
MesajKonu: Geri: Yeni focus Fiyatları Belli Olmaya Başladı... Yeni focus Fiyatları Belli Olmaya Başladı... - Sayfa 2 Icon_m12Salı 29 Mart - 17:14

uA_Y_C_A demiş ki:
Popülerliğini yitirmek bu anlama gelmez ki ?

Gezdiğim caddede bmw den başka araba yok :S ahaha Ama hep popülerimdir ahaha Neyse farklı açıdan bakıyoruz birazda demek istediğin şeyin tam karşılığı popularite olmayabilir..ona takıldım sadece Smile

Buarada geçen yıla kadar en çok saten C sınıfı HB Golf ve Focus'dur (europe)

Evet kasteddiğim şey bu manada değil ama bunu tam olarak ifade edecek kelimeyi bulamıyorum Smile Anlayan anlamıştır Smile
uA_Y_C_A
Yönetim
Yönetim
uA_Y_C_A

MesajKonu: Geri: Yeni focus Fiyatları Belli Olmaya Başladı... Yeni focus Fiyatları Belli Olmaya Başladı... - Sayfa 2 Icon_m12Salı 29 Mart - 17:15

yeah yeah
http://www.focusclubtr.com
madmax5
Titanium
Titanium
madmax5

MesajKonu: Geri: Yeni focus Fiyatları Belli Olmaya Başladı... Yeni focus Fiyatları Belli Olmaya Başladı... - Sayfa 2 Icon_m12Salı 29 Mart - 17:16

ROCKERROLLER demiş ki:
Yorumum nereye gitti yahu??

arkadasımız dogru söylüyor

yorumumu kaybettim yenisini yazacağımdan dolayı eskisi hükümsüzdür.bölümü olması lazım.....
uA_Y_C_A
Yönetim
Yönetim
uA_Y_C_A

MesajKonu: Geri: Yeni focus Fiyatları Belli Olmaya Başladı... Yeni focus Fiyatları Belli Olmaya Başladı... - Sayfa 2 Icon_m12Salı 29 Mart - 17:19

madmax5 demiş ki:
ROCKERROLLER demiş ki:
Yorumum nereye gitti yahu??

arkadasımız dogru söylüyor

yorumumu kaybettim yenisini yazacağımdan dolayı eskisi hükümsüzdür.bölümü olması lazım.....

Talebiniz öneri olarak dikkate alınmıştır. deal
madmax5
Titanium
Titanium
madmax5

MesajKonu: Geri: Yeni focus Fiyatları Belli Olmaya Başladı... Yeni focus Fiyatları Belli Olmaya Başladı... - Sayfa 2 Icon_m12Salı 29 Mart - 17:20

teşekkürler efendim....yorumunu kaybeden tüm arkadaşlar için geliyor........
ROCKERROLLER
Trend
Trend
ROCKERROLLER

MesajKonu: Geri: Yeni focus Fiyatları Belli Olmaya Başladı... Yeni focus Fiyatları Belli Olmaya Başladı... - Sayfa 2 Icon_m12Salı 29 Mart - 17:26

Demiştimki Ben FOCUS TİTX PLUS RED CANDY SEDANA 58 binde veririm 68 Binde...Türkiye şartlarına Focustan daha uygun bir otomobil bulan varsa beni ikna etsin o arabaya vericem o parayı...Yok çünkü...
madmax5
Titanium
Titanium
madmax5

MesajKonu: Geri: Yeni focus Fiyatları Belli Olmaya Başladı... Yeni focus Fiyatları Belli Olmaya Başladı... - Sayfa 2 Icon_m12Salı 29 Mart - 18:10

helal sana ROCKERROLLER tek geciyom seni bu forumda.....ilk sen alıcan galiba bu gidişle.....para gani galiba.....
ROCKERROLLER
Trend
Trend
ROCKERROLLER

MesajKonu: Geri: Yeni focus Fiyatları Belli Olmaya Başladı... Yeni focus Fiyatları Belli Olmaya Başladı... - Sayfa 2 Icon_m12Salı 29 Mart - 20:22

madmax5 demiş ki:
helal sana ROCKERROLLER tek geciyom seni bu forumda.....ilk sen alıcan galiba bu gidişle.....para gani galiba.....
Yaaa nasıl gani nasıl gani yani...Para gani falan diil ama benzine bu kadar zam gelirken kimse kusura bakmasın ben benzinli focusa daha fazla dayanamam,benzinliğe girince adamlar çiçeklerle karşılayacak yakında....En azından taksite öderimde arabanın taksitine ödüyorum diye teselli ederim kendimi...Bu ne yaaa...Hem zaten ne olacak abi,bi daha mı gelecem dünyaya,istediğim arabaya şu yaşta binmedikten sonra napcam ben onu bunu şunu...Taksiti öderiz,çalışır kazanırız....Cesaret yoksa ne mal sahibi olursun ne şan ne de hanedan...Smile))
madmax5
Titanium
Titanium
madmax5

MesajKonu: Geri: Yeni focus Fiyatları Belli Olmaya Başladı... Yeni focus Fiyatları Belli Olmaya Başladı... - Sayfa 2 Icon_m12Salı 29 Mart - 20:39

haklısın ama baştan demiştin sunroof falan sanırım x paket için benzinlisini seçtim diye orda bence hata yapmışın gerçekten benzinli olanına dayanmak zor cünkü...ama umarı hayallerine kavusursun 68.000 de veririm deyince dedim üstad hızlı giriyor bu işe...evet haklısın zamanında binmek lazım heryaşta o yaşın hakkını vererek...sen güçlü bir yüreksin eminim hakettiğini alırsın.....

not:ben mazotlu aldım ama yeni focusta mutlaka 180 ps düşünüyorum yaşlıda olsak performansını ölçmek istiyorum söle rüzgarla yol almak...
ROCKERROLLER
Trend
Trend
ROCKERROLLER

MesajKonu: Geri: Yeni focus Fiyatları Belli Olmaya Başladı... Yeni focus Fiyatları Belli Olmaya Başladı... - Sayfa 2 Icon_m12Salı 29 Mart - 21:06

Abi boşver ne performansı yaaa...O Beygiri koşturacak yol nerde...Otobana bile mobese koymuşlar gacırt diye geçiriyorlar cezayı...Hem dizelin Torku Ecoboosttan altta kalmıyorki....Ralli mi yapıcaz bu saatten sonra...Efendi efendi az yakan konforlu focusla klimanı aç öyle dolaş püfür püfür [Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] Sonra performans ölçüüm derken cüzdanının performansını ölçmeye başlarsın ki mazallah yetersiz kalır valla ecoboost falan kurtarmaz Smile))Sen gel dizele devam et,ben hayatta bidaha benzinli focus almam,diil ecoboost,ecobedava olsa almam benzinli focusu....
fenkli
Ghia
Ghia
fenkli

MesajKonu: Geri: Yeni focus Fiyatları Belli Olmaya Başladı... Yeni focus Fiyatları Belli Olmaya Başladı... - Sayfa 2 Icon_m12Salı 29 Mart - 21:21

182 rakamı çok kışkırtıcı.... bende bu sefer benzinli düşünüyorum ama.. inşallah pişman olmam...dizelinde torku yüksekde.. 0-100 ü zayıf... ayrıca soluğu kısa... bakalım birde ecoboost binelim.. teknolojiyi kullanmak lazım, adamlar yapmış.. Smile

bu arada bugün ford bayi nisan başında focuslar geliyor dedi... Smile coştum.. bakalım doğruysa bilgi bikaç hafta sonra göreceğiz FIII leri..
ROCKERROLLER
Trend
Trend
ROCKERROLLER

MesajKonu: Geri: Yeni focus Fiyatları Belli Olmaya Başladı... Yeni focus Fiyatları Belli Olmaya Başladı... - Sayfa 2 Icon_m12Salı 29 Mart - 21:29

Abi benzinli araba alacak kadar zengin diilim valla,öyle sanıyordum ama diilmişim Sad Bence ecoboost gazıyla alıyorsanız km de 40 kuruş yakmayıda göze alın...Benzin 4.5 liraya dayandı ,12 haziran seçimlerinden sonra kesin 5 tl yi geçer...Ben 1-100 de hızlanma peşinde diilim,az yakıta çok konfor peşindeyim....Bu arada askerdeki gibi gün saydırttı bu focusta yaaa....
uA_Y_C_A
Yönetim
Yönetim
uA_Y_C_A

MesajKonu: Geri: Yeni focus Fiyatları Belli Olmaya Başladı... Yeni focus Fiyatları Belli Olmaya Başladı... - Sayfa 2 Icon_m12Salı 29 Mart - 22:14

dizelde 4'ü geçer.

bu ayrımı yapmak çok saçma geliyor..herşey yüksek abi..tutup bu yüksek alçağa geçelim dersen o da yükselir..Geçici çözümler bunlar ! bence
YSF
Moderatör
Moderatör
YSF

MesajKonu: Geri: Yeni focus Fiyatları Belli Olmaya Başladı... Yeni focus Fiyatları Belli Olmaya Başladı... - Sayfa 2 Icon_m12Çarş. 30 Mart - 5:40

Ne mazotun hırıltısı, nede benzinin ateş pahası. Şu an LPG forever cheers
Benzinli kadar sessiz, dizel kadar cimri. ahaha

Ama Yakup'un dediği gibi, artış olduğunda hepsi aynı paralelde artacaktır. Millet olarak tepki koyup fiyatı indirtmek lazım, daha kalıcı çözümler bulmak lazım. LPG ilk çıktığında benzine oranla çok ucuzdu ama şimdi yarısı kadar aşağı yukarı. Talep arttıkca oda artar bu zihniyetle.
aybaba31
Yeni üye
Yeni üye
aybaba31

MesajKonu: Geri: Yeni focus Fiyatları Belli Olmaya Başladı... Yeni focus Fiyatları Belli Olmaya Başladı... - Sayfa 2 Icon_m12Çarş. 30 Mart - 8:51

Eren_Öztürk demiş ki:
Arkadaşlar burası ford marka araç sahiplerinin ağırlıkta bulundukları genelinin focus sahibi olduğu bir forum sitesidir. Bu sitede bu kadar insanı birleştiren tek şey ford markasına olan sevgisi beğenisidir.
Şimdi arkadaşlar konuşuyor bu para eder etmez şeklinde. Bu tamamen göreceli bir kavramdır. Benim için 50 Bin TL kolay kazanılan bir paradır senin için değildir veya tam tersi.
Makyajlı Toyota Corolla bile şuan direk kopyalayıp yapıştırıyorum.

Corolla Dizel 1.4 D-4D Elegant M/M 57,000
Yukarda yazan liste fiyatından satılıyor Bu araçta C segmentli bir araç.

Yeni Golf Highline Bu araçta C segmentli ve 60 Bin tl

Megane HB Privilège 1.5 dCi EDC 110 bg 52.100 TL

Yeni Astra HB 1.6 180 HP Active Select Cosmo 57.743

Yeni çıkacak olan focus c segmentinden çok d segmenti seviyesinde kaliteye sahiptir.
Üzerinde bulunan motoru bile üstün teknoloji ürünüdür. Detaylarını araştırın öğrenin.

Şimdi size sormak istiyorum rakibi olan bu araçların fiyatları çok düşükte Sadece Focus mu aşırı pahalı???

Ben Volvo S40'da kullanmış birisiyim. Focus çok daha donanımlı bir araç fiyatına göre.

Ben bir aracın fiyatını kıyaslarken önce donanımını incelerim donanımından sonra yedek parça imkanlarını incelerim. Türkiyenin her bölgesinde bu araca temin edebileceğim yedek parça varmı diye bakarım.

Biz kulaktan dolma bilgilerle konuşmuyoruz hiç bir zaman. TDCİ Duratorq motorunda, Yeni Ecoboost motorunda nasıl bir teknolojiye sahip olduğunu biliyoruz.

Kimse Focusu Alfa romeo ile Mercedes veya Bmw gibi markalar ile karşılaştırmıyor.
C segmentte satışa sunulan Türkye yollarında sıklıkla gördüğümüz araçlarla kıyaslıyoruz.
Diğer araçların fiyatlarıda ortada daha halen focus III için tahmin edilen fiyat size abartılı geliyorsa ya ön yargılısınız yada diğer rakiplerinin fiyatlarından bihabersiniz.

Araç daha satışa sunulmadı fiyatlarıda belli olmadı fiyatı belli olmayan bir araç üzerine varsayımlar üzerine tartışmayıda doğru bulmuyorum. Gelince hep beraber öğreniriz fiyatını.
İmlada hatan olduysa affedin.

Diğer markaların fiyatları verilirken hepsinde dizel otomatik versiyonlarının tam donanımli fiyatları gösterilmiş. focus dizelin otomatik vites dizel araci yok ve uzun süre daha olmayacak. Dolayasıyla örnek olarak verilen fiyatlar tutarlı bir karşılastirma için uygun degil. Focus dizel düz vitesle diger markalarin düz vites dizel fiyatlarni karşılaştırmak gerekir.Yanlış bilgilendirme yapmazsak sevinirim. Daha sağlıklı bir karşılastırma için aşağıda ben bir kaç örnek vereyim aynı sınıfta tam donanımlı dizel araç fiyatlarından.

VOLKSWAGEN Golf 1.6 TDi Highline : 54,400 TL
TOYOTA Corolla 1.4 D-4D Elegant : 53,800 TL
TOYOTA Auris 1.4 D-4D Elegant : 48,500 TL
RENAULT Megane HB Privilège 1.5 dCi : 47,100 TL
OPEL Yeni Astra HB 1.3 Dizel Cosmo : 54,896 TL
FIAT Bravo Sports Style 1.6 MULTIJET : 45,144 TL
HYUNDAI i30 1.6 CRDi Prime : 46,100 TL
CITROEN Yeni C4 1.6 e-HDi EXCLUSIVE : 50,900 TL (Düz vitesin tam donanimlisi olmadığı için otomatik vites fiyatıdır)
PEUGEOT 308 Premium Plus - 1.6 HDi - Auto6R : 49,665 TL (Düz vitesin tam donanimlisi olmadığı için otomatik vites fiyatıdır)

Yukaridaki fiyatlardan görüleceği gibi yeni focus eğer gerçekten forumda bahsedilen (full dizel 56,000 TL) fiyatlardan girecekse piyasaya sınıfın en pahalı aracı olacaktır. Biz çıkıp pahalı deyincede vay niye pahalı demişiz, parası olmayan almasın, beğenmeyen almasın gibi yorum yazan arakadaşlar oluyor. Ford'u beğenmesek bu forumda ne işimiz var zaten. Focus'u seviyoruz diyede yaptığı herşeye guzel diyecek halimizde yok ama. Pahalıysa tabiki pahalı diyeceğiz. Ford zaten her sene milyar dolarlık zaraz açıklıyor bildiğimiz üzere. Umarım mantıklı ve rekabetçi bir fiyatla yeni focusu satarlar. Yoksa bu senede onlar için iyi geçmeyecektir. Eğer makul fiyatlardan gelirlerse benimde aklımda birinci sıradaki araç focus olur tabiki. Almak isteyenlerede şimdiden hayırlı olsun.
Eren_Öztürk
Web Designer
Web Designer
Eren_Öztürk

MesajKonu: Geri: Yeni focus Fiyatları Belli Olmaya Başladı... Yeni focus Fiyatları Belli Olmaya Başladı... - Sayfa 2 Icon_m12Çarş. 30 Mart - 9:12

Ben fiyatları örnek olarak gösterirken bilinçli olarak en yüksek fiyatlarını baz aldım.
Otomatik vites fiyat farkını Fordun araçları Xpaketdeki donanımları ile kapatıyor

Örneğin Golf 1.&TDİ Highline düz vites ile otomatik vites arasındaki fiyat farkı 5600 TL
Fordun Titanyum modelinde X paket farkı 5.870 TL

Bu tartışma başka bir konuda başlayıp burda devam etti. Silinen konuda en yüksek fiyatından bahsedildiği için bende bu dengeyi bu şekilde kurdum.

Sonuç olarak küsürata bakmayacak olursak son model araçların fiyatları hemen hemen birbiriyle aynı.
Umarız yeni gelecek focus normal sayabilecğeimiz bir fiyat çerçevesinde kalır.
Sonuç olarak ben cmaxden daha pahalı olacağını sanmıyorum.
Bekleyelim ve görelim şunun surasında nisana ne kaldı Smile
Anchowy61
Ghia
Ghia
Anchowy61

MesajKonu: Geri: Yeni focus Fiyatları Belli Olmaya Başladı... Yeni focus Fiyatları Belli Olmaya Başladı... - Sayfa 2 Icon_m12Çarş. 30 Mart - 20:15

Fiyat yüksekmiş ama jetta golf veya bir corollaya bakınca normal gibi fiyatlar yüksek. O fiyata c-max da alınır hani.
haplo1907
Yeni üye
Yeni üye
haplo1907

MesajKonu: Geri: Yeni focus Fiyatları Belli Olmaya Başladı... Yeni focus Fiyatları Belli Olmaya Başladı... - Sayfa 2 Icon_m12Perş. 31 Mart - 20:58

Fiyat istikrarı çok önemli.koç grubu ile beyaz eşya tarafında iş yapan birisi olarak dikkatli olmamızın gerektiğine inanıyorum.
Önce yüksek fiyattan üst tarfı silkele,ardından kampanya ile aşağı tarafı süpür mantalitesine dikkat etmeliyiz.
45000-55000 tl bütçem ile araç alacağım.sırf focus u görmek için beklemedeyim.
umarım beklediğime değer..
blade20
Ambiante
Ambiante
blade20

MesajKonu: Geri: Yeni focus Fiyatları Belli Olmaya Başladı... Yeni focus Fiyatları Belli Olmaya Başladı... - Sayfa 2 Icon_m12Cuma 1 Nis. - 15:54

ford fiyat listelerini bugün itibari ile güncelledi. ford focus titanium tdci 109 beygir fiyatı 2000TL artmış... herhalde yeni focus 70000TL olur.Smile

Yeni focus Fiyatları Belli Olmaya Başladı...

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön
2 sayfadaki 2 sayfasıSayfaya git : Önceki  1, 2