Focus Club Tr
Bu site kapanmıştır.
YENİ sitemiz; www.FocusClubTr.com

Focus Club Tr
Bu site kapanmıştır.
YENİ sitemiz; www.FocusClubTr.com

Focus Club Tr
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap
uA_Y_C_A
9260 Mesajlar - 29%
YSF
5163 Mesajlar - 16%
esmerce
4642 Mesajlar - 14%
BARAN
3931 Mesajlar - 12%
drmert
2899 Mesajlar - 9%
siyah&beyaz
2446 Mesajlar - 8%
ALPER
1150 Mesajlar - 4%
madmax5
1091 Mesajlar - 3%
Anchowy61
914 Mesajlar - 3%
Samet Özeren
688 Mesajlar - 2%

Paylaş|

2011 model arabamdan soğudum

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek
YazarMesaj
mgstorm
Yeni üye
Yeni üye
mgstorm

2011 model arabamdan soğudum Vide
MesajKonu: 2011 model arabamdan soğudum 2011 model arabamdan soğudum Icon_m12Cuma 1 Nis. - 15:25

arkadaşlar öncelikle merhaba. aranıza yeni katıldım. ben 1 ay önce 32000 tlye sıfır triptonik vites ford focus comfort aldım. araçtan şuana kadar gayet memnundum taki bu güne kadar. bugün arabayı kendim yıyayayım dedim. aracı silerken resimlerde görülen yerleri görünce şok oldum.
2011 model arabamdan soğudum Dsc03359f

2011 model arabamdan soğudum Dsc03358c

şimdi olay ne diceksiniz. ben arabayı ankaradan aldım ve aynı gün bulunduğum şehre getirdim (yaklaşık 750 km) yolda yağmur ve kar vardı. bugün aracı silerken ön ve arka çamurluklarının altında resimde çamur lekesiymiş gibi görülen kısımları fark ettim. (resimde çok belli olmuyor) bölgeye dokunduğumda nokta nokta boyanın zedelendiğini, tozluymuş gibi görüntünün gitmediğini farkettim. tabi bunun üzerine doğru servise gittim. kaportacı arkadaş baktı ve abi aracın o kısmları ve aracın kapı altları, ön tekerlekler tarafından atılan yoldaki kum ve küçük taş parçalarının hışmına uğramış, bu bölgelerin verniği özelliğini kaybetmiş dedi. pasta ve cila ile de bu kaybolmaz 3 gün sonra yine ağarır dedi. bu kısımlar boyanırsa anca kaybolur dedi. yıllar geçtikçe burada oluşan derin çiziklerden çürüme dahi yapabilirmiş. buyur burdan yak. sıfır araba alıyosun. bi uzun yol yapıyorsun, arabanın altı ağarıyor çiziliyor. varmı böyle bişey ya. maliyeti düşürmek için herşeyi yaparlar. aracın orasından burasından çalarlar. usta eğer fabrikadan buralara plastik çamur önleyici parçadan koysalar böyle olmazdı dedi. bu arabayı tasarlayan yüce ford firması bunları düşünmedi mi? yazıklar olsun bunlara.
kızgın kızgın
anlıyacağınız 1 aylık arabadan adamı soğutuyorlar. aslında çok önemli bir şey gibi gözükmesede böyle basit şeylerden arabanın görünümü bozulunca adam sinir oluyor. şimdi arabanın özellikle ön çamurluklarının bu kısımları sürekli çamurluymuş gibi duruyor. çünkü vernik gitmiş beyazlaşma var. artık olan oldu. şimdiden sonrasına bakacam. iş işten geçtikten sonra o parçayı ben alıp taktıracam. benden size tavsiye sıfır araba alıyorsanız butip aksesuarlarına dikkat edin. yoksa yola çıkmadan önce yaptırın. saygılar
MehmetMoscow
Ghia
Ghia
MehmetMoscow

MesajKonu: Geri: 2011 model arabamdan soğudum 2011 model arabamdan soğudum Icon_m12Çarş. 29 Haz. - 20:21

Aslinda bunu dert etme dicem ama senide anliyorum insanin cani sikiliyor yeni arabada bu sekilde sorunler gorunce.

Sana gecenlerde Tv'de izledigim bir programi anlatayim. Ikinci el araclari alirken dikkat edilmedi gerekenlerde diye bir konu idi ve o gun Focus degerlendiriliyordu. Sanirim 2 yillik bir araci analiz ediyorlardi ve sonuc 2 yillik bir focus tum degerleri pozitif cikarken, tek eksik boya idi. Boyasinin cok cabuk cizildigini ve zarar gordugunden bahsediliyordu ancak bunun yani sira kaportasinin saglam iyi metalden oldugu icin cok aksi bir durum olmadikce paslanma yapmayacagindan bahsettiler.

Yani fazla kafana takma derim, her guzelin bir kusuru vardir birak Focus;unda sadece bu olsun Smile
YSF
Moderatör
Moderatör
YSF

MesajKonu: Geri: 2011 model arabamdan soğudum 2011 model arabamdan soğudum Icon_m12Perş. 30 Haz. - 6:07

Arkadaşlar sitemizi taşıdık, Burdan devam edelim.

http://www.focusclubtr.com/

2011 model arabamdan soğudum

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön
1 sayfadaki 1 sayfası