Focus Club Tr
Bu site kapanmıştır.
YENİ sitemiz; www.FocusClubTr.com

Focus Club Tr
Bu site kapanmıştır.
YENİ sitemiz; www.FocusClubTr.com

Focus Club Tr
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap
uA_Y_C_A
9260 Mesajlar - 29%
YSF
5163 Mesajlar - 16%
esmerce
4642 Mesajlar - 14%
BARAN
3931 Mesajlar - 12%
drmert
2899 Mesajlar - 9%
siyah&beyaz
2446 Mesajlar - 8%
ALPER
1150 Mesajlar - 4%
madmax5
1091 Mesajlar - 3%
Anchowy61
914 Mesajlar - 3%
Samet Özeren
688 Mesajlar - 2%

Paylaş|

Yeni Ford Focus Avrupa (Türkiye) için Son Şeklini Aldı

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek
Sayfaya git : Önceki  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 16 ... 24  Sonraki
YazarMesaj
uA_Y_C_A
Yönetim
Yönetim
uA_Y_C_A

Yeni Ford Focus Avrupa (Türkiye) için Son Şeklini Aldı - Sayfa 8 Vide
MesajKonu: Geri: Yeni Ford Focus Avrupa (Türkiye) için Son Şeklini Aldı Yeni Ford Focus Avrupa (Türkiye) için Son Şeklini Aldı - Sayfa 8 Icon_m12Çarş. 2 Şub. - 14:37

Birde [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] testimize baktınız mı ?
http://www.focusclubtr.com
umut9889
Ambiante
Ambiante
umut9889

MesajKonu: Geri: Yeni Ford Focus Avrupa (Türkiye) için Son Şeklini Aldı Yeni Ford Focus Avrupa (Türkiye) için Son Şeklini Aldı - Sayfa 8 Icon_m12Çarş. 2 Şub. - 14:49

evet baktım. aradaki ağırlık farkından kaynaklanabilecek güç farkını artırılan 6 beygir ve 30nm tork ile kapanabileceğini hatta biraz daha iyi olabileceğini umut ediyorum ne dersiniz? bu arada bu konuyu bu başlıkta yazmam sıkıntı yaratırsa c-max başlığına geçebilirim. 3aydır sürekli takip ettiğim bu sayfadan kopmam çok zor olacak.
YSF
Moderatör
Moderatör
YSF

MesajKonu: Geri: Yeni Ford Focus Avrupa (Türkiye) için Son Şeklini Aldı Yeni Ford Focus Avrupa (Türkiye) için Son Şeklini Aldı - Sayfa 8 Icon_m12Çarş. 2 Şub. - 14:53

hayırllı olsun aracınız kazasız belasız güle güle binin.
performans olarak hissettirecek bi fark olmaz kanımca.
umut9889
Ambiante
Ambiante
umut9889

MesajKonu: Geri: Yeni Ford Focus Avrupa (Türkiye) için Son Şeklini Aldı Yeni Ford Focus Avrupa (Türkiye) için Son Şeklini Aldı - Sayfa 8 Icon_m12Çarş. 2 Şub. - 14:55

YSF demiş ki:
hayırllı olsun aracınız kazasız belasız güle güle binin.
performans olarak hissettirecek bi fark olmaz kanımca.

çok teşekkür ederim iyi dilekleriniz için. daha iyileri sizlerin olur inşallah.
umut9889
Ambiante
Ambiante
umut9889

MesajKonu: Geri: Yeni Ford Focus Avrupa (Türkiye) için Son Şeklini Aldı Yeni Ford Focus Avrupa (Türkiye) için Son Şeklini Aldı - Sayfa 8 Icon_m12Çarş. 2 Şub. - 15:01

bu arada ford bugün itibariyle bir zam daha yaptı tüm araçlara. yeni focusun 50 bin veya daha düşük bir fiyata satışa çıkacanı sanmıyorum.
uA_Y_C_A
Yönetim
Yönetim
uA_Y_C_A

MesajKonu: Geri: Yeni Ford Focus Avrupa (Türkiye) için Son Şeklini Aldı Yeni Ford Focus Avrupa (Türkiye) için Son Şeklini Aldı - Sayfa 8 Icon_m12Çarş. 2 Şub. - 15:14

Sıkıntı yok buradan devam edebilirsiniz ama unuttuğunuz bir nokta var..

Euro 5 Normlarına göre üretildi araçlar per. azalması var..

Örnek yeni focus ile 0-100 fark yok ama son sürat farkı var tabi..Ara hızlanlama da iyi olabilir net bilgim yok
esmerce
Moderatör
Moderatör
esmerce

MesajKonu: Geri: Yeni Ford Focus Avrupa (Türkiye) için Son Şeklini Aldı Yeni Ford Focus Avrupa (Türkiye) için Son Şeklini Aldı - Sayfa 8 Icon_m12Çarş. 2 Şub. - 15:30

umut9889 demiş ki:
evet baktım. aradaki ağırlık farkından kaynaklanabilecek güç farkını artırılan 6 beygir ve 30nm tork ile kapanabileceğini hatta biraz daha iyi olabileceğini umut ediyorum ne dersiniz? bu arada bu konuyu bu başlıkta yazmam sıkıntı yaratırsa c-max başlığına geçebilirim. 3aydır sürekli takip ettiğim bu sayfadan kopmam çok zor olacak.

Bu konuda servisin bana dediği " arttırılan vites sayısı motoru rahatlatmış" şeklindeydi.

Testlerde de özellikle orta devirlerde yeni motorun daha etkili olduğu yazıyor.
esmerce
Moderatör
Moderatör
esmerce

MesajKonu: Geri: Yeni Ford Focus Avrupa (Türkiye) için Son Şeklini Aldı Yeni Ford Focus Avrupa (Türkiye) için Son Şeklini Aldı - Sayfa 8 Icon_m12Çarş. 2 Şub. - 15:31

uA_Y_C_A demiş ki:
Sıkıntı yok buradan devam edebilirsiniz ama unuttuğunuz bir nokta var..

Euro 5 Normlarına göre üretildi araçlar per. azalması var..

Örnek yeni focus ile 0-100 fark yok ama son sürat farkı var tabi..Ara hızlanlama da iyi olabilir net bilgim yok

Bizim Focusların aerodinamileri pek iyi değil, yeni neslin daha yüksek sürate erişmesinde bence iyileştirilen aerodinami de etkili.
blackgoldboy
Ambiante
Ambiante
blackgoldboy

MesajKonu: Geri: Yeni Ford Focus Avrupa (Türkiye) için Son Şeklini Aldı Yeni Ford Focus Avrupa (Türkiye) için Son Şeklini Aldı - Sayfa 8 Icon_m12Çarş. 2 Şub. - 15:42

Sedanında HB ile beraber mart - nisan arasında geleceğini düşünmüştüm , ayrıca bir kaç yerdede benzer haber okuduğum için beklemedeydim aslında.

Nisan , en geç Mayıs gibi arabamı değiştirmeyi düşünüyorum , yaptığım araştırmalar ve incelemelerim neticesinde Jetta , Octavia ve Focus arasında bir tercih yapacağım gibi görünüyordu ama şu anda eğer Sedan dediğiniz gibi yıl sonunu bulacaksa benim için alternatif olmaktan çıkıyor açıkçası , ayrıca 50.000 olan TDCI CMax önce 53.000'e , bugün itibarıylada 54.600'a yükseldi Bannn

Sanırım yeni Focus öncesinde fiyatları çıkarabildikleri kadar çıkarmaya çalışıyorlar , bu şartlarda Donanımlı bir focusta mutlaka 50.000'i geçecektir diye düşünüyorum...

Arkadaşlar beni eleştirebilir ama bu tamamen benim kendi tercihim; fakat özellikle bu son zamdan sonra o parayı C sınıfı focus'a vereceğime D sınıfı 55'e Dizel bir Citroen C5 yada yine 56'ya 1.6 180 Beygir elegance paketli bir Opel Insignia ya vermek bence çok daha mantıklı...

Verdiğiniz değerli bilgiler için teşekkürler.

İyi Akşamlar.
uA_Y_C_A
Yönetim
Yönetim
uA_Y_C_A

MesajKonu: Geri: Yeni Ford Focus Avrupa (Türkiye) için Son Şeklini Aldı Yeni Ford Focus Avrupa (Türkiye) için Son Şeklini Aldı - Sayfa 8 Icon_m12Çarş. 2 Şub. - 15:53

Rica ederiz buyrun alınız

Buyrun alınız Smile

Ama armut ile Elmayı kıyalıyoruz biraz Smile Neyse..Karar kullanıcınındır hep..

Bakınız Haberler bazen doğruları yansıtmayabiliyor..Umarım gelir ama Avrupa için sedan geç gelecek denildi..

Abd ile karışık haber veren siteler olabilir buna dikkat...Sonuçda zamanınız varken beklemenizi tavsiye ederim.
ROCKERROLLER
Trend
Trend
ROCKERROLLER

MesajKonu: Geri: Yeni Ford Focus Avrupa (Türkiye) için Son Şeklini Aldı Yeni Ford Focus Avrupa (Türkiye) için Son Şeklini Aldı - Sayfa 8 Icon_m12Çarş. 2 Şub. - 20:06

2009 Yılı Temmuzunda yeni focusun çıkacağı söyleniyorken beklemekten sıkılıp gittim bu arabamı aldım,benzinl 115 ps ama titanyum x donanımlı. Nasılsa yenisi çıkıncaya kadar biner,yenisi çıkınca da bunu satar yenisini alırım dedim.Ve iyiki öyle yapmışım.Hem Focusun lüks v kalitesini test ettim hem de Üst sınıf bir arabaya bindim. Paramda değer kaybetmedi.Şimdi gönül rahatlığıyla yeni focusu bekleyeblir,çıkınca iyice inceler,beğenmezsem başka bir C sınıfı arabaya(Octavia,Astra,Jetta) bakıp kıyaslama yapabilirim diye düşünüyorum.Bence arabasını değiştirmek isteyipte yeni focusu bekleyenler şu sıralar hiç değiştirmesin,çıkış zamanı çok yakın.Benim gibi 2 sene -3 sene zaman aralığı yok yani...Beklemenizi tavsiye ederim....
YSF
Moderatör
Moderatör
YSF

MesajKonu: Geri: Yeni Ford Focus Avrupa (Türkiye) için Son Şeklini Aldı Yeni Ford Focus Avrupa (Türkiye) için Son Şeklini Aldı - Sayfa 8 Icon_m12Perş. 3 Şub. - 7:29

umut9889 demiş ki:
bu arada ford bugün itibariyle bir zam daha yaptı tüm araçlara. yeni focusun 50 bin veya daha düşük bir fiyata satışa çıkacanı sanmıyorum.

Sanırım otosan fiyatları şişirip yeni araç gelince, güncel kasalarda şu kadar indirim yaptık demek için böyle bişey yapıyor olabilir. Aynı Opelin astrada izlediği yol gibi.
blackgoldboy
Ambiante
Ambiante
blackgoldboy

MesajKonu: Geri: Yeni Ford Focus Avrupa (Türkiye) için Son Şeklini Aldı Yeni Ford Focus Avrupa (Türkiye) için Son Şeklini Aldı - Sayfa 8 Icon_m12Perş. 3 Şub. - 9:13

Elma ile armut konusuna aslında tam katılmıyorum , çünkü hangisinin elma hangisinin armut olduğu birazda kişisine göre değişir , WV forumlarına bakarsanız onlar için Golf Allahın insanlara bir lutfu , belki Ford forumu içinde Focus öyle olabilir , ama ben bu görüşe katılmıyorum , sonuçta hepimiz (en azından çoğumuz) gibi bende çalışıp uğraşıp senelerce borca girip ve dünyanın en yüksek vergisini ödeyerek bir araç sahibi oluyorum , o nedenle hiç bir firmaya fanatikliğim bulunmuyor , bulunmazda , fiyat / performansa bakarım , cebimdeki paraya , birazda zevkimi kattımmı işin içine zaten hangi arabayı alacağım ortaya çıkacaktır.

Bir aracı beğenebilirsiniz ,çokta sevebilirsiniz ama daha üst segmentten bir araçla neredeyse aynı fiyata satılmasını normal karşılamamalısınız...Mercedes E 200 fiyatına satıldığındada emin olun poloyuda , focusuda vs. markayı alanda kesinlikle olacaktır , ama bu doğru bir tercih olduğu anlamına gelmez , en azından genel kaidelerle...

Fiyat konusunda ise gerçekten durum bence tam bir komediye dönüşmüş durumda, şu anda eskimiş olan ve bir kaç aya kadar yenisi satılacak olan focus'un resmi ford sitesindeki fiyatına bakarsanız, ESP li ve Paketli dizel versiyonu 56.210 TL...Herkesin düşüncesine sonsuz saygım var , ama buna KİŞİSEL yorumum "bunlar çıldırmış olmalı" , ozaman C sınıfı yeni focus, yeni gelecek bir çok donanımla beraber 65.000 olsun... scratch

Belirttiğiniz gibi mart sonuna kadar beklemeyi düşünüyorum , sanırım ozamana kadar bu konuda ciddi ve doyurucu haberlere ulaşma şansımız olacaktır böylece gelip gelmeyeceğinide görmüş oluruz kanısındayım...

Paylaştığınız değerli yorum ve bilgiler konusundada tekrar teşekkür etmek isterim...
YSF
Moderatör
Moderatör
YSF

MesajKonu: Geri: Yeni Ford Focus Avrupa (Türkiye) için Son Şeklini Aldı Yeni Ford Focus Avrupa (Türkiye) için Son Şeklini Aldı - Sayfa 8 Icon_m12Perş. 3 Şub. - 9:30

Fiyat dengesizlikleri bakımından çok haklısınız, hangi marka olursa olsun olmaması gerekir.

Ama malesef yavaş yavaş tüm markalarda bu tür fiyatlar artış gösteriyor. Gelişen teknoloji ile maliyetler azalmasına rağmen, yeni teknoloji ve donanımlar bahanesiyle her segment kendi değerinin üzerine çıkmaya başladı. Dikkat ederseniz hemen hemen bi çok markada B segmenti full araç C segmenti fiyatlarına geldi. C segemnti full bi araçda D segmenti fiyatlarına. Tabi burda alıcı bulduğu sürece firmalar bunu devam ettirir iş tüketiciye düşer birazda. Sonuçta her segmentin bi değeri bi ederi var, ondan fazlasını vermek bence yazıktır.

Birde aynı segmentteki yeni çıkan yada çıkacak bi araca çok pahalı deyip(örn. astra-focus vb.), aynı fiyata üst segment almak dururken yine aynı segmentteki yeni çıkmış üstelik dizel baz fiyatı 49 olan bi araç(jetta) almak ne kadar mantıklı.
blackgoldboy
Ambiante
Ambiante
blackgoldboy

MesajKonu: Geri: Yeni Ford Focus Avrupa (Türkiye) için Son Şeklini Aldı Yeni Ford Focus Avrupa (Türkiye) için Son Şeklini Aldı - Sayfa 8 Icon_m12Perş. 3 Şub. - 9:51

Eğer benim değerlendirmem karşısında bunu söylüyorsanız şöyle cevap vereyim , JETTA konusundada benzer görüşlerim var , kesinlikle o yüksek ücreti hakeden bir araç olmamış , özellikle donanım konusundaki eksikleriyle , fakat 1.2 TSI seçeneği benim gibi istanbul trafiğinde yaşayan , düşük yakıt tüketimi , güvenlik donanımları ve ESP opsiyonu beklentili ve yüksek performans beklemeyen biri için tercih edilebilir bir opsiyon olarak görünüyor.Tabi üstüne basa basa söylüyorum bu tamamen kişisel beklenti ve tercih meselesi...

Çok yakın bir arkadaşım 1.2 TSI manuel JETTA aldı ve şu anda yaklaşık 500 km oldu , sakin bir kullanım tarzı ile yol bilgisayarında ortalama 6,0 gördüğünü belirtiyor , kaldıkı aynı tarz sürüş ve çevre koşullarında rodaj süresi sonunda bu değerin biraz daha düşebileceğini düşünüyorum ve yine bencede benzinli bir araç için olabilecek iyi rakamlardan birisi bu...

ESP ve FULL Güvenlik donanımlarına sahip Comfortline bir TSI 1.2 Jetta şu anda 45.000 ve ben 43.800'e kadar şu anda indirebildim , eğer dersenizki çok çok uygun bir araçmı, tabiki hayır ama bu konjektürde , dediğiniz gibi B segmentindeki araçların artık C , C segmentindeki araçlarında neredeyse D seviyesinde satıldığı günümüzde benim için en önemli şey olan ESP li + Full güvenlik donanımlı + Vergisi düşük ve az yakan yeni kasa bir araç için en makul ücret gibi görünüyor...
uA_Y_C_A
Yönetim
Yönetim
uA_Y_C_A

MesajKonu: Geri: Yeni Ford Focus Avrupa (Türkiye) için Son Şeklini Aldı Yeni Ford Focus Avrupa (Türkiye) için Son Şeklini Aldı - Sayfa 8 Icon_m12Perş. 3 Şub. - 9:58

Ford'un listwe fiyatlarına takılmayın.Görüşmeye gidince gerçek fiyatı alırsınız..Size şunu ekleyebilirim o araba daha da ucuz olmalı.gelirken uygulandığı vergi çok daha düşük.

Birde buradan yakalım mı Yeni Jetta 1.6 TDI 105 PS Highline 56.100,00+950,00

Herneyse..Güvenlikten kasıt sadece esp ise onunda fiyatı 1,500 tl felan, abartılmaması ve tüm aralarda Standart olması gereken sistem..

Fiyat karşılaştırmasına gelince ..Sınıfları farklı 0 araçları kıyaslamak genel literatürde hatalıdır yoksa tabiki ben istersen focusla merco yu şahinle kıyaslarım bana kalan bişey o Smile

Saygılar
yeah

En son uA_Y_C_A tarafından Perş. 3 Şub. - 10:05 tarihinde değiştirildi, toplamda 2 kere değiştirildi
YSF
Moderatör
Moderatör
YSF

MesajKonu: Geri: Yeni Ford Focus Avrupa (Türkiye) için Son Şeklini Aldı Yeni Ford Focus Avrupa (Türkiye) için Son Şeklini Aldı - Sayfa 8 Icon_m12Perş. 3 Şub. - 10:01

Evet sizin değerlendirmenizden yola çıkarak bu yorumu yaptım ama sadece sizi kastederek değil genel anlamda söyledim. Aslına bakarsanız genel anlamda benzer şeyleri düşünüyoruz.

Zaten benim kıyasım dizel yada full donanımlı araçlar, çünkü baz ve orta donanım benzinli araçlarda fiyatlar birbirine yakın piyasada. tabi bundada yine wv biraz daha pahalı fakat tercih, beklenti vs. kişilere göre değişir saygı duyarım.
mertboz
Yeni üye
Yeni üye
mertboz

MesajKonu: Yeni Focus 2012 Yeni Ford Focus Avrupa (Türkiye) için Son Şeklini Aldı - Sayfa 8 Icon_m12Cuma 4 Şub. - 9:15

Arkadaşlar merhaba

çok uzun süredir bende yeni focusu takip ediyorum.Almanyadaki detay dökümanlarına ulaştım.
ama almanca malesef bu dökümanları bize türkçeye çevirebilecek arkadaş var mı çok merak ediyorum

ambiante - trend ve titanyum 3 model geliyoor
uA_Y_C_A
Yönetim
Yönetim
uA_Y_C_A

MesajKonu: Geri: Yeni Ford Focus Avrupa (Türkiye) için Son Şeklini Aldı Yeni Ford Focus Avrupa (Türkiye) için Son Şeklini Aldı - Sayfa 8 Icon_m12Cuma 4 Şub. - 9:21

Almanya'ya nasıl sunulacağından ziyade bize gelmesi önemli ...Yani çok önemli değil bu...

Bu konudaki bilgiler onların TR sidir...Çevirmeye gerek yok hocam..Ama isterseniz bir yere upload edin bakalım bizde..
mertboz
Yeni üye
Yeni üye
mertboz

MesajKonu: Geri: Yeni Ford Focus Avrupa (Türkiye) için Son Şeklini Aldı Yeni Ford Focus Avrupa (Türkiye) için Son Şeklini Aldı - Sayfa 8 Icon_m12Cuma 4 Şub. - 9:43

En azından yakın gelir diye tahmin ediyorum.Opsiyon paketleri de yazmışlar.
en düşün benzinli fiyatı 19,500 euro dan başlıyor ondada hiç bişey yok....

linkleri gönderiyorum

[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
uA_Y_C_A
Yönetim
Yönetim
uA_Y_C_A

MesajKonu: Geri: Yeni Ford Focus Avrupa (Türkiye) için Son Şeklini Aldı Yeni Ford Focus Avrupa (Türkiye) için Son Şeklini Aldı - Sayfa 8 Icon_m12Cuma 4 Şub. - 11:11

En boş U bize benzer sadece . Gerisi belli olmaz . Hele opsiyon hiç olmaz hocam. Teşekkür ediyorum paylaşım için.
ROCKERROLLER
Trend
Trend
ROCKERROLLER

MesajKonu: Geri: Yeni Ford Focus Avrupa (Türkiye) için Son Şeklini Aldı Yeni Ford Focus Avrupa (Türkiye) için Son Şeklini Aldı - Sayfa 8 Icon_m12Ptsi 7 Şub. - 9:59

Almanyadaki broşüre bakınca çok farklı donanım paketleri görüyoruz,yaklaşık 7-8 ayrı donanım paketi var,eskiden bu pakatler hemen hemen tüm ülkelerde aynı idi(İngiltere dışında)Acaba Türkiyede de bu kadar çok farklı donanım paketi olacak mı? Bence olsa çok süper olur.Birde şu iç döşeme seçeneklerinin daha fazla olması lazım,sadece bir döşeme tipi(her modelde bir döşeme tipi) olması çok sıkıntı verici.Ben arabamın içi bej yada açık gri dışı ise siyah yada gece mavisi olsun istiyorum ama öyle bir seçenek şansım yok şu anda...
uA_Y_C_A
Yönetim
Yönetim
uA_Y_C_A

MesajKonu: Geri: Yeni Ford Focus Avrupa (Türkiye) için Son Şeklini Aldı Yeni Ford Focus Avrupa (Türkiye) için Son Şeklini Aldı - Sayfa 8 Icon_m12Ptsi 7 Şub. - 10:03

Çok paket gelmesi zor tabi ama belli mi olur ahaha Gerçi diğer modeller ortada yani gelmez o şekilde..

Döşeme renk olayı belki olabilir..C-Max de buna benzer şekilde kombinasyon mevcut..Sanırım koltuk hariç.
yeah
ROCKERROLLER
Trend
Trend
ROCKERROLLER

MesajKonu: Geri: Yeni Ford Focus Avrupa (Türkiye) için Son Şeklini Aldı Yeni Ford Focus Avrupa (Türkiye) için Son Şeklini Aldı - Sayfa 8 Icon_m12Ptsi 7 Şub. - 11:54

Bu Forum Tam benim yaş günümde kurulmuş,şimdi farkettim.Ve 1 yaşını doldurmasına da az kalmış.Şöyle güzel bir yaş günü yapalım forumumuza derim Smile)

Yeni Focusun fiyatlandırmasında sanırım en büyük etken bu donanım paketleri olacak..Örneğin baz donanım oldukça makul seviyelerdeyken üst donanım paketleriyle rakam trend C-Max'i hatta Trend Mondeoyu bile 5-6 bin tl civarında geçecek. Tahminimce yeni Focus 1.6 TDCI Titanyum x paket 55 bin civarında stılacak gibi geliyor bana....
Anchowy61
Ghia
Ghia
Anchowy61

MesajKonu: Geri: Yeni Ford Focus Avrupa (Türkiye) için Son Şeklini Aldı Yeni Ford Focus Avrupa (Türkiye) için Son Şeklini Aldı - Sayfa 8 Icon_m12Ptsi 7 Şub. - 13:47

55 bin TL civarı olur bu kadar özelliğe bu fiyat olur ve bende ancak hayal kurarım.

Yeni Ford Focus Avrupa (Türkiye) için Son Şeklini Aldı

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön
8 sayfadaki 24 sayfasıSayfaya git : Önceki  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 16 ... 24  Sonraki