Focus Club Tr
Bu site kapanmıştır.
YENİ sitemiz; www.FocusClubTr.com
 
AnasayfaTakvimSSSKayıt OlGiriş yap
uA_Y_C_A
9260 Mesajlar - 29%
YSF
5163 Mesajlar - 16%
esmerce
4642 Mesajlar - 14%
BARAN
3931 Mesajlar - 12%
drmert
2899 Mesajlar - 9%
siyah&beyaz
2446 Mesajlar - 8%
ALPER
1150 Mesajlar - 4%
madmax5
1092 Mesajlar - 3%
Anchowy61
914 Mesajlar - 3%
Samet Özeren
688 Mesajlar - 2%

Paylaş|

Yeni Ford Focus Avrupa (Türkiye) için Son Şeklini Aldı

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek
Sayfaya git : 1, 2, 3 ... 12 ... 24  Sonraki
YazarMesaj
uA_Y_C_A
Yönetim
Yönetim
avatar
Mesaj Sayısı : 9260
Nerden : istanbul
Kayıt tarihi : 18/02/10

MesajKonu: Yeni Ford Focus Avrupa (Türkiye) için Son Şeklini Aldı C.tesi 15 Ocak - 1:57

KONU AYRINTILARI RESİMLERDEN SONRAKİ MESAJLARDADIR.
Teknik detaylar ve kişisel yorumlar 2.sayfadadır.
Keyifli okumalar Smile


Günceli bizimle takip edin; En doğru bilgiye, En hızlı ulaşmak için Ailenizden kopmayın..!!!

Focus Club Tr ailesi
GENEL BAKIŞ:

DİNAMİK YENİ FORD FOCUS


• Yeni Ford Focus üç heyecan verici gövde tipiyle piyasaya sunuluyor: sportif 5 kapılı hatchback, zarif 4 kapılı sedan ve şık 5 kapılı station wagon
• Yeni Focus dinamik tasarım ve sıra dışı akıllı yeni teknolojileri, yüksek düzeyde işçilik kalitesi, üstün yolcu güvenliği ve beğenilen sürüş kalitesinde kaydedilen ek ilerlemelerle birleştiriyor
• Sınıfının lideri gelişmiş teknolojiler arasında Düşük Hız Güvenlik Sistemi, Otomatik Park Sistemi, Şeritte Kalma Yardımcısı ve Dinamik Tork Kontrolü yer alıyor
• Yakıtı verimli kullanan ve düşük karbondioksit (CO2) atığına sahip motorlar arasında yeni 1.6 litre Ford EcoBoost benzinli motor ve bütünüyle yenilenen 1.6litre Duratorq TDCi dizel motor yer alıyor
• 1.6 litre EcoBoost ve 1.6 litre TDCi motorlarda en iyi verimlilik için Otomatik Start/Stop sistemi standart; Focus'taki CO2 atıkları düzeyi 109 gr/km'den başlıyor


Köln, Ocak 2011 – Dinamik, bütünüyle yenilenmiş, yeni nesil Ford Focus, sportif 5 kapılı hatchback, zarif 4 kapılı sedan ve şık 5 kapılı station wagondan oluşan heyecan verici 3 modelli ailesiyle Avrupa'da 2011'in başlarında piyasaya sunulacak.

1998'de piyasaya sunulduğundan beri 10 milyon adedi aşan satışlarıyla Ford Focus sunduğu üstün değer, konfor ve güvenlikle ama her şeyin ötesinde eğlenceli sürüşüyle dünya çapında müşterilerin en çok tercih ettiği araçlardan biri oldu. Yeni model aynı anda Kuzey Amerika'da da dört kapılı sedan ve beş kapılı hatchback gövde tipleriyle piyasaya sunulacak.

Daha önce benzeri görülmemiş global bir geliştirme programının ardından yeni nesil Ford Focus önceki modellerin başarılı geleneğini sürdürmeye aday.

Şık ve sportif tasarımıyla ayırt edilen yeni Focus bu sınıfta şu ana kadar sunulandan çok daha fazla uygun fiyatlı teknoloji ve özelliğe sahip.

Yeni nesil Focus ayrıca müşterilere en yüksek kalite ve ayrıntılı işçilik standardını, üstün yakıt ekonomisini sunuyor ve efsanevi Focus sürüş dinamiklerini yeni bir düzeye yükseltiyor.
Ford Avrupa Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Stephen T. Odell, "Yeni Focus, Tek Ford stratejisinin uygulamadaki bir kanıtı ve Ford Motor Company'nin en iyi yönlerini gerçekten temsil ediyor" dedi. "Yeni bir global C otomobil platformuna yaptığımız yatırım Avrupa'daki ve dünya çapındaki müşterilerimize beklentilerinin ötesinde kalite, yakıt verimliliği, güvenlik ve akıllı teknolojiler sunan uygun fiyatlı bir otomobil ailesi sağlamamıza olanak tanıyor".

Dünya Çapında Satış İçin Avrupa'da Geliştirildi
Dünya çapında 120'den fazla ülkede yüzde 80 ortak parçayla satılacak şekilde Avrupa'da geliştirilen yeni nesil Focus, Ford Motor Company'nin yeni global C segmenti platformundan üretilen ilk model. Bu platform dünyanın çeşitli yerlerinde en az on araca temel oluşturacak ve 2012'ye kadar yıllık iki milyon adetlik bir üretime ulaşacak.

Ford Avrupa Global Ürün Geliştirmeden Sorumlu grup başkan yardımcısı Derrick Kuzak, “Bir yıl önce, ortak bir global platformdan üretilen yeni bir C Otomobilleri nesli vizyonumuzu paylaşmıştık" dedi. "Bütünüyle yeni C-MAX ve Grand C-MAX'ı Avrupa ülkelerinde sunduk ve bütünüyle yeni Focus ile de bu yeni global yaklaşımın Ford'un dünya çapındaki temel ürün ailesini dönüştürmekte sunduğu olanakları sergiliyoruz".

Şu anda seri üretim Almanya Saarlouis ve ABD Michigan'daki ana Ford Focus montaj fabrikalarında başlıyor. Avrupa'daki üretim 2011 ortasında Rusya'da St. Petersburg'daki montaj fabrikasının 4 kapılı ve 5 kapılı modelleri üretmesiyle artacak. Çin'deki Chongqing fabrikası da 2012 başlarında devreye girerek Asya Pasifik bölgesinde satılacak Focus'ların üretimini yapacak.

Çarpıcı, Aerodinamik Tasarım
Yeni Focus’un üç gövde tipi de sportif ve dinamik bir karakteri paylaşıyor ve şirketin en son küçük ve orta boy otomobillerinin artan bir şekilde talep görmesine katkıda bulunan Ford'un beğenilen kinetik tasarım konseptinin yeni evrimini sergiliyor.


Çarpıcı ön bölümü, ince profili, belirgin yükselen omuz çizgisi ve atletik duruşuyla yeni Focus, yola çıktıklarında müşterileri bekleyen zevkli sürüş deneyimini net bir şekilde yansıtıyor.

1,484 mm yüksekliğinde, 4,358 mm uzunluğunda ve 1,823 mm genişliğinde (aynalar hariç) olan yeni 5 kapılı model, mevcut Focus'tan 16 mm daha alçak, 21 mm daha uzun ve 15 mm daha dar. Dingil mesafesi ise 8 mm daha uzun: 2,648 mm.

Şık, Fonksiyonel İç Bölüm
Dış bölümün dinamik karakteri iç bölümün ayırt edici tasarımıyla destekleniyor. Yeni Focus modern, kokpitvari bir iç bölüme sahip ve şık orta konsol sürücünün etrafını çevreleyerek aracın temel kontrollerine çok iyi bir erişim sağlıyor.

Kokpitte Ford’un en son nesil İnsan Makine Arayüzü (HMI) sistemi kullanılıyor ve direksiyon simidi üzerindeki iki adet beş yönlü hareket ettirilebilen düğme yoluyla araçtaki gösterge ve ekran kontrol ediliyor.

İç bölüm üstün fonksiyonelliği üstün işçilik kalitesiyle tamamlıyor. Kabindeki cesur ve modern grafikler, yumuşak dokunuşa sahip gösterge panelinin çıkıntılı şekli ve üstün kaplama malzemelerinin seçilmesi, yolculara lüks bir otomobilde yolculuk hissi sağlamaya yardım ediyor.

Güvenlik ve Kullanışlılık İçin Akıllı Teknoloji
Ford'un C otomobili programının global ölçekte olması bu sınıftaki otomobiller için öncekine göre daha fazla teknolojiyi ve özelliği ekonomik olarak gerçekleştirilebilir kılıyor. Bu benzersiz teknoloji yatırımı yeni Focus'un müşterilere genelde daha büyük ve daha pahalı araçlarda bulunan sıra dışı bir gelişmiş özellikler yelpazesi sunmasını sağlayarak C sınıfında net bir liderliğe ulaşmasını amaçlıyor.

Bütünüyle yeni Focus'taki temel yenilikler arasında bir Ford'da ilk kez sunulan Düşük Hız Güvenlik Sistemi, Otomatik Park Sistemi, Şerit Takip ve Uyarı Sistemi, Trafik İşareti Tanıma, Otomatik Uzun Far ve Sürücü Uyarı Sistemi yer alıyor.Pasif güvenlik özellikleri arasında daha önceki herhangi bir Ford'dan daha fazla yüksek güçte çeliğe sahip son derece güçlü ve hafif çelik gövde yapısı ve yeni nesil gelişmiş hava yastığı sistemi yer alıyor.

Yeni Focus'ta geliştirilen güvenlik ve çok daha yüksek donanım düzeyine rağmen, eski modele göre ağırlığı aynı kalıyor.

Benzeri Olmayan Sürüş Kalitesi
İlk Ford Focus 1998'de sunulduğunda, C segmentinde görülmeyen bir ataklık ve tepki düzeyi sunmuştu. Yeni nesil Focus çıtayı bir kere daha yükseltmeyi planlıyor ve üstün direksiyon hassasiyeti ve yol tepkisi ile geliştirilen yolculuk konforu ve sürüş kontrolünü bir araya getiren sınıfının lideri bir sürüş kalitesi sunmayı amaçlıyor.

Yeni Focus'ta virajda dengeyi ve ataklığı iyileştiren gelişmiş Dinamik Tork Kontrolü bulunuyor. Bu teknoloji, şu ana kadar normalde sadece lüks spor araçlarda sunuluyordu.

Ford mühendisleri ayrıca önceki modellerin yenilikçi süspansiyon kavramlarını iyileştirip yeniden ayarladılar ve "Kontrol Kollu" çok kollu arka süspansiyon ve yarı yalıtılmış ön alt çerçeve için daha iyi tasarımlar geliştirdiler. Şasi tasarımı şu anda bütünüyle yeni bir Elektrikli Hidrolik Direksiyon sistemini de içeriyor.


Canlı Performans ve Üstün Ekonomi
Yeni Ford Focus'un sürücülere çekici gelen kullanımı, canlı performans sunan ve üstün yakıt ekonomisi ve karbondioksit (CO2) atıkları düzeyi sağlayan bir motor ailesiyle daha da iyileştiriliyor.

Motor ailesi ileri teknolojili 1.6 litre Ford EcoBoost direk enjeksiyonlu benzinli turbo motoru ve gelişmiş ve iyileştirilmiş Duratorq TDCi common rail dizel motorları içeriyor ve hepsi de şu anki modele göre yakıt tüketiminde önemli azalmalar sunuyor.

Ford ECOnetic Teknolojileri, Karbondioksit (CO2) Atıklarını En Aza İndiriyor
Sunulan son derece verimli benzinli ve dizel motorlara ek olarak yeni Focus ailesi ayrıca yakıt

tüketimini ve CO2 atıklarını en aza indirmeye yardım etmek için Ford ECOnetic Teknolojileri programından diğer özellikleri de içeriyor.

Focus, Ford'un Otomatik Start/Stop teknolojisini model ailesinin önemli bir bölümünde standart hale getiren ilk Ford modeli. 1.6 litre Ford EcoBoost benzinli motora ve 1.6 litre TDCi dizel motora sahip bütün modellerde Ford'un Otomatik Start/Stop sistemi bulunuyor ve karbondioksit atıkları dizel modelde sadece 109 gr/km'den başlıyor.

Ford Focus: Bir Başarı Öyküsü
1998'de ilk kez piyasaya sunulduğundan beri 10 milyon adedi aşan satışlarla Ford Focus markası dünya çapında çok sayıda ülkede büyük bir başarı kazandı. Önceki nesiller Almanya, İspanya, ABD, Meksika, Çin, Tayvan, Rusya, Filipinler, Vietnam ve Güney Afrika'da üretildi.

Yeni nesil aracın piyasaya sunulması Focus başarı öyküsünde heyecan verici yeni bir dönemin başlangıcını simgeliyor ve dünya çapında 120'den fazla ülkede satılmak üzere global bir platform üzerinde tek bir model tasarlandı ve geliştirildi.

Odell, "Yeni Ford Focus'un Avrupa pazarına sunuluşu bizi çok heyecanlandırıyor, " dedi. "Dinamik tasarım, sürücüler için üstün çekicilik, benzersiz teknoloji düzeyi ve etkileyici yakıt ekonomisinden oluşan takdir edilecek bileşimiyle, yeni modelin sadece mevcut müşterilerimizi memnun etmekle kalmayacağını ve Focus markasının çekiciliğini bütünüyle yeni bir müşteri nesline yayacağına inanıyoruz."
Sizleri Focus III harici konularımıza da bekliyoruz [Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]


'08 -Titanium-Fırtına Grisi-
Sarıyla Kırmızı bir ateştir kalplerde...
If we can't live together, we're going to die alone

[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]


En son uA_Y_C_A tarafından C.tesi 15 Ocak - 19:51 tarihinde değiştirildi, toplamda 6 kere değiştirildi
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
http://www.focusclubtr.com
uA_Y_C_A
Yönetim
Yönetim
avatar
Mesaj Sayısı : 9260
Nerden : istanbul
Kayıt tarihi : 18/02/10

MesajKonu: Geri: Yeni Ford Focus Avrupa (Türkiye) için Son Şeklini Aldı C.tesi 15 Ocak - 1:59

Dış çekimler


[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

Maviyi tıkla Yedek link gelsin
Spoiler:
 
Sizleri Focus III harici konularımıza da bekliyoruz [Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]


'08 -Titanium-Fırtına Grisi-
Sarıyla Kırmızı bir ateştir kalplerde...
If we can't live together, we're going to die alone

[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]


En son uA_Y_C_A tarafından Cuma 4 Mart - 9:41 tarihinde değiştirildi, toplamda 6 kere değiştirildi
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
http://www.focusclubtr.com
uA_Y_C_A
Yönetim
Yönetim
avatar
Mesaj Sayısı : 9260
Nerden : istanbul
Kayıt tarihi : 18/02/10

MesajKonu: Geri: Yeni Ford Focus Avrupa (Türkiye) için Son Şeklini Aldı C.tesi 15 Ocak - 2:04

İç çekim ve Aktif Ön Izgara sistemi

Aktif Ön Izgara sistemi sayesinde aracınızın Aerodinamik direncinin sürekli optimum seviyede kalması sağlanıyor. Bu sayede aracın yakıt tüketimi azalıyor ve motor verimli çalışma sıcaklığına çok daha çabuk ulaşıyor.


[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]


[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
Sizleri Focus III harici konularımıza da bekliyoruz [Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]


'08 -Titanium-Fırtına Grisi-
Sarıyla Kırmızı bir ateştir kalplerde...
If we can't live together, we're going to die alone

[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]


En son uA_Y_C_A tarafından Çarş. 23 Şub. - 12:16 tarihinde değiştirildi, toplamda 4 kere değiştirildi
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
http://www.focusclubtr.com
uA_Y_C_A
Yönetim
Yönetim
avatar
Mesaj Sayısı : 9260
Nerden : istanbul
Kayıt tarihi : 18/02/10

MesajKonu: Geri: Yeni Ford Focus Avrupa (Türkiye) için Son Şeklini Aldı C.tesi 15 Ocak - 2:13


Koyu belirttiklerim sınıfında neredeyse TEK VE İLKKısaca Yeni Focus Özellikleri:


Özellik -----------> Bölüm
Aktif Ön Izgara -----------> Doğa Dostu Focus
Otomatik Park Sistemi -----------> Akıllı Focus
Hava yastıkları ve yeni nesil tutma sistemleri -----------> Güvenli Focus
Otomatik Uzun Far -----------> Akıllı Focus
Otomatik Start/Stop -----------> Doğa Dostu Focus
Kör Nokta Uyarı Sistemi -----------> Akıllı Focus
Sürücü Dikkat Takip Sistemi -----------> Akıllı Focus
EPAS ve gelişmiş şasi -----------> Focus Kalitesi
Ford EcoBoost motorları -----------> Doğa Dostu Focus
Ford ECOnetic Teknolojileri -----------> Doğa Dostu Focus
Kinetik dış ve iç tasarım -----------> Focus Kalitesi
Şerit Takip Uyarı Sistemi ve Şeritte Kalma Yardımcısı -----------> Akıllı Focus
Düşük Hız Güvenlik Sistemi ----------->Güvenli Focus
Çok renkli LED iç aydınlatma -----------> Akıllı Focus
Ayarlanabilir Hız Sınırlandırıcı -----------> Akıllı Focus
Özel kalınlıkta B sütunu ve çok sağlam gövde yapısı -----------> Güvenli Focus
Dinamik Tork Kontrolü -----------> Focus Kalitesi
Trafik İşareti Tanıma -----------> Akıllı Focus
Sizleri Focus III harici konularımıza da bekliyoruz [Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]


'08 -Titanium-Fırtına Grisi-
Sarıyla Kırmızı bir ateştir kalplerde...
If we can't live together, we're going to die alone

[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
http://www.focusclubtr.com
uA_Y_C_A
Yönetim
Yönetim
avatar
Mesaj Sayısı : 9260
Nerden : istanbul
Kayıt tarihi : 18/02/10

MesajKonu: Geri: Yeni Ford Focus Avrupa (Türkiye) için Son Şeklini Aldı C.tesi 15 Ocak - 2:16

BÖLÜM 1 – FOCUS KALİTESİ: FORD'UN HASSAS SÜRÜŞ ÖZELLİKLERİ

• Ford'un kinetik şekil dilinin en son dinamik evrimi üç heyecan verici gövde tipinde sunuluyor
• Sürücüye dönük iç bölümde kokpit tipi bir düzenleme ve yüksek kalitede işçilik sunuluyor
• Şık kabin sürücü için sportif çekiciliği tipik Focus kullanışlılığıyla birleştiriyorÇarpıcı ve dinamik dış tasarım
Üç Ford Focus gövde tipi sportif ve dinamik bir karakteri paylaşıyor ve şirketin en son küçük ve orta boy araçlarının artan bir şekilde beğenilmesine katkıda bulunan kinetik tasarım konseptini daha da geliştiriyor.

Çarpıcı ön tasarımı, aerodinamik profili, arkaya doğru yükselen çarpıcı omuz çizgisi ve atletik duruşuyla yeni Focus, yola çıktıklarındaki müşterileri bekleyen beğenilen sürüş deneyimini açık bir şekilde yansıtıyor.

Sportif 5 kapılı hatchback, zarif 4 kapılı sedan ve şık station wagon Focus modelleri kendi ayırt edici çekiciliğine sahip olacak şekilde dikkatle geliştirildi. Her bir gövde tipi kendi açık kimliğine ve özel arka tasarıma sahip ama önde Ford'un imzası alt eşkenar dörtgen ızgaranın yeni yorumuyla birlikte aynı sportif ön tasarımı paylaşıyor.
Sizleri Focus III harici konularımıza da bekliyoruz [Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]


'08 -Titanium-Fırtına Grisi-
Sarıyla Kırmızı bir ateştir kalplerde...
If we can't live together, we're going to die alone

[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
http://www.focusclubtr.com
uA_Y_C_A
Yönetim
Yönetim
avatar
Mesaj Sayısı : 9260
Nerden : istanbul
Kayıt tarihi : 18/02/10

MesajKonu: Geri: Yeni Ford Focus Avrupa (Türkiye) için Son Şeklini Aldı C.tesi 15 Ocak - 2:17

GELİŞMİŞ ŞASİ SİSTEMLERİ YENİ FORD FOCUS'A ÜSTÜN DİNAMİK ÖZELLİKLER VE SESSİZ ÇALIŞMA SAĞLIYOR


• Gelişmiş şasi teknolojileri ve güçlendirilen gövde yapısı sınıfının lideri sürüş özellikleri ve yumuşak çalışma sağlıyor
• "Kontrol Kollu" çok kollu arka süspansiyon ve yarı yalıtılmış ön alt çerçevede geliştirilmiş yeni tasarımlar
• Bütünüyle yeni Elektrikli Hidrolik Direksiyon (EPAS) sistemi doğal bir hisle birlikte hassaslık sağlıyor


Dinamik özellikleri ve NVH'yi iyileştirmek için gövde yapısı sertleştirildi
Yeni Focus'un gövde yapısı eski modele göre önemli bir oranda daha sert (5 kapılı modelde burulma sertliği yüzde 15 artırıldı) ama bunun yanında aracın dinamik özellikleri ve NVH (gürültü ve titreşim) özelliklerini en çok etkileyen, şasi bağlantı noktaları ve ön yapı gibi bölümlerdeki yerel sertliği artırmaya çok dikkat edildi.

Aracın ön bölümünde, süspansiyon üst bağlantı noktaları metal levhadan bir kule gergisiyle birbirine bağlandı. Bu bağlantı kolu yerel sertliği yüzde 50 artırıyor ve gürültü ile titreşimi azaltmaya ve direksiyon hissini iyileştirmeye yardım ediyor.

Arkada, yerel güçlendirme, süspansiyon üst bağlantı noktası sertliğini yüzde 45 artırdı ve gövdenin daha az esnemesine, arka süspansiyonun daha iyi performans göstermesine ve arka koltuktaki gürültünün azaltılmasına katkıda bulundu.

Geliştirilen ön ve arka süspansiyon tasarımları
Yeni Focus'un şasi tasarımı önceki modelde kullanılan yenilikçi kavramların bir evrimini oluşturuyor. Süspansiyon sistemleri bütünüyle güncellendi. Çok nokta bağlantılı gergi kollu arka askı donanımı ve yarı yalıtılmış ön çerçevesi için yeni tasarımlar kullanıldı

Ön süspansiyon aynı MacPherson kollu düzenlemeye sahip ama daha hafif ve geliştirilmiş parçalara ve daha geniş ön dingile sahip. Geliştirilen özellikler arasında şunlar yer alıyor:


• Daha hafif, ağırlığı en aza indirilen ön alt kontrol kolları
• Daha sert ve hafif, yeniden tasarlanan ön alt çerçeve (araç başına 2 kg tasarruf)
• Yeni içi boş denge çubuğu (araç başına 2 kg tasarruf)
• Yana yatma dengesini iyileştirmek için gözden geçirilen denge çubuğu bağlantı noktaları
• Gövde kontrolünü korurken daha iyi sürüş konforu ve daha az yol gürültüsü sağlayan geliştirilen amortisör valfi teknolojisi
• Yol gürültüsü ve titreşimin aktarılmasını azaltmak için geliştirilen burçlar

Arka süspansiyon da daha geniş bir dingile sahip ve takdir edilen bağımsız çok nokta bağlantılı gergi kollu arka süspansiyon sisteminin geliştirilen bir versiyonunu içeriyor. Yeni sistemin önemli öğeleri arasında şunlar yer alıyor:


• Geliştirilen Çok nokta bağlantılı gergi kollu tasarım
• Daha iyi sürüş konforu ve yol gürültüsü sağlayan ama gövde kontrolünü de koruyan daha büyük çapta amortisörler
• Daha fazla kamber sertliği ve kullanım hassasiyeti için daha büyük tekerlek göbeği yatakları
• Yana yatma kontrolünü iyileştirmek için gözden geçirilen denge çubuğu bağlantı noktaları
• Yol gürültüsü ve titreşimin aktarılmasını azaltmak için yenilenen burçlar

Sizleri Focus III harici konularımıza da bekliyoruz [Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]


'08 -Titanium-Fırtına Grisi-
Sarıyla Kırmızı bir ateştir kalplerde...
If we can't live together, we're going to die alone

[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
http://www.focusclubtr.com
uA_Y_C_A
Yönetim
Yönetim
avatar
Mesaj Sayısı : 9260
Nerden : istanbul
Kayıt tarihi : 18/02/10

MesajKonu: Geri: Yeni Ford Focus Avrupa (Türkiye) için Son Şeklini Aldı C.tesi 15 Ocak - 2:17

Gelişmiş yeni EPAS sistemi

Yeni Focus bütünüyle yeni bir Elektrikli Hidrolik Direksiyon (EPAS) sistemi kullanıyor ve bu da yeni modelin sunduğu daha dinamik sürüş deneyiminde önemli bir rol oynuyor.

EPAS sistemi en son kremayer dişli direksiyon tasarımından oluşuyor ve doğal ve kendinden emin bir his sağlıyor. Sistem gelişmiş hız eşleştirmesi ile birlikte dikkatle ayarlanarak yüksek hızda hassas tepki sunması ve park manevraları sırasında da hafif ve rahatça kullanılabilir kalması sağlandı.

Önceki modelle karşılaştırıldığında, yeni Focus'taki direksiyon oranı 16:1'den 14.7:1'e düşürüldü ve daha iyi tepki veren ve daha direk bir his yaratıldı.

EPAS sistemi, Otomatik Park sistemi özelliğini desteklemesinin yanında sağa sola Çekme Kayma Telafisi özelliğini de içeriyor ve bu sayede çok eğimli yollarda ya da sürekli yandan gelen rüzgarla araba kullanırken oluşan can sıkıcı çekme eğilimini en aza indiriyor.

EPAS direksiyon sistemi sadece gerektiğinde güç desteği sağladığı için aynı zamanda yakıt tüketimini de normal bir hidrolik direksiyon sistemine göre yaklaşık yüzde 3 azaltıyor.
Sizleri Focus III harici konularımıza da bekliyoruz [Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]


'08 -Titanium-Fırtına Grisi-
Sarıyla Kırmızı bir ateştir kalplerde...
If we can't live together, we're going to die alone

[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
http://www.focusclubtr.com
uA_Y_C_A
Yönetim
Yönetim
avatar
Mesaj Sayısı : 9260
Nerden : istanbul
Kayıt tarihi : 18/02/10

MesajKonu: Geri: Yeni Ford Focus Avrupa (Türkiye) için Son Şeklini Aldı C.tesi 15 Ocak - 2:19

EN SON TEKNOLOJİ VE DİKKATLİ AYARLAMALAR SAYESİNDE YENİ FOCUS'TA SINIFININ LİDERİ SÜRÜŞ DİNAMİKLERİ SUNULUYOR

• En son şasi teknolojisinin, deneyimli araç dinamikleri ekibi tarafından yapılan ayarlamalarla en iyi duruma getirilmesiyle sınıfının lideri sonuçlar elde edildi
• Hassas, atak kullanımla önemli oranda artırılan konfor ve sessiz çalışma özelliklerinin benzersiz bileşimi
• Dinamik Tork Kontrolü viraj performansını iyileştiriyor ve sürücünün kendisine güvenini artırıyor


Yeni direksiyon sistemiyle daha atak ve hassas
Ford'un dinamik özellikler uzmanları yeni Focus'u geliştirirken araca daha da atak ve sportif bir his kazandırmayı ama aynı zamanda daha yüksek düzeyde konfor ve daha sessiz çalışma sağlamayı hedeflediler.
Sizleri Focus III harici konularımıza da bekliyoruz [Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]


'08 -Titanium-Fırtına Grisi-
Sarıyla Kırmızı bir ateştir kalplerde...
If we can't live together, we're going to die alone

[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
http://www.focusclubtr.com
uA_Y_C_A
Yönetim
Yönetim
avatar
Mesaj Sayısı : 9260
Nerden : istanbul
Kayıt tarihi : 18/02/10

MesajKonu: Geri: Yeni Ford Focus Avrupa (Türkiye) için Son Şeklini Aldı C.tesi 15 Ocak - 2:19

SES KALİTESİNİN GELİŞTİRİLMESİ YENİ FOCUS'A ÜSTÜN KONFOR, SESSİZLİK VE ÖZEL BİR KARAKTER SAĞLIYOR

• NVH'nin en aza indirilmesinde dengeli yaklaşım, konfor ve sessizlik bakımından önemli bir iyileşme sağladı
• İstenmeyen motor/şanzıman, rüzgar ve yol gürültüsü seslerinin azaltılması ve motor karakterinin vurgulanması çabaları sayesinde hoş bir ses kalitesi
• İstenmeyen titreşimler ve tıkırtılar ortadan kaldırılarak kalite hissi güçlendirildi
Gürültü ve titreşimlerin (NVH) önemli oranda düşürülmesi yeni Focus için temel hedeflerden biriydi ve motor/şanzıman, rüzgar ve yol gürültüsüyle birlikte istenmeyen titreşimlerin, gıcırtıların ve tıkırtıların en aza indirilmesiyle dengeli ve uyumlu bir ses karakteri oluşturmak için büyük çaba harcandı.

Kalite algısını vurgulamak için aracın içindeki bütün çalışma gürültülerinin, örneğin kapı kapatma sesinin azaltılmasına özellikle dikkat edildi. Sonuç olarak sessizlik ve konfor bakımından daha çok büyük lüks araçlarda görülen standartlara yaklaşan bir araç üretildi.

Ford Avrupa Focus Program Mühendislik Şefi Helmut Reder "NVH düzeyinin düşürülmesi sürüş konforuna önemli bir katkıda bulunabilir" dedi. "Yeni Focus daha sessiz yapısıyla müşterilerin yolculuğun sonunda, zevkli bir sürüşün ardından otomobilden stressiz bir şekilde ayrılmasına olanak tanıyacak."


Daha iyi ses karakterine sahip motor ve şanzımanlar
Aracın çalışmasından kaynaklanan NVH'nin azaltılması çalışmaları motorlar, şanzımanlar ve egzoz sistemlerinin ayrıntılı bir şekilde iyileştirilmesi üzerinde yoğunlaştı, istenmeyen gürültüler kaynağında ortadan kaldırıldı ve motorlar ile şanzımanların daha hoş ama güçlü bir ses karakteri oluşturması yönündeki doğal davranışı desteklendi.

Aracın içindeki ek ses yalıtımı ve sesi emen malzemeler de kullanılarak kabine gürültü aktarımının en iyi şekilde düzenlenmesine ve en aza indirilmesine çalışıldı; iyileştirilen halılar, gövde boşluklarına daha iyi bir şekilde kendi kendine yayılan köpüklerin uygulanması, geliştirilmiş ses yalıtım özelliklerine sahip tavan kaplaması ve iç kaplamaların parçaları üzerindeki ek yalıtımlar alınan önlemlerden bazıları.

1.6 litre Duratorq TDCi dizel motorlarda da önemli iyileştirmeler yapıldı. Her evrede birçok enjeksiyon yapabilen yeni yakıt enjeksiyon sistemleri ve geliştirilmiş bir kalibrasyon stratejisi, dizel tıkırtısı olarak bilinen yanma gürültüsünü önemli oranda azalttı.


Motordan kaynaklanan gürültüler yeni bir akustik üst kapak ile azaltıldı.

Diğer istenmeyen gürültüler de enjeksiyon sistemi, turbo donanımı ve temel motordaki çeşitli önlemlerle en aza indirildi.

Bu yeni özelliklerin eklenmesiyle, dizel motorlar bütün çalışma aralığında sınıfının lideri gürültü düzeylerine ve yumuşaklığa ulaşacak şekilde geliştirildi.

EcoBoost benzinli motorda amaç yumuşaklığı daha sportif bir karakterle bir araya getirmekti. Bunu elde etmek için emme sistemine bir "ses üreticisi" eklendi; bu da seçilen motor frekanslarını büyütecek ve hoşa giden motor seslerini kabine aktaracak şekilde ayarlandı. Bu sistem normal yolculuk sırasında düşük ve konforlu bir gürültü düzeyi sağlarken, hızlanma sırasında hoş, sportif bir ses sağlıyor.


Yeni kapı kavramı rüzgar gürültüsünü azaltmaya yardım ediyor
Rüzgar gürültüsünü azaltmaya yardım etmek için Focus en son Mondeo, S-MAX ve Galaxy'de kullanılanla aynı kapı yapısını ve yalıtım kavramını kullanıyor ve üç dudaklı kesintisiz cam akışı tasarımı ve geliştirilen yan ayna şekli ve yalıtım da buna dahil.


Dizel ya da Ford EcoBoost motoruna sahip Focus modellerinde özel bir akustik tabakaya sahip bir ön cam bulunuyor ve rüzgar gürültüsü ve diğer yüksek frekanslı gürültüler için kritik olan bir frekans aralığındaki gürültüleri önemli oranda azaltıyor. Bu da yan camlarda ve bagaj alanındaki artırılan cam kalınlığıyla tamamlanıyor.

Bütün bu değişiklikler eski modele göre gürültünün önemli oranda azaltılmasını, kabinde daha düzgün bir ses dağılımı ve büyük lüks otomobillerdekine benzeyen genel rüzgar gürültüsü performansı sağlıyor.

Yol gürültüsü, geliştirilen gövde yapısıyla en aza indirildi
Yeni Focus'taki geliştirilen gövde yapısı, artan burulma sertliği, sertleştirilen ön ve arka alt çerçeveler ve dinamik amortisörlerin seçici bir şekilde uygulanmasıyla birlikte yoldan kaynaklanan gürültü ve titreşimin azaltılmasında önemli bir rol oynuyor.


Şasi bileşenlerinin tutturma noktalarındaki yerel gövde sertliği de önemli oranda artırıldı. Örneğin, arka alt çerçeve çapraz eleman tutturma noktaları gelişmiş yapısal geliştirme yöntemleri kullanılarak yüzde 75 daha sert hale getirildi.

Bu güçlendirmelerin etkisi, süspansiyon burçlarının sertliğinin ve yumuşaklığının ayarlanmasında ayrıntılara çok dikkat edilmesi, belli gövde panellerine ses yalıtımı malzemelerinin uygulanması ve yan sanayi üreticileriyle birlikte lastik performansının en iyi duruma getirilmesiyle en üst düzeye çıkarıldı.

Bu kapsamlı yaklaşımın sonucunda önceki modele göre genel yol gürültüsü düzeyinde 1.5 db(A) azalma sağlandı ve bu da sessizliğin önemli oranda arttığını gösteriyor.


Sizleri Focus III harici konularımıza da bekliyoruz [Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]


'08 -Titanium-Fırtına Grisi-
Sarıyla Kırmızı bir ateştir kalplerde...
If we can't live together, we're going to die alone

[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
http://www.focusclubtr.com
uA_Y_C_A
Yönetim
Yönetim
avatar
Mesaj Sayısı : 9260
Nerden : istanbul
Kayıt tarihi : 18/02/10

MesajKonu: Geri: Yeni Ford Focus Avrupa (Türkiye) için Son Şeklini Aldı C.tesi 15 Ocak - 2:23

ÜSTÜN KALİTE VE İŞÇİLİK HER FORD FOCUS'TA STANDART

• Üstün kalite ve işçiliğin her otomobilde bulunması için mükemmeliyetçi bir yaklaşım uygulandı
• Global DNA yaklaşımı bütünüyle yeni Focus'un Ford'un dünya çapındaki en iyi kaynaklarından yararlanması anlamına geliyor
• Ortak global üretim süreçleri bütün fabrikaların istikrarlı kalite sunmasını sağlıyorYeni Ford Focus, bir havalandırma düğmesindeki zarif krom kaplamadan kapının kapandığında çıkardığı güven verici sese kadar müşterilere en yüksek düzeyde işçilik ve kalite sunacak şekilde kılı kırk yararak geliştirildi.

Bu lüks düzeyde kaliteye ulaşmak Ford'un güçlü yeni Global Ürün Geliştirme Sisteminin (GPDS) önemli bir parçasını oluşturuyor; bu sistem bütün yeni Ford ürünlerinin geliştirilmesinde temel alınacak süreçleri tanımlıyor.

Yeni Ford Focus için önemli inisiyatifler arasında "İşçilik Kalitesi" grubunun katkıları, Global DNA yaklaşımı kullanılarak parça ya da sistem geliştirmenin başlatılması ve dünya çapındaki bütün fabrikalar için ortak global üretim süreçlerinin uygulanmaya başlanması yer alıyor.


İşçilik kalitesi ekibi en yüksek kalite düzeyini sağlıyor

Ford’un özel İşçilik Kalitesi ekibi Focus'un geliştirme sürecinde yoğun bir şekilde yer aldı. Ekip bütünüyle en yüksek ürün kalitesinin sunulması üzerinde yoğunlaşıyor ve bunlar arasında bütün kontrollerin, özelliklerin ve yüzeylerin görsel çekicilik, dokunma, his ve çalışma bakımından en yüksek düzeyde ürün kalitesini sunması da var.

Lüks düzeyde iç kalite yeni Focus ailesinin temel hedefiydi ve İşçilik Kalitesi grubu yeni aracın bu standartlara ulaşmasını sağlamak için neredeyse saplantılı bir şekilde ayrıntılara dikkat gösterdi.

İşçilik Kalitesi ekibinin yürüttüğü işler arasında aşağıdakiler yer alıyor:

• İç bölümdeki kapı açma kolları gibi parçalar için, boyalı kaplamalar yerine gerçek krom kaplamanın seçilmesi
• Parçalar arasındaki ara yüzlerin ve geçişlerin en iyi kalite ve görünüm ayrıca üretimde sağlamlık sağlayacak şekilde geliştirilmesi
• Rengi hassas bir şekilde tanımlamak için gelişmiş optik ölçüm cihazlarının kullanılmasıyla plastik parçalar arasında tam renk uyumu sağlanması
• Müşteriler araca girdiğinde ve ayrılırken uygulamak üzere iç ışıklar ve ekranlar için dikkatle hazırlanmış Hoş geldiniz ve Güle Güle dizileri oluşturulması
• Müşterilerin dokunduğu, örneğin direksiyon simidi, kapı kol dayama yeri ve orta konsol gibi önemli yerlerin yumuşaklığının ve hissinin en iyi duruma getirilmesi
• Yeni LED Kristal Mavi iç aydınlatmanın istikrarlı renk ve parlaklık düzeyinde sunulmasının sağlanması


BURAYA DİKKAT..

Her fabrikada istikrarlı kalite
Yeni Ford Focus dünya çapında farklı yerlerde üretilecek ve önce Almanya'daki Saarlouis ve ABD'deki Michigan fabrikaları ve sonra da Rusya'daki St. Petersburg ve Çin'deki Chongqing fabrikaları devreye girecek.

Kaliteyi ve verimliliği en üst düzeye getirmek için bu global fabrika ağı Focus'u aynı süreçleri, araçları ve teknolojileri kullanarak üretecek.

Fabrikalar gelişmiş sanal üretim benzetimleri (simülasyon) kullanarak birlikte çalıştı ve montaj süreci başlangıcından bitişine kadar doğrulandı. Bu da fabrikaların montaj sürecini en iyi duruma getirmesine, en iyi uygulamaları paylaşmasına ve montaj hattının çalışanların rahat bir şekilde çalışmasına ve istikrarlı bir şekilde yüksek kalite sunmasına sağlayacak bir tasarıma sahip olmasına olanak tanıdı.

Bu yeni yaklaşım dünya çapındaki bütün fabrikaların üretimin başlangıcından seri üretime kadar en yüksek üretim kalitesi standartlarını korumasına yardım edecek.
Sizleri Focus III harici konularımıza da bekliyoruz [Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]


'08 -Titanium-Fırtına Grisi-
Sarıyla Kırmızı bir ateştir kalplerde...
If we can't live together, we're going to die alone

[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
http://www.focusclubtr.com
uA_Y_C_A
Yönetim
Yönetim
avatar
Mesaj Sayısı : 9260
Nerden : istanbul
Kayıt tarihi : 18/02/10

MesajKonu: Geri: Yeni Ford Focus Avrupa (Türkiye) için Son Şeklini Aldı C.tesi 15 Ocak - 2:26

BÖLÜM 3: DOĞA DOSTU FOCUS: FORD ECONETIC TEKNOLOJİSİ

YENİ NESİL FORD ECOBOOST BENZİNLİ MOTORLAR ÜSTÜN PERFORMANS İLE EKONOMİYİ BİR ARAYA GETİRİYOR

• Yeni Ford Focus yeni 1.6 litre Ford EcoBoost motor ile sunuluyor
• Yeni nesil benzinli motor eğlenceli sürüş performansını mükemmel yakıt ekonomisi ve karbondioksit (CO2) atıkları ile birleştiriyor
• Gelişmiş motor teknolojileri, verimliliği yeni bir düzeye yükseltiyor


Yeni Focus'taki benzinli motor ailesine yeni 1.6 litre Ford EcoBoost motor liderlik ediyor. Ford'un bütünüyle yeni nesil global, hacmi küçültülmüş, yüksek verimlilikte, düşük karbondioksit (CO2) atıklı benzinli motorlarından biri olan 1.6 litre Ford EcoBoost, bu güç aralığındaki benzinli motorlara yeni bir performans ve yakıt verimliliği düzeyi getiriyor.

Ford EcoBoost motor hafif, bütünüyle alüminyum tasarımıyla üç önemli teknolojiyi bir araya getirerek verimliliği yeni bir düzeye çıkarıyor; merkezi olarak yerleştirilmiş yüksek basınçlı direk enjeksiyon sistemi, düşük eylemsizlik özelliğine sahip turbo ve çift bağımsız değişken eksantrik zamanlaması (Ti-VCT).

Teknolojilerin bu güçlü kombinasyonu 1.6 litre Ford EcoBoost motor daha büyük hacimli bir motorun güçlü düşük devir torkunu çok daha küçük bir motorun boyutları, ağırlığı ve yakıt ekonomisiyle sunmasına olanak tanıyor.

Dizelle benzinlinin performans avantajlarını birleştiriyor
Ford Avrupa Motor/Şanzıman Geliştirme Sorumlu Müdürü Graham Hoare, "Ford EcoBoost teknolojileri müşterilere en son dizel motorların sunduğu, düşük devirde etkileyici tork ve azaltılan CO2 atıkları gibi birçok avantajı sunuyor" dedi. "EcoBoost motorları aynı zamanda benzinli bir motorun çabuk bir şekilde devirlenme karakterini ve maliyet avantajlarını da koruyor ve müşterilere her iki sistemin en iyi yönlerini sunmuş oluyor."

Focus müşterileri 1.6 litre Ford EcoBoost motorunun 182 PS gücüne sahip.
EcoBoost motor yüksek gücü, çok geniş ve düz bir tork eğrisiyle birleştiriyor ve sadece 1,600 d/d'de 240 Nm torka ulaşıyor.


Motor ayrıca geçici olarak turbo basıncını yükseltme özelliği sunuyor ve bu sayede maksimum tork sollama ya da sıkı hızlanma sırasında 15 saniyeye kadar süreyle 270 Nm'ye yükseliyor. Turbo basıncını yükseltme özelliği geniş bir devir aralığında sunuluyor ve mükemmel bir performans sağlıyor; 182 PS’de, 270 Nm tork 1,900 ile 4,000 d/d arasında sunuluyor.

1.6 litre motor yeni Focus'ta üstün bir sürüş rahatlığı sağlıyor. 1.6lt 182 PS Ford EcoBoost motor 0-100 km/s hızlanmayı 7.9 saniyede gerçekleştiriyor ve geliştirilen düşük devir torku da 50-100 km/s hızlanmasında (dördüncü viteste) çarpıcı bir şekilde ortaya çıkıyor ve 7.7 saniyede gerçekleşiyor.


Performanstaki önemli artışa rağmen, CO2 atıkları yeni Focus EcoBoost 182 PS motorla ortalama 6.0 litre/100km* yakıt tüketimine ve 139 gr/km CO2 atığına ulaşıyor.

Graham Hoare, "1.6 litre Ford EcoBoost motorun bu güçteki motorlar arasında sınıfının lideri yakıt tüketimi sunduğundan eminiz" dedi. "Sürücüler kullanım masraflarındaki azalmayı takdir ederken sunulan atak, yüksek torklu motor performansından da memnun kalacaklar."

Gelişmiş motor teknolojileri
Üç temel motor teknolojisi Ford EcoBoost motorlarını geleneksel benzinli motor tasarımlarından ayırıyor: direk yakıt enjeksiyonu, gelişmiş turbo ve çift bağımsız değişken eksantrik zamanlaması.

Yüksek basınçlı enjeksiyon sistemleri en yüksek verimliliği elde etmek için yakıtı doğrudan her bir silindire küçük, hassas miktarlarda püskürtüyor; her bir damla 0.02 mm'den daha küçük, yani bir insan saçının çapının beşte biri kadar.

Küçük, düşük eylemsizlik özelliğine sahip turbolar 200,000 d/d'yi aşan hızlarda dönerek torku yüzde 50 civarında artırıyor ve düşük devirlerde anında tepki sağlıyor.

Çift bağımsız değişken eksantrik zamanlaması (TiVCT) motorun bütün devir aralığında en yüksek performansı en düşük egzoz atıklarıyla sağlamasına yardım ediyor.

Bu özelliklerin her biri kendi başına teknik avantajlara sahip ama bunların üçünün birlikte kullanılması çok daha fazla performans artışı getiriyor ve bütün motor çalışma devrinde çok daha verimli bir yanma işlemi sağlıyor.ARKADAŞ SEN GELDE 182 HP ECOBOOST ALMA
Sizleri Focus III harici konularımıza da bekliyoruz [Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]


'08 -Titanium-Fırtına Grisi-
Sarıyla Kırmızı bir ateştir kalplerde...
If we can't live together, we're going to die alone

[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
http://www.focusclubtr.com
uA_Y_C_A
Yönetim
Yönetim
avatar
Mesaj Sayısı : 9260
Nerden : istanbul
Kayıt tarihi : 18/02/10

MesajKonu: Geri: Yeni Ford Focus Avrupa (Türkiye) için Son Şeklini Aldı C.tesi 15 Ocak - 2:28

YÜKSEK VERİMLİLİKTE MOTORLAR YAKIT FATURALARINI DÜŞÜRÜYOR VE CO2 ATIKLARINI EN AZA İNDİRİYOR


• Yeni Ford Focus yakıt tüketimi ve CO2 atıklarında önemli azalmalar sağlıyor ve CO2 atıkları sadece 109 gr/km'den başlıyor
• Yüksek verimlilikte Duratorq TDCi dizel ve Ford EcoBoost benzinli motorlar
• Ford Powershift otomatiğin de içinde bulunduğu en gelişmiş teknolojiye sahip şanzımanlar


Yeni Ford Focus müşterileri performansı ve sürdürülebilirliği artıran ve aynı zamanda kullanım maliyetini düşüren etkileyici yeni motor ve şanzıman teknolojilerinden yararlanıyor.

Ford'un son derece beğenilen Duratorq TDCi dizel motorlarının yenilenmiş versiyonlarına ek olarak yeni Focus ailesinde ayrıca yeni 1.6 litre 4 silindirli Ford EcoBoost motorun da içinde bulunduğu çeşitli benzinli motorları bulunuyor. Her motor ailesi CO2 atıklarında ve yakıt tüketiminde önceki modele göre önemli azalmalar sağlıyor.

En ileri teknolojiye sahip motorlar gelişmiş şanzımanlarla tamamlanıyor ki bunlar arasında yumuşak ve verimli Ford PowerShift 6 vitesli otomatik şanzıman ve yeni Ford Durashift 6 vitesli düz şanzıman da var.

Ford Avrupa Motor/Şanzıman Geliştirme Sorumlu Müdürü Graham Hoare, "Özellikle de yakıt tüketimi ve CO2 atıkları bakımından lider olmaya kararlıyız" dedi. "Verimliliğin en iyi düzeye getirilmesi ve müşterilerimizin yakıt masraflarının azaltılması yeni Focus'un geliştirilmesi sırasında mutlak bir öncelikti."


Etkileyici CO2 atıkları ve yakıt ekonomisi

Yeni Ford Focus'taki her bir motor/şanzıman seçeneği son derece düşük CO2 atığı ve etkileyici yakıt tüketimi sağlayacak. Yüksek verimlilikteki Ford ECOnetic teknolojilerinin sunulmasıyla iyileştirilen sürdürülebilirlik sayesinde, yeni model ailesi etkileyici sonuçlara ulaşıyor:

• 1.6 litre Duratorq TDCi, Otomatik Start/Stop sistemli: CO2 atıkları 109 gr/km'den başlıyor, ortalama yakıt tüketimi 4.2 litre/100 km'den başlıyor
• 1.6 litre Ford EcoBoost, Otomatik Start/Stop sistemli: CO2 atıkları 139 gr/km'den, ortalama yakıt tüketimi 6.0 litre/100 km'den başlıyor
• 1.6 litre Duratec Ti-VCT: CO2 atıkları 136 gr/km'den, ortalama yakıt tüketimi 5.9 litre/100 km'den başlıyor

Gelişmiş düz ve otomatik şanzıman
1.6 litre Ford EcoBoost benzinli ve 1.6 litre Duratorq TDCi dizel motorlara sahip Focus araçlarında bütünüyle yeni 6 vitesli düz bir şanzıman bulunuyor. Durashift 6 ileri vitesli şanzıman Ford'un küçük ve orta boy araçlar için en son vites kutusunu oluşturuyor ve tork kapasitesine göre son derece hafif ve az yer kaplayan tasarımıyla mevcut 5 vitesli şanzımanların yerini alıyor.


Focus müşterileri ayrıca şirketin en gelişmiş şanzımanı olan yüksek verimlilikteki Ford PowerShift 6 vitesli otomatiği de seçebiliyorlar. Powershift, düz bir şanzımanın verimliliğini, iyi ayarlanmış vites oranlarını ve sürüş zevkini, normal bir otomatik vitesli şanzımanın kullanım kolaylığıyla birleştiren çift kavrama sistemli bir tasarıma sahip.

Bu şanzıman geleneksel tork dönüştürücülü otomatiklerden çok daha verimli ve böylece düz bir şanzımanla elde edilene çok yakın yakıt ekonomisi düzeyi ve CO2 atığı sağlıyor.

Sizleri Focus III harici konularımıza da bekliyoruz [Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]


'08 -Titanium-Fırtına Grisi-
Sarıyla Kırmızı bir ateştir kalplerde...
If we can't live together, we're going to die alone

[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
http://www.focusclubtr.com
uA_Y_C_A
Yönetim
Yönetim
avatar
Mesaj Sayısı : 9260
Nerden : istanbul
Kayıt tarihi : 18/02/10

MesajKonu: Geri: Yeni Ford Focus Avrupa (Türkiye) için Son Şeklini Aldı C.tesi 15 Ocak - 2:29

FORD ECONETIC TEKNOLOJİLERİ YENİ FOCUS'UN DAHA TEMİZ, DAHA ÇEVRECİ PERFORMANS SUNMASINA YARDIM EDİYOR

• Düşük CO2 sağlayan Ford ECOnetic Teknolojileri yeni Focus'un daha yeşil bir performansa ulaşmasına yardım ediyor ve CO2 atıkları sadece 109 gr/km'den başlıyor
• Ford Otomatik Start/Stop EcoBoost ve Dizel motorlarda standart hale getirilerek CO2 atıkları şehir içinde yüzde 10'a varan oranda azaltıldı
• Verimliliği artırmak için yenilikçi teknolojiler arasında Ford Eco Mode (Ekonomik Kullanım), Vites Değiştirme Göstergesi ve Aktif Ön Izgara yer alıyor


Daha temiz ve yeşil bir performans sağlamak için yeni Focus model ailesinde, genel atıkları en aza indirmek üzere tasarlanmış gelişmiş araç ve motor/şanzıman teknolojileri olan Ford ECOnetic Teknolojileri programından çok sayıda özellik bulunuyor.

Ford ECOnetic Teknolojileri son derece verimli benzinli ve dizel motorlarla birlikte çalışıyor. Bu teknolojilerin çoğu ultra düşük CO2 atığına sahip Ford ECOnetic ürün ailesinde ilk kez kullanıldı ve bu aile düşük atıklara sahip araçlara ve yüksek düzeyde yakıt verimliliğine öncelik veren müşteriler için ciddi bir seçenek olarak kendini kanıtladı.

Yeni Focus'taki önemli yenilikler arasında Ford Otomatik Start/Stop sistemi, "Ford Eco Mode" adı verilen Ekonomi Ayarı ve Aktif Ön Izgara yer alıyor.

Ford'un Global C otomobili Araç Müdürü Gunnar Herrmann, "Ford ECOnetic Teknolojileri programımız uygun fiyatlı düşük CO2 atığı sağlayan özellikleri Focus müşterilerinin çoğuna sunabilmemizi sağladı" dedi. "Bu da ürünlerimizin çevreye olan etkisini azaltmakta önemli bir adımı temsil ediyor ve müşterilerimizin yeşil ve sürdürülebilir bir araç seçebilmesine olanak tanıyor."

Ford Otomatik Start/Stop sistemi temel modellerde sunuluyor
Yeni Focus, Otomatik Start/Stop teknolojisini model ailesinin önemli bir bölümünde standart hale getiren ilk Ford modeli oldu. 1.6 litre Ford EcoBoost benzinli motor 1.6 litre Duratorq TDCi dizel motora sahip bütün modellerde Otomatik Start/Stop sistemi standart ve bu da Avrupa'daki satış hacminin aşağı yukarı yüzde 50'sine karşılık geliyor.Ford Otomatik Start/Stop sistemi araç boşta dururken, örneğin trafik ışıklarında, otomatik olarak motoru durduruyor ve sürücü hareket etmek istediğinde motoru yeniden çalıştırıyor ve araç dururken harcanan yakıttan tasarruf ediyor. Bu da şehir içi kullanımda yakıt tüketimini ve CO2 atıklarını yüzde 10'a varan oranda azaltabiliyor.

Ford Eco Mode ve Vites Değiştirme Göstergesi sürüş biçimini iyileştirmeye yardım ediyor
Ford Eco Mode adı verilen sürücü bilgi sistemi sürücülerin alışkanlıklarını değiştirmelerine ve daha ekonomik bir sürüş biçimi uygulamalarına yardım ediyor. Sürüş stili yakıt ekonomisinde önemli bir etkiye sahip ve birçok sürücü daha çevreci bir sürüş tarzını benimseyerek yakıt faturalarını yüzde 10 civarında azaltabiliyor.

Profesyonel çevreci sürüş eğitmenlerinin yardımıyla geliştirilen karmaşık bir yazılım sürüş davranışını izliyor ve sürücüye ekonomik sürüş performansıyla ilgili açık bir geribildirim sağlıyor ve ayrıca yakıttan tasarruf etmek için bazı basit öneriler sunuyor.

Gösterge panelindeki basit bir çiçek grafiği, sürücülerin vites değiştirme, önceden tahmin etme ve hızdan oluşan üç önemli alandaki gelişimini izlemesine olanak tanıyor. Sistem ayrıca sürücünün soğuk motorla yaptığı verimsiz kısa yolculukların sayısını takip ediyor ve kısa yolculuk oranının azaltılmasına puan veriyor.

Vites Değiştirme Göstergesi de ekonomiye önem veren sürücüler için önemli bir destek sağlayabilir. Gösterge tablosunda yer alan bir ışık daha yüksek bir vitese geçerek yakıt tüketimini azaltabilecekleri durumlarda sürücüyü uyarıyor.

Aktif Ön Izgara ile hava sürtünmesi en aza indiriliyor
Yeni Focus, ızgaradan geçerek soğutma sistemine ve motor bölümüne giren hava akışını kontrol etmek için kapaklar kullanarak aerodinamik özellikleri en iyi duruma getirmeye yardım eden yenilikçi bir sisteme sahip sınıfındaki ilk otomobil.


Motoru soğutmak için hava gerekiyorsa, kapaklar açılıyor; ama hava akımına ihtiyaç yoksa, kapaklar kapatılıyor ve aerodinamik sürtünme önemli oranda azaltılıyor.

Bütünüyle kapalı olduğunda hava sürtünmesindeki azalma Aktif Ön Izgara CO2 atıklarını yüzde 2 azaltabilmesine olanak tanıyor.


Ford ECOnetic Teknolojileri verimliliği artırıyor

Yeni Focus ayrıca standart olarak Elektrikli Hidrolik Direksiyonu içeriyor ve bu da normal bir hidrolik direksiyona göre CO2 atıklarını yaklaşık yüzde 3 azaltıyor.
Sizleri Focus III harici konularımıza da bekliyoruz [Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]


'08 -Titanium-Fırtına Grisi-
Sarıyla Kırmızı bir ateştir kalplerde...
If we can't live together, we're going to die alone

[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
http://www.focusclubtr.com
uA_Y_C_A
Yönetim
Yönetim
avatar
Mesaj Sayısı : 9260
Nerden : istanbul
Kayıt tarihi : 18/02/10

MesajKonu: Geri: Yeni Ford Focus Avrupa (Türkiye) için Son Şeklini Aldı C.tesi 15 Ocak - 2:31

BÖLÜM 3: GÜVENLİ FOCUS: FORD AKILLI KORUMA SİSTEMİ

YENİ FORD FOCUS'UN GÖVDE YAPISI DAHA HAFİF, DAHA GÜÇLÜ VE DAHA GÜVENLİ

• En sıkı global güvenlik standartlarını geçecek şekilde geliştirildi
• Daha önceki bütün Ford'lardan daha gelişmiş yüksek güçte çelik kullanıldı; gövdesinin yüzde 55'inden fazlası yüksek çelik ve ultra yüksek güçte çelikten üretildi
• Benzersiz "özel şekillendirilmiş" B sütunu tasarımı en iyi sağlamlık için değişen kalınlığa sahipYeni Ford Focus, en sıkı global güvenlik standartlarını aşacak şekilde geliştirilen son derece güçlü, sert ve hafif çelik gövdeye sahip.

En ileri bilgisayar benzetim araçları kullanılarak sıkı bir şekilde geliştirilen gövde yapısı, gelişmiş yüksek güçte çeliklerden ve yenilikçi üretim tekniklerinden yararlanarak gövde ağırlığını en aza indiriyor ve aynı zamanda daha iyi çarpışma performansı, gelişmiş araç dinamik özellikleri ve daha sessiz çalışma sağlıyor.

Ford Avrupa Focus Program Mühendislik Şefi Helmut Reder, "Yeni Focus daha önceki herhangi bir Ford'dan daha fazla yüksek güçte çelik kullanıyor" dedi. "Bu gelişmiş malzemeler ağırlığı azaltarak yakıt tüketimini kısmaya yardım ediyor ve aynı zamanda aracın güvenliği ve dinamik özellikleri için ihtiyacımız olan gücü ve sertliği iyileştiriyor."

"Özel olarak değişken kalınlığa sahip B sütunu gibi yenilikler gövde yapısının gücünü ve verimliliğini yeni bir düzeye yükseltmemize olanak tanıdı" diye ekledi.

Yüksek güçte çelikler yapısal performansı iyileştiriyor
Yeni nesil Focus gövde yapısında gelişmiş yüksek güçte çelikler kapsamlı bir şekilde kullanılıyor. Yüksek güçte çelikler gövde yapısının yüzde 55'ini oluşturuyor ve aracın yapısının yüzde 26'sından fazlası ultra yüksek güçte ve Bor çeliklerinden oluşturuldu; bu da herhangi bir Ford ürününden çok daha fazla bir oran.


Gövdenin esnemeye direnci ortalama olarak şu anki Avrupalı Focus'tan yüzde 47 daha yüksek. Gövdenin yapısal sağlamlığı ayrıca burulmaya karşı sertliğinde ortaya çıkıyor: Yeni 5 kapılı Focus şu anki modelden yüzde 15 daha sert.

Dinamik özellikleri iyileştirmek ve daha sessiz ve yumuşak çalışmayı sağlamak için mühendisler yapının süspansiyon bağlantı noktalarındaki yerel sertliğini artırmaya özel bir özen gösterdiler. Bu alanlarda, gövde sertliği yüzde 75'e varan oranlarda arttı.

Yenilikçi B sütunu tasarımı gücü artırıyor, ağırlığı azaltıyor
Focus gövde yapısının gelişmiş tasarımı B sütunu takviyesiyle örneklenebilir; önemli bir yapısal eleman olan B sütunu, yenilikçi bir "özel oluşturma" işlemiyle ultra yüksek güçte Bor çeliğinden üretildi.

Bu işlem çelik levhanın kalınlığının uzunlamasına olarak değiştirilebilmesine olanak tanıyor ve böylece üretilen parça en büyük yüklere maruz kalan bölümlerde daha yüksek güce sahip.

Yeni Focus'taki özel olarak üretilmiş B sütunu 1.35 ile 2.70 mm arasında değişen sekiz farklı kalınlığa sahip ve bu da yan darbe çarpışma performansını iyileştirmenin yanında araç başına 1.4 kg ağırlık tasarrufu sağlıyor.


Geliştirilen güvenlik yapısı
Focus'un gövde yapısındaki diğer önemli tasarım özellikleri arasında şunlar yer alıyor:
- Ultra yüksek güçte Bor çeliği A sütununda, B sütununda, kapıların altındaki gövde panellerinde ve kapı güçlendirme çubuklarında kullanılarak, yandan bir direkle ve tavandan çarpışmalar da dahil bütün çarpışmalarda içeri doğru göçmeyi azaltan son derece sert bir yolcu hücresi oluşturuldu
- İçeri doğru harekete karşı direnç sağlamak ve yapısal bütünlüğü korumak için Entegre kapı açma takviye halkası ve kapı yük yolları yüksek güçte çelikten üretildi
- Yüksek güçte çelikten ön çarpışma yapısı sayesinde yüksek çarpışma güçleri verimli bir şekilde yönetiliyor ve iyi bir çarpışma davranışı korunarak yükler kontrollü bir şekilde, A sütunu, kapıların altındaki paneller ve kapıların içlerindeki raylar yoluyla üç ayrı yük yoluyla gövde yan yapısına aktarılıyor
- Çarpışma enerjisini maksimum düzeyde emmek ve yolcu hücresinin sağlamlığını bütünlüğünü korumak için ön çarpışma yapısında, iç kapı altı panellerinde ve taban çapraz elemanlarında çok güçlü çift aşamalı çelik kullanıldı

- Önden çarpışma durumunda alt gövde bağlantı noktasından ayrılacak şekilde tasarlanan ön şasi alt çerçevesi. Bu patenti alınan ayırma sistemi, yükü azaltarak yolcu hücresinin ayak boşluğu bölümündeki hasarı önlüyor.

Sizleri Focus III harici konularımıza da bekliyoruz [Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]


'08 -Titanium-Fırtına Grisi-
Sarıyla Kırmızı bir ateştir kalplerde...
If we can't live together, we're going to die alone

[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
http://www.focusclubtr.com
uA_Y_C_A
Yönetim
Yönetim
avatar
Mesaj Sayısı : 9260
Nerden : istanbul
Kayıt tarihi : 18/02/10

MesajKonu: Geri: Yeni Ford Focus Avrupa (Türkiye) için Son Şeklini Aldı C.tesi 15 Ocak - 2:32

YENİ FORD FOCUS GÜVENLİK SİSTEMLERİ EN SIKI GLOBAL STANDARTLARI KARŞILIYOR

• Yeni Focus'taki Ford Akıllı Koruma Sistemi en sıkı global güvenlik standartlarını aşacak şekilde tasarlandı
• Gövde yapısı ve tutma sistemleri kapsamlı testlere tabi tutuldu ki bunlar arasında 80 araç çarpışma testi ve 2 bin 500 komple CAE benzetimi de var
• Gelişmiş tutma sistemleri yenilikçi yeni nesil hava yastığı tasarımını içeriyor


Yeni Ford Focus'ta en son, geliştirilmiş Ford Akıllı Koruma Sistemi (IPS) yer alıyor ve yeni nesil tutma sistemi teknolojilerini, geliştirilen yüksek güçte gövde yapısıyla birleştiriyor.

Focus, global güvenlik standartlarını aşmasını sağlamak için, 80 araç çarpışma testi ve 2 bin 500 komple araç CAE benzetimi de dahil olmak üzere kapsamlı bir test ve geliştirme programına tabi tutuldu.

Kendi sınıfındaki en yüksek güvenlik performansına ulaşacak şekilde tasarlanan yeni Focus IPS sistemi tutma sistemleriyle yakın bir şekilde entegre edilerek geliştirildi ve böylece gövde yapısı enerjiyi bir çarpışma sırasında son derece etkili bir şekilde emiyor ve aracın tutma sistemleriyle yakın bir şekilde çalışarak yolcuları koruyor.

Ford'un Global C otomobili Araç Müdürü Gunnar Herrmann, "Yeni Focus'taki güvenlik sistemleri son derece yoğun bir geliştirme programından geçirildi" dedi. "Focus'un en sıkı global güvenlik standartlarına uyacak şekilde geliştirilmesi, bütün bölgelerdeki müşterilere avantajlar sunan, daha güçlü, daha güvenli bir araç sağladı.

"Yeni Focus ayrıca, yaralanma riskini azaltan ve daha iyi koruma sunan yeni nesil ön hava yastıkları gibi yenilikleri de içeriyor" diye ekledi.
Yeni nesil sürücü hava yastığı tasarımına sahip, iyileştirilen tutma sistemi
Focus'taki geliştirilen Ford IPS tutma sistemi sürücü ve öndeki yolcu için tek aşamalı ön hava yastıkları ve 3 boyutlu yan gövde hava yastıkları ve birinci ile ikinci koltuk sırası için yan perde hava yastıklarını içeriyor.

Sürücü ön hava yastığı yenilikçi bir yeni nesil tasarımdan oluşuyor ve sürücü göğüs ve kaburga yaralanmalarını azaltmak üzere tasarlanmış daha iyi göğüs koruma teknolojisine sahip.

Bu yeni nesil hava yastığı teknolojisi, hava yastığının sürücünün göğsü ve kaburgaları üzerindeki etkisini azaltmak için, hava yastığının alt bölümünü içeri çeken özel eğimli şekle sahip bir bağlantının kullanılmasıyla, daha iyi göğüs koruması sağlayacak şekilde tasarlandı. Bu özelliğin özellikle de daha yaşlı ve daha kolay yaralanabilen sürücüler için faydalı olması bekleniyor.

Yeni Ford Focus'ta ilk kez sunulan hava yastığındaki bu yeni bağlantı teknolojisi önümüzdeki yıllarda diğer birçok Ford aracında da kullanılmaya başlanacak.

Ön hava yastığı tasarımı da iyileştirildi ve çarpışma sırasında hava yastığındaki gazın bir bölümünü bir yan çıkış yoluyla dışarı vererek yaralanma riskini azaltan adaptif bir havalandırma teknolojisi içeriyor.

Geliştirilen iç güvenlik özellikleri
Focus'taki tutma sistemi, geliştirilen diğer iç güvenlik özellikleriyle tamamlanıyor. Ford'un yatay olarak geri çekilen direksiyon kolonu önden yüksek hızda bir çarpışma durumunda sürücüden uzaklaşarak yolcuların kafa ve göğsü üzerindeki yükleri azaltmaya yardım ediyor.

Bu da yenilenen gösterge paneli tasarımıyla tamamlanıyor; bir çarpışma sırasında yolcuların bacaklarının temas etmesi durumunda daha iyi koruma sağlayacak şekilde tasarlandı.

Ön koltuklarda daha etkili çekmeye sahip gergi sistemleri bulunuyor ve daha fazla çekme mesafesi sağlıyorlar; ayrıca emniyet kemeri yükü sınırlandırıcıları var..
Sizleri Focus III harici konularımıza da bekliyoruz [Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]


'08 -Titanium-Fırtına Grisi-
Sarıyla Kırmızı bir ateştir kalplerde...
If we can't live together, we're going to die alone

[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
http://www.focusclubtr.com
uA_Y_C_A
Yönetim
Yönetim
avatar
Mesaj Sayısı : 9260
Nerden : istanbul
Kayıt tarihi : 18/02/10

MesajKonu: Geri: Yeni Ford Focus Avrupa (Türkiye) için Son Şeklini Aldı C.tesi 15 Ocak - 2:33

YENİ FOCUS EN İLERİ AKTİF GÜVENLİK ÖZELLİKLERİNİ SUNUYOR

• Yenilikçi Düşük Hız Güvenlik Sistemi şehir içi kullanımdaki düşük hızda çarpışmaları azaltıyor; bir Ford aracında ilk kez sunuluyor
• Kapsamlı aktif güvenlik özellikleri arasında gelişmiş frenleme ve çekiş sistemleri de var
• Sürücünün güvenli kontrolü korumasına ve çarpışma durumlarından kaçınmasına yardım eden gelişmiş teknolojiler


Ford'un yeni global C otomobili platformunun sunulması en son aktif güvenlik teknolojilerinin kullanılmasına olanak tanıdı ve yeni Ford Focus da yolcularını üstün aktif ve pasif güvenlik düzeyiyle koruyacak şekilde geliştirildi.

Kapsamlı frenleme ve çekiş sistemleri ailesine ek olarak Focus Avrupa'daki müşterilerine yenilikçi bir Düşük Hız Güvenlik Sistemi sunarak sınıfındaki aktif güvenlik standartlarını yükseltiyor.

Düşük Hız Güvenlik Sistemini sunan ilk Ford aracı
Yeni Focus, bir aracın öndeki araca arkadan çarptığı şehir içi trafik koşullarında çok görülen türde düşük hızdaki kazaları önlemeye yardım eden Düşük Hız Güvenlik Sistemini içeren ilk Ford aracı oldu.


Düşük Hız Güvenlik Sistemi, iç aynanın yanına yerleştirilen öne bakan kızılötesi lazerli bir kamera kullanarak aracın önündeki cisimleri belirliyor. Sistem çarpışma riskini belirlemek için sürekli olarak (saniyede 100 kez) öndeki araçla mesafeyi ve yaklaşma hızını kontrol ediyor.

Örneğin, öndeki araç aniden fren yaparsa ve sistem de çarpışma olacağını öngörürse, balataları disklere yaklaştırarak frenleri hazırlıyor. Sürücü tepki göstermezse, o zaman frenler devreye sokuluyor ve gaz kesiliyor.

Düşük Hız Güvenlik sistemi 30 km/s'nin altındaki hızlarda devrede. Eğer iki araç arasındaki hız farkı 15 km/s'den az ise, sistem sürücünün çarpışmadan bütünüyle kaçınmasına yardım edebiliyor. 15 ile 30 km/s arasındaki hız farkı durumunda ise amaç çarpışmadan önce hızı mümkün olduğunca azaltmak.

Ford Avrupa Focus Program Mühendislik Şefi Helmut Reder, "Düşük hızda çarpışmalar son derece yaygın, özellikle de yoğun kavşaklarda ve yuvarlaklarda ya da otoyoldaki sıkışık trafikte" dedi. "Düşük Hız Güvenlik Sistemi bu pahalı çarpışmalardan kaçınılmasında ya da bunların şiddetinin azaltılmasında sürücülere yardımcı olmakta son derece etkili."

Aktif güvenlik teknolojilerinden oluşan kapsamlı paket
Yeni Ford Focus sürücüye aracın güvenli kontrolünü korumasında ve çarpışma durumlarından kaçınmasında yardım eden gelişmiş aktif güvenlik teknolojilerini içeren kapsamlı bir pakete sahip.

En ileri teknolojiye sahip Elektronik Denge Programı (ESP) birçok aktif güvenlik sistemi özelliğinin temelini oluşturuyor ve akıllı bir mantık programı kullanarak aracın gidişini izliyor ve gerektiğinde etkili (ama çoğunlukla hissedilmeyen) bir şekilde müdahalede bulunuyor. Sistem şunları içeriyor:

• ABS fren sistemi, ayrıca Elektronik Fren Gücü Dağıtımı (EBD) ve Viraj Fren Kontrolünü (CBC) içeriyor
• Acil Fren Desteği (EBA), Elektronik Fren Ön Hazırlığı (EBP) ve Acil Fren Uyarısı
• Çekiş Kontrol Sistemi (TCS), Motor Çekiş Kontrol Sistemini (ETCS) ve Fren Kilidi Diferansiyelini (BLD) içeriyor
• Hidrolik Arka Dingil Takviyesi (HRB)
• Motor Yavaşlatma Tork Kontrolü (EDC)
• Dinamik Tork Kontrolü (TVC)
• Yokuş Kalkış Desteği

Bu özelliklerin çoğu, örneğin, Dinamik Tork Kontrolü, Yokuş Kalkış Desteği Focus'ta ilk kez sunuluyor.

Sizleri Focus III harici konularımıza da bekliyoruz [Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]


'08 -Titanium-Fırtına Grisi-
Sarıyla Kırmızı bir ateştir kalplerde...
If we can't live together, we're going to die alone

[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
http://www.focusclubtr.com
uA_Y_C_A
Yönetim
Yönetim
avatar
Mesaj Sayısı : 9260
Nerden : istanbul
Kayıt tarihi : 18/02/10

MesajKonu: Geri: Yeni Ford Focus Avrupa (Türkiye) için Son Şeklini Aldı C.tesi 15 Ocak - 2:34

BÖLÜM 4: AKILLI FOCUS: FORD SÜRÜŞ TEKNOLOJİSİ
FOCUS'UN YENİLİKÇİ KAMERA SİSTEMİ SÜRÜCÜNÜN KENDİNE GÜVENİNİ ARTIRIYOR VE DAHA FAZLA GÜVENLİK SAĞLIYOR

• Yeni Focus gelişmiş dijital kamera sistemine dayanan beş sürücü destek sistemini sunan ilk Ford olacak
• Kamera sistemi sürücünün güvenli bir şekilde şeridinde kalmasını, direksiyon başında uyanık kalmasını, en son trafik işaretlerinin izlenmesini ve uzun farların çalıştırılmasını sağlıyor
• Akıllı sürücü desteği özelliklerinin kullanımı basit ve kolay, böylece sürücünün kendinden emin olması sağlanıyor ve daha fazla güvenlik sunuluyor


Yeni Ford Focus yenilikçi bir dijital kamera sistemini içeriyor ve bu sistem de sürücünün kendinden emin bir şekilde araç kullanmasını sağlayan ve daha fazla güvenlik sunan beş sürücü yardım özelliğini destekliyor.

İç aynanın yanına yerleştirilen öne bakan dijital kamera öndeki yolu görüyor ve bu da gelişmiş bir bilgisayar tarafından inceleniyor.

Ardından, kameradan gelen bilgi kullanılarak sürücünün güvenli bir şekilde şeridinde ve direksiyon başında dikkatini yola vermiş bir şekilde kalması, en son trafik işaretlerinin izlenmesi ve uzun farların devreye sokulmasına yardım edilerek destek sağlanıyor.

Ford Avrupa Focus Program Mühendislik Şefi Helmut Reder, "Yeni Focus ön kameraya dayalı olarak bu sürücü yardım özelliklerinin beşini de sunan ilk Ford aracı" dedi. "Bu sistem sürücüye direksiyon başında güvenli ve rahat kalmak için adeta ek bir çift göz sağlıyor".

"Bu özelliklerin her biri aracın gösterge paneline entegre edildi, böylece hepsinin kullanımı basit ve kolay" diye ekledi.

Beş gelişmiş sürücü destek özelliği
Dijital kamera sistemine sahip bütün Ford Focus araçları müşterilere beş gelişmiş sürücü destek özelliğinin bir kombinasyonunu sunuyor:
Şerit Takip Uyarı Sistemi (Lane Departure Warning)
Bu özellik ön kameranın şeritten istemeden çıkıldığını belirlemesi durumunda direksiyon simidindeki bir titreşimle sürücü uyarmak üzere tasarlandı.


Kamera sistemi sürekli olarak aracın yoldaki çizgilere göre konumunu izliyor. Araç şeridin ortasından ayrılırsa ve sistem bariz bir şerit değiştirme manevrası ya da sinyallerin kullanıldığını algılamazsa, titreşimli uyarı devreye giriyor. Bu uyarı gösterge panelindeki görsel bir uyarıyla destekleniyor.

Sistem şehir içi trafiğinde rahatsızlık yaratmasın diye 60 km/s'nin altındaki hızlarda devre dışı bırakılıyor. Sürücü sistemin hassasiyetini (iki düzey) ve uyarının şiddetini (üç düzey) ayarlayabiliyor ve ayrıca sistemi bütünüyle kapatabiliyor.

Şeritte Kalma Yardımcısı (Lane Keeping Aid)
Yeni Focus bu gelişmiş özelliği sunan ilk Ford aracı ve EPAS sistemini kullanarak sadece bir uyarıyla yetinmeyip aracı aktif bir şekilde şeridine döndürerek Şerit Takip Uyarı Sisteminin fonksiyonunu genişletiyor.


Sistem aracı yumuşak ve hassas bir şekilde şeride döndürecek şekilde tasarlandı ve eğer şerit değiştirme bilinçli bir şekilde yapılıyorsa sürücü tarafından kolayca devre dışı bırakılabiliyor. Sürücü iki hassasiyet düzeyinden birini seçebiliyor ve isterse sistemi bütünüyle kapatabiliyor.

Sürücü Dikkat Takip Sistemi
Bu özellik kamera sistemini kullanarak sürücünün yorulduğunu ve hatta uyumak üzere olduğunu belirliyor. Sistem aracın yol çizgilerine göre konumunu izleyerek, sürücünün uykusu geldiğinde ya da dikkat düzeyi düşmeye başladığında görülen tipik sağa sola yalpalamaları tanıyabiliyor.

Sistem, sürücü performansının düştüğünü belirlerse, iki aşamalı bir uyarı süreci başlatılıyor. Birincisi, gösterge panelinde bir uyarı mesajıyla birlikte sesli bir uyarı gönderiliyor; sürücü yorgun davranışlar göstermeye devam ederse, sürekli bir uyarı gösterilmeye başlanıyor ve sürücünün OK düğmesine basarak bunu gördüğünü belirtmesi gerekiyor.

Trafik İşareti Tanıma
Sistem dijital kamerayı kullanarak yolun her iki tarafındaki ve köprülerdeki trafik işaretlerini tanıyor ve sürücüye en son hız sınırı, iptal işaretleri ve sollama kurallarıyla ilgili olarak gösterge panelindeki ekran yoluyla bilgi sağlıyor. Ekran, işaretleri daha büyük bilgi ekranında ya da göstergenin üst bölümünde daha küçük ama sürekli olarak gösterecek şekilde ayarlanabiliyor.

Sürücünün bilginin ne kadar yeni olduğunu anlamasına yardım etmek için trafik işaretinden uzaklaştıkça gösterilen işaret kademeli bir şekilde soluyor. Sürücü sistemi ayrıca fazla hızlı gittiğini göstermesi için de kullanabiliyor; sistem araç o anda gösterilen hız sınırını belli bir oranda (bu oran sürücü tarafından ayarlanabiliyor) aştığında hız sınırı işaretini yanıp sönerek gösterecek şekilde ayarlanabiliyor.

Otomatik Uzun Far
Bu özellik ön farları otomatik olarak uzun fardan kısa fara ya da tersine değiştirebiliyor ve sürücünün en iyi görüşe sahip olmasına ve elle far değiştirme nedeniyle dikkatinin dağılmasını önlemeye yardım ediyor.

Sistem dijital kamerayı kullanarak diğer araçların ön farlarını ya da arka farlarını belirliyor ve buna göre gerektiğinde kısa farları devreye sokuyor. Genel ışık düzeyi de izleniyor ve şehir içi gibi yoğun bölgelerde uzun far kullanılmıyor.
Sizleri Focus III harici konularımıza da bekliyoruz [Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]


'08 -Titanium-Fırtına Grisi-
Sarıyla Kırmızı bir ateştir kalplerde...
If we can't live together, we're going to die alone

[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
http://www.focusclubtr.com
uA_Y_C_A
Yönetim
Yönetim
avatar
Mesaj Sayısı : 9260
Nerden : istanbul
Kayıt tarihi : 18/02/10

MesajKonu: Geri: Yeni Ford Focus Avrupa (Türkiye) için Son Şeklini Aldı C.tesi 15 Ocak - 2:35

YENİ FORD FOCUS AKILLI SÜRÜCÜ DESTEK TEKNOLOJİLERİ SÜRÜŞÜ KOLAYLAŞTIRIYOR

• Yeni Focus, C otomobili sınıfına daha önce görülmemiş düzeyde akıllı sürücü destek teknolojileri getiriyor
• Gelişmiş özellikler sürücülerin modern trafiğin baskısıyla baş etmesine yardım ediyor
• Yoğun otoyollarda ve sıkışık şehirlerdeki günlük zorluklar için kullanışlı çözümler


Bütünüyle yeni Ford Focus'taki önemli teknoloji yatırımı bu sınıfa daha önce görülmemiş düzeyde akıllı sürücü destek özelliği getiriyor ve müşterilere normalde daha büyük ve daha pahalı araçlarda bulunan gelişmiş teknolojileri heyecan verici bir paket olarak sunuyor.

Bu sürücü destek özellikleri Focus müşterilerine modern trafik koşullarının getirdiği baskıyla daha kolay baş edebilme yeteneği sunuyor ve iki aracın arasına, kaldırıma paralel park etme, yoğun otoyollarda güvenli bir şekilde kullanma ve şehir içi trafiği gibi günlük zorluklara karşı kolaylık sağlıyor.

Ford Avrupa C otomobili Ailesi Müdürü Gunnar Herrmann, "Sıkışık modern yollar sürücünün üzerinde daha fazla baskı oluşturuyor" dedi. "Ford Focus müşterilere sürüş stresini azaltmaya yardım eden heyecan verici çeşitli akıllı yeni özellikler sağlıyor ve aynı zamanda direksiyon başındaki güvenliği ve konforu da iyileştiriyor".

Dertsiz bir şekilde paralel park
Yeni Focus aracın direksiyonunu otomatik olarak çevirerek park yerine girmesini sağlayan gelişmiş yeni bir sistem olan Ford Otomatik Park Sistemi’ni içeriyor. Sistem iki ultrasonik algılayıcıyı (aracın her iki yanında birer tane) kullanarak kaldırıma paralel park edilmiş iki aracın arasında yeterince büyük boşluk olup olmadığını algılıyor; bu boşlukların aracın boyundan sadece yüzde 20 daha büyük olması yeterli.

Uygun bir boşluk olduğu belirlenirse, sürücü bilgilendiriliyor ve orta konsol ekranında basit metin ve şekiller kullanılarak açık park talimatları gösteriliyor. Sürücü gaz ve fren pedallarını kontrol ediyor, birinci ya da geri vitesi seçiyor, sistem de bütünüyle otomatik olarak direksiyonu çeviriyor. Park manevraları 10 km/s'ye kadar hızlarda yapılabiliyor.


Standart ön ve arka park algılayıcıları normal sesli uyarılarını sunarak sürücünün etraftaki araçlara ne kadar yaklaştığını anlayabilmesine yardım ediliyor. Dar yerlerde doğru bir şekilde park etmeye yardım etmek için sistem araç mükemmel bir şekilde park edilinceye kadar öne ve arkaya hareketlere devam ediyor.

Kör Nokta Uyarı Sistemi
Ford'un Kör Nokta Uyarı Sistemi arkadan gelip geçmekte olan başka bir aracın otomobilin hem sağ hem de sol taraflarında kör nokta bölgelerinde gizlendiği durumlarda uyarıda bulunarak sürücünün farkındalığını artırıyor.

Bu özellik arka tamponun dış köşelerinde yer alan iki çoklu ışığa sahip radar modülünü kullanıyor. Sistem, tanımlanmış kör nokta bölgesine bir araç girdiğinde bunu belirliyor ve karşılık gelen taraftaki yan aynadaki LED uyarı ışığını yakıyor ve sürücüyü bir aracın geçmekte olduğuna dair uyarıyor.

Sistem 10 km/s'den itibaren hızlarda otomatik olarak devreye giriyor (şu anda piyasada bulunan sistemlere göre çok daha geniş bir çalışma aralığı) ve birçok kazanın olduğu sıkışık şehir içi yollarda ve yavaş hareket eden trafikte de son derece etkili.

Ayarlanabilir Hız Sınırlandırıcı istemeden hız yapmayı önlemeye yardım ediyor
Ford Ayarlanabilir Hız Sınırlandırıcı sistemi sürücülerin kendi hız sınırlarını belirlemesine olanak tanıyor ve böylece zorlu koşullarda, örneğin tanıdık olmayan şehir caddelerinde ya da otoyolda belli yol çalışması bölgelerinden geçerken, istemeden hız sınırını aşma endişesi olmadan dikkatlerini yola verebiliyorlar. Bu da daha güvenli, daha az stresli sürüşü destekliyor ve istenmeyen trafik cezalarını azaltıyor.

Sürücü, direksiyon simidindeki geliştirilmiş Hız Sınırlandırıcı düğmelerini kullanarak kendi hız sınırını 30 ile 180 km/s arasında belirleyebiliyor. Araç önceden belirlenen bir hıza ulaştığında, motor işletim sistemi devreye girerek daha da hızlanmayı önlüyor.


İstenirse, örneğin sollama için, sürücü gaz pedalına sert basarak seçtiği sınırı devre dışı bırakabiliyor. Aracın hızı seçilen hız sınırının altına düştüğünde, sistem otomatik olarak yeniden devreye giriyor.
Sizleri Focus III harici konularımıza da bekliyoruz [Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]


'08 -Titanium-Fırtına Grisi-
Sarıyla Kırmızı bir ateştir kalplerde...
If we can't live together, we're going to die alone

[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
http://www.focusclubtr.com
uA_Y_C_A
Yönetim
Yönetim
avatar
Mesaj Sayısı : 9260
Nerden : istanbul
Kayıt tarihi : 18/02/10

MesajKonu: Geri: Yeni Ford Focus Avrupa (Türkiye) için Son Şeklini Aldı C.tesi 15 Ocak - 2:36

YENİ FOCUS DİREKSİYON BAŞINDA DAHA İYİ KONFOR VE KOLAYLIK ÖZELLİKLERİ SUNUYOR

• Bütünüyle yeni Focus sahip olma deneyimini daha konforlu ve zevkli hale getiren çekici özelliklerden oluşan zengin bir listeye sahip
• Ford Anahtarsız Çalıştırma Sistemi ve Ford Kolay Yakıt’ı içeren komple kolaylık özellikleri


Yeni Ford Focus sürücüleri, konfor ve kolaylığı daha da iyi hale getirmek üzere tasarlanan en son teknolojiler sayesinde daha konforlu ve zevkli bir sahip olma deneyimi yaşayacaklar.

Yenilikçi LED iç aydınlatma
Üst düzeyde Focus modellerinde, geceleyin yolculuk ederken kabinde modern, lüks bir his sağlayan LED teknolojisini kullanan gelişmiş bir iç aydınlatma sistemi bulunuyor.

İç aydınlatmada şık bir kırmızı renk kullanılıyor ve LED'ler tavan konsolu, kapı kolları ve kapı cepleri, ayak boşlukları, gösterge paneli ve bardak tutucuların etrafında sınırları net bir şekilde belirlenmiş bir aydınlatma sağlıyor.

Kapsamlı kolaylık özellikleri

Yeni Ford Focus'ta sunulan kapsamlı kolaylık özellikleri arasında şunlar yer alıyor:


Ford Power Anahtarsız Çalıştırma Sistemi:
Ford Power düğmesini kullanarak anahtarsız çalıştırma sağlıyor.
Ford Kolay Yakıt: Bütün modellerde standart olarak yer alan ödül kazanmış kapaksız yakıt doldurma sistemi, benzinli bir otomobile yanlışlıkla dizel yakıtı doldurulmasını ya da tersini önlüyor.
Otomatik yanan ön farlar ve yağmur sensörü: Orta seriden itibaren standart olan bu özellikler optik bir algılayıcıyı kullanarak ön farların ne zaman yakılacağını ya da sileceklerin ne zaman çalıştırılacağını belirliyorSizleri Focus III harici konularımıza da bekliyoruz [Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]


'08 -Titanium-Fırtına Grisi-
Sarıyla Kırmızı bir ateştir kalplerde...
If we can't live together, we're going to die alone

[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
http://www.focusclubtr.com
uA_Y_C_A
Yönetim
Yönetim
avatar
Mesaj Sayısı : 9260
Nerden : istanbul
Kayıt tarihi : 18/02/10

MesajKonu: Geri: Yeni Ford Focus Avrupa (Türkiye) için Son Şeklini Aldı C.tesi 15 Ocak - 2:38

YENİ FORD FOCUS DAHA ÖNCEKİNDEN ÇOK DAHA FAZLA AKILLI TEKNOLOJİ İÇERİYOR

• Yeni Focus sınıfındaki diğer hiçbir otomobilde olmayan ve daha önce benzeri görülmeyen düzeyde konfor, kullanışlılık ve güvenlik teknolojisini müşterilere sunuyor
• Geliştirilen elektrik sisteminde en gelişmiş ağ teknolojisiyle birlikte 46'ya kadar kontrol modülü bulunuyor
• Yenilikçi test süreci en yüksek kalite ve dayanıklılığı sağlamaya yardım ediyor


Ford'un yeni global C platformu ve en son teknolojilere yapılan daha önce benzeri görülmemiş yatırım yeni Focus'un müşterilere sınıfında benzersiz olan gelişmiş konfor, kullanışlılık ve güvenlik özellikleri sunmasını sağlıyor.

Düşük Hız Güvenlik Sistemi, Dinamik Tork Kontrolü ve Trafik İşareti Tanıma gibi özellikler Focus'un C segmentindeki uygun fiyatlı teknolojilerde çıtayı yükseltmesine olanak tanıdı.

Bu özellikleri en yüksek standartlardaki kalite ve dayanıklılık ile sunmak için yeni Focus'ta en son analiz araçları kullanılarak inanılmaz derecede sıkı bir test rejimine tabi tutulan en ileri elektrik sistemi bulunuyor.

Ford'un Global C Otomobili Araç Müdürü Gunnar Herrmann, "Eski modelle karşılaştırıldığında, yeni Focus çok daha yüksek düzeyde elektrikli özelliğe sahip" dedi. "Ürünün daha önceki gibi sağlam ve güvenilir kalmasını sağlamak için en ileri test metodolojilerini kullandık ve böylece sistemin mümkün olan her türlü çalışma koşulunda doğru bir şekilde işlevini yerine getirdiğinden emin olduk".

En son teknoloji elektrik sistemi
Yeni Focus, teknoloji özelliklerinin çalışmasını yöneten 46'ya kadar kontrol modülünü içeren gelişmiş bir elektrik sistemine sahip.

Elektrikli özellikleri birbirine bağlamak için yeni Focus'ta karmaşık ve ağır bir kablo ağı yerine en son CAN iletişim ağı sistemi kullanılıyor. Yeni Focus'taki üç CAN iletişim ağı özelliklerin sorunsuz bir şekilde birlikte işlevlerini yerine getirmesine olanak tanıyor ve saniyede bir milyon Bit bilgi değişimi yapabiliyor.

Yeni Focus aynı zamanda daha başlangıçtan itibaren şirketin en son Global Elektrik Mimarisi kullanılarak tasarlanan ilk Ford aracı. Bütün yeni modellerin kullanacağı bu mimari Ford'un gelecek nesil global ürünlerinin ortak bir motor/şanzıman, sistem ve parçalara sahip olmasına olanak tanıyan önemli bir adım. Bu da dünya çapında müşterilerin bütün en son Ford teknolojilerine erişebilmesini sağlayacak.

Kapsamlı elektrik sistemi testi
Yeni Focus'taki elektrik sistemleri iki önemli metodoloji kullanılarak kapsamlı testlere tabi tutuldu: "Hardware in the Loop" (HIL) yazılım testi ve "Yellow Board" (Sarı Pano) testi.

HIL testi yazılıma dayanan ve çok sayıda testin kısa bir süreye sıkıştırılmasına olanak tanıyan otomatik bir test sistemi. Sistem aktif bir şekilde çalışıyor, aracın kullanım sırasındaki çalışmasının benzetimini (simülasyon) sağlıyor ve sürücü desteği ve aktif güvenlik sistemleri gibi özelliklerin, araç üzerinde test yapmanın getirdiği maliyet ve karmaşıklık olmadan test edilebilmesine olanak tanıyor.

Bu testlerde aracın gerçek kontrol modülleri ve CAN iletişim ağı kullanılıyor ve bilgisayar sistemi de aracın sanal bir modelini sağlayarak sürücü, motor ve şasiden girdileri benzetim yöntemiyle oluşturuyor. Sistem ayrıca hata durumları oluşturarak kontrol birimlerinden birinin arızalanması durumunda sistemlerin doğru şekilde davrandığından emin olunmasını sağlıyor.

Sistem otomatik bir şekilde çalıştığı için, testler geceleyin ya da hafta sonları da yapılabiliyor ve bu nedenle testler normalde insanlar tarafından kontrol edilen doğrulama testlerinin onda biri kadar bir zaman gerektiriyor. Bir gecede 20 binden fazla otomatik test yapılabilmesi sayesinde HIL testleriyle komple araç düzenlemelerinin kapsamlı bir şekilde test edilmesi mümkün oluyor.

Sarı Pano testi
Bütün kontrol modülleri, bağlantılar ve kablolar da dahil fonksiyona sahip bütün araç elektrik sistemini test etmek için fiziksel parçalar test laboratuarında ayrıntılı analiz için "Sarı Panolar" üzerine yayılıyor.

Aktif ön ızgaradan arkadaki farlara kadar bütün elektrikli özellikler Sarı Panolar üzerine yerleştirilerek günde 24 saat, haftada yedi gün zorlu testlerden geçiriliyor.

Konfor ve güvenlik elektronik özellikleri 20 binden fazla fonksiyonel test durumuna sahip ve testler önce normal koşullar altında ve sonra da zorlu koşullarda ve arıza koşullarında yapılıyor, örneğin, voltajda dalgalanmalar ve kısa devre gibi durumlarda ne olduğu da test ediliyor.

Yeni Ford Focus'taki testler otomobilin bütün bölgesel (coğrafi) versiyonları üzerinde gerçekleştirildi ve böylece aracın dünya çapındaki bütün ülkelerde müşterilere aynı kalite ve dayanıklılık standardını sunması sağlandı.

Sizleri Focus III harici konularımıza da bekliyoruz [Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]


'08 -Titanium-Fırtına Grisi-
Sarıyla Kırmızı bir ateştir kalplerde...
If we can't live together, we're going to die alone

[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
http://www.focusclubtr.com
uA_Y_C_A
Yönetim
Yönetim
avatar
Mesaj Sayısı : 9260
Nerden : istanbul
Kayıt tarihi : 18/02/10

MesajKonu: Geri: Yeni Ford Focus Avrupa (Türkiye) için Son Şeklini Aldı C.tesi 15 Ocak - 2:46

Nereye geldik şimdi dersiniz ? ?

BÖLÜM 5 – FORD FOCUS TEKNİK ÖZELLİKLERİ


[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

#Sürücüyü 75 kg, bütün sıvılar dolu ve yakıt % 90 düzeyinde olarak üretim toleransları ve opsiyonlar göz ardı edilerek en hafif ağırlığı gösterir.
Belirtilen römork çekme sınırları aracın Tam Yüklü Ağırlıkta yüzde 12'lik bir eğimde deniz seviyesinde maksimum çekme yeteneğini temsil ediyor. Römork çekmek için kullanıldığında bütün modellerin performansı ve yakıt ekonomisi azalacaktır. Motor kapağı üzerindeki ağırlık bütün modellerde maksimum 75 kg'dır. Tam Yüklü ve Römorklu Ağırlık, römorkun ağırlığını da içerir


MOTOR GRAFİKLERİ

BENZİNLİ MOTORLAR
[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

DİZEL MOTORLAR
[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
Sizleri Focus III harici konularımıza da bekliyoruz [Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]


'08 -Titanium-Fırtına Grisi-
Sarıyla Kırmızı bir ateştir kalplerde...
If we can't live together, we're going to die alone

[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]


En son uA_Y_C_A tarafından Çarş. 23 Şub. - 12:22 tarihinde değiştirildi, toplamda 8 kere değiştirildi
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
http://www.focusclubtr.com
uA_Y_C_A
Yönetim
Yönetim
avatar
Mesaj Sayısı : 9260
Nerden : istanbul
Kayıt tarihi : 18/02/10

MesajKonu: Geri: Yeni Ford Focus Avrupa (Türkiye) için Son Şeklini Aldı C.tesi 15 Ocak - 2:51

ÖZET GEÇELİM Mİ ?

NEDERSİNİZ ?


GÖVDE VE ŞASİ

Yapı Bilgisayarla geliştirilen, yüksek verimlilikte, monokok kaynaklı çelik

Güvenlik öğeleri: Gövde Ford Akıllı Koruma Sistemi (IPS), önden kısmen örtüşmeli ve tam örtüşmeli çarpışmalarda, yandan çarpışmalarda ve arkadan çarpışmalarda makul düzeyde çarpışma şiddeti sağlayacak ve aynı zamanda gövdedeki hasarı en aza indirecek şekilde geliştirilmiş

gövde yapısı:
• Ön tampon sistemi, bor (Ultra Yüksek Güçte Çelik) tampon çubuğu ve HSS (yüksek güçte çelik) çarpışma kutuları, ön yan raylara vidalı (düşük hızdaki bir çarpışmada hasarı azaltmak için, ayrıca hafif açılı çarpışmalarda da), düşük ve yüksek hızdaki çarpışma durumlarında maksimum enerji emecek şekilde tasarlanmış, enlemesine çubuğun önündeki tampon ön yüzünde, yayalara çarpma sonucu oluşacak etkiyi en aza indirmek için kontrollü deformasyon
• Arka tampon sistemi, bor çeliğinden tampon çubuğu ve kaynaklanmış HSS çarpışma kutularından oluşuyor ve düşük hızdaki bir çarpışmada enerjiyi maksimum düzeyde emerek tamir masraflarını azaltacak şekilde geliştirildi, ayrıca hafif açılı çarpışmalar da göz önünde bulunduruldu
• Tampon sistemleri gibi ana yapısal elemanların iyi tanımlanmış deformasyon biçimleriyle ön ve arka enerjiyi emen katlanma bölgeleri; geliştirilmiş panel kalınlıklarına sahip ön ve arka lazerle kaynaklanmış yan raylar; ek bir yük yolu ve enerjiyi emen birim olarak görev yapan kontrollü deformasyon biçimine sahip geliştirilmiş ön alt çerçeve
• HSS ve UHSS malzemelerin (bor çeliği) A ve B sütunu, tavan ve eşik yapısında kullanılmasıyla sert yolcu koruma hücresi; tabandaki ve tavandaki yanlamasına yapısal öğelerle destekleniyor ve ayrıca mükemmel yan darbe ve yandan direkle çarpışma koruması sağlıyor, enlemesine çubuk ve direksiyon kolonu desteği, önden yüksek hızda bir çarpışmada öne doğru hareket eden bir yolcuyla etkileşimde iyi kontrollü direksiyon kolonu kinematiği ve çiğneme davranışı sergiliyor]


Pasif güvenlik tutma sistemi öğeleri

Aşağıdakileri içeren Ford Akıllı Koruma Sistemi:


• En son tek aşamalı şişirici teknolojisini içeren tam boy sürücü (~60 L şişmiş hacmi) ve 110 L yolcu hava yastığı
• Yüksek güçte piroteknik emniyet kemeri gergi sistemleri (geri çekici gergi sistemleri) ve öndeki emniyet kemerleri için kemer gergi sınırlandırıcısı
• Önde ve ikinci koltuk sırasındaki yolcular için yan perde hava yastıkları
• Öndeki yolcular için standart gövdeyi koruyan yan hava yastıkları
• Geliştirilmiş enerji emme özelliği ve bacakları korumak için yatay olarak uzaklaşan direksiyon kolonu
• Güvenlik Pedalları
• Ön koltuklarda pasif boyun yaralanması koruma sistemi
• Bütün koltuklarda üç noktadan bağlantılı emniyet kemeri
• İkinci koltuk sırasında ISOFIX çocuk koltuğu bağlantıları
• Universal ISOFIX çocuk koltuğu onayı
• Geniş aralıktaki insan vücudu profillerine uygunluk, yüzde 5'lik kadından, yüzde 95'lik erkeğe kadar


Tampon sistemi Hasara dayanıklı, bütünüyle kalıplı, güçlendirilmiş polipropilen


Kişisel güvenlik ve araç güvenliği sistemi öğeleri
• Gelişmiş Ford PATS elektronik motor kilidi
• Uzaktan kumanda ve anahtarla çalışan merkezi kilit
• Elektrikli camlar için genel kapatma özelliği

Korozyon koruması 24 aşamalı boya ve gövde koruma işlemi ki buna bütün ilgili dış panellerdeki çinko ön kaplama, geliştirilmiş daldırma yöntemli fosfat kaplama, elektro kaplamalı astar, astar/surfacer ve temel kat/saydam kat sistemi, ayrıca kapsamlı oyuk balmumu enjeksiyonu, PVC gövde altı kaplaması ve fırlayan taşlara karşı koruma dahil. Kenarlar için kalın PVC yalıtım boncukları. Önde plastik tekerlek davlumbazları, arkada tekstil tekerlek davlumbazları, iç kapı eşiklerinde çizilmeyi önleyen şeritler.

Süspansiyon
Ön:
Bağımsız MacPherson kollar, gazlı amortisörler üzerinde offset helezon yaylar ve geliştirilmiş ön lastik burçlara sahip alt L kolları ve arka hidro-kovan da ayrı bir güçlendirilmiş çapraz eleman alt çerçevesi üzerinde yer alıyor, denge çubuğu.

Arka: Bütünüyle bağımsız çok kollu Kontrol Kolu, büyük amortisörler. Arka amortisör çift gövde yolu bağlantısına sahip. Denge çubuğu yay bağlantılarına bağlı.

Direksiyon Tipi:
Kremayer direksiyon, kremayer dişlisine bağlı Elektrikli Hidrolik Direksiyon (EPAS)
Direk direksiyon dişli oranı: 14.7:1

Dönüş çapı (Kaldırımdan kaldırıma): 11.0m

Direksiyon turu: 2.6

Frenler Çift devreli, çapraz bölünmüş, hidrolik olarak çalışan ön ve arka disk/disk (ya da disk/kampana) frenler. Vakumlu servo destekli dört kanallı ABS ve elektronik fren gücü dağıtımı (EBD)

Fren diski boyutları (ön/soğutmalı diskler):
278 mm çapında, 25 mm kalınlığında diskler
300 mm çapında, 25 mm kalınlığında diskler (Focus, 1.6 EcoBoost ve 2.0 TDCi için)

Fren diski boyutları (arka/normal diskler):
271 mm çapında, 11 mm kalınlığında diskler

Fren kampanası boyutları (arka):
228 mm iç çap, 40 mm genişlik (düşük güçte/donanımda Focus modelleri için, ülkelere göre değişiyor)

Modülasyon:
ABS, Çekiş Kontrolü, ESP, EBD, EBA, EBP, HRB, Tork Yönlendirmesi Kontrolü.
İsteğe Bağlı Yokuş Kalkış Desteği, Römork Denge YardımcısıHIZLI ARABA ERKEN DURMALIDIR!!! DİSK SEÇİMLERİNE DİKKAT


Sürtünme oranları• 4 kapı – CD = 0.274 (önceki 0.304), yüzde 10 azaltıldı
• 5 kapı – CD = 0.295 (önceki 0.318), yüzde 7 azaltıldı

Sizleri Focus III harici konularımıza da bekliyoruz [Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]


'08 -Titanium-Fırtına Grisi-
Sarıyla Kırmızı bir ateştir kalplerde...
If we can't live together, we're going to die alone

[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]


En son uA_Y_C_A tarafından Perş. 17 Şub. - 0:36 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
http://www.focusclubtr.com
uA_Y_C_A
Yönetim
Yönetim
avatar
Mesaj Sayısı : 9260
Nerden : istanbul
Kayıt tarihi : 18/02/10

MesajKonu: Geri: Yeni Ford Focus Avrupa (Türkiye) için Son Şeklini Aldı C.tesi 15 Ocak - 3:00

NOT: HİÇBİRİ ALINTI DEĞİLDİR..

Fazla sıkmadan tüm'e yakın bilgileri vermeye çalıştım..Önemli kısımları Koyu renk ile belirttim ama ilgili kişilerin tüm yazıları okumasını tavsiye ediyorum..

Görüyoruz ki FORD TOUCH yok.İlerde gelir mi bilemiyoruz..

Ben fuar'dan sonra demiştim Avrupa için hazır olursa bize de gelecek diye, Görüyoruz ki onlarada YOK. Dediğim gibi ilerisini bilemiyoruz..

Göze çarpan nedir ?

Turbo motorlarda Start-Stop Standart oluyor ...Bu nedemek mi ?
182 beygirlik aracın tüketimi ş.içi sadece 7.7 litre ! Sıkışık olsada çok fark etmez aksine yararı var. Dizel'de de aynı durum söz konusu..Daha iyisi varsa Focusun karşına çıksın hadi ! der gibi Ford alkış

Araç sessizliği - Yakıt Ekonomisi - Sürüş özellikleri - Güvenlik ve metal teknolojisi (Ağırlık dengesi) - Kaliteli iç mekanı - Yüksek Performans - En son teknolojik donanımlar BU FORD FOCUS'da....
Aramızda bu donanımlardan hangileri bize gelir vs diyenler olacaktır, Bu açıklamalar TR için çeviri değildir, yani problem olmazsa HEPSİ gelecek..Yine Avrupada farklı motorlarda var..Konularda bahsettiğimiz 150'lik 1,6 ve 2,0 Motorlar gibi.


alkış alkış

İlgi ve Alakanız için şimdiden teşekkür ediyorum..

Saygılar
Sizleri Focus III harici konularımıza da bekliyoruz [Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]


'08 -Titanium-Fırtına Grisi-
Sarıyla Kırmızı bir ateştir kalplerde...
If we can't live together, we're going to die alone

[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]


En son uA_Y_C_A tarafından C.tesi 15 Ocak - 8:30 tarihinde değiştirildi, toplamda 2 kere değiştirildi
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
http://www.focusclubtr.com
uA_Y_C_A
Yönetim
Yönetim
avatar
Mesaj Sayısı : 9260
Nerden : istanbul
Kayıt tarihi : 18/02/10

MesajKonu: Geri: Yeni Ford Focus Avrupa (Türkiye) için Son Şeklini Aldı C.tesi 15 Ocak - 3:15

Tarafımızdan eklenen video'lar

[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

25 Ocak;
[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

En yakın tarihli Ön sürüş Testleri burada
[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

Sizleri Focus III harici konularımıza da bekliyoruz [Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]


'08 -Titanium-Fırtına Grisi-
Sarıyla Kırmızı bir ateştir kalplerde...
If we can't live together, we're going to die alone

[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]


En son uA_Y_C_A tarafından Ptsi 24 Ocak - 23:04 tarihinde değiştirildi, toplamda 7 kere değiştirildi
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
http://www.focusclubtr.com
Lio_
Ambiante
Ambiante
avatar
Mesaj Sayısı : 98
Nerden : Samsun
Kayıt tarihi : 21/12/10

MesajKonu: Geri: Yeni Ford Focus Avrupa (Türkiye) için Son Şeklini Aldı C.tesi 15 Ocak - 7:08

Eyvallah Ustad SÜper bir çalışma olmuş eline koluna sağlık geriye 4 gözle beklemek kaldı sanırım Smile yeah
Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Yeni Ford Focus Avrupa (Türkiye) için Son Şeklini Aldı

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön
1 sayfadaki 24 sayfasıSayfaya git : 1, 2, 3 ... 12 ... 24  Sonraki

Bu forumun müsaadesi var:Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Focus Club Tr :: Focus Garajı :: Focus III-
İstatistikler - Top 10
En Çok Yazan
Yeni Konu / Mesaj
Kullanıcı AdıMesajları
Konu
Tarih
Yazan
uA_Y_C_A
9260 Mesajlar - 29%
YSF
5163 Mesajlar - 16%
esmerce
4642 Mesajlar - 14%
BARAN
3931 Mesajlar - 12%
drmert
2899 Mesajlar - 9%
siyah&beyaz
2446 Mesajlar - 8%
ALPER
1150 Mesajlar - 4%
madmax5
1092 Mesajlar - 3%
Anchowy61
914 Mesajlar - 3%
Samet Özeren
688 Mesajlar - 2%
SATILIK 2009 SONRASI ST ÖN IZGARA
2011 model arabamdan soğudum
Focus II sık karşılaşılan sorunlar
Ford Focus Comfort 2011 hakkında km sorunu.?
Yeni focus Fiyatları Belli Olmaya Başladı...
Yeni Ford Focus Avrupa (Türkiye) için Son Şeklini Aldı
Focus 2010 Trend
Bende Focuslandım
Yeni C Max hoparlör yardım öneri
Far Değişimi
Perş. 14 Tem. - 8:30
Perş. 30 Haz. - 6:07
Ptsi 20 Haz. - 22:13
Ptsi 6 Haz. - 22:15
Cuma 1 Nis. - 15:54
Cuma 1 Nis. - 8:26
Cuma 1 Nis. - 8:17
Cuma 1 Nis. - 8:14
Perş. 31 Mart - 22:11
Perş. 31 Mart - 21:53
kralcuneyt
YSF
aramasorma
cihangfb
blade20
YSF
YSF
uA_Y_C_A
posta464
Samet Özeren
Forum kurma | © phpBB | Bedava yardımlaşma forumu | Suistimalı göstermek | Ücretsiz bir blog yaratın