Focus Club Tr
Bu site kapanmıştır.
YENİ sitemiz; www.FocusClubTr.com

Focus Club Tr
Bu site kapanmıştır.
YENİ sitemiz; www.FocusClubTr.com

Focus Club Tr
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap
uA_Y_C_A
9260 Mesajlar - 29%
YSF
5163 Mesajlar - 16%
esmerce
4642 Mesajlar - 14%
BARAN
3931 Mesajlar - 12%
drmert
2899 Mesajlar - 9%
siyah&beyaz
2446 Mesajlar - 8%
ALPER
1150 Mesajlar - 4%
madmax5
1091 Mesajlar - 3%
Anchowy61
914 Mesajlar - 3%
Samet Özeren
688 Mesajlar - 2%

Paylaş|

slm bende sizlerden olmak istiyorum AMA

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek
Sayfaya git : Önceki  1, 2, 3 ... 11 ... 20  Sonraki
YazarMesaj
YSF
Moderatör
Moderatör
YSF

slm bende sizlerden olmak istiyorum AMA - Sayfa 2 Vide
MesajKonu: Geri: slm bende sizlerden olmak istiyorum AMA slm bende sizlerden olmak istiyorum AMA - Sayfa 2 Icon_m12Ptsi 27 Eyl. - 18:57

Evet kayserideki collectionmış.

bu gibi atıp tutanları çok gördük. inş. dediği gibidir arabası.
yukselelkt
Comfort
Comfort
yukselelkt

MesajKonu: Geri: slm bende sizlerden olmak istiyorum AMA slm bende sizlerden olmak istiyorum AMA - Sayfa 2 Icon_m12Ptsi 27 Eyl. - 19:25

civic lerin hangi modeli tutuluyor biliyormusun.1.6 motor vtec es -vtec ls-1.6 ies bilginiz varmı
18-20 bin tl arası
ALPER
Yönetim
Yönetim
ALPER

MesajKonu: Geri: slm bende sizlerden olmak istiyorum AMA slm bende sizlerden olmak istiyorum AMA - Sayfa 2 Icon_m12Ptsi 27 Eyl. - 19:33

yukselelkt demiş ki:
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-araba-ford-focus-cizik-dahi-yok-daha-iyisi-sifiridir-31933755/detay
ne diyor arabayı erpertize bile sokmayalim diyecekler diyor .Allah alah

O biraz uçmuş Smile

En son LethaL tarafından Ptsi 27 Eyl. - 19:54 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
BARAN
Yönetim
Yönetim
BARAN

MesajKonu: Geri: slm bende sizlerden olmak istiyorum AMA slm bende sizlerden olmak istiyorum AMA - Sayfa 2 Icon_m12Ptsi 27 Eyl. - 19:43

2005 civic vtec ES ler çok güzel; ama fiyatları fazladır focustan.
LS ler focus fiyatınadır büyük ihtimal.
yukselelkt
Comfort
Comfort
yukselelkt

MesajKonu: Geri: slm bende sizlerden olmak istiyorum AMA slm bende sizlerden olmak istiyorum AMA - Sayfa 2 Icon_m12Ptsi 27 Eyl. - 19:50

lethal bey yanlış anladığınız benim bütçem o kadar diyorum
Pazar günü gimat oto pazarına bir tane bile 2002 ve 2004 focus ghia bulamadım bakmaya.Diyorum ki olasılıklarıda bu arada artırayim.Focus dengi hangisi es mi ls mi vtec mi nedir bilmiyoru m

En son yukselelkt tarafından Ptsi 27 Eyl. - 19:54 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
ALPER
Yönetim
Yönetim
ALPER

MesajKonu: Geri: slm bende sizlerden olmak istiyorum AMA slm bende sizlerden olmak istiyorum AMA - Sayfa 2 Icon_m12Ptsi 27 Eyl. - 19:53

yukselelkt demiş ki:
lethal bey yanlış anladığınız benim bütçem o kadar diyorum
Pazar günü gimat oto pazarına bir tane bile 2002 ve 2004 focus ghia bulamadım bakmaya.Diyorum ki olasılıklarıda bu arada artırayim.Focus dengi hangisi es mi ls mi vtec mi nedir bilmiyoru m

Benim mesajım yanlış yere gelmiş ondan dolayı bir yanlış anlaşılma olmuş evet Smile Düzeltiyorum mesajı.. 1. Sayfadaki bir ilan için atmıştım onu.

Civic Konusuna gelirsek Yakın bir tanıdığım önceki sene bu kasa civicle bir kaza geçirdi,3 yaşındaki oğlu,6 yaşındaki kızı ve eşiyile neredeyse ölümden döndü,Güvenilir bir araç olmadığınıda defalarca tekrarlıyodu zaten.. Yeni kasa civic bile okadar güvenilir değilken,Focusdan şaşmayın derim.
yukselelkt
Comfort
Comfort
yukselelkt

MesajKonu: Geri: slm bende sizlerden olmak istiyorum AMA slm bende sizlerden olmak istiyorum AMA - Sayfa 2 Icon_m12Ptsi 27 Eyl. - 20:01

tşk yorumunuz için.Bencede focus önde gidiyor ama arayınca bulunmuyor.Karşıma temiz bir honda civic gelirse neden olmasin.Focus donomım ve yol tutuşuna göre çok çok iyymiş.Honda civic bir piyasa tutturmuş gidiyor( nokia gibi).Sanirim fazla özelliği olmamasına rağmen focuslardan pahalı.Yapacak bir şey yok hayirlisi 18-20 bin tl arası es bulamazmiyiz kii?
geçmiş olsun Anlaşılan EPS şart acemiler için
YSF
Moderatör
Moderatör
YSF

MesajKonu: Geri: slm bende sizlerden olmak istiyorum AMA slm bende sizlerden olmak istiyorum AMA - Sayfa 2 Icon_m12Salı 28 Eyl. - 5:04

Bencede önceliğiniz focus olsun, civic de fena araba değildir ama focustan pahalıdır özellikle ES olanlar. LS lerde fiyat olarak focusdan aşağı değildirki onlarda focus un comfort ayarında donanım olarak. 2002 ve üzeri bir civic i 20 den aşağı bulmak zor olur. Ayrıca sert araba ve yol sesi focus dan daha fazla. güvenlik, yol tutuşu ve sürüş keyiflerini kıyaslamıyorum bile.
YSF
Moderatör
Moderatör
YSF

MesajKonu: Geri: slm bende sizlerden olmak istiyorum AMA slm bende sizlerden olmak istiyorum AMA - Sayfa 2 Icon_m12Salı 28 Eyl. - 5:26

yukselelkt demiş ki:
Kardeşler birde bu fiyatlara Toyota... Astra... honda.... volswagen .... hangi modelleri C segmentinde tutulan modelleri nelerdir.Bir sürü modeli var astra cd cdx hoda vtec ivet itec es
is wolswagen higtline comfortline pasif toyota sol mol bir sürü çeşitleri var.Pazarda hondalarada gözüm kaydı ama hiç bir bilgim olmadığı için gözümün kenarıyla baktim

Bu saydığın markaların c sınıfında sıralama yapıcak olursam,

Focus, Golf, Astra, Corolla ve Civic olur benim sıralamam.

Focus da comfort ve trend baz donanım, collection orta donanım ghia ve titanium ise üst donanımdır.
Golf de comfortline baz donanım, pasific orta donanım highline ise üst donanımdır.(fakat senin istediğin model aralığında 22-23 ten aşağı bulmak mümkün değil)
Astra da ise Comfort alt donanım, elegance ise üst donanımdır.(yeni modellerde ise essentia, enjoy ve cosmo dur)
Corolla da ise Terra, Luna, Comfort alt ve orta donanım(modellerine göre değişiyor). Sol ve elegance ise üst donanımdır.
Civic de ise LS alt donanım ES ise üst donanımdır.(yeni modellerde dream, elegance, premium diye geçiyor)

Not: arkadaşlar donanımlarda eksiklik ve hata varsa düzeltebilirsiniz. Benim aklıma gelenler bunlar.
yukselelkt
Comfort
Comfort
yukselelkt

MesajKonu: Geri: slm bende sizlerden olmak istiyorum AMA slm bende sizlerden olmak istiyorum AMA - Sayfa 2 Icon_m12Salı 28 Eyl. - 18:05

Ne yapalim dediğiniz sıraya uyalim. tşk yorumlarınız için
yukselelkt
Comfort
Comfort
yukselelkt

MesajKonu: Geri: slm bende sizlerden olmak istiyorum AMA slm bende sizlerden olmak istiyorum AMA - Sayfa 2 Icon_m12Salı 28 Eyl. - 19:28

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-araba-ford-focus-tamamen-orjinal-hatasiz-focus-31274118/detay
nasil arkadaşlar sizde
YSF
Moderatör
Moderatör
YSF

MesajKonu: Geri: slm bende sizlerden olmak istiyorum AMA slm bende sizlerden olmak istiyorum AMA - Sayfa 2 Icon_m12Salı 28 Eyl. - 19:36

Fiyatı çok gibi geldi bana. fakat iyi duruyor araç. dediği gibiyse birde eğer. fiyatınıda inerse biraz daha. Smile
yukselelkt
Comfort
Comfort
yukselelkt

MesajKonu: Geri: slm bende sizlerden olmak istiyorum AMA slm bende sizlerden olmak istiyorum AMA - Sayfa 2 Icon_m12Salı 28 Eyl. - 20:35

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-araba-ford-focus-2004-ghia-full-beyaz-cok-temiz-hb-28807101/detay
ya bu
yukselelkt
Comfort
Comfort
yukselelkt

MesajKonu: Geri: slm bende sizlerden olmak istiyorum AMA slm bende sizlerden olmak istiyorum AMA - Sayfa 2 Icon_m12Salı 28 Eyl. - 20:38

bu tüplerin mesela sıralı olan bir brc marka 1000 tl yada 3000 tl lik 2 çeşidi olurmu .olursa ikisinin arasındaki fark nasil anlaşılırki
iki araç sizce en son kaça alınması normaldir
YSF
Moderatör
Moderatör
YSF

MesajKonu: Geri: slm bende sizlerden olmak istiyorum AMA slm bende sizlerden olmak istiyorum AMA - Sayfa 2 Icon_m12Çarş. 29 Eyl. - 6:47

Buda LPG nin parasını direk aracın üzerine koymuş 23 çok fazla bence bu kasalar için. Ben mart ayında şu anki aracımı 22 ye aldım ankaradan. 2007 1,4 trend. Bence o paraları verdikten sonra yeni kasa trendlere bakmak daha mantıklı 22-24 arasında bulunabilir keza yeni kasaların trendlerinde abs, klima, 4 airbag vs. standart artı daha güvenli ve daha tok bi sürüş keyfi var bana göre. Bence şahsen bu kasalar için üst rakamın 20-21 i geçmemesi lazım. Son iki ilandaki araçlardan beyaz olana en son 21, diğerinede en son 19,5-20 verirdim ben. Ama bu ara piyasa artmış gibi.

Lpg olayına gelince, enjeksiyonlu araçların hepsine sıralı uygulanıyor. Düz lpgler zaten 300-500 lira civarında. Sıralının en ucuzu 900 lira oda Atiker ve emsali markalar. Lovato, zavoli vs. 1.300 lira Brc, landi 1.500-1.650 civarı. 2,000 lira ve biraz üzerinde ise bu işte herkesin hem fikir olduğu üst marka ve montaj farkı ile teleflex ve prins varki bu ikisi arasından benim kişisel tercihim teleflex hem marka olarak hemde montajının diğerlerinden tamamen farklı olması sonucu daha üstün oda 2.000-2.200 arası. Yani 2.000 lira Brc şu an için yalan oldu. Ama taktıran arkadaş 3-4 sene önce taktırdıysa o fiyatları buluyordu. Ama takılan lpgnin tüm parasını aracın üzerine ekleyemezsiniz. çünkü yaptığınız km. arttıkca onun parasını çıkarıyor hatta zamanla kara geçiyorsunuz. Smile Lpg li bi aracı satarken emsallerine göre 500-750 lira felan fazla istenmesi mantıklı ama daha fazlası işgüzarlık bence. Ben 10,900 liraya aldığım accentime 1,600 liraya landi lpg taktırdım. 20.000 km.de 2,000 tl kar ettim yani lpg nin parasını çıkardığım gibi 400 lirada kar ettim satarkende aracı 10,500 e sattım. benzinlilerde o fiyata gidiyordu ama lpg farkını üstüne koymak olmazdı kendi açımdan çünkü onun parasını yakıttan çıkardım zaten. Smile şu anki aracımada 1,290 liraya lovato taktırdım mesela bakalım onun parasınıda çıkartabilecekmiyiz satış zamanı gelene kadar. Smile
yukselelkt
Comfort
Comfort
yukselelkt

MesajKonu: Geri: slm bende sizlerden olmak istiyorum AMA slm bende sizlerden olmak istiyorum AMA - Sayfa 2 Icon_m12Çarş. 29 Eyl. - 16:42

Sagolasın yusuf kardeş.Yani atiyorum brc marka bir beynin 1 000 tl ve de 20000 tl olmak üzere iki adet farklı model fiyatı yok yani.(sıralı sistem için)

1-Trafic tescil sorgusunda bazi araçların cinsi gözükmüyor nedendir.
2-Hasar tesbit için sorgu gönderdiğimizde türkcele aracın en son üzerine takılan plaka üzerinde sorgusu çıkıyor sanirim.Yaniliyormuyum ?Yada ayrıntılı bilen varsa anlatabilirmi
3. Aracın daha önceki plaka noları yada sayisi ögrenilirmi?Nasil
YSF
Moderatör
Moderatör
YSF

MesajKonu: Geri: slm bende sizlerden olmak istiyorum AMA slm bende sizlerden olmak istiyorum AMA - Sayfa 2 Icon_m12Çarş. 29 Eyl. - 18:06

Rica ederim kardeşim ne demek. Evet Brc nin 2 türlü fiyat aralığında kiti yok sabit fiyatı.

Tescilde neden öyle çıkıyor bilmiyorum ama hasa sorgusunda 2001 sonrası tarmer kayıtlarına geçen bütün hasarları çıkıyor diye biliyorum. çünkü plaka ile sorgulatılıyor ama aracın şasi nosuna göre bakılıyor kayıtlara. gelen mesajdadada xx şasi nolu araç diye geliyor zaten. yani aracın daha önceki kayıtlarıda çıkıyor tabi tramere geçtiyse. ama tramere çokda güvenmemek lazım.tanıdık bir sigortacı varsa hasar konusunda detaylı yardımcı olur. özellikle pert kaydı olup olmadığını sigortacıdan öğrenebilirsiniz.
yukselelkt
Comfort
Comfort
yukselelkt

MesajKonu: Geri: slm bende sizlerden olmak istiyorum AMA slm bende sizlerden olmak istiyorum AMA - Sayfa 2 Icon_m12Çarş. 29 Eyl. - 18:37

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-araba-volkswagen-bora-sahibinden-tertemiz-boraaaaaa-31823243/detay
nasil boralar tutuluyormu
yukselelkt
Comfort
Comfort
yukselelkt

MesajKonu: Geri: slm bende sizlerden olmak istiyorum AMA slm bende sizlerden olmak istiyorum AMA - Sayfa 2 Icon_m12Çarş. 29 Eyl. - 18:44

yusuf kardeş bu site de senden benden başka kimse yokmu yahu
YSF
Moderatör
Moderatör
YSF

MesajKonu: Geri: slm bende sizlerden olmak istiyorum AMA slm bende sizlerden olmak istiyorum AMA - Sayfa 2 Icon_m12Çarş. 29 Eyl. - 18:57

yav var aslında kardeş ama bu aralar bizim sitede bi mahmurluktur gidiyor. yavaş yavaş hareketlenmeye başlar merak etme. Smile

WW her ne kadar bora yı üretmiyorda olsa artık. 2.eli hala canlı ve tutulan bi araç. Kimileri passat ve golf arasında kalmış gözüyle baksada bence hoş ve güzel araç görünüm açısından. Ama ben bi tane bora kullandım berbattı resmen. gerçi o araç çok yıpranmış ve bakımsız hor kullanılmış bi araçtı ondan kullanımını sevmedim. hepsi öyle deildir sanırım. ama sürüş kalitesi olarak golf yda focus kadar olamaz kanımca. birde 2000 model bi araca 20 bin lira vermek bence çok tabi bu benim şahsi fikrim.
yukselelkt
Comfort
Comfort
yukselelkt

MesajKonu: Geri: slm bende sizlerden olmak istiyorum AMA slm bende sizlerden olmak istiyorum AMA - Sayfa 2 Icon_m12Çarş. 29 Eyl. - 19:24

peki bunlarda birde pasific var comfortline mi pasificm i iyidir . Evet haklısın o paraya alınmaz ama şu sıralar araba fiyatları 2-3 tl fazla onuda düşünmek lazim ileriye yönelik çalışmalar bunlar yada gerçek satıcı fiyatını makul fiyata çeker ise .Önem verdiğim konu araçları tanımak piyasası ve kalitesi olan araçlara odaklanmak diye düşünüyorum.
BARAN
Yönetim
Yönetim
BARAN

MesajKonu: Geri: slm bende sizlerden olmak istiyorum AMA slm bende sizlerden olmak istiyorum AMA - Sayfa 2 Icon_m12Çarş. 29 Eyl. - 19:26

Bora pasific mi?
YSF
Moderatör
Moderatör
YSF

MesajKonu: Geri: slm bende sizlerden olmak istiyorum AMA slm bende sizlerden olmak istiyorum AMA - Sayfa 2 Icon_m12Perş. 30 Eyl. - 5:44

Benim bildiğim kadarıyla bunlarda en alt donanımdan üste doğru sıralama şu şekilde; trendline, primeline, comfortline, pasific ve highline şeklinde. Yanlışım varsa düzeltin arkadaşlar.
BARAN
Yönetim
Yönetim
BARAN

MesajKonu: Geri: slm bende sizlerden olmak istiyorum AMA slm bende sizlerden olmak istiyorum AMA - Sayfa 2 Icon_m12Perş. 30 Eyl. - 5:55

YSF demiş ki:
Benim bildiğim kadarıyla bunlarda en alt donanımdan üste doğru sıralama şu şekilde; trendline, primeline, comfortline, pasific ve highline şeklinde. Yanlışım varsa düzeltin arkadaşlar.

Evet doğru sıralama;
Pasificler hatırladığım kadarıyla Bora'nın bitiş dönemindeki seri idi.

içleri simsiyah olduğu için bana biraz boğucu gelir fakat iyi arabadır bu boralar. içinde tarih öncesinden kalma 1.6 102 hp 8v li motor var. Gerçi vw hala kullanıyor bu motoru.
YSF
Moderatör
Moderatör
YSF

MesajKonu: Geri: slm bende sizlerden olmak istiyorum AMA slm bende sizlerden olmak istiyorum AMA - Sayfa 2 Icon_m12Perş. 30 Eyl. - 5:58

Evet genel olarak iyi arabadır Bora lar. Ama 2000 modeli bile 20 civarı piyasası. bence o paraları etmez. bütün vw ler gibi değerinin üstünde piyasası var. Smile

slm bende sizlerden olmak istiyorum AMA

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön
2 sayfadaki 20 sayfasıSayfaya git : Önceki  1, 2, 3 ... 11 ... 20  Sonraki