Focus Club Tr
Bu site kapanmıştır.
YENİ sitemiz; www.FocusClubTr.com

Focus Club Tr
Bu site kapanmıştır.
YENİ sitemiz; www.FocusClubTr.com

Focus Club Tr
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap
uA_Y_C_A
9260 Mesajlar - 29%
YSF
5163 Mesajlar - 16%
esmerce
4642 Mesajlar - 14%
BARAN
3931 Mesajlar - 12%
drmert
2899 Mesajlar - 9%
siyah&beyaz
2446 Mesajlar - 8%
ALPER
1150 Mesajlar - 4%
madmax5
1091 Mesajlar - 3%
Anchowy61
914 Mesajlar - 3%
Samet Özeren
688 Mesajlar - 2%

Paylaş|

C-Max'm ilk izlenimlerimle :)

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek
Sayfaya git : 1, 2  Sonraki
YazarMesaj
posta464
Ambiante
Ambiante
posta464

C-Max'm ilk izlenimlerimle :) Vide
MesajKonu: C-Max'm ilk izlenimlerimle :) C-Max'm ilk izlenimlerimle :) Icon_m12Çarş. 24 Kas. - 17:54

eveet arabayı teslim aldım sorular gelsin
yemek bile yemedim plaka yetişsin diye takipçiyi yolda yakaladım koştura koştura bayiye
kısa tutacağım sonra cevap veririm
araba da viraj farı ve far yıkama var özelliklerde gördüğümü hatırlamıyorum
performans iyi ama 180 insignia dan sonra pek tat vermedi yine de gayet iyi ilk dizel arabam bu sonuçta bu şahsi kanaatim tüketim akşam trafiği + otoyol 7 litre oldu bugün yarın uzun yolda denerim

ve üzgünüm arka koltuklar kaymıyor bu haliyle boyu uzun arkadaşlara arka koltuğu öneremiyeceğim

ama araç on numara hatta yok böyle birşey acaip sevdim
ve benim araç daha evvel dediğim gibi sony teypli ve ufak cmax kimse darılmazsa söyleyeyim ben başka gelmesin diye dua ediyorum bir farkımız olsun ahaha tabi bu forumdaki arkadaşlar hariç bu arada araba durduğu yerde türkçe konuşuyordu ne olduysa evde ingilizce konuşmaya başladı kullanma kılavuzunu da vermeyi unutmuşlar ne çıkartılarsa arabadan

herkese iyi akşamlar

C-Max'm ilk izlenimlerimle :) Dsc00620vm

C-Max'm ilk izlenimlerimle :) Dsc00621av

C-Max'm ilk izlenimlerimle :) Dsc00623li

C-Max'm ilk izlenimlerimle :) Dsc00625fd

C-Max'm ilk izlenimlerimle :) Dsc00627b

C-Max'm ilk izlenimlerimle :) Dsc00630yt

C-Max'm ilk izlenimlerimle :) Dsc00632kv

C-Max'm ilk izlenimlerimle :) Dsc00633dc

C-Max'm ilk izlenimlerimle :) Dsc00635sf

C-Max'm ilk izlenimlerimle :) Dsc00637fv

C-Max'm ilk izlenimlerimle :) Dsc00640wh

C-Max'm ilk izlenimlerimle :) Dsc00641xl

Yedek linkler
https://2img.net/r/ihimizer/img26/2734/dsc00618va.jpg
https://2img.net/r/ihimizer/img524/3027/dsc00620vm.jpg
https://2img.net/r/ihimizer/img832/1134/dsc00621av.jpg
https://2img.net/r/ihimizer/img145/3434/dsc00623li.jpg
https://2img.net/r/ihimizer/img602/6452/dsc00625.jpg
https://2img.net/r/ihimizer/img189/386/dsc00627b.jpg
https://2img.net/r/ihimizer/img202/6337/dsc00630yt.jpg
https://2img.net/r/ihimizer/img585/8695/dsc00632k.jpg
https://2img.net/r/ihimizer/img80/9014/dsc00633dc.jpg
https://2img.net/r/ihimizer/img705/7366/dsc00635sf.jpg
https://2img.net/r/ihimizer/img690/1672/dsc00637f.jpg
https://2img.net/r/ihimizer/img576/9708/dsc00640w.jpg
https://2img.net/r/ihimizer/img827/5962/dsc00641xl.jpg

En son posta464 tarafından Cuma 24 Ara. - 18:07 tarihinde değiştirildi, toplamda 2 kere değiştirildi
uA_Y_C_A
Yönetim
Yönetim
uA_Y_C_A

MesajKonu: Geri: C-Max'm ilk izlenimlerimle :) C-Max'm ilk izlenimlerimle :) Icon_m12Çarş. 24 Kas. - 18:08

Hayırlı uğurlu olsun artık sitede Smile aracınızı C-max olarak değişebilirsiniz...birde kitapçığı acil isteyin.. yok derlerse ford u arayın hemen
http://www.focusclubtr.com
ALPER
Yönetim
Yönetim
ALPER

MesajKonu: Geri: C-Max'm ilk izlenimlerimle :) C-Max'm ilk izlenimlerimle :) Icon_m12Çarş. 24 Kas. - 18:45

Hayırlı uğurlu olsun aracınız,Güle güle iyi günlerde binin çok doğru bir seçim yapmışsınız.. Ayrıntılı şekilde fotoğraflar ve uzunca bir yazıyla bekliyoruz artık Gülüş

Çok merak ettim gerçekten Smile
Anchowy61
Ghia
Ghia
Anchowy61

MesajKonu: Geri: C-Max'm ilk izlenimlerimle :) C-Max'm ilk izlenimlerimle :) Icon_m12Çarş. 24 Kas. - 18:49

Hayırlı olsun güle güle kullanın. Sony teyp gerçekten görüntü olarak farklı bence. canlı olarak göremedim ama videolardan görünen bu. İzlenimlerinizi dikkatle takip ederiz burdan sizde paylaşırsanız.
x-rayted
Trend
Trend
x-rayted

MesajKonu: Geri: C-Max'm ilk izlenimlerimle :) C-Max'm ilk izlenimlerimle :) Icon_m12Perş. 25 Kas. - 7:09

posta464 demiş ki:
yemek bile yemedim plaka yetişsin diye takipçiyi yolda yakaladım koştura koştura bayiye
performans iyi ama 180 insignia dan sonra pek tat vermedi yine de gayet iyi ilk dizel arabam bu sonuçta bu şahsi kanaatim tüketim akşam trafiği + otoyol 7 litre oldu bugün yarın uzun yolda denerim

ve üzgünüm arka koltuklar kaymıyor bu haliyle boyu uzun arkadaşlara arka koltuğu öneremiyeceğim

ve benim araç daha evvel dediğim gibi sony teypli ve ufak cmax kimse darılmazsa söyleyeyim ben başka gelmesin diye dua ediyorum bir farkımız olsun ahaha tabi bu forumdaki arkadaşlar hariç bu arada araba durduğu yerde türkçe konuşuyordu ne olduysa evde ingilizce konuşmaya başladı kullanma kılavuzunu da vermeyi unutmuşlar ne çıkartılarsa arabadan

herkese iyi akşamlar

Batı avrupada artık xenon farların adaptif dönme özelliği yasaklandı çünkü viraj içinde karşıdan geleni kör ediyor. Bu nedenle FORD ekstradan bir halojen köşe lambası koymuş fara. Araba bixenon olunca far yıkama mecburi zaten. Yazmaya gerek görmemişler.

Vmax 184 olan arabada 180sonrası tat vermedi demek haksızlık olmaz mı.
Bundan emin misiniz. Arka orta koltuğu arkaya katlamazsanız olmaz o. O da zor iş..Kitapçık gelince bir daha bakın..
uA_Y_C_A
Yönetim
Yönetim
uA_Y_C_A

MesajKonu: Geri: C-Max'm ilk izlenimlerimle :) C-Max'm ilk izlenimlerimle :) Icon_m12Perş. 25 Kas. - 7:11

Hocam katlanmaz değil kaymaz demiş zaten Smile Hani alt kısımlar ileri geri olayı
posta464
Ambiante
Ambiante
posta464

MesajKonu: Geri: C-Max'm ilk izlenimlerimle :) C-Max'm ilk izlenimlerimle :) Icon_m12Perş. 25 Kas. - 7:12

araba her ne kadar bayii rodaj yok dese de yeni olduğundan ben 180 yapmadım yanı benim insignia 1.6 180lik di mukayese olmaz ya hani öyle işte
orta koltuk arkaya çok uğraştım katlanmıyor ama kitapçığa bakacağım gördüğüm tüm arka sıra sadece öne katlanıyor
x-rayted
Trend
Trend
x-rayted

MesajKonu: Geri: C-Max'm ilk izlenimlerimle :) C-Max'm ilk izlenimlerimle :) Icon_m12Perş. 25 Kas. - 8:14

uA_Y_C_A demiş ki:
Hocam katlanmaz değil kaymaz demiş zaten Smile Hani alt kısımlar ileri geri olayı

işte onu yapmak için orta koltuğu arkaya bagaja doğru katlamak daha doğrusu ters çevirmek gerekiyor. İlk nesilde de zordu o..Şimdi nasıl yapıldığını tam hatırlamıyorum.

Eğer arka sağ ve sol koltukların dış ön köşelerinde kaydırma için tutamak varsa 2+2 düzeni yapılıyor demektir. Yoksa yapılmıyor demektir...

FORDun çok iyi bir özellikten vazgeçmesi bence aptallık üstelik olacağını da açıkladılar.
esmerce
Moderatör
Moderatör
esmerce

MesajKonu: Geri: C-Max'm ilk izlenimlerimle :) C-Max'm ilk izlenimlerimle :) Icon_m12Perş. 25 Kas. - 9:09

posta464 demiş ki:

herkese iyi akşamlar

Oooo mesajı görmemişim hayırlı olsun tekrardan yeah

Nasıl süspansiyon konforu yol sesi tıkırtı vs??
drmert
Moderatör
Moderatör
drmert

MesajKonu: Geri: C-Max'm ilk izlenimlerimle :) C-Max'm ilk izlenimlerimle :) Icon_m12Perş. 25 Kas. - 9:38

Aracınız hayırlı olsun,forumda ki ilk Yeni C-Max kullanıcısı oldunuz alkış
YSF
Moderatör
Moderatör
YSF

MesajKonu: Geri: C-Max'm ilk izlenimlerimle :) C-Max'm ilk izlenimlerimle :) Icon_m12Perş. 25 Kas. - 13:09

Aracınız hayırlı olsun. Kazasız, belasız vede cezasız keyifli sürüşler. Forumumuzdaki ilk yeni c-max li olarak memnun kalırsınız inş.
posta464
Ambiante
Ambiante
posta464

MesajKonu: Geri: C-Max'm ilk izlenimlerimle :) C-Max'm ilk izlenimlerimle :) Icon_m12Perş. 25 Kas. - 17:11

bizim oğlan pek bırakmıyor onun için yazamadım ama oto parkı denedim çalışıyor gayet güzel ama dar yerleri pek beğenmiyor araçta tıkırtı pek yok yol sesi derseniz bu bir ford yani beklentinizi haddi o olsun bozuk asfaltta yol sesi bol bol var güzel bir asfaltta ise lastik sesi sıfır bu sefer rüzgar sesi geliyor ama en sessiz bir ford diyebilirim aşağı yukarı civic gibi ama camların lamine olmaması şansızlık olmuş o kadar büyük camlar kesinlikle lamine olmalıymış ama motor sessiz ötesi benim lpg enjektörleri daha sesliydi kilometre arttıktan sonra sesi yükseliyor diyorlar işte bu sebepten yani camlardan aracın kendi motor sesini duymadığınız halde yanınızdaki arabanın sesi gayet iyi duyuluyor yağmurda yağdı bugün yan rüzgarlarda dağılmıyor yağmurda tutuşu da gayet iyi
dağınık yazıyorum kusura bakmayın koltuk kesinlikle düşündüğünüz gibi değil kaymıyor arkadaş
kullanma kılavuzunda dediğiniz koltuk da , bendeki de var bu cinsi sadece öne ve tekrar öne doğru katlanıyor ama bu koltuklar değişmez değil çok şart derseniz paraya kıyar sipariş eder taktırırsınız yedek parça neticede
ben ses olayında biraz takınntılıyım yanlış algı yaratmak istemem insignianın tıkırtıları beni hasta ediyordu skoda superbi de özellikle beğendiğimi belirteyim

ses sistemi vasatın üstünde sonynin farkını diğerini görmeden anlamam mümkün değil dsp si ses gecikmelerini aracın geneli veya şöföre göre odaklayabiliyor muazzam değişiklik olduğunu söylemeliyim ama fabrika hoparlörler ses yükselince bas seslerde patlama yapıyorlar

neticede ben bu arabanın altına pütür içine pütür kapılara bitümlü plaka kaplayıp stepne yerine de stepneyi söküp amfimi dsp mi koyacağım
benim pencereden gelen ses belki de kapıdaki bir oturmama durumundan kaynaklanıyor olabilir onu müsait olunca kontrol ettireceğim çünkü yolda bir yağmur sesi duyar gibi oldum

süspansiyon sertliği tam olması gerektiği gibi ne sert ne yumuşak tam kıvamı olmuş

otomatik parkı deneme dışında bugün çarşı içinde kullandım işinizi acaip hızlandırıyor özellikle ben moralim bozukken pek kolay park yapamam hele yorgunken çekilmiyor paralel park ama olmasaydı bile görsel park sensörünün yeterliden de öte harika olduğunu söyleyeyim işinizi muazzam kolaylaştırıyor harika birşey bununla kesinlikle otopark lüzumsuz kalıyor bu daha çok bir bayana lazım olacak cinsten diyebilirim aramızda hanımlar varsa alınmasın lütfen istisnaları da hariç tutuyorum

bu arada tüketim 6 larda geziyor acaba daha ne kadar düşer araba 200 km de
uA_Y_C_A
Yönetim
Yönetim
uA_Y_C_A

MesajKonu: Geri: C-Max'm ilk izlenimlerimle :) C-Max'm ilk izlenimlerimle :) Icon_m12Perş. 25 Kas. - 17:15

5,000 km gibi yağ değişim vs kontrole gidin bi..ondan sonra düşer tüketim...Kataloh değeri felan olur işte..

Bi ara test etmeye gitmeliyim Smile Hele bi çoğalsın araç birazcık...

Aydın abiiiiii Arıyorumm seni bakk Sad
posta464
Ambiante
Ambiante
posta464

MesajKonu: Geri: C-Max'm ilk izlenimlerimle :) C-Max'm ilk izlenimlerimle :) Icon_m12Perş. 25 Kas. - 18:12

sorduğum da 5000 bakımı yok dedi acaba orantısal olarak ne kadar düşer 4 litre lere düşen arkadaşlar var acaba mümkün olurmu
uA_Y_C_A
Yönetim
Yönetim
uA_Y_C_A

MesajKonu: Geri: C-Max'm ilk izlenimlerimle :) C-Max'm ilk izlenimlerimle :) Icon_m12Perş. 25 Kas. - 18:18

Resmi olarak yok zaten ama gidin...Tanıdık servisler gelmeyi önerir yaşadığımız için diyoruz Smile Zarar değil fayda göreceksiniz zaten Smile
posta464
Ambiante
Ambiante
posta464

MesajKonu: Geri: C-Max'm ilk izlenimlerimle :) C-Max'm ilk izlenimlerimle :) Icon_m12Perş. 25 Kas. - 18:20

vectrama zorla yaptıramamıştım sırf opel yağı hediye edecek diye 15000 de gel 15000 de gel hasta etmişlerdi sonra da üstüne yattılar çok da sürmedi battılar rezil adamlar
uA_Y_C_A
Yönetim
Yönetim
uA_Y_C_A

MesajKonu: Geri: C-Max'm ilk izlenimlerimle :) C-Max'm ilk izlenimlerimle :) Icon_m12Perş. 25 Kas. - 18:28

Geçmiş olsun onlara Sad
posta464
Ambiante
Ambiante
posta464

MesajKonu: Geri: C-Max'm ilk izlenimlerimle :) C-Max'm ilk izlenimlerimle :) Icon_m12Perş. 25 Kas. - 18:31

bir de sanki araç ağırlığı katalogda 1400 küsur diye hatırlıyorum ancak ruhsatta 1550 yazıyor ki doğru olan odur ve araçda ulusararası forumlarda overboost 285nm devresinden bahsediyor acaba otosan yazmamış olabilirmi diyordum benim gibi düşünen varsa diye söylüyorum overboost yok
uA_Y_C_A
Yönetim
Yönetim
uA_Y_C_A

MesajKonu: Geri: C-Max'm ilk izlenimlerimle :) C-Max'm ilk izlenimlerimle :) Icon_m12Perş. 25 Kas. - 18:40

Overboost donanım değilki...Var hocam..Site ve kataloglar yanlış..

285 e kadar mevcut.

115 ps (84 kw) 3600 rpm

270 Nm (285 with transient overboost) 1750-2500 rpm
uA_Y_C_A
Yönetim
Yönetim
uA_Y_C_A

MesajKonu: Geri: C-Max'm ilk izlenimlerimle :) C-Max'm ilk izlenimlerimle :) Icon_m12Perş. 25 Kas. - 18:54

posta464 demiş ki:
bir de sanki araç ağırlığı katalogda 1400 küsur diye hatırlıyorum ancak ruhsatta 1550 yazıyor ki doğru olan odur ve araçda ulusararası forumlarda overboost 285nm devresinden bahsediyor acaba otosan yazmamış olabilirmi diyordum benim gibi düşünen varsa diye söylüyorum overboost yok

Normalda katalog fazla ruhsat az olur..

Katalogda tahmini kişi ve yakıt yag vs % 90 dolu ayalanır felan filan..

Kontrol ediyorum. Dediğim gibi çıktı.Ruhsata hatalı işlenmiş olabilir...Hem görülüyor bu cinslikler maalesef..Beygiri bile yanlış yazılana rastladım..Özellikle KW olarak belirtilmeye başladıktan sonra

1.6 TDCi 115PS 6-sp man 1390 kg

#Represents the lightest kerbweight assuming driver at 75 kg, full fluid levels and 90% fuel levels, subject to manufacturing tolerances and options, etc., fitted.
posta464
Ambiante
Ambiante
posta464

MesajKonu: Geri: C-Max'm ilk izlenimlerimle :) C-Max'm ilk izlenimlerimle :) Icon_m12Perş. 25 Kas. - 19:27

tip belgesine bakıp yazacağım ancak araç hiç 1400 gibi değil hoş mazda 6 da öyle durmuyor ama
overboost için bizim transitte gaz pedalı sonunda ikinci sert bir kısım daha vardı oraya geçince daha bir ataklaşıyordu bunda öyle birşey yok ondan mütevellit yok yazdım belki de vardır
bir de aracın ilk kalkışında yani düşük devirde hızlanması çok iyi vites değişim uyarısının çıktığı 2500 civarı (bu arada bundan daha evvel bahsettimmi bilemiyorum bu da katalogda yazmıyor) sanki vites değiştir der gibi araba ağırlaşıyor eğer değişmeyip daha da hızlanmak istersen daha da gaza basman gerekiyor oysa bayi arabayı illaki devirli kullan 2500 3500 gibi dedi ama araba pek müsade etmiyor sürat 80-90 vites 6 yı buluyor bilemedim hangisi doğru
posta464
Ambiante
Ambiante
posta464

MesajKonu: Geri: C-Max'm ilk izlenimlerimle :) C-Max'm ilk izlenimlerimle :) Icon_m12Perş. 25 Kas. - 19:29

broşürü merak ediyosanız scan edebilirim bazı bayilerde yokdu ama belki de gelmiştir sitede hala eski cmax çıkıyor

Ek bilgi.. C-Max başlığından

haberlerim var
ingilizce konuşan ses tanıma sistemini 20 dklık bir yükleme sonucunda türkçe yaptık
sony teypli araçlar da gelmeye devam edecekmiş ancak sonyden tedarik ve türkiyeden gelen taleple orantılı olarak
sony daha önce söylediğim gibi 750 tllik bir opsiyon bir arkadaş euroyla bir fiyat yazmıştı 2000 gibi birşeydi o farklı bir donanım olabilir 6lı cdli yada navili ama bu tek cdli versiyon 750 tl ve evet avrupadan getirtilemez diye birşey de yok yani yapılabilir
grand c max i inceledim ön kısım zaten tamamen aynı
arkada bir türlü anlamadığım görüntü güzel ama oturmaya geldimi hep biryerler ya kısa ya dar kayar kapı ise acaip sert içine binsen kapanmaz dışarı çıksan zorla pek aklıma yatmadı ama alışadabilir zamanla ha bir de onu motorlu yapsalardı tam süper olacaktıarka koltuklar kalkınca bagaj denen şey kalmıyor bu açıdan ben en çok zafirayı beğenmiştim
ford çetaş çok beğendim arkadaşlar satış da çok sıkı pazarlık edemedim ama serviste de bugün beni üzmediler bekletmeden içeri aldılar yazılım için hemen forda ulaşıp 20 dakika da işimi görüp çıktım içerideki hem samimi hem profesyonel bir hava var beğendim bakalım zamanla neler yaşayacağım
uA_Y_C_A
Yönetim
Yönetim
uA_Y_C_A

MesajKonu: Geri: C-Max'm ilk izlenimlerimle :) C-Max'm ilk izlenimlerimle :) Icon_m12Perş. 25 Kas. - 19:37

Sitede yeni bilgiler mevcut...Broşür kısmından değilde normal araç kısmından bakarsanız var...

Vites değiştirme ışığı EKONOMİK olarak size yönlendirme için yani siz illa vites değiştirin diye değil Smile Bu tip şeyler donanım olarak ford yazmaz Smile Fransızlar gibi her ayrıntıyı yazmıyorlar Smile

Dizel araç dediğiniz gibidir evet...180 lik Arabadan sonra Devir farklarını bariz hissedersiniz tabi..

Örnek Ford 182 ps motoru %90 max torkunu 1500-5500 arasında veriyor.

%100 olarak da

240 ps 1600-5000 Rpm
(270 with transient overboost) (overboost 1900-4000)
posta464
Ambiante
Ambiante
posta464

MesajKonu: Geri: C-Max'm ilk izlenimlerimle :) C-Max'm ilk izlenimlerimle :) Icon_m12Çarş. 1 Ara. - 19:37

bugün 500gb lik bir harici disk aldım almışken de denemek istedim mp3leri attım içine doğru arabaya ibr güzel de çalmaya başladı ama daha sonra arabadan inip tekrar binince çalmamaya başladı desteklenmeyen aygıt diyordu ntfs çalışmadı ama fat32 belli bir kapasiteye kadar mı destekliyor acaba nereden öğrenebiliriz kılavuz da adam gibi değil tüm arşivimi atsam şunun içine ne güzel olurdu
uA_Y_C_A
Yönetim
Yönetim
uA_Y_C_A

MesajKonu: Geri: C-Max'm ilk izlenimlerimle :) C-Max'm ilk izlenimlerimle :) Icon_m12Çarş. 1 Ara. - 19:46

posta464 demiş ki:
bugün 500gb lik bir harici disk aldım almışken de denemek istedim mp3leri attım içine doğru arabaya ibr güzel de çalmaya başladı ama daha sonra arabadan inip tekrar binince çalmamaya başladı desteklenmeyen aygıt diyordu ntfs çalışmadı ama fat32 belli bir kapasiteye kadar mı destekliyor acaba nereden öğrenebiliriz kılavuz da adam gibi değil tüm arşivimi atsam şunun içine ne güzel olurdu

Hımmm bu güzel soru için tebrik ediyorum Smile Teyp Sony miydi ? ? Ben unuttum da :p

Bi araştırayım.. Şöyle olabilir bi çozüm olarak Ben FAT32 olduğunu biliyorum

4gb a kadar kalıp atılabiliyor diye biliyorumm yani sizi üzmez bu durum ! Öyle hatırlıyorum

C-Max'm ilk izlenimlerimle :)

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön
1 sayfadaki 2 sayfasıSayfaya git : 1, 2  Sonraki