Focus Club Tr
Bu site kapanmıştır.
YENİ sitemiz; www.FocusClubTr.com

Focus Club Tr
Bu site kapanmıştır.
YENİ sitemiz; www.FocusClubTr.com

Focus Club Tr
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap
uA_Y_C_A
9260 Mesajlar - 29%
YSF
5163 Mesajlar - 16%
esmerce
4642 Mesajlar - 14%
BARAN
3931 Mesajlar - 12%
drmert
2899 Mesajlar - 9%
siyah&beyaz
2446 Mesajlar - 8%
ALPER
1150 Mesajlar - 4%
madmax5
1091 Mesajlar - 3%
Anchowy61
914 Mesajlar - 3%
Samet Özeren
688 Mesajlar - 2%

Paylaş|

Yeni Ford C-Max

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek
Sayfaya git : Önceki  1 ... 12 ... 20, 21, 22  Sonraki
YazarMesaj
BARAN
Yönetim
Yönetim
BARAN

Yeni Ford C-Max - Sayfa 21 Vide
MesajKonu: Geri: Yeni Ford C-Max Yeni Ford C-Max - Sayfa 21 Icon_m12Perş. 13 Ocak - 16:00

Bu mu yoksam Smile

Yeni Ford C-Max - Sayfa 21 993e5e75
uA_Y_C_A
Yönetim
Yönetim
uA_Y_C_A

MesajKonu: Geri: Yeni Ford C-Max Yeni Ford C-Max - Sayfa 21 Icon_m12Perş. 13 Ocak - 16:47

Bunda X paket yok..Onsun alma bence Gülüş Gülüş

Zaten aldırmayacaz da işteeee Wink

Abi saygım sonsuz kararına bilirsin yeah
http://www.focusclubtr.com
alptekin
Yeni üye
Yeni üye
alptekin

MesajKonu: Geri: Yeni Ford C-Max Yeni Ford C-Max - Sayfa 21 Icon_m12Perş. 13 Ocak - 17:07

Arkadaşlar merhaba
aranıza yeni katılıyorum ve ilk mesajım
Uzun yıllar toyota corolla kullanıcısı olmama ve araçlarımdan (1997 gli ve 2007 d-4d mmt) memnun olmama rağmen grand cmax'i görünce bu araca vuruldum Bu aracı almayı kafama koymama rağmen otomatik versiyonun olmaması çok üzücü. Powershift'li versiyonunun ne zaman Türkiye'ye geleceği konusunda bilgisi olan varmı? Yada özel sipariş getirebilirmiyiz? Cevaplarınınz için şimdiden teşekkürler......
uA_Y_C_A
Yönetim
Yönetim
uA_Y_C_A

MesajKonu: Geri: Yeni Ford C-Max Yeni Ford C-Max - Sayfa 21 Icon_m12Perş. 13 Ocak - 17:12

Haziran gibi gelir inş...Takipdeyiz net bilgi gelince buraya yazarız.

Özel sipariş olamıyor çübki avrupa'da da henüz yok Smile oraya çıktığı gibi bizede gelecek
alptekin
Yeni üye
Yeni üye
alptekin

MesajKonu: Geri: Yeni Ford C-Max Yeni Ford C-Max - Sayfa 21 Icon_m12Perş. 13 Ocak - 17:41

uA_Y_C_A
Öncelikle teşekkürler.
Ancak powershift şanzımanlı grand c max'in Almanya'da 2.0 lt 115, 140 ve 163 ps güçlü motorları satılmaktadır. Fiyatları ise 28100 € ile 30600€ arası değişmektedir. Sizce bu fiyat aralığındaki 2.0 lt bir aracın ülkemizdeki satış fiyatı ne olabilir?
uA_Y_C_A
Yönetim
Yönetim
uA_Y_C_A

MesajKonu: Geri: Yeni Ford C-Max Yeni Ford C-Max - Sayfa 21 Icon_m12Perş. 13 Ocak - 18:39

Öncelikle sozlerim 1.6 içindi .

Ülkemize 2.0 motor gelmeyecek. Fiyat da o civarda gelir eğer gelseydi

1.6 Ecoboost motor a powershift gelecek
fenkli
Ghia
Ghia
fenkli

MesajKonu: Geri: Yeni Ford C-Max Yeni Ford C-Max - Sayfa 21 Icon_m12Perş. 13 Ocak - 19:04

esmerce demiş ki:
fenkli demiş ki:
benimle yaklaşık aynı zamanda satmışsın.... ben de bekliyorum... c-max harika gerçekten... ama FIII ü bekle derim... ben bekliyorum... sonra karar veriririz... hem de c max ın donanımları da tam otururur şuan işler karışık.... o zaman ikisini de görür karar veririz bence... FIII ü görünce , pişman olup c max ı da 3-5 binde satmak var sonra Smile... belki de 1.6 mondi neden olmasın ....

heyecan dorukta ben de sabredemiyorum ama... yapacak bişey yok

Az önce az daha Granit Gri 182hp C-Max i çıkarıyordum galeriden Gülüş

Arabanın farlarını ayarlatmaya gittim, baktım galerideki Granit G. C-Max duruyor (Aydın a yollamıştım resmini) pazarlığa giriştik benim araca 33.5, C-Max e 50 bin verdiler, baktım daha "tamam" demeden galerinin kapısını vs açacak gibi oluyorlar toparlanıp kaçtım hemen Gülüş

ben de hergün işe giderken önünden geçiyorum fordun... içerdeki x pakete yanık yanık bakıyorum ama... sabır... FIII ü bi görelim pişman olmayalım... hem de belki touch falan da gelir hepden pişman oluruz... ama gerçekten max güzel.. ben rakip göremiyorum şuan için o sınıfta... oturunca kokpit sarıyor insanı.. kullanmadım ama o gücü hissediyorsun.. hep sessizliğini de övüyorlar.. satışdaki arkadaş sürdüm çok sessiz dedi... ben eridim tabi....Smile bineceğim bakacağım yakında işler bir hafiflese antalyada test edeceğim..

az kaldı sayılır, focusu görmeden alma... kaçmıyo ya...Smile hem tangoyla vedalaşma fırsatı da bulursun Smile
BARAN
Yönetim
Yönetim
BARAN

MesajKonu: Geri: Yeni Ford C-Max Yeni Ford C-Max - Sayfa 21 Icon_m12Perş. 13 Ocak - 19:31

esmerce
Moderatör
Moderatör
esmerce

MesajKonu: Geri: Yeni Ford C-Max Yeni Ford C-Max - Sayfa 21 Icon_m12Perş. 13 Ocak - 21:19

fenkli demiş ki:
esmerce demiş ki:
fenkli demiş ki:
benimle yaklaşık aynı zamanda satmışsın.... ben de bekliyorum... c-max harika gerçekten... ama FIII ü bekle derim... ben bekliyorum... sonra karar veriririz... hem de c max ın donanımları da tam otururur şuan işler karışık.... o zaman ikisini de görür karar veririz bence... FIII ü görünce , pişman olup c max ı da 3-5 binde satmak var sonra Smile... belki de 1.6 mondi neden olmasın ....

heyecan dorukta ben de sabredemiyorum ama... yapacak bişey yok

Az önce az daha Granit Gri 182hp C-Max i çıkarıyordum galeriden Gülüş

Arabanın farlarını ayarlatmaya gittim, baktım galerideki Granit G. C-Max duruyor (Aydın a yollamıştım resmini) pazarlığa giriştik benim araca 33.5, C-Max e 50 bin verdiler, baktım daha "tamam" demeden galerinin kapısını vs açacak gibi oluyorlar toparlanıp kaçtım hemen Gülüş

ben de hergün işe giderken önünden geçiyorum fordun... içerdeki x pakete yanık yanık bakıyorum ama... sabır... FIII ü bi görelim pişman olmayalım... hem de belki touch falan da gelir hepden pişman oluruz... ama gerçekten max güzel.. ben rakip göremiyorum şuan için o sınıfta... oturunca kokpit sarıyor insanı.. kullanmadım ama o gücü hissediyorsun.. hep sessizliğini de övüyorlar.. satışdaki arkadaş sürdüm çok sessiz dedi... ben eridim tabi....Smile bineceğim bakacağım yakında işler bir hafiflese antalyada test edeceğim..

az kaldı sayılır, focusu görmeden alma... kaçmıyo ya...Smile hem tangoyla vedalaşma fırsatı da bulursun Smile

Kaçıyo abi kaçıyo az kaldı kaçıracam Gülüş

Dediğim C-Max Aydın ın gösterdiği; Gece Gri 182hp Titanium.
uA_Y_C_A
Yönetim
Yönetim
uA_Y_C_A

MesajKonu: Geri: Yeni Ford C-Max Yeni Ford C-Max - Sayfa 21 Icon_m12Perş. 13 Ocak - 21:39

X Paket olmalıdır sende
esmerce
Moderatör
Moderatör
esmerce

MesajKonu: Geri: Yeni Ford C-Max Yeni Ford C-Max - Sayfa 21 Icon_m12Perş. 13 Ocak - 21:46

Antidepresan olmalıdır bende.
YSF
Moderatör
Moderatör
YSF

MesajKonu: Geri: Yeni Ford C-Max Yeni Ford C-Max - Sayfa 21 Icon_m12Perş. 13 Ocak - 21:49

uA_Y_C_A demiş ki:
X Paket olmalıdır sende

Bencede sana o yakışır kardesim.
esmerce
Moderatör
Moderatör
esmerce

MesajKonu: Geri: Yeni Ford C-Max Yeni Ford C-Max - Sayfa 21 Icon_m12Perş. 13 Ocak - 21:51

Yeni Ford C-Max - Sayfa 21 2isv2xi

140hp olacak (olursa) Tango yu pek aratmaz sanırım.

En son esmerce tarafından Perş. 13 Ocak - 22:02 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
YSF
Moderatör
Moderatör
YSF

MesajKonu: Geri: Yeni Ford C-Max Yeni Ford C-Max - Sayfa 21 Icon_m12Perş. 13 Ocak - 21:54

esmerce demiş ki:
Allah daha iyilerini nasip etsin sağolasın.

Ama Astra da çok güzel yav Gülüş

Âmin sagolasın.

Tip olarak çok guzel gercekten ama performans olarak seni tatmin etmeyebilir.
fenkli
Ghia
Ghia
fenkli

MesajKonu: Geri: Yeni Ford C-Max Yeni Ford C-Max - Sayfa 21 Icon_m12Cuma 14 Ocak - 8:48

uA_Y_C_A demiş ki:
X Paket olmalıdır sende

hepimizde olmalıdır o paketlerden Smile
x-rayted
Trend
Trend
x-rayted

MesajKonu: Geri: Yeni Ford C-Max Yeni Ford C-Max - Sayfa 21 Icon_m12Cuma 14 Ocak - 10:51

önümüzdeki 12 ay içinde bu vertrekin üretim versiyonu ve Bmaxin üretim versiyonu çıkacak. Bir de güney amerikada çok başarılı olan ecosport'un (fiesta SUV versiyonu) bu başarısı nedeniyle global bir otomobil olarak üretilme kararı verildiği söyleniyor. Yani ecosport eski fiesta bazlıydı ama yenisi fiesta/Bmax bazlı bir küçük SUV olacak özellikle Çin rusya ve bizim gibi pazarlarda küçük motorlarla makul fiyatlı çıkacağı söyleniyor. Hatta Romanya Craiovadaki fabrikada Bmax ve ecosportun yan yana üretileceği söyleniyor.

Tüm bu modellerin Cmaxi bayağı baltalayacağını düşünüyorum. Zaten MPV tercih etme oranı azaldı. İnsanlar onun yerine daha güçlü görünen crossoverları/kompakt SUVları tercih ediyor. Burada FORD eski moda , bariz handikapları olan ( küçük bagaj, düşük arka diz mesafesi, küçük motor yani ucuz versiyon yok) tek bir Kuga ile zayıf kalıyor. Avrupa çapında staışlarda 3. olmasına rağmen Kuga daha başarılı olmalıydı.

2004te cmax tekbaşına 5000 adet satmıştı. Şu aralar sanıyorum 1000 civarlarında.
FORDun MPV gamı 2012de çok garip olacak 5 kişilik Bmax, 5 kişilik Cmax, 5 kişilik Smax, 7 kişilik Cmax, 7 kişilik Smax ve 7 kişilik galaxy.

Buna karşılık Vertrek ve yetişirse ecosport olacak.

Evet kompakt MPVler kompakt SUVlara göre daha konforlu ve daha yumuşak sürüş sağlıyor ama bence yakın gelecek kompakt ve subkompakt SUVlarda.

Bmax çıktığında 5 kişilik Cmax tercihi bayağı azalacaktır.
uA_Y_C_A
Yönetim
Yönetim
uA_Y_C_A

MesajKonu: Geri: Yeni Ford C-Max Yeni Ford C-Max - Sayfa 21 Icon_m12Cuma 14 Ocak - 11:09

B-Max ufak olacağından bi dezavantajı var ama doktorum ya Smile

Yine C-max satar şahsi fikrim 7 kişilik daha fazla satabilir hiç olmazsa uçurum olmaz..Opsiyonları güzel daha geniş..
esmerce
Moderatör
Moderatör
esmerce

MesajKonu: Geri: Yeni Ford C-Max Yeni Ford C-Max - Sayfa 21 Icon_m12Cuma 14 Ocak - 11:17

Esmerce goes tooooo ..... ahaha

Yeni Ford C-Max - Sayfa 21 2isv2xi

uA_Y_C_A
Yönetim
Yönetim
uA_Y_C_A

MesajKonu: Geri: Yeni Ford C-Max Yeni Ford C-Max - Sayfa 21 Icon_m12Cuma 14 Ocak - 11:27

NO No NO ALey Aleyyy Aleyyy

ALİİİ baba...Aley Aleyy Aleyyy....
Gülüş

something like that ahaha
x-rayted
Trend
Trend
x-rayted

MesajKonu: Geri: Yeni Ford C-Max Yeni Ford C-Max - Sayfa 21 Icon_m12Cuma 14 Ocak - 11:30

Türkiyeyi saymıyorum. Düşünün ingiliz şovruuma giriyor. Bmax yanında cmax yanında grand yanında Smax yanında galaxy. S max i ister 5 ister 7 koltuklu al diyorlar. Bir insanın Cmax benim kalemim demesi çok zor..

Bmaxin ufak olması avantaj yavvv... 3 silindir 1.0T motor olacak. 5 kişi makul bagajıyla rahat rahat sığar . Araba da şehiriçinde her yere sığar. Ben Cmaxten Jazza geçtim. İyi de yapmışım. Yine 5 kişi sığıyoz (2si çocuk ) , yine çantamız valizimiz baston pusetimiz giiriyor. Yine mesela 150 cm lik yatak taşımak istediğimde taşıyorum. Şehiriçi avantajım da cabası oaraya buraya sığıyor..

Bu açıdan Cmax arada bir yerde daha az para verip Bmax alınabilir veya hacim koltuk lazımsa grand/smax alınabilir.

Kompakt cmaxi tek tercih etme sebebi performansı ve bazı ingiliz gazetecilere göre diğer markaların Hblerinin bile alayından iyi yol tutuşu..
YSF
Moderatör
Moderatör
YSF

MesajKonu: Geri: Yeni Ford C-Max Yeni Ford C-Max - Sayfa 21 Icon_m12Cuma 14 Ocak - 11:33

Haklı olduğunuz yerler var ama nasılki bi fiesta focus kalitesinde değilse, bi B-max de, C-max kalitesinde olamaz. Ve yol tutuşda çok büyük bir avantaj bi araçta bence.
uA_Y_C_A
Yönetim
Yönetim
uA_Y_C_A

MesajKonu: Geri: Yeni Ford C-Max Yeni Ford C-Max - Sayfa 21 Icon_m12Cuma 14 Ocak - 11:54

Haklısınız..Jazz tercih edilebilecek iyi araçlardan zaten.
x-rayted
Trend
Trend
x-rayted

MesajKonu: Geri: Yeni Ford C-Max Yeni Ford C-Max - Sayfa 21 Icon_m12Cuma 14 Ocak - 12:03

Yani yanlış anlaşılmasın Cmax benim ilk göz ağrım. 2004e kadar burun kıvırdığım FORD markasını sevmemi sağlayan araba. Ancak marka içi bu kadar çok MPV olmasının yanlış olduğunu düşünüyorum. Ama Mullaly yaş tahtaya basmaz vardır bir bildikleri.

Hani kalite dediniz ya şimdi ama smax de cmaxten kaliteli niye cmax alayım ki, hacimse smax daha geniş ..Bu sefer cmax küçük her yere sığar desen ee bmax daha küçük , fiyatı ucuz desen Bmax daha ucuz gibi.
Ben prestij istiyorum yüksek oturma istiyorum desen bu sefer Kuga veya yerine geçecek model var ..hem prestiji fazla hem yüksek .
Cmaxi tam bana göre demek çok zor o açıdan söylüyorum ..O sebeple genel satışları gitgidr düşecektir diye öngörüyorum. .

Türkiye ayrı : 1.6 motor alma zorunluluğumuz nedeniyle Hb ler yerine ve büyük MPVler yerine en alınabilir araba oluyor..
YSF
Moderatör
Moderatör
YSF

MesajKonu: Geri: Yeni Ford C-Max Yeni Ford C-Max - Sayfa 21 Icon_m12Cuma 14 Ocak - 12:13

Dediğiniz öngörüler herkes için olucaktır ancak herkesde kendi kesesine uygun en kaliteli aracı alacaktır. Fiyat/Performans/Kalite dengesinde. yani herkesin beklentileri ve ödeme gücü oranında bi karşılığı olucak, aslında alıcı için iyi bir durum çeşitliliğin bol olması. bizde alıcı olduğumuza göre hangi aracın ne kadar satacağınıda ford düşünsün. Smile
YSF
Moderatör
Moderatör
YSF

MesajKonu: Geri: Yeni Ford C-Max Yeni Ford C-Max - Sayfa 21 Icon_m12Cuma 14 Ocak - 12:35

Ayıca satışların düşmesi bu araca bişey kaybettirmez, en fazla 2.el değeri düşer. Keza artık araçtan kar etme devri bitti. bütün araçlar için geçerli bu.

Birde belirttiğiniz gibi burası Türkiye, vergisel ve yakıt fiyatları açısından avrupayla kıyaslamak çok yanlış olur. Firmaların satış politikasıda alıcıların tercihleride o yüzden avrupadan farklılık arz ediyor.

Yeni Ford C-Max

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön
21 sayfadaki 22 sayfasıSayfaya git : Önceki  1 ... 12 ... 20, 21, 22  Sonraki