Focus Club Tr
Bu site kapanmıştır.
YENİ sitemiz; www.FocusClubTr.com

Focus Club Tr
Bu site kapanmıştır.
YENİ sitemiz; www.FocusClubTr.com

Focus Club Tr
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap
uA_Y_C_A
9260 Mesajlar - 29%
YSF
5163 Mesajlar - 16%
esmerce
4642 Mesajlar - 14%
BARAN
3931 Mesajlar - 12%
drmert
2899 Mesajlar - 9%
siyah&beyaz
2446 Mesajlar - 8%
ALPER
1150 Mesajlar - 4%
madmax5
1091 Mesajlar - 3%
Anchowy61
914 Mesajlar - 3%
Samet Özeren
688 Mesajlar - 2%

Paylaş|

Yeni Ford C-Max

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek
Sayfaya git : Önceki  1 ... 11 ... 19, 20, 21, 22  Sonraki
YazarMesaj
EÜD
Ambiante
Ambiante
EÜD

Yeni Ford C-Max - Sayfa 20 Vide
MesajKonu: Geri: Yeni Ford C-Max Yeni Ford C-Max - Sayfa 20 Icon_m12Paz 2 Ocak - 21:17

Yeni grand cmax için ; ucuz ve forda yakışmayan bir pazarlama tekniğiyle ,televizyonda harika bir iç dizaynla tanıtımını yapıp, Türk insanını 2nci sınıf yerine koyarak apayrı bir ses sistemiyle sunması beni aldatılmış hissettirdi.Grand cmax-i reklamdan beğenerek sipariş ettikten sonra forumlardan bu detayı fark ettim.Siparişimi iptal etmedim ama forda hiç yakışmadı.Türkiye pazarını ve Türk insanını bu şekilde algılamaları çok üzücü.Sattığı mal reklamı yapılan değil.Nasılsa biz bu tür küçük aldatılmalara ses etmiyoruz.
Herkese keyifli sürüşler.
uA_Y_C_A
Yönetim
Yönetim
uA_Y_C_A

MesajKonu: Geri: Yeni Ford C-Max Yeni Ford C-Max - Sayfa 20 Icon_m12Paz 2 Ocak - 21:28

Hocam ya bu mesaj kalsın ya da diğer başlık Smile

siz karar verin bu sefer bizde uygulayalım...

2 ayrı mesaj 2 ayrı takip gerektiriyor ve yorum karışıklığı oluyor.
http://www.focusclubtr.com
EÜD
Ambiante
Ambiante
EÜD

MesajKonu: Geri: Yeni Ford C-Max Yeni Ford C-Max - Sayfa 20 Icon_m12Paz 2 Ocak - 21:33

Diger baslık uygun gibi
EÜD
Ambiante
Ambiante
EÜD

MesajKonu: Geri: Yeni Ford C-Max Yeni Ford C-Max - Sayfa 20 Icon_m12Paz 2 Ocak - 21:35

Araç çok güzel fakat bu reklam çelişkisi üzdü biraz
uA_Y_C_A
Yönetim
Yönetim
uA_Y_C_A

MesajKonu: Geri: Yeni Ford C-Max Yeni Ford C-Max - Sayfa 20 Icon_m12Paz 2 Ocak - 21:40

O zman Teyp için buradan devam edelim; diğer konular için ister başlık açın ister bu başlıkdan devam edin.
esmerce
Moderatör
Moderatör
esmerce

MesajKonu: Geri: Yeni Ford C-Max Yeni Ford C-Max - Sayfa 20 Icon_m12Ptsi 3 Ocak - 8:26

EÜD demiş ki:
Yeni grand cmax için ; ucuz ve forda yakışmayan bir pazarlama tekniğiyle ,televizyonda harika bir iç dizaynla tanıtımını yapıp, Türk insanını 2nci sınıf yerine koyarak apayrı bir ses sistemiyle sunması beni aldatılmış hissettirdi.Grand cmax-i reklamdan beğenerek sipariş ettikten sonra forumlardan bu detayı fark ettim.Siparişimi iptal etmedim ama forda hiç yakışmadı.Türkiye pazarını ve Türk insanını bu şekilde algılamaları çok üzücü.Sattığı mal reklamı yapılan değil.Nasılsa biz bu tür küçük aldatılmalara ses etmiyoruz.
Herkese keyifli sürüşler.

Katılıyorum ama burdaki esas suç Koç un, sadece Ford da değil birçok firmasında orjinaline/aslına göre farklı,eksik ya da ucuz detay kullanarak karına kar kattı yıllardır.
esmerce
Moderatör
Moderatör
esmerce

MesajKonu: Geri: Yeni Ford C-Max Yeni Ford C-Max - Sayfa 20 Icon_m12Çarş. 5 Ocak - 22:32

C-Max ler biraz zamlanmış arkadaşlar..
x-rayted
Trend
Trend
x-rayted

MesajKonu: Geri: Yeni Ford C-Max Yeni Ford C-Max - Sayfa 20 Icon_m12Perş. 6 Ocak - 7:23

"giriş seviyesi dandik Cd çalarla bile o fiyat çok çok pahalıydı bence. Baktılar millet kapışıyor zammı çaktılar. Ne diyelim alan arkadaşlara hayırlı olsun" diye düşünmemek lazım Smile

Bu klasik taktiktir.

Bu ülkede ne yaparsanız yapın ocak ve şubatta arabalar satılmaz. O yüzden ocak şubatta martta fazla stoğu olmayan firmalar hafif hafif zam koyarlar . Böylece işlerin açılacağı yaza daha yüksek baz fiyatla girmiş olurlar. Satışlar kötü giderse büyük indirim yaptık deyip kasım aralık fiyatlarına dönerler. İşler iyi giderse karları artmış olur.
uA_Y_C_A
Yönetim
Yönetim
uA_Y_C_A

MesajKonu: Geri: Yeni Ford C-Max Yeni Ford C-Max - Sayfa 20 Icon_m12Perş. 6 Ocak - 7:29

Arkadas turk milletine bu fazla bile.

Cd çalara dandik diyoruz. Kimsede olmayanı görmüyoruz .
Otosan bazen üzse de şaşırtan güzellikleri de mevcut.

Kaç firmada standart gördünüz böyle farklı markalı sistemleri.

Yıllardır focus da fiestada bile Sony vardı. Noldu?

Bi donanim için böyle yerden yere vurulacaksa Varsin o kisi almasın zaten.

Demek istediğim, abartip her fırsatta yazmanın ne anlamı var ? Ford a mail cek abi bitsin gitsin.
aganta7
Yeni üye
Yeni üye
aganta7

MesajKonu: Geri: Yeni Ford C-Max Yeni Ford C-Max - Sayfa 20 Icon_m12Perş. 6 Ocak - 8:54

sayın x-rayted;
kullanan arkadaşlar hiçte kötü bir sistem olmadığını söylüyorlar,kaldiki bu aracı ses sistemi için değil bu araç olduğu için aldık,cd çalar yeri boş olsa bile ben yine bu aracı satın alır, istediğim bir cd çaları takardım,önemli olan aracın kendisi ve donanımları,güvenlğii,kalitesi,yakıtı,ses sistemi bu donanımlar içinde kaçıncı sıradadır ?
x-rayted demiş ki:
"giriş seviyesi dandik Cd çalarla bile o fiyat çok çok pahalıydı bence. Baktılar millet kapışıyor zammı çaktılar. Ne diyelim alan arkadaşlara hayırlı olsun" diye düşünmemek lazım Smile

Bu klasik taktiktir.

Bu ülkede ne yaparsanız yapın ocak ve şubatta arabalar satılmaz. O yüzden ocak şubatta martta fazla stoğu olmayan firmalar hafif hafif zam koyarlar . Böylece işlerin açılacağı yaza daha yüksek baz fiyatla girmiş olurlar. Satışlar kötü giderse büyük indirim yaptık deyip kasım aralık fiyatlarına dönerler. İşler iyi giderse karları artmış olur.
YSF
Moderatör
Moderatör
YSF

MesajKonu: Geri: Yeni Ford C-Max Yeni Ford C-Max - Sayfa 20 Icon_m12Perş. 6 Ocak - 9:11

aganta7 demiş ki:
sayın x-rayted;
kullanan arkadaşlar hiçte kötü bir sistem olmadığını söylüyorlar,kaldiki bu aracı ses sistemi için değil bu araç olduğu için aldık,cd çalar yeri boş olsa bile ben yine bu aracı satın alır, istediğim bir cd çaları takardım,önemli olan aracın kendisi ve donanımları,güvenlğii,kalitesi,yakıtı,ses sistemi bu donanımlar içinde kaçıncı sıradadır ?

+1 yeah
x-rayted
Trend
Trend
x-rayted

MesajKonu: Geri: Yeni Ford C-Max Yeni Ford C-Max - Sayfa 20 Icon_m12Perş. 6 Ocak - 9:17

Siz bilirsiniz o giriş seviyesi CD çalarıdır. Batıda en alt donanım arabada yeralır.
En üst donanım arabanın o CD çalarla gelmesi büyük ayıp olup beceriksizlik veya açgözlülüktür.

Türkiye 2010 sonu itibariyle tüm avrupada en çok FORD satılan 5. veya 6. pazar olmaktadır. Bize az satıyoruz diye vermiyorlar da bahane değil. Merak eden baksın bizim yarımız kadar araba satamayan Polonya şurda burda titaniumda SONY standart vardır.

SONYnin iç mekana verdiği güzellik onu tercih etmek yeterli ki ses çıkışının falan daha iyi olduğuna da eminim ama denemedim.

Bu kadar rahatsız ediyorsam kaydımı silebilirsiniz.
BARAN
Yönetim
Yönetim
BARAN

MesajKonu: Geri: Yeni Ford C-Max Yeni Ford C-Max - Sayfa 20 Icon_m12Perş. 6 Ocak - 9:31

x-rayted demiş ki:
Siz bilirsiniz o giriş seviyesi CD çalarıdır. Batıda en alt donanım arabada yeralır.
En üst donanım arabanın o CD çalarla gelmesi büyük ayıp olup beceriksizlik veya açgözlülüktür.

Türkiye 2010 sonu itibariyle tüm avrupada en çok FORD satılan 5. veya 6. pazar olmaktadır. Bize az satıyoruz diye vermiyorlar da bahane değil. Merak eden baksın bizim yarımız kadar araba satamayan Polonya şurda burda titaniumda SONY standart vardır.

SONYnin iç mekana verdiği güzellik onu tercih etmek yeterli ki ses çıkışının falan daha iyi olduğuna da eminim ama denemedim.

Bu kadar rahatsız ediyorsam kaydımı silebilirsiniz.

Ortada bir rahatsızlık yok.
2 farklı kişi araçlara bakış açısı ve öncelikleri farklı ortada konuşulan sadece bu bana göre.
Kimisi teybi iyi olsun jantlar kapak olsun farketmez der; kimisi jantı alüminyul olsun teyp olmasa da olur der, bunlar kişisel öncelikler. Herkesin kriterleri farklı yani.

Kişisel fikrim ise Titanium ve üstü donanımda SONY teyp standart olmalıdır; başka ülkelerde bu sunuluyorsa bizede bu şekilde gelmeli.İlk alanlar SONY teyp ile alsın sonrakiler başka teyp ile, kabul edilemez bence bu.

uA_Y_C_A
Yönetim
Yönetim
uA_Y_C_A

MesajKonu: Geri: Yeni Ford C-Max Yeni Ford C-Max - Sayfa 20 Icon_m12Perş. 6 Ocak - 9:41

Hocam üye silmeyle ne çözülecek . Burası sizin de yeriniz. Ben şahsi soyluyim kim olsa bu cevabı verirdim.

Herneyse. Okadr çok etken varki ve ülke kıyaslamasında çok yanlış buluyorum. +yönleri de mevcut - yonleride ..

Keske olsaydı ama Ford sistemleri için halı hazırda kötü diyne rastlamadım bu da ayrı konu.

Birde sanmayalım ki her gördüğünüz Sony aynı sony. Türevleri ve iyileri mevcut.
eercuuu
Yeni üye
Yeni üye
eercuuu

MesajKonu: Geri: Yeni Ford C-Max Yeni Ford C-Max - Sayfa 20 Icon_m12Perş. 6 Ocak - 16:00

açıkcası reklama bakıpta araba almak bana biraz saçma geldi güvenlik donanımı olmayan bir araçta isterse dünyanın en iyi ses sistemi olsun tercih etmem ses kalitesi bencede sony den farksız
YSF
Moderatör
Moderatör
YSF

MesajKonu: Geri: Yeni Ford C-Max Yeni Ford C-Max - Sayfa 20 Icon_m12Cuma 7 Ocak - 7:54

Sonuçta bu durum göreceli kişiden kişiye değişir, firmalarda buna göre farklı donanımlar getirir. Kimisi güvenliğe önem verir, kimiside donanıma yada sürüş keyfine vs.

Valla ben focusun sürüş keyfini hiçbişeye değişmem, sonuçta diğer pek çok şeyi, ses sitemi, jant vs. gibi ekleyebilir yada değiştirebilir insan gerekirse ama sürüş dinamiklerini değiştiremez hiçbi aracın.

Ama tabi bu aracın böyle bir alternatifli ses sistemi var ve bunada talepde varsa bunu seçenekli olarakda getirmeli firma.
fenkli
Ghia
Ghia
fenkli

MesajKonu: Geri: Yeni Ford C-Max Yeni Ford C-Max - Sayfa 20 Icon_m12Salı 11 Ocak - 9:53

evet benimde anlamadığım nokta bu zaten.. tamam rakiplerine göre artıları eksilerinden fazla olabilir ki öyledir de.. buna diyecek yok ama.. bişey varsa gelsin, opsiyon olsun ne var bunda, ama gelsin... parasını veren alır... göz görünce istiyor Smile... ya da hiç gösterme bu da mümkün değil zaten... enazından isteyen parasını verir alır....

bazı markalarda bir kitapcık dolu opsiyon özellikleri var ... bizde hepsi yok.. olanlarda paket halinde komple ister al ister alma... Smile
esmerce
Moderatör
Moderatör
esmerce

MesajKonu: Geri: Yeni Ford C-Max Yeni Ford C-Max - Sayfa 20 Icon_m12Salı 11 Ocak - 17:17

Haklısın bizim Focus larda düz dünya özellikler var ama...sadee okuyup da görebiliyoruz!!
umut9889
Ambiante
Ambiante
umut9889

MesajKonu: Geri: Yeni Ford C-Max Yeni Ford C-Max - Sayfa 20 Icon_m12Perş. 13 Ocak - 9:15

arkadaşlar yeni c-max dizelin performansı focus2 tdci 109 beygire göre nasıldır sizce? ben focusumu sattım şimdi c-max düşünüyorum ama kasanın büyüklüğü nedeniyle performans sıkıntısı çekermiyim diye bir endişem var. araç bir çok rakibine göre çok güçlü ama focustan sonra nasıl bir seçim olur?
esmerce
Moderatör
Moderatör
esmerce

MesajKonu: Geri: Yeni Ford C-Max Yeni Ford C-Max - Sayfa 20 Icon_m12Perş. 13 Ocak - 11:00

umut9889 demiş ki:
arkadaşlar yeni c-max dizelin performansı focus2 tdci 109 beygire göre nasıldır sizce? ben focusumu sattım şimdi c-max düşünüyorum ama kasanın büyüklüğü nedeniyle performans sıkıntısı çekermiyim diye bir endişem var. araç bir çok rakibine göre çok güçlü ama focustan sonra nasıl bir seçim olur?

İki araç arasında ciddi ağırlık farkı olmadığı için + / - yönde fazla bir değişim olmaz üstelik yeni motorun alt ve orta devileri hissedilir şekilde daha güçlüymüş, yani hissedilir performansta artış bile olabilir.

Bu fikir benim de aklımda ama karar veremiyorum.
umut9889
Ambiante
Ambiante
umut9889

MesajKonu: Geri: Yeni Ford C-Max Yeni Ford C-Max - Sayfa 20 Icon_m12Perş. 13 Ocak - 11:32

durduk yere güzelim focusumu sattım. tam 2,5 ay oldu. ve 2,5 aydır c-max mı alsam f3 ü mü beklesem diye düşünmekten kafayı yemek üzereyim artık. f3 ün sedanının bu sene çıkmayacağını da hesaba katarak sanırım c-max ı alacağım ama focusa bu kadar hayranken ford da olsa başka bir araç almak ne kadar doğru bilemiyorum.
fenkli
Ghia
Ghia
fenkli

MesajKonu: Geri: Yeni Ford C-Max Yeni Ford C-Max - Sayfa 20 Icon_m12Perş. 13 Ocak - 12:31

benimle yaklaşık aynı zamanda satmışsın.... ben de bekliyorum... c-max harika gerçekten... ama FIII ü bekle derim... ben bekliyorum... sonra karar veriririz... hem de c max ın donanımları da tam otururur şuan işler karışık.... o zaman ikisini de görür karar veririz bence... FIII ü görünce , pişman olup c max ı da 3-5 binde satmak var sonra Smile... belki de 1.6 mondi neden olmasın ....

heyecan dorukta ben de sabredemiyorum ama... yapacak bişey yok
BARAN
Yönetim
Yönetim
BARAN

MesajKonu: Geri: Yeni Ford C-Max Yeni Ford C-Max - Sayfa 20 Icon_m12Perş. 13 Ocak - 12:47

fenkli demiş ki:
benimle yaklaşık aynı zamanda satmışsın.... ben de bekliyorum... c-max harika gerçekten... ama FIII ü bekle derim... ben bekliyorum... sonra karar veriririz... hem de c max ın donanımları da tam otururur şuan işler karışık.... o zaman ikisini de görür karar veririz bence... FIII ü görünce , pişman olup c max ı da 3-5 binde satmak var sonra Smile... belki de 1.6 mondi neden olmasın ....

Sen hem focusu hemde Mondi 1.6 TDCI ı beklemelisin Gülüş
fenkli
Ghia
Ghia
fenkli

MesajKonu: Geri: Yeni Ford C-Max Yeni Ford C-Max - Sayfa 20 Icon_m12Perş. 13 Ocak - 12:49

evet... aynen öyle Smile
esmerce
Moderatör
Moderatör
esmerce

MesajKonu: Geri: Yeni Ford C-Max Yeni Ford C-Max - Sayfa 20 Icon_m12Perş. 13 Ocak - 15:46

fenkli demiş ki:

Az önce az daha Granit Gri 182hp C-Max i çıkarıyordum galeriden Gülüş

Arabanın farlarını ayarlatmaya gittim, baktım galerideki Granit G. C-Max duruyor (Aydın a yollamıştım resmini) pazarlığa giriştik benim araca 33.5, C-Max e 50 bin verdiler, baktım daha "tamam" demeden galerinin kapısını vs açacak gibi oluyorlar toparlanıp kaçtım hemen Gülüş

Yeni Ford C-Max

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön
20 sayfadaki 22 sayfasıSayfaya git : Önceki  1 ... 11 ... 19, 20, 21, 22  Sonraki