Focus Club Tr
Bu site kapanmıştır.
YENİ sitemiz; www.FocusClubTr.com

Focus Club Tr
Bu site kapanmıştır.
YENİ sitemiz; www.FocusClubTr.com

Focus Club Tr
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap
uA_Y_C_A
9260 Mesajlar - 29%
YSF
5163 Mesajlar - 16%
esmerce
4642 Mesajlar - 14%
BARAN
3931 Mesajlar - 12%
drmert
2899 Mesajlar - 9%
siyah&beyaz
2446 Mesajlar - 8%
ALPER
1150 Mesajlar - 4%
madmax5
1091 Mesajlar - 3%
Anchowy61
914 Mesajlar - 3%
Samet Özeren
688 Mesajlar - 2%

Paylaş|

Focus II sık karşılaşılan sorunlar

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek
Sayfaya git : Önceki  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11, 12  Sonraki
YazarMesaj
esmerce
Moderatör
Moderatör
esmerce

Focus II sık karşılaşılan sorunlar - Sayfa 9 Vide
MesajKonu: Geri: Focus II sık karşılaşılan sorunlar Focus II sık karşılaşılan sorunlar - Sayfa 9 Icon_m12C.tesi 17 Tem. - 11:31

Özbalkesli demiş ki:

Hey gidi günler heyyy!

Şahin'e veya Renault 9'a sıra yazıldığı günler...

Liste fiyatının % 10'u fazla verirsen hemen teslim, yoksa Bursa fabrikasının önünde üç ay yatarsın!

1980'li yılların ortalarında, Balıkesir'in meşhur doktorlarından biri Renault almıştı. Şehirde herkes "Doktor bilmemkim Reno almış, hem de GTS imiş..." diye konuştuydu... Dedikodusu hemen çıktı ama araba sokaklara bir türlü çıkamadı... Kaç ay sonra teslim aldılar arabayı...

Esmerce'nin dediği gibi eskiden ikinci elde kar bile yapılırdı... Şimdi ise bırakın arabayı, konut bile karlı yatırım olmaktan çıktı. Ülkede konut projeleri geliştikçe, her yapılan yeni konut eskisinden daha vasıflı oluyor ve iki sene öncenin "en kral" sitesi, rezidansı değer kaybetmeye başlıyor.

Oradan soy, buradan soy! Bu halk ne de çok seviyor söğüşlenmeyi...

Söğüşlenmeyi sever ama en çok söğüşleyeni sever, "kral kim?" dersen gösterdikleri çoğu söğüş uzmanı kişiliksiz tiplerdir genelde..
Özbalkesli
Ambiante
Ambiante
Özbalkesli

MesajKonu: Geri: Focus II sık karşılaşılan sorunlar Focus II sık karşılaşılan sorunlar - Sayfa 9 Icon_m12Ptsi 19 Tem. - 6:50

esmerce demiş ki:
Özbalkesli demiş ki:

Hey gidi günler heyyy!

Şahin'e veya Renault 9'a sıra yazıldığı günler...

Liste fiyatının % 10'u fazla verirsen hemen teslim, yoksa Bursa fabrikasının önünde üç ay yatarsın!

1980'li yılların ortalarında, Balıkesir'in meşhur doktorlarından biri Renault almıştı. Şehirde herkes "Doktor bilmemkim Reno almış, hem de GTS imiş..." diye konuştuydu... Dedikodusu hemen çıktı ama araba sokaklara bir türlü çıkamadı... Kaç ay sonra teslim aldılar arabayı...

Esmerce'nin dediği gibi eskiden ikinci elde kar bile yapılırdı... Şimdi ise bırakın arabayı, konut bile karlı yatırım olmaktan çıktı. Ülkede konut projeleri geliştikçe, her yapılan yeni konut eskisinden daha vasıflı oluyor ve iki sene öncenin "en kral" sitesi, rezidansı değer kaybetmeye başlıyor.

Oradan soy, buradan soy! Bu halk ne de çok seviyor söğüşlenmeyi...

Söğüşlenmeyi sever ama en çok söğüşleyeni sever, "kral kim?" dersen gösterdikleri çoğu söğüş uzmanı kişiliksiz tiplerdir genelde..

Bir arkadaşımdan duymuştum; Türk Halkının makatına kazık sokan, eve bedava odun götürüyorum diye sevinir...
uA_Y_C_A
Yönetim
Yönetim
uA_Y_C_A

MesajKonu: Geri: Focus II sık karşılaşılan sorunlar Focus II sık karşılaşılan sorunlar - Sayfa 9 Icon_m12Ptsi 19 Tem. - 6:53

muhaha
http://www.focusclubtr.com
esmerce
Moderatör
Moderatör
esmerce

MesajKonu: Geri: Focus II sık karşılaşılan sorunlar Focus II sık karşılaşılan sorunlar - Sayfa 9 Icon_m12Ptsi 19 Tem. - 11:38

"... hıyar diyene elinde bir avuç tuzla koşmak" lafını çağrıştırıyor !!
YSF
Moderatör
Moderatör
YSF

MesajKonu: Geri: Focus II sık karşılaşılan sorunlar Focus II sık karşılaşılan sorunlar - Sayfa 9 Icon_m12Ptsi 19 Tem. - 14:31

Gülüş

Güleriz ağlanacak halimize. Millet olarak.
esmerce
Moderatör
Moderatör
esmerce

MesajKonu: Geri: Focus II sık karşılaşılan sorunlar Focus II sık karşılaşılan sorunlar - Sayfa 9 Icon_m12Salı 3 Ağus. - 16:43

Benim Tango nun orta sağdan sonra şimdi de orta sol havalandırma menfezi garantiden değişiyor.

Havalandırma ızgarasını yönlendiren içinde krom parça bulunan tutamak kendiliğinden çatlayıp bir süre sonra pul pul dökülüyor.
esmerce
Moderatör
Moderatör
esmerce

MesajKonu: Geri: Focus II sık karşılaşılan sorunlar Focus II sık karşılaşılan sorunlar - Sayfa 9 Icon_m12Çarş. 4 Ağus. - 15:57

+ olarak son zamanlarda epey gezdiğimden gördüğüm kadarıyla Ford marka araçların logo ve aydınlatma aksamlarındaki plastikler kolay yıpranıyorlar.
uA_Y_C_A
Yönetim
Yönetim
uA_Y_C_A

MesajKonu: Geri: Focus II sık karşılaşılan sorunlar Focus II sık karşılaşılan sorunlar - Sayfa 9 Icon_m12Çarş. 4 Ağus. - 17:03

Ford yine iyi abi...Bi çok markaların farları stopları hemen gider.
esmerce
Moderatör
Moderatör
esmerce

MesajKonu: Geri: Focus II sık karşılaşılan sorunlar Focus II sık karşılaşılan sorunlar - Sayfa 9 Icon_m12C.tesi 4 Eyl. - 11:00

esmerce demiş ki:
Benim Tango nun orta sağdan sonra şimdi de orta sol havalandırma menfezi garantiden değişiyor.

Havalandırma ızgarasını yönlendiren içinde krom parça bulunan tutamak kendiliğinden çatlayıp bir süre sonra pul pul dökülüyor.

Orta sol hala kırık,sabah sol taraf da kırıldı!! 60bin bakımında garantiden değişecek ikisi de! ebebe
YSF
Moderatör
Moderatör
YSF

MesajKonu: Geri: Focus II sık karşılaşılan sorunlar Focus II sık karşılaşılan sorunlar - Sayfa 9 Icon_m12C.tesi 4 Eyl. - 11:34

esmerce demiş ki:
esmerce demiş ki:

Orta sol hala kırık,sabah sol taraf da kırıldı!! 60bin bakımında garantiden değişecek ikisi de! ebebe

Anaa ne çabuk ohhmy
esmerce
Moderatör
Moderatör
esmerce

MesajKonu: Geri: Focus II sık karşılaşılan sorunlar Focus II sık karşılaşılan sorunlar - Sayfa 9 Icon_m12Paz 5 Eyl. - 14:30

Servis de şaşırdı!

Parçayı incelediğimde krom parçanın etrafını saran ince etli plastiğin ciddi sıcak/soğuk değişiminden çatladığı görülüyor.

Ya parçanın dizaynı/malzeme farkı gerekiyordu ya da tamamen plastik veya kron olması gerekiyordu. Bir zamanlar Renault larda sıklıkla görülen bir problem,Ford larda ise genellikle menfez içi hortum çatlardı.
Erdm24
Trend
Trend
Erdm24

MesajKonu: Geri: Focus II sık karşılaşılan sorunlar Focus II sık karşılaşılan sorunlar - Sayfa 9 Icon_m12Paz 5 Eyl. - 22:13

Bizimde sağ arka cam açma düğmesinin ışığı yanmıyor şimdi ahaha Ayrıca sağ arka kapının kilit mekanizması tıpkı sol arka kapının mekanizması gibi arızalandı, garantide bitmişti güzel oldu ahaha
esmerce
Moderatör
Moderatör
esmerce

MesajKonu: Geri: Focus II sık karşılaşılan sorunlar Focus II sık karşılaşılan sorunlar - Sayfa 9 Icon_m12Paz 5 Eyl. - 23:26

ahaha süprizler güzeldir!

Bende de sonunda çift kilitlemede cızırtı başladı + kumanda arada çekmemeye başladı.

Neyseki garantim daha çok, bir dediğimi de bir buçuk etmiyorlar bu konuda alkış
bekirdid
Yeni üye
Yeni üye
bekirdid

MesajKonu: Geri: Focus II sık karşılaşılan sorunlar Focus II sık karşılaşılan sorunlar - Sayfa 9 Icon_m12Ptsi 6 Eyl. - 12:15

arkadaşlar bu focusların ortadirek tavanm birleşim bölgesinden gelen sese bir çözüm yokmu
bekirdid
Yeni üye
Yeni üye
bekirdid

MesajKonu: Geri: Focus II sık karşılaşılan sorunlar Focus II sık karşılaşılan sorunlar - Sayfa 9 Icon_m12Ptsi 6 Eyl. - 12:16

tık tık tık kasislerde beynimi kemiriyor
esmerce
Moderatör
Moderatör
esmerce

MesajKonu: Geri: Focus II sık karşılaşılan sorunlar Focus II sık karşılaşılan sorunlar - Sayfa 9 Icon_m12Ptsi 6 Eyl. - 19:12

Bekir aramıza hoşgeldin.

Bahsettiğin noktayı serviste söktürerek sürüşe çıkarsanız sese neden olan problemi görürsünüz bence çözümü kolay olacaktır.
bekirdid
Yeni üye
Yeni üye
bekirdid

MesajKonu: Geri: Focus II sık karşılaşılan sorunlar Focus II sık karşılaşılan sorunlar - Sayfa 9 Icon_m12Salı 7 Eyl. - 8:22

arkadaşlar bu seslerden dolayı yetkili servis aracı iki kere tamamen elden geçirdi
ama sadece ses biraz arkadan geliyoken sadece daha ön tarafa yakın bölgeden gelmeye başladı.arabayı genel olarak seviyorum collection donanımı özellikle aldım bu cantlar çok hoşuma gidiyor ancak sırf bu sesler yüzünden satsammı diyorum.
bekirdid
Yeni üye
Yeni üye
bekirdid

MesajKonu: Geri: Focus II sık karşılaşılan sorunlar Focus II sık karşılaşılan sorunlar - Sayfa 9 Icon_m12Salı 7 Eyl. - 8:24

ayrıca sizce yeni kasa çıkmadanbu araçları elden çıkarmak mantıklı mı olur acaba
bekirdid
Yeni üye
Yeni üye
bekirdid

MesajKonu: Geri: Focus II sık karşılaşılan sorunlar Focus II sık karşılaşılan sorunlar - Sayfa 9 Icon_m12Salı 7 Eyl. - 8:38

arkadaş lar siteye araç fotosu nerden ekleniyo acaba.buarada böyle bir sitede değerli insanlarla bir arada olmak gerçekten güzel herkeze selamlar
uA_Y_C_A
Yönetim
Yönetim
uA_Y_C_A

MesajKonu: Geri: Focus II sık karşılaşılan sorunlar Focus II sık karşılaşılan sorunlar - Sayfa 9 Icon_m12Salı 7 Eyl. - 8:48

Merhabalar kisaca yanit vereyim kendimce

Sesler umarim kesilir satmazsiniz

tabi ki yeni arac gelmeden satmak bi nebze iyi olur ama yeni arac bi nebze pahalida olabilir en basta..Cebinize uyarsa yeni arac veya baska arac tabi ki yeni kasa gelmeden satmak mantikli olur

resim eklemeyi ogrenmek icin tiklayiniz
esmerce
Moderatör
Moderatör
esmerce

MesajKonu: Geri: Focus II sık karşılaşılan sorunlar Focus II sık karşılaşılan sorunlar - Sayfa 9 Icon_m12Salı 7 Eyl. - 11:09

bekirdid demiş ki:
arkadaşlar bu seslerden dolayı yetkili servis aracı iki kere tamamen elden geçirdi
ama sadece ses biraz arkadan geliyoken sadece daha ön tarafa yakın bölgeden gelmeye başladı.arabayı genel olarak seviyorum collection donanımı özellikle aldım bu cantlar çok hoşuma gidiyor ancak sırf bu sesler yüzünden satsammı diyorum.

Trim sesleri hemen herkesin nefret ettiği bir problem ancak benzer fiyat aralığındaki tüm araçlarda daha az ya da daha çok bu sesleri duymak mümkün.

Yeni A.Romeo Guilietta takip ettiğim kadarıyla kabin içi plastik ve yürüyen aksam seslerinde oldukca başarılıymış..
bekirdid
Yeni üye
Yeni üye
bekirdid

MesajKonu: Geri: Focus II sık karşılaşılan sorunlar Focus II sık karşılaşılan sorunlar - Sayfa 9 Icon_m12Salı 7 Eyl. - 12:02

arkadaşlar ilgilinize teşekkürler anlaşılan ya seslere alışıcaz ya da bizim ford yolcu.seat cordoba aracımı da böyle ufak tefek şeyler yüzünden satmıştım şimdi onu özler oldum keşke üretimden kalkmasaydı.
esmerce
Moderatör
Moderatör
esmerce

MesajKonu: Geri: Focus II sık karşılaşılan sorunlar Focus II sık karşılaşılan sorunlar - Sayfa 9 Icon_m12Salı 7 Eyl. - 13:25

Bunlar bir aracı satmak için gerçekten ufak şeyler ben de benzer nedenlerden çok araç sattım ama artık sineye çekiyorum.

Gene de olmaz derseniz ya küçük sınıf bir araç alın ya da 2. el üst sınıf Alman modellerini tercih edin. Küçük sınıflarda daha yalın iç mekan + kısa şasi yüzünden gördüğüm kadarıyla daha az tıkırtı oluyor.
drmert
Moderatör
Moderatör
drmert

MesajKonu: Geri: Focus II sık karşılaşılan sorunlar Focus II sık karşılaşılan sorunlar - Sayfa 9 Icon_m12Salı 7 Eyl. - 15:42

Size bir mp3 listesi hazırlayayım ses mes kalmaz Gülüş
esmerce
Moderatör
Moderatör
esmerce

MesajKonu: Geri: Focus II sık karşılaşılan sorunlar Focus II sık karşılaşılan sorunlar - Sayfa 9 Icon_m12Çarş. 8 Eyl. - 13:57

Gülüş

Focus II sık karşılaşılan sorunlar

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön
9 sayfadaki 12 sayfasıSayfaya git : Önceki  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11, 12  Sonraki