Focus Club Tr
Bu site kapanmıştır.
YENİ sitemiz; www.FocusClubTr.com

Focus Club Tr
Bu site kapanmıştır.
YENİ sitemiz; www.FocusClubTr.com

Focus Club Tr
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap
uA_Y_C_A
9260 Mesajlar - 29%
YSF
5163 Mesajlar - 16%
esmerce
4642 Mesajlar - 14%
BARAN
3931 Mesajlar - 12%
drmert
2899 Mesajlar - 9%
siyah&beyaz
2446 Mesajlar - 8%
ALPER
1150 Mesajlar - 4%
madmax5
1091 Mesajlar - 3%
Anchowy61
914 Mesajlar - 3%
Samet Özeren
688 Mesajlar - 2%

Paylaş|

Focus II sık karşılaşılan sorunlar

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek
Sayfaya git : Önceki  1, 2, 3, ... 10, 11, 12  Sonraki
YazarMesaj
drmert
Moderatör
Moderatör
drmert

Focus II sık karşılaşılan sorunlar - Sayfa 2 Vide
MesajKonu: Geri: Focus II sık karşılaşılan sorunlar Focus II sık karşılaşılan sorunlar - Sayfa 2 Icon_m12C.tesi 20 Mart - 16:24

Bu auris'i ilk çıktığı günden beri hiç ama hiç beğenmedim Suspect
O ne biçim dizayn öyle Bannn
aspava
Trend
Trend
aspava

MesajKonu: Geri: Focus II sık karşılaşılan sorunlar Focus II sık karşılaşılan sorunlar - Sayfa 2 Icon_m12Paz 21 Mart - 9:46

Dün 2007 civic elegance içinde baya bir zaman geçirdim.400 km yol da aracı inceleme fırsatım oldu.

6 parçadan oluşan göğüs çok ilgimi çekti :)yap boz gibi..
otoban asfaltında gram yol sesi yok amaa ilçe yoluna düşünce focusumu hatırlattı bana:)Yol sesi civicde de standart anlaşılan.
Otoban hız 120 yi geçtikden sonra sankli motorda açılan vtec gibi kapılardan da bişeyler açılıyor.Her tarafdan bir rüzgar sesi.Abartmıyorum.Sunroof ve 3 kapıdan rüzgar sesi.

ehehe..karşıma iyiki almamaışım dediğim bir c sınıfı sedan çıktı ya Smile))))))))))
uA_Y_C_A
Yönetim
Yönetim
uA_Y_C_A

MesajKonu: Geri: Focus II sık karşılaşılan sorunlar Focus II sık karşılaşılan sorunlar - Sayfa 2 Icon_m12Paz 21 Mart - 9:50

Siz şimdi focus dan pişmanmısınız?

Kendimi kötü hissettim de, yukarda sizin yüzünüzden aldım demişsiniz de
http://www.focusclubtr.com
BARAN
Yönetim
Yönetim
BARAN

MesajKonu: Geri: Focus II sık karşılaşılan sorunlar Focus II sık karşılaşılan sorunlar - Sayfa 2 Icon_m12Paz 21 Mart - 11:22

Yaptığınız karşılaştırma benzinliler arasında ise yorum yapamam, ama dizeller ile ilgili gözlemlerim.(corolla d4d ile focus TDCI)

Rölanti aracın dışında,
d4d kesinlikle daha sessiz

Rölanti aracın içinde;
fark hissetmiyorum, ki desibel testlerinden de bunu görebiliriz.

Hareket halinde, 2000-2500 devire kadar ve 100 km. hızın altında,
Yine fark hissetmiyorum, ikisinde de tekerlek sesi kabinde.

Hareket halinde,yüksek devir yada 100 km. üzerinde hız.
Kesinlikle tdci focus daha sessiz.
Hele 140 150 km hızlarda 1.4 lük cılız motor bas bas bağırıyor resmen.

aspava demiş ki:
Yok götürmedim.
Biriktirim de öyle gidim diyorum Smile)
Şaka bi yana,

Şöför koltuğundan gelen gırç gırç lar ve üzerine boşluk varmış gibi bir his
Bu esneme olayı
Çok geç açılan bagaj kapağı amortisörü.
Rüzgarımın sesi:)

Esmerce ,

ısıtmaya çalışıyorsan arabaya beni nafile.Valla işyerimden arkadaşımın corollası ile gidip geliyoruz bazen işe.O arabadaki yol sesi ise benimki şantiye gürültüsü.
Corollayı bir çok açıdan Focusa göre daha başarılı buluyorum.Belkide komşunun tavuğu bize kaz görünüyordur..

Yalnız gerçekten bizim sony den sonra hiç bir arabanın orjinal ses sistemi bizi kesmez gibi geliyor.
esmerce
Moderatör
Moderatör
esmerce

MesajKonu: Geri: Focus II sık karşılaşılan sorunlar Focus II sık karşılaşılan sorunlar - Sayfa 2 Icon_m12Paz 21 Mart - 21:06

aspava demiş ki:
Dün 2007 civic elegance içinde baya bir zaman geçirdim.400 km yol da aracı inceleme fırsatım oldu.

6 parçadan oluşan göğüs çok ilgimi çekti :)yap boz gibi..
otoban asfaltında gram yol sesi yok amaa ilçe yoluna düşünce focusumu hatırlattı bana:)Yol sesi civicde de standart anlaşılan.
Otoban hız 120 yi geçtikden sonra sankli motorda açılan vtec gibi kapılardan da bişeyler açılıyor.Her tarafdan bir rüzgar sesi.Abartmıyorum.Sunroof ve 3 kapıdan rüzgar sesi.

ehehe..karşıma iyiki almamaışım dediğim bir c sınıfı sedan çıktı ya Smile))))))))))

Oldum olası Honda yı sevmişimdir,güncel Civic de hoş araçtır ancak onun da eski versiyonlara göre artan şikayetleri söz konusu; aşırı yakıt tüketimi,yokuşlarda performans düşüklüğü,iç mekanda bitmeyen tıkırtılar,fren yapıldığında oluşan titreşimler,arka amortisörlerin çok sesli çalışması,servislerinin satış sonrası seviyesiz tavırarı ve çok kolay hasar gören boya.

Anladığım kadarıyla aracından beklentin aktif/pasif güvenlikten ve yüksek sürüş kalitesinden ziyade konfora dayalı özellikler sergilemesi,bunu belirtseydin alternatifler sunabilirdik ancak yine de aracının sınıfında en iddialı özelliklere sahip olduğunu bilerek sevmeye çalış bence. Smile
drmert
Moderatör
Moderatör
drmert

MesajKonu: Geri: Focus II sık karşılaşılan sorunlar Focus II sık karşılaşılan sorunlar - Sayfa 2 Icon_m12Ptsi 22 Mart - 5:29

Bakın bana olmayan Focus'umu bile çook ama çok seviyorum hem de en kal'bi duygularla :ahah:
karaşahin2008
Comfort
Comfort
karaşahin2008

MesajKonu: Geri: Focus II sık karşılaşılan sorunlar Focus II sık karşılaşılan sorunlar - Sayfa 2 Icon_m12Ptsi 22 Mart - 8:22

İki yıllık garantisi dolmadan önce son rötüşleri yapmak üzere aracımı servise götürdüm.Daha önce ses yapıyor şikayetiyle ön amortisörleri değiştirmiştim şimdi de arkaları değiştirdim ve cihaza bağlattım.Bilgisayar testinde hiçbir sorun çıkmadı.Sadece yazılım güncellemesi varmış onu yüklediler.Güncellemme ile ne değiştiğini tam ifade edemediler ama anlatmaya çalıştıkları kadarıyla aracın soğukta daha rahat çalışması ve motorun daha çabuk ideal çalışma ısısına ulaşması ile ilgili yani yakıtın yanmasıyla.Ben kullanırken hissettiğimi söyleyeyim.Sanki benim şikayetçi olduğum ani tork patlaması gitmiş gaza yüklendiğinizde araç düzenli bir ivmeyle ve 4200 devire kadar kesiksiz hızlanıyor. şöforrr Mod lumuyum ne?Bana çaktırmadan tuning mi yaptılar acep? cheers Bu arada 45 000 bakıma daha 7000 km var ama hava filtreside çok kirli idi değiştirdim.Kapı ayarları ve kilit yağlaması yapıldı.Emniyet kemeri ve güneşlik tıkırtısı kesildi.Benim aracımda da çok problem çıktı ama hepsi ufak tefek şeyler ve sadece tedbir amaçlı ,bir arıza oluşmadan(egr valfi hariç) en ufak risk bile olsa garantiden değişti.Ben herşeye rağmen arcımı çok seviyorum. öp
karaşahin2008
Comfort
Comfort
karaşahin2008

MesajKonu: Geri: Focus II sık karşılaşılan sorunlar Focus II sık karşılaşılan sorunlar - Sayfa 2 Icon_m12Ptsi 22 Mart - 8:31

Bu arada ford a yeni bir alan sorumlusu gelmiş ve garanti işinde bayağı kasıyormuş.Aynı anda çok parça istenirse ve garanti bitimine bir ay ve daha az kalmışsa genellikle ya baştan reddediyor veya artık parçaları merkeze isteyip inceleyip tam arıza oluşmadan değiştiğini tespit ettiklerini reddedip faturayı servise yıkıyorlarmış.Serviste vatandaştan talep edemeyip zararı kabullenmek zorunda kalıyormuş dikkat Gerçi bu iş servisler tarafından parayı peşin aldıkları için hafif suistimal kokmuyor da değil hani. Gülüş :ahah:
esmerce
Moderatör
Moderatör
esmerce

MesajKonu: Geri: Focus II sık karşılaşılan sorunlar Focus II sık karşılaşılan sorunlar - Sayfa 2 Icon_m12Ptsi 22 Mart - 11:36

karaşahin2008 demiş ki:
İki yıllık garantisi dolmadan önce son rötüşleri yapmak üzere aracımı servise götürdüm.Daha önce ses yapıyor şikayetiyle ön amortisörleri değiştirmiştim şimdi de arkaları değiştirdim ve cihaza bağlattım.Bilgisayar testinde hiçbir sorun çıkmadı.Sadece yazılım güncellemesi varmış onu yüklediler.Güncellemme ile ne değiştiğini tam ifade edemediler ama anlatmaya çalıştıkları kadarıyla aracın soğukta daha rahat çalışması ve motorun daha çabuk ideal çalışma ısısına ulaşması ile ilgili yani yakıtın yanmasıyla.Ben kullanırken hissettiğimi söyleyeyim.Sanki benim şikayetçi olduğum ani tork patlaması gitmiş gaza yüklendiğinizde araç düzenli bir ivmeyle ve 4200 devire kadar kesiksiz hızlanıyor. şöforrr Mod lumuyum ne?Bana çaktırmadan tuning mi yaptılar acep? cheers Bu arada 45 000 bakıma daha 7000 km var ama hava filtreside çok kirli idi değiştirdim.Kapı ayarları ve kilit yağlaması yapıldı.Emniyet kemeri ve güneşlik tıkırtısı kesildi.Benim aracımda da çok problem çıktı ama hepsi ufak tefek şeyler ve sadece tedbir amaçlı ,bir arıza oluşmadan(egr valfi hariç) en ufak risk bile olsa garantiden değişti.Ben herşeye rağmen arcımı çok seviyorum. öp

Karadeniz için Ford önemli bir marka.
Bakınız: Köy yollarındaki Transit ler Gülüş

Şaka bir yana önceden Mondeo varken Trabzon da bir servise girmiştik Yıldız daydı galiba, o yıllarda bile oldukca modern bir servisti,bizim buralarda o denli imkanlarımız yok maalesef.

Bu arada mümkünse hava filtresini arada kontrol etmek gerek,kirliyse parasına kıyıp yenilemek motor için çok önemli.
esmerce
Moderatör
Moderatör
esmerce

MesajKonu: Geri: Focus II sık karşılaşılan sorunlar Focus II sık karşılaşılan sorunlar - Sayfa 2 Icon_m12Ptsi 22 Mart - 11:40

Bu arada Karaşahin2008 artık beni daha iyi anlıyor; rölanti-4200 dd arası bayram zamanı :ahah:
Anchowy61
Ghia
Ghia
Anchowy61

MesajKonu: Geri: Focus II sık karşılaşılan sorunlar Focus II sık karşılaşılan sorunlar - Sayfa 2 Icon_m12Salı 23 Mart - 13:47

esmerce yıldızlıdaki servise hiç gitmedim ama çok şikayetçi olan duydum.
esmerce
Moderatör
Moderatör
esmerce

MesajKonu: Geri: Focus II sık karşılaşılan sorunlar Focus II sık karşılaşılan sorunlar - Sayfa 2 Icon_m12Salı 23 Mart - 14:07

Olabilir ben gideli yaklaşık 10 yıl oldu..
twomen
Yeni üye
Yeni üye
twomen

MesajKonu: Geri: Focus II sık karşılaşılan sorunlar Focus II sık karşılaşılan sorunlar - Sayfa 2 Icon_m12Salı 23 Mart - 19:58

merhaba, bende araniza yeni katildim.. focus titanium diesel x paket sedan arabam...
donerken ve ara sıra önden tak diye ses geliyor... bu konuda tecrübe edinen var midir acaba...
drmert
Moderatör
Moderatör
drmert

MesajKonu: Geri: Focus II sık karşılaşılan sorunlar Focus II sık karşılaşılan sorunlar - Sayfa 2 Icon_m12Çarş. 24 Mart - 7:21

Hoşgeldin twomen.
Seni daha yakından tanımak isteriz.
Aşağıda Linke tıklayarak yine aşağıda vermiş olduğum şekilde kendinizi tanıtırsanız memnun oluruz.İyi forumlar.
https://focusclubtr.yetkin-forum.com/tanma-f26/

Altdaki bölümü kopyalayıp yeni konunuza yapıştırarak devam ederseniz memnun olurum.

Ad-Soyad:
Meslek:
Yaşadığınız Yer :
Arabanızın Markası/Modeli :
Tuttuğunuz Takım :
Hobileriniz :
Forumu nereden duydunuz:
esmerce
Moderatör
Moderatör
esmerce

MesajKonu: Geri: Focus II sık karşılaşılan sorunlar Focus II sık karşılaşılan sorunlar - Sayfa 2 Icon_m12Çarş. 24 Mart - 16:38

Aramıza hoşgeldin Twomen.
twomen
Yeni üye
Yeni üye
twomen

MesajKonu: Geri: Focus II sık karşılaşılan sorunlar Focus II sık karşılaşılan sorunlar - Sayfa 2 Icon_m12Perş. 25 Mart - 8:58

tanisma faslini tamamladim..
twomen
Yeni üye
Yeni üye
twomen

MesajKonu: Geri: Focus II sık karşılaşılan sorunlar Focus II sık karşılaşılan sorunlar - Sayfa 2 Icon_m12Perş. 25 Mart - 8:59

twomen demiş ki:
tanisma faslini tamamladim..

merhaba, bende araniza yeni katildim.. focus titanium diesel x paket sedan arabam...
donerken ve ara sıra önden tak diye ses geliyor... bu konuda tecrübe edinen var midir acaba...
huseyinozsut
Ambiante
Ambiante
huseyinozsut

MesajKonu: Geri: Focus II sık karşılaşılan sorunlar Focus II sık karşılaşılan sorunlar - Sayfa 2 Icon_m12Perş. 22 Nis. - 8:49

Çok enteresan birşey geldi başıma...Bir hafta önce araba devri arttıkça artan, çok minimal bir ses duyuyordum, yetkili servise gittim. Birşey yok deyip yollamışlardı. Sonra arabayı yokuş yukarı biraz zorladım (tdci, 4. vites 3000 devir, çok aşırı değil yani...) ve bir anda arabanın önünden hava kaçırma sesi gelmeye başladı. Islık gibi değil, bildiğiniz hava kaçırma sesi "pssssss"... Turbo'nun en yogun çalıştığı aralıklarda, arabanın en çok egzoz dumanı urettiği anlarda çok net duyulabilen bir ses... Bu aralıklarda ses belirginleştiği için anında: "Aha, gitti turbo borusu!" dedim. Neyse pazartesi günü Ford yetkili servisine gittim. Durumu anlattım. Durumun turbo borularından olacağını söyledi. İçimden:"Yemin et?" dedim. Ama çok yoğunlarmış, iki gün sonrasına randevu verdiler!? Neyse iki gun sonra randevu saatimde gittiğimde 20-25 dk kafadan bekledim. Ne kart açtılar, ne arabayı teste çıkardılar. 20-25 dakika bekledim. Sonra arabayı test edecek bey geldi. Arabayı test eden bey çok net duyulan ses için: "Bu ses daha önce gelmiyor muydu?" dedi. Ben de gene içimden: "Evet geliyordu, hatta ben O345 halk otobüsü şoförüyüm..."dedim. Neyse, arabanın kaputu açtıklarında geleli 1 saat olmuştu. Arabayı lifte aldılar, yarım saat sonra öğle arası oldu... Oğleden sonra arabanın turbo ana borusunun patladığını söylediler... Kiralama şirketime tamir onayı göndermişler... Halbu ki aracı ben mayıs 2008'de teslim aldım. Ruhsatı mayıs ortasında çıktı, yani araç hala garantili... Bunu ilettiğimde "aracınızın garantisi bitmiş" dediler. Garanti fatura kesim tarihinden başlıyor sanırım. Halbu ki ben arabayı bir ay sonra teslim almışım... Dolayısı ile aslen garantim mayıs ayında başlamış. Bunu oradaki arkadaşa anlatamadım. Kiralama firmasını aradım. Durumu anlattım. Gerisi ile onlar ilgilendi. Bugun servisten aradılar, aracımın turbo borusu garantiden değişmiş... Yani ben bireysel müsteri olsam, bu kendi aracımın başına gelse bana ödeteceklerdi...

Benim anlamadığım konular:
1) Arabam 37.000km'de ve iki yıllık. Arabayı çok atak kullanmıyorum. İt gibi kullansam bu borunun 60-70 bin km'den once patlamaması lazım. Neticede Çin arabası mı bu? Bu arabayı 80-90bin'de düşünmek istemiyorum. Allah'a çok şükür 60.000'i gormeden gidecek altımdan.

2) Madem araban böyle enteresan bir araba, bari servisin düzgün olsun? Bir dandik boru için pazartesi servise gittim. Dolu idi, çarşambaya randevu aldım, çarşamba 5 saat orda geçirdim, arabayı orada bıraktım, bugun bir de almaya gideceğim... Bu rezilliktir yani.

3) Garantisi bitmiş muhabbeti ayrı bir rezillikti zaten.

4) Toplam maliyetin aşşağı yukarı 2000TL olduğunu söylediler! Benim Saab'ın turbo ana borusu motor kabininin en arkasından en önüne uzanıyordu. Tek parça ve dökümdü. Tahminen oradaki basınç da bu arabadakinin 1.5 katı falandı ve o boru şu anda 2000TL değildir. kaldı ki isterse 3000TL olsun, 300.000km'de arabayı gönderdiğimde hala cillop gibi pırıl pırıl ve sağlamdı.

Ben gerçekten bu son olay itibari ile çok irite oldum. İyice soğumaya başladım kendi arabamdan. Bu focus kiralama işine devam etmem için Focus III'un çok çok iddialı olması lazım.
drmert
Moderatör
Moderatör
drmert

MesajKonu: Geri: Focus II sık karşılaşılan sorunlar Focus II sık karşılaşılan sorunlar - Sayfa 2 Icon_m12Perş. 22 Nis. - 9:18

Gerçekten çok kötü bir deneyim yaşamışsınız!
Ayrıca malzeme kalitesine dikkat etmeli Ford.
"Alırsan Ford,olursun Lord" İmajını zedelememeli No no no
uA_Y_C_A
Yönetim
Yönetim
uA_Y_C_A

MesajKonu: Geri: Focus II sık karşılaşılan sorunlar Focus II sık karşılaşılan sorunlar - Sayfa 2 Icon_m12Perş. 22 Nis. - 9:24

Haklısınız efendim fakat servisleri genellemeniz yanlış..Randevu durumu doğru olabilir.Bi telefonla öğrenip ona göre gidebilirdiniz...5 saat bekletme varsa şikayet edin ford'a ben garanti olayını anlamadım arabayı aldınız diyelim şu tarihte (kiralama şirketi alım zamanı yani) o an hemen garanti başlar...sizin kiralamanızla ne ilgisi varki?

sizin durumunuza bireysel müşteriye yansıtmalara imkansız.

Focus tdci'in maalesef turbo borusu sorunu var..Katlanmak gerekiyor veya bakımlarını kontrolünü zamanında yapmalısınız kiralık deyip kenara bırakmamak lazım yani..

Umarım artık focuslar şirket tarafından kiralanamaz...
drmert
Moderatör
Moderatör
drmert

MesajKonu: Geri: Focus II sık karşılaşılan sorunlar Focus II sık karşılaşılan sorunlar - Sayfa 2 Icon_m12Perş. 22 Nis. - 9:32

Keşke kiralanmasa ama hiç sanmam!
Aynen devam ederler...
uA_Y_C_A
Yönetim
Yönetim
uA_Y_C_A

MesajKonu: Geri: Focus II sık karşılaşılan sorunlar Focus II sık karşılaşılan sorunlar - Sayfa 2 Icon_m12Perş. 22 Nis. - 9:47

Ford bomboş araçları bilerek getirirse satarlar..
drmert
Moderatör
Moderatör
drmert

MesajKonu: Geri: Focus II sık karşılaşılan sorunlar Focus II sık karşılaşılan sorunlar - Sayfa 2 Icon_m12Perş. 22 Nis. - 11:10

Tahminen piyasadaki Focusların yarısı şirket,mümessil aracıdır.
Hal böyle oluncada Otosan'ın "trend" Focuslar'a yönelmesi içten bile değil,hatta elinden gelse sadece koltuk-kasa-ve motorlu halini bile alır..
huseyinozsut
Ambiante
Ambiante
huseyinozsut

MesajKonu: Geri: Focus II sık karşılaşılan sorunlar Focus II sık karşılaşılan sorunlar - Sayfa 2 Icon_m12Perş. 22 Nis. - 11:38

Benim arabayı kiralamama şöyle alakası var:

Ben arabayı sıfır kiraladım ve simdi de gittigim yetkili servisten teslim aldım. Kısaca satınalmaktan bir farkı yok. Ben arabayaı satınalmış olsam da, faturası teslim almadan 10 gun once kesilmiş olacaktı... Bu arada teknik servis temsilcisi de aklından 200Tl geçerken 2000TL demiş. Şimdi mantıklı oldu! 200TL soz konusu boru için makul bir fiyat... Ancak geri kalan her sey gecerli kaldı... Benim sinir oldugum sanayide teşhis, ve degiştirme 1 saat surerdi.
uA_Y_C_A
Yönetim
Yönetim
uA_Y_C_A

MesajKonu: Geri: Focus II sık karşılaşılan sorunlar Focus II sık karşılaşılan sorunlar - Sayfa 2 Icon_m12Perş. 22 Nis. - 12:01

Smile Smile iyi bari, servis konusu şans işi birazz samimi ve iyi yerler genelde var..

Focus II sık karşılaşılan sorunlar

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön
2 sayfadaki 12 sayfasıSayfaya git : Önceki  1, 2, 3, ... 10, 11, 12  Sonraki