Focus Club Tr
Bu site kapanmıştır.
YENİ sitemiz; www.FocusClubTr.com

Focus Club Tr
Bu site kapanmıştır.
YENİ sitemiz; www.FocusClubTr.com

Focus Club Tr
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap
uA_Y_C_A
9260 Mesajlar - 29%
YSF
5163 Mesajlar - 16%
esmerce
4642 Mesajlar - 14%
BARAN
3931 Mesajlar - 12%
drmert
2899 Mesajlar - 9%
siyah&beyaz
2446 Mesajlar - 8%
ALPER
1150 Mesajlar - 4%
madmax5
1091 Mesajlar - 3%
Anchowy61
914 Mesajlar - 3%
Samet Özeren
688 Mesajlar - 2%

Paylaş|

Focus I hakkında

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek
Sayfaya git : Önceki  1, 2, 3
YazarMesaj
mustafatufekci
Bölüm Moderatörü
Bölüm Moderatörü
mustafatufekci

Focus I hakkında - Sayfa 3 Vide
MesajKonu: Geri: Focus I hakkında Focus I hakkında - Sayfa 3 Icon_m12Perş. 15 Nis. - 12:02

axicocuk demiş ki:
merhaba benim 2000 ghia var vites yükseltirken ayağımı gazdan çekip debriyaja bastığımda devir biraz yükselip sonra düşüyor bu bir arıza mı?

araç motor soğukken yada sabahları kendinden 2000-2500 dd ye kadar gaz veriyor mu.
axicocuk
Yeni üye
Yeni üye
axicocuk

MesajKonu: Geri: Focus I hakkında Focus I hakkında - Sayfa 3 Icon_m12C.tesi 17 Nis. - 17:12

mustafatufekci demiş ki:
axicocuk demiş ki:
merhaba benim 2000 ghia var vites yükseltirken ayağımı gazdan çekip debriyaja bastığımda devir biraz yükselip sonra düşüyor bu bir arıza mı?

araç motor soğukken yada sabahları kendinden 2000-2500 dd ye kadar gaz veriyor mu.
yo öyle bir problem yok sadece vites yükseltirken biraz yükseliyor
kuzeyyıldızı
Yeni üye
Yeni üye
kuzeyyıldızı

MesajKonu: Geri: Focus I hakkında Focus I hakkında - Sayfa 3 Icon_m12Ptsi 19 Nis. - 14:26

merhaba arkadaşlar aracımın her ıkı on kapısına yol cızgı boyası yapısmıs beyaz olan nasıl cıkartabılırım bılgısı olan varmı ?
esmerce
Moderatör
Moderatör
esmerce

MesajKonu: Geri: Focus I hakkında Focus I hakkında - Sayfa 3 Icon_m12Ptsi 19 Nis. - 14:28

Şimdi karşımda yol yapımında çalışmış bir arkadaş var; "o boya kolay kolay çıkmaz" diyor, "önce selülozik tinerle boyaya fazla değdirmeden silsin olmazsa pasta yaptırsın".
kuzeyyıldızı
Yeni üye
Yeni üye
kuzeyyıldızı

MesajKonu: Geri: Focus I hakkında Focus I hakkında - Sayfa 3 Icon_m12Ptsi 19 Nis. - 14:32

bakalım bır yerde okudum katı margarın yagı surunce yumsatıp goturuyormus onu denıyecegım
mustafatufekci
Bölüm Moderatörü
Bölüm Moderatörü
mustafatufekci

MesajKonu: Geri: Focus I hakkında Focus I hakkında - Sayfa 3 Icon_m12Ptsi 19 Nis. - 14:32

Bir çözücüsü vardır kimyager birine sormak lazım. Smile Bu cila için aracı hazırlamada kil kullanıyorlar boyayı tüm maddelerden arındırıyor diyordu sanki belki iş yapar
mustafatufekci
Bölüm Moderatörü
Bölüm Moderatörü
mustafatufekci

MesajKonu: Geri: Focus I hakkında Focus I hakkında - Sayfa 3 Icon_m12Ptsi 19 Nis. - 14:33

kuzeyyıldızı demiş ki:
bakalım bır yerde okudum katı margarın yagı surunce yumsatıp goturuyormus onu denıyecegım

Zift için yaprlar. Benzin yada mazot ta deneyebilirsiniz.
axicocuk
Yeni üye
Yeni üye
axicocuk

MesajKonu: Geri: Focus I hakkında Focus I hakkında - Sayfa 3 Icon_m12Ptsi 26 Nis. - 18:10

arkadaşlar benim arabada dönüşlerde küt diye bir ses geliyor birde kasislerde benzer bir ses geliyor neye dalalettir acaba? arabam 2001 ghia sedan
BARAN
Yönetim
Yönetim
BARAN

MesajKonu: Geri: Focus I hakkında Focus I hakkında - Sayfa 3 Icon_m12Salı 27 Nis. - 11:31

axicocuk demiş ki:
arkadaşlar benim arabada dönüşlerde küt diye bir ses geliyor birde kasislerde benzer bir ses geliyor neye dalalettir acaba? arabam 2001 ghia sedan

Rotlardan olabilir; direksiyonda gaz verip çekmenizde sağa sola bir kaçma varsa salıncaklara işarettir.
Alttakımları gözden geçirtmen gerek.Bu sırada amortisörleride kontrol ettirmeyi unutma.
mustafatufekci
Bölüm Moderatörü
Bölüm Moderatörü
mustafatufekci

MesajKonu: Geri: Focus I hakkında Focus I hakkında - Sayfa 3 Icon_m12Salı 27 Nis. - 11:35

Ön tarfatan mı geliyor. Direksiyonda kademeli dönme dırımı var mı? yani takılarak
turkay enez
Ambiante
Ambiante
turkay enez

MesajKonu: Geri: Focus I hakkında Focus I hakkında - Sayfa 3 Icon_m12Salı 27 Nis. - 13:32

Ses küt,küt,küt diye devamlı mı? Yoksa tek mi? Biraz daha sesi ve oluş şartlarını tarif edebilirsen iyi olur...

axicocuk demiş ki:
cologlu
Yeni üye
Yeni üye
cologlu

MesajKonu: Geri: Focus I hakkında Focus I hakkında - Sayfa 3 Icon_m12Perş. 1 Tem. - 20:20

Konu açılalı zaman geçti ama olsun.Aynı sorun bende de var. Ani dönüşlerde bir defa ses geliyor. Problem ön takımdan mı yoksa direksiyon kutusundan mı anlamadım.
uA_Y_C_A
Yönetim
Yönetim
uA_Y_C_A

MesajKonu: Geri: Focus I hakkında Focus I hakkında - Sayfa 3 Icon_m12Perş. 1 Tem. - 20:26

Konunun eskiliği hiç sorun değil....

Servis'e gösterseniz keşke.

Problem tam olarak nedir?
http://www.focusclubtr.com
mustafatufekci
Bölüm Moderatörü
Bölüm Moderatörü
mustafatufekci

MesajKonu: Geri: Focus I hakkında Focus I hakkında - Sayfa 3 Icon_m12Salı 6 Tem. - 22:21

ön takımdan gelen sesler için araç liftte ve kanalda kontrol edilir. çabuk bozulan z-rottur. sonra salıncak rotları kontrol edilmeli. rot başı rotil. diresksiyon kutusu kolay arıza vermez. versede tamiri 300-400 arası olduğu için en son ona bakılmalı. yenisi 1000küsür lira.
war06
Yeni üye
Yeni üye
war06

MesajKonu: kronik problem II Focus I hakkında - Sayfa 3 Icon_m12C.tesi 10 Tem. - 12:31

selam arkadaslar forum da yeniyim ve kimsede sw focus goremedim uzuldum probleme gelince kimse bahsetmemiş sol on cam kirikosu arızası yasayan yokmu acaba kime sorsam kronik arıza diyor...
uA_Y_C_A
Yönetim
Yönetim
uA_Y_C_A

MesajKonu: Geri: Focus I hakkında Focus I hakkında - Sayfa 3 Icon_m12C.tesi 10 Tem. - 12:35

Kapanırken tekrar açılma sorunu mu ?
http://www.focusclubtr.com
mustafatufekci
Bölüm Moderatörü
Bölüm Moderatörü
mustafatufekci

MesajKonu: Geri: Focus I hakkında Focus I hakkında - Sayfa 3 Icon_m12C.tesi 10 Tem. - 13:00

neymiş ki arıza
YSF
Moderatör
Moderatör
YSF

MesajKonu: Geri: Focus I hakkında Focus I hakkında - Sayfa 3 Icon_m12C.tesi 10 Tem. - 13:05

war06 demiş ki:
selam arkadaslar forum da yeniyim ve kimsede sw focus goremedim uzuldum probleme gelince kimse bahsetmemiş sol on cam kirikosu arızası yasayan yokmu acaba kime sorsam kronik arıza diyor...

Aramıza hşgldn keyifli forumlar olsun inş.

sorun olarak ne acaba ? ben kronik bi arıza duymadım camlarla ilgili
mustafatufekci
Bölüm Moderatörü
Bölüm Moderatörü
mustafatufekci

MesajKonu: Geri: Focus I hakkında Focus I hakkında - Sayfa 3 Icon_m12C.tesi 10 Tem. - 13:15

halat sıyırması sonucu plasitk aksam kırılıp cam düşebiliyor ama sorun geneldr 8-9 yaşına gelmiş arabalarda Smile parçası pahalı değil hatta yerli oalrak orjinalinden daha sağlam breslenimş plasitk aksam satılıyor Smile Servise giderseniz o parçayı bulamazsınız çünkü servsi komple kriko değişimi diyor. ama sanayide focus cam tamir takımı yada kriko plastiği denilince bulunabiliyor.

yok sorun başka ise yazarsınız yardımcı olmaya çalışırız
war06
Yeni üye
Yeni üye
war06

MesajKonu: Geri: Focus I hakkında Focus I hakkında - Sayfa 3 Icon_m12C.tesi 10 Tem. - 14:14

sorun tel kopması idi teli degiştirdim fakat şimdide cam acılıyo 2 gun sonra kapatabiliyorum ancak ustaya gosterdim hersey saglam gozukuyo diyo cozemediler bi turlu
mustafatufekci
Bölüm Moderatörü
Bölüm Moderatörü
mustafatufekci

MesajKonu: Geri: Focus I hakkında Focus I hakkında - Sayfa 3 Icon_m12C.tesi 10 Tem. - 14:18

nasıl yani Smile

sorunu ne kadar detaylı anlatırsanız o kadar çabuk teşhis koyulur sonuçta göremiyoruz aracı ahaha

ootmatik kaldırma sistemi mi çalışmıyor mesela. yok normalden yavaş mı kalkıyor.

Eğer normalden yavaş kalkıyorsa halatı kastırmış ada kısa halat kullanmış olmasın. diğer türlü sorun motorda olabilir ki o kötü bir durum orjinali tuzlu yan sanayisi de orjinali gibi değil
war06
Yeni üye
Yeni üye
war06

MesajKonu: Geri: Focus I hakkında Focus I hakkında - Sayfa 3 Icon_m12C.tesi 10 Tem. - 14:20

eger ki sorun cam kiriko motorundansa diyo usta bunların motoru tek parca degişmezmiş kiriko komple degişirmiş dogrumudur...
mustafatufekci
Bölüm Moderatörü
Bölüm Moderatörü
mustafatufekci

MesajKonu: Geri: Focus I hakkında Focus I hakkında - Sayfa 3 Icon_m12C.tesi 10 Tem. - 14:26

yetkili serviste evet cam krikosu tek parça stılıyor ama parçacılarda bazı parçalırı bulunabiliyor. motorun orjinali tek parça olarak parçacılarda varmıyıd bilmiyorum ama nette çıkmsını görmüştüm. yine yan sanayi olarak sadece motorda var ama tavsiye etmem. bu arada elektrik tesisatını kontrol edin derim eğer halt koptuğunda motoru zorlayısanız (genelde halat makaradan sıyrılıp motora dolanır.) motor dışıda sokete kablolarada zarar vermş olabilirsiniz. bir elektirkçide motorun düzgün çalışıp çalışmadığına baktırın derim.
war06
Yeni üye
Yeni üye
war06

MesajKonu: Geri: Focus I hakkında Focus I hakkında - Sayfa 3 Icon_m12C.tesi 10 Tem. - 14:32

tesekkur ederim baya bi arastırdım hurdacılara da baktım şu an ellerinde yokmus aralıklarla telefonla soruyorum yan sanayini servide tavsiye etmiyo bi duzeliyo bi bozuluyo anlayamadık bu yuzden yenileyecegim baska carem kalmadı arabamda tek sorun bu cok sukur baska sorunum yok masallah tıkır tıkır

Focus I hakkında

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön
3 sayfadaki 3 sayfasıSayfaya git : Önceki  1, 2, 3