Focus Club Tr
Bu site kapanmıştır.
YENİ sitemiz; www.FocusClubTr.com

Focus Club Tr
Bu site kapanmıştır.
YENİ sitemiz; www.FocusClubTr.com

Focus Club Tr
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap
uA_Y_C_A
9260 Mesajlar - 29%
YSF
5163 Mesajlar - 16%
esmerce
4642 Mesajlar - 14%
BARAN
3931 Mesajlar - 12%
drmert
2899 Mesajlar - 9%
siyah&beyaz
2446 Mesajlar - 8%
ALPER
1150 Mesajlar - 4%
madmax5
1091 Mesajlar - 3%
Anchowy61
914 Mesajlar - 3%
Samet Özeren
688 Mesajlar - 2%

Paylaş|

Grand cmax tv reklamı ile satılan neden farklı?

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek
Sayfaya git : 1, 2, 3  Sonraki
YazarMesaj
EÜD
Ambiante
Ambiante
EÜD

Grand cmax tv reklamı ile satılan neden farklı? Vide
MesajKonu: Grand cmax tv reklamı ile satılan neden farklı? Grand cmax tv reklamı ile satılan neden farklı? Icon_m12Paz 2 Ocak - 21:29

Yeni grand cmax için ; ucuz ve forda yakışmayan bir pazarlama tekniğiyle ,televizyonda harika bir iç dizaynla tanıtımını yapıp, Türk insanını 2nci sınıf yerine koyarak apayrı bir ses sistemiyle sunması beni aldatılmış hissettirdi.Grand cmax-i reklamdan beğenerek sipariş ettikten sonra forumlardan bu detayı fark ettim.Siparişimi iptal etmedim ama forda hiç yakışmadı.Türkiye pazarını ve Türk insanını bu şekilde algılamaları çok üzücü.Sattığı mal reklamı yapılan değil.Nasılsa biz bu tür küçük aldatılmalara ses etmiyoruz.
Herkese keyifli sürüşler.
uA_Y_C_A
Yönetim
Yönetim
uA_Y_C_A

MesajKonu: Geri: Grand cmax tv reklamı ile satılan neden farklı? Grand cmax tv reklamı ile satılan neden farklı? Icon_m12Paz 2 Ocak - 21:39

Merhaba bu konu tartılışılmıştı c-max konumuzda ama emin olun kullanılaiblirlik bakımından sony olmayan daha başarılı ve sistemi de asla kötü değil..

denedim ordan biliyorum..

Görüntü olarak sony iyi olsada elimizden birşy gelmiyor.. keyifli sürüşler sizlere de Smile

Reklamlar ilk dönemde Global olduğundan Ford değişiklik yapamamıştır..

http://www.focusclubtr.com
EÜD
Ambiante
Ambiante
EÜD

MesajKonu: Geri: Grand cmax tv reklamı ile satılan neden farklı? Grand cmax tv reklamı ile satılan neden farklı? Icon_m12Paz 2 Ocak - 21:50

Amacım fordun bizi hafife aldığı bilincini oluşturmak,hep birlikte.
Reklamı yapılan ürün avrupa pazarı için,satılan ise farklı.
Mutlaka o da kalitelidir fakat bu aldatmacaya gerek yok.Sattığını tanıt,tanıttığını sat.böyle ucuz bir pazarlama taktiği forda yakışmadı.Biz kaçıncı dünya ülkesi görülüyoruz, rahatsızlık yaratan mevzu budur.Yoksa araç tartışmasız optimum fiyat/kalitede.
Saygılar...
uA_Y_C_A
Yönetim
Yönetim
uA_Y_C_A

MesajKonu: Geri: Grand cmax tv reklamı ile satılan neden farklı? Grand cmax tv reklamı ile satılan neden farklı? Icon_m12Paz 2 Ocak - 22:04

Aynen öyle...Maalesef böyle..

Umarız bi an önce bu durum değişir.

Aslında ford'un yapıtğı değil bu..Otosanın isteğidir..

VE ülkemizin Opsiyon tepler için EKSTRA vergi almasına ne demeli ? Yıllardır böyle..
EÜD
Ambiante
Ambiante
EÜD

MesajKonu: Geri: Grand cmax tv reklamı ile satılan neden farklı? Grand cmax tv reklamı ile satılan neden farklı? Icon_m12Paz 2 Ocak - 22:07

Onu da konuştum.farkını vererek de getiremiyorlar.
uA_Y_C_A
Yönetim
Yönetim
uA_Y_C_A

MesajKonu: Geri: Grand cmax tv reklamı ile satılan neden farklı? Grand cmax tv reklamı ile satılan neden farklı? Icon_m12Paz 2 Ocak - 22:10

Onu demek istemedim..ilerde donanım değişir belki..

Ama dediğim gibi..ses kalitesi olarak sıkıntı çekmezsiniz..Kullanımı da daha kolay..Navigasyon vs olsaydı tamm derdim ama çok da sıkıntı değil..
EÜD
Ambiante
Ambiante
EÜD

MesajKonu: Geri: Grand cmax tv reklamı ile satılan neden farklı? Grand cmax tv reklamı ile satılan neden farklı? Icon_m12Paz 2 Ocak - 22:11

Otosan mevzuya hakim ise neden insanlara albenisi yüksek olanla tanıtım bambaşka bir iç görüntüyle satıyorlar.
Gerçi cevabı zaten içinde; olaya fazla hakimler...
uA_Y_C_A
Yönetim
Yönetim
uA_Y_C_A

MesajKonu: Geri: Grand cmax tv reklamı ile satılan neden farklı? Grand cmax tv reklamı ile satılan neden farklı? Icon_m12Paz 2 Ocak - 22:14

Abi global bir reklamdı adam nasıl değiştirsin hemen ...

Ve şunu bilmeliyiz ki reklamlar bir kıstas değil kataloglar bile böyle..alacağınız arabanın donanımı imzayı attığınız araç satın alma kağıdında olanlardan ibaret..size görüntü olarak ne sunulursa sunulsun bunlar gelecek diye bir ibare yok ki bu TÜM Firmalar için geçerli..

Saygılar
EÜD
Ambiante
Ambiante
EÜD

MesajKonu: Geri: Grand cmax tv reklamı ile satılan neden farklı? Grand cmax tv reklamı ile satılan neden farklı? Icon_m12Paz 2 Ocak - 22:18

Ben de onu diyorum,reklam global ama biz henüz değiliz.
Bunu fark ettirmedikçe bu muameleye devam edilir.
Detayda kaybolmayıp zihniyete bakalım.
uA_Y_C_A
Yönetim
Yönetim
uA_Y_C_A

MesajKonu: Geri: Grand cmax tv reklamı ile satılan neden farklı? Grand cmax tv reklamı ile satılan neden farklı? Icon_m12Paz 2 Ocak - 22:22

Zihniyet konusunda haklısınız !!

Ama sadece bu yönden bakıyoruz peki ya kimsede olmayan diğer donanımlar ? Sony nin üstünde çok duruldu gibi Smile

Reklam için araç geç gelse ona da laf diyecektik..

Herşeyden önce firmaların önü açılmalı dengesiz vergiler kalkmalı...Biz nasıl kendimizi düşüüyorsak onlarda kendini düşünüyor.. O teybin maaliyeti en az 2,000 tl fark ettirecekti.
EÜD
Ambiante
Ambiante
EÜD

MesajKonu: Geri: Grand cmax tv reklamı ile satılan neden farklı? Grand cmax tv reklamı ile satılan neden farklı? Icon_m12Paz 2 Ocak - 22:30

Biz aracı bu sonradan farkına vardığımız bize özel haliyle de kabul ettik çünkü bu donanım ve özellikte bu kalitede rakibi yok.bunun farkındayım.şubatta da teslim alıyoruz.aldığımız bayimizden de çok memnunuz.
Bu küçük aldatmacayı ucuz ve gereksiz buluyorum
Sorun her neyse ve senelerdir var idiyse çözümü göz boyayarak bu tarz bir satış tekniği olmamalıydı.
uA_Y_C_A
Yönetim
Yönetim
uA_Y_C_A

MesajKonu: Geri: Grand cmax tv reklamı ile satılan neden farklı? Grand cmax tv reklamı ile satılan neden farklı? Icon_m12Paz 2 Ocak - 22:37

Hocam Smile Bu ayrıntıları size her firmada bulabilirim..

C-max de ki bariz ortada gibi..ama size kim dedi ki reklam a bakarak araç seçin...

tek sözüm bu olabilir yani..Göz boyamak değil di ki reklam daki amaç...Size sesli olarak donanımlar sıralanıyor orada..vaad edilenlenden eksik birşey var mı ? Yok ..Yani aldatmak görsellik ile olmuyor..Bu zaten reklam altında kayan yazıda yazar..Kataloglar dahil.
EÜD
Ambiante
Ambiante
EÜD

MesajKonu: Geri: Grand cmax tv reklamı ile satılan neden farklı? Grand cmax tv reklamı ile satılan neden farklı? Icon_m12Paz 2 Ocak - 22:46

Neden savunmaya geçtiğinizi anlayamadım.araçtan memnunum ve kanunları bildikleri için altyazı geçtiklerinin de bilincindeyim. Siz altyazıları okuyor olabilirsiniz. Profesyonel istatistikler eminim ki hedef kitle için yeterli oranda altyazı okunmadığını ortaya koyuyor ki bu usul hala kullanımda.
EÜD
Ambiante
Ambiante
EÜD

MesajKonu: Geri: Grand cmax tv reklamı ile satılan neden farklı? Grand cmax tv reklamı ile satılan neden farklı? Icon_m12Paz 2 Ocak - 22:48

Şimdilik iyi geceler diliyorum.
uA_Y_C_A
Yönetim
Yönetim
uA_Y_C_A

MesajKonu: Geri: Grand cmax tv reklamı ile satılan neden farklı? Grand cmax tv reklamı ile satılan neden farklı? Icon_m12Paz 2 Ocak - 22:57

iyi geceler..

savunmuyorum zaten olanı aktarmaya çalışıyorum.
BARAN
Yönetim
Yönetim
BARAN

MesajKonu: Geri: Grand cmax tv reklamı ile satılan neden farklı? Grand cmax tv reklamı ile satılan neden farklı? Icon_m12Ptsi 3 Ocak - 6:42

Merhaba; konunuzda çok haklısınız.
TR deki sorun ise Ford dan değil daha çok otosandan kaynaklanıyor; arkadaşımızın dediği gibi reklam global; fakat siz araca talip olarak Otosan satış merkezine gittiğinizde size görseldekinden farklı olarak aracınızın nasıl geleceği söylenmeli.
Otosan içinde birileri TR ye gelecek araçların Sony teypli olmadığını gayet iyi biliyor; fakat satış kısmının bundan haberi yok sanırım, siparişi yazıyorlar araç geldiğinde aaaa bunda sony yokmuş diyorlar.
Otosan'ın yıllardır TR deki mantığı; donanımı eksik olsun ucuz olsun çok satayım.
Şirketlere satılan Focuslarda bir plastik direksiyon; birde motor var.
Otosan'ın da devletinde tüketiciye bakış açısını değiştirmesi lazım artık.
Engin
Moderatör
Moderatör
Engin

MesajKonu: Geri: Grand cmax tv reklamı ile satılan neden farklı? Grand cmax tv reklamı ile satılan neden farklı? Icon_m12Ptsi 3 Ocak - 7:53

Aynen katılıyorum yeah
x-rayted
Trend
Trend
x-rayted

MesajKonu: Geri: Grand cmax tv reklamı ile satılan neden farklı? Grand cmax tv reklamı ile satılan neden farklı? Icon_m12Ptsi 3 Ocak - 8:44

Beyfendi ben gönülden fordçuyum ama şu an Honda kullanıyorum.
Bırakın Cmaxi şunu bunu, yaklaşık 1.5 yıldır o SONY CD çalar batı avrupa core market inde FİESTA TİTANİUMDA standart.
O zaman Ford bayiisine gitim. Üstelik aram iyi.
Hayır "yavv neyse parası vereyim 3 aysa 3 6 aysa 6 ay bekleyeyim bana SONY ile fiesta sipariş edin" dedim. Hayır dediler hiç bir şekilde getiremeyiz. Ben de gidip honda jazz aldım.
SONY bu kadar önemli ise almayacaksınız. Benim için önemliydi almadım.
Siz almazsanız ben almazsam ya fiyatını düşürürler ya mecburen getiriler.Siz kapışırsanız o kapışırsa hem de insanlar pahalı deyip giriş seviyesi Cd çalarlı arabaya 60kaat vermeye razı iseniz bunu yaparlar.
Misal peugeot 3008 5008 tanıtım resimlerinde ultra sofistike görünen bir DVD çalar var. Fakat arabayı görmeye gidince 2004 citroen C2 VTRdan kalma boncuk düğmeli dandik ötesi CD çalar ve dandik ötesi bir ekran var. Arabanın tüm iç güzelliği rezil rüsva olmuş. O arabayı da beklemiştim ama o CD çalarla asla ve asla almam ben.55-60 bin para vereceğim ve beğenmediğim CD çalar olacak.Mümkün değil benim için..

Reklamda ayrıca -yanılmıyorsam kopmpakt cmax reklamında - 18" jantlar var. Onlar da bizde yok ve hatta opsiyon bile değil.
O yüzden reklama kanmamak lazım..
YSF
Moderatör
Moderatör
YSF

MesajKonu: Geri: Grand cmax tv reklamı ile satılan neden farklı? Grand cmax tv reklamı ile satılan neden farklı? Icon_m12Ptsi 3 Ocak - 13:15

BARAN demiş ki:
Merhaba; konunuzda çok haklısınız.
TR deki sorun ise Ford dan değil daha çok otosandan kaynaklanıyor; arkadaşımızın dediği gibi reklam global; fakat siz araca talip olarak Otosan satış merkezine gittiğinizde size görseldekinden farklı olarak aracınızın nasıl geleceği söylenmeli.
Otosan içinde birileri TR ye gelecek araçların Sony teypli olmadığını gayet iyi biliyor; fakat satış kısmının bundan haberi yok sanırım, siparişi yazıyorlar araç geldiğinde aaaa bunda sony yokmuş diyorlar.
Otosan'ın yıllardır TR deki mantığı; donanımı eksik olsun ucuz olsun çok satayım.
Şirketlere satılan Focuslarda bir plastik direksiyon; birde motor var.
Otosan'ın da devletinde tüketiciye bakış açısını değiştirmesi lazım artık.

+1 yeah
Anchowy61
Ghia
Ghia
Anchowy61

MesajKonu: Geri: Grand cmax tv reklamı ile satılan neden farklı? Grand cmax tv reklamı ile satılan neden farklı? Icon_m12Salı 4 Ocak - 16:21

Bende bu konuda bayiyi sıkıştırdım 3 4 gün önce adam en son bölge sorumlusunu arıyayım dedi aradı sordu sadede ilk partide o şekilde gelmiş bundan sonra gelmeyeceğini söyledi. Focusta nasıl olacak peki dedim inşallah sony olur dedi:)
drmert
Moderatör
Moderatör
drmert

MesajKonu: Geri: Grand cmax tv reklamı ile satılan neden farklı? Grand cmax tv reklamı ile satılan neden farklı? Icon_m12Salı 4 Ocak - 16:58

Adamlar şimdiye kadar dünyanın aracını sattılar,bundan sonrada satacaklarına eminler !
Umurlarında bile olmaz...
esmerce
Moderatör
Moderatör
esmerce

MesajKonu: Geri: Grand cmax tv reklamı ile satılan neden farklı? Grand cmax tv reklamı ile satılan neden farklı? Icon_m12Salı 4 Ocak - 21:03

drmert demiş ki:
Adamlar şimdiye kadar dünyanın aracını sattılar,bundan sonrada satacaklarına eminler !
Umurlarında bile olmaz...

Üzülerek katılıyorum.

Reklamdaki araçlarla satılanlar arasındaki görsel / donanımsal farkları ancak nispeten genç ve araştıran,soran kullanıcılar farkediyor, önemsiyor.

Yosa ha Sony ha değil çoğu kimse olan biteni idrak edecek kadar bilgili - bilinçli değil ne yazıkki..
posta464
Ambiante
Ambiante
posta464

MesajKonu: Geri: Grand cmax tv reklamı ile satılan neden farklı? Grand cmax tv reklamı ile satılan neden farklı? Icon_m12Çarş. 5 Ocak - 20:09

sony siz araç alan arkadaşlar konsolda merkez hoparlör var mı orta ekranın üstünde?
esmerce
Moderatör
Moderatör
esmerce

MesajKonu: Geri: Grand cmax tv reklamı ile satılan neden farklı? Grand cmax tv reklamı ile satılan neden farklı? Icon_m12Çarş. 5 Ocak - 20:24

?

Sony lerde orta konsolda da mı hoparlör var?

Peugeot 508 deki gibi herhalde.
posta464
Ambiante
Ambiante
posta464

MesajKonu: Geri: Grand cmax tv reklamı ile satılan neden farklı? Grand cmax tv reklamı ile satılan neden farklı? Icon_m12Çarş. 5 Ocak - 22:34

merkezde sahneleme hoparlörü var kişiye ve araca göre ayarlanan dsp var sony siz olanlarda var mı bilmiyorum onu soruyorum

Grand cmax tv reklamı ile satılan neden farklı?

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön
1 sayfadaki 3 sayfasıSayfaya git : 1, 2, 3  Sonraki