Focus Club Tr
Bu site kapanmıştır.
YENİ sitemiz; www.FocusClubTr.com

Focus Club Tr
Bu site kapanmıştır.
YENİ sitemiz; www.FocusClubTr.com

Focus Club Tr
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap
uA_Y_C_A
9260 Mesajlar - 29%
YSF
5163 Mesajlar - 16%
esmerce
4642 Mesajlar - 14%
BARAN
3931 Mesajlar - 12%
drmert
2899 Mesajlar - 9%
siyah&beyaz
2446 Mesajlar - 8%
ALPER
1150 Mesajlar - 4%
madmax5
1091 Mesajlar - 3%
Anchowy61
914 Mesajlar - 3%
Samet Özeren
688 Mesajlar - 2%

Paylaş|

Efes Yalnız Kaldı

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek
YazarMesaj
uA_Y_C_A
Yönetim
Yönetim
uA_Y_C_A

Efes Yalnız Kaldı Vide
MesajKonu: Efes Yalnız Kaldı Efes Yalnız Kaldı Icon_m12C.tesi 25 Ara. - 10:39

Efes'e hay hay, Pilsen'e bye bye

Düzenlemeye göre şirket kendisi ismiyle doğrudan sponsor olabilecek. Buna göre Efes Pilsen Spor Kulübü, ‘Pilsen’ adından vaçgeçmek zorunda kalacak. Resmi Gazete’ye gönderilen yönetmeliğe göre alkollü içki firmaları, marka ve logolarıyla sportif faaliyetlere sponsorluk yapamayacaklar.

Basketbolda ‘Pilsen’ gidecek ‘Efes’ kalacak
Resmi Gazete’ye yollandığı öğrenilen TAPDK yönetmeliğine göre, alkollü içki firmaları sportif faaliyetlere sponsor olabilecek, ancak markalarını kullanamayacak. Yani, Efes Pilsen Spor Kulübü adındaki ‘Pilsen’ ifadesini çıkartarak varlığını sürdürebilecek

Tütün ve Alkol Piyasası Düzenleme Kurumu’nun (TAPDK) hazırladığı yeni yönetmelikle, Efes Pilsen Spor Kulübü’nün varlığını sürdürebilmesi için bira markası olan adındaki Pilsen’i çıkartması gerekecek. Ancak, şirket yetkililerinin endişesi devam ediyor.
TAPDK’nın hazırladığı yönetmeliğin, yayınlanmak üzere Resmi Gazete’ye gönderildiği bildirildi. Yönetmelik uyarınca alkollü içki firmaları, marka ve logolarıyla sportif faaliyetlere sponsorluk yapamayacaklar. Ancak şirket kendisi doğrudan sponsor olabilecek.
Alkollü içki markaları ile spor veya spor kulüpleri arasında bağ kurulmasına neden olacak uygulamalar yasak olacak. Spor etkinliklerinin gerçekleştirildiği mekânlarda ve spor kulüplerinin isimlendirilmesinde alkollü içki markaları veya bunları çağrıştıran alametler kullanılamayacak. Yapılan bu düzenlemeyle Efes Pilsen Spor Kulübü’nün adındaki “Pilsen” kelimesinin kaldırılmasıyla kulübün ayakta kalacağı bildirildi.

KELİMELER ÖNEMLİ
Efes Pilsen markasının sahibi Anadolu Efes yetkilileri, yönetmeliğin son halini görmediklerini vurgularken, yönetmelikte kelimelerin iyi seçilmesi gerektiğini belirtti. Kendilerinin niyetinin Türk basketboluna hizmet eden kulübün varlığını sürdürmek olduğunu, Üst Kurul yetkililerinin de aynı niyeti taşıdıklarına inandıklarını kaydeden yetkililer, “Niyet iyi olmakla birlikte yönetmelikte kullanılan kelimeler iyi seçilmemişse hazırlayanların da istemediği sonuçlarla karşılaşılabilir. Birisi ileride mahkemeye gidip yönetmeliği iptal ettirebilir” görüşünü dile getirdi. Yetkililer, yönetmeliğin yayınlanmasından sonra Anadolu Efes yönetiminin değerlendirme yapacağını ifade etti.

13 kez Türkiye şampiyonu oldu
1976 yılında kurulan Efes Pilsen Spor Kulübü, 1996 yılında kazandığı Avrupa Koraç Kupası ile Türk spor tarihinde ilk kez Avrupa kupası kazanan basketbol takımı oldu. Efes Pilsen, basketbolda 13 kez Türkiye şampiyonluğu, 8 kez Cumhurbaşkanlığı Kupası, 9 kez de Türkiye Kupası kazandı. Takım, 1992 yılında Avrupa Şampiyonlar Ligi Dörtlü Finali’ne İstanbul’da ev sahipliği yaptı.

15 bin gence eğitim
Efes Pilsen Kulübü, bugüne kadar 31 ilde 15 bin gence ücretsiz basketbol eğitimi verdi.

Habertürk.

Efes Yalnız Kaldı 584788_detay

@ Türkiyeye en çok başarı getiren Efes'i tebrik eder başarılarının devamını dilerim.
http://www.focusclubtr.com
Anchowy61
Ghia
Ghia
Anchowy61

Efes Yalnız Kaldı Vide
MesajKonu: Geri: Efes Yalnız Kaldı Efes Yalnız Kaldı Icon_m12C.tesi 25 Ara. - 12:01

Bende başarılar diliyorum. Koraç kupasını aldığımız günler hala aklımda.
YSF
Moderatör
Moderatör
YSF

Efes Yalnız Kaldı Vide
MesajKonu: Geri: Efes Yalnız Kaldı Efes Yalnız Kaldı Icon_m12C.tesi 25 Ara. - 14:11

Efes, Türk halkına basketbolu sevdiren takımların başında gelir. Hele o koraç kupası bende unutumam hala, lisedeydim o zaman.

Ama zaten genelde Efes diye söyleniyor, pek bi sıkıntı olmaz ahaha

Yeni adıyla gönülden başarılar dilerim. İnş. o eskisi gibi avrupayı titreten yıllarına dönerler ve euroligde bi final-four kazanırlar artık.
BARAN
Yönetim
Yönetim
BARAN

Efes Yalnız Kaldı Vide
MesajKonu: Geri: Efes Yalnız Kaldı Efes Yalnız Kaldı Icon_m12C.tesi 25 Ara. - 22:22

Mahalle baskısından direkt devlet baskısına geçişin somut göstergesi.
uA_Y_C_A
Yönetim
Yönetim
uA_Y_C_A

Efes Yalnız Kaldı Vide
MesajKonu: Geri: Efes Yalnız Kaldı Efes Yalnız Kaldı Icon_m12C.tesi 25 Ara. - 22:57

dildil Gülüş ebebe
http://www.focusclubtr.com
Anchowy61
Ghia
Ghia
Anchowy61

Efes Yalnız Kaldı Vide
MesajKonu: Geri: Efes Yalnız Kaldı Efes Yalnız Kaldı Icon_m12C.tesi 25 Ara. - 22:59

BARAN demiş ki:

yeah
YSF
Moderatör
Moderatör
YSF

Efes Yalnız Kaldı Vide
MesajKonu: Geri: Efes Yalnız Kaldı Efes Yalnız Kaldı Icon_m12Ptsi 27 Ara. - 15:18

Anchowy61 demiş ki:
BARAN demiş ki:

yeah

Arkadaşlar avrupadada benzer kanunlar var.

Efes Yalnız Kaldı

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön
1 sayfadaki 1 sayfası