Focus Club Tr
Bu site kapanmıştır.
YENİ sitemiz; www.FocusClubTr.com

Focus Club Tr
Bu site kapanmıştır.
YENİ sitemiz; www.FocusClubTr.com

Focus Club Tr
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap
uA_Y_C_A
9260 Mesajlar - 29%
YSF
5163 Mesajlar - 16%
esmerce
4642 Mesajlar - 14%
BARAN
3931 Mesajlar - 12%
drmert
2899 Mesajlar - 9%
siyah&beyaz
2446 Mesajlar - 8%
ALPER
1150 Mesajlar - 4%
madmax5
1091 Mesajlar - 3%
Anchowy61
914 Mesajlar - 3%
Samet Özeren
688 Mesajlar - 2%

Paylaş|

eylül 2010 çok satan araç ama...

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek
YazarMesaj
leventmercimek
Yeni üye
Yeni üye
leventmercimek

eylül 2010 çok satan araç ama... Vide
MesajKonu: eylül 2010 çok satan araç ama... eylül 2010 çok satan araç ama... Icon_m12Çarş. 3 Kas. - 14:45

Temmuz 2010 ayı başında önceki (2005) c max trend'i verip, yeni c max trend satın aldık. Henüz 800 km de iken, öndeki üç cam su almaya başladı, bir süre sonra geri vitese takarken dişlilerden ses gelmeye, araç kaldırımda iken (iki tekeri) bagaj ve arka kapılar kapanmamaya, radyonun elektriği sonradan gelmeye, rampada çekiş düşmeye başladı. İki ay boyunca boyunca her hafta sonu servise gidip, geldim. Hatta bir hafta araç serviste yattı. Geri vites ve camlar aynı durumda. Servis, geri vitesten gelen ses normal dedi, camlar ise önce lastik, sonra cam değişmesine rağmen su almaya devam ediyor. Eylül ayında çok satsa ne olur, adam gibi imalat yapmadıktan sonra. Yaklaşık iki haftadır Otasan'dan haber bekliyoruz, tabii aracın içinde şemsiye ile oturmaya da..
YSF
Moderatör
Moderatör
YSF

MesajKonu: zbzdbdsnsn eylül 2010 çok satan araç ama... Icon_m12Çarş. 3 Kas. - 15:06

Levent bey sizinkide amma şanssızlıkmış valla. Ama sanmıyorum sattığı her aracın o kadar sıkıntılı olduğunu yoksa liderliğe ulaşamaz bi daha kolay kolay.
uA_Y_C_A
Yönetim
Yönetim
uA_Y_C_A

MesajKonu: Geri: eylül 2010 çok satan araç ama... eylül 2010 çok satan araç ama... Icon_m12Çarş. 3 Kas. - 15:11

Haklisiniz da eylul ayina cok takildiniz sanirim Smile

Sakin olunuz Smile

Her aracda uretim hatalari olabilir. yeah
http://www.focusclubtr.com
YSF
Moderatör
Moderatör
YSF

MesajKonu: Geri: eylül 2010 çok satan araç ama... eylül 2010 çok satan araç ama... Icon_m12Çarş. 3 Kas. - 15:13

Levent bey anlattığınıza istinaden sanki o aracın başından bişeyler geçmişte (tırdan indirilirken felan bi sıkıntı yaşamış olabilir) sıfır diye satılmış gibi yoksa bu kadar sıkıntı olacağını sanmıyorum.

Kayseri de birisi wolkswagen almış bundan bikaç sene önce tesadüf boyacı bi arkadaşı farketmiş araç 2 parça boyalıymış. Aldığı bayinin servisinde ekspertize sokmuşlar aynen 2 parça boya çıkmış ve aracı yenilemişler. tabi gerçekde o zaman anlaşılmış bayi aracı tırdan indirirken ufak bi kaza yaşamış onuda boyayıp sıfır araçlarla beraber satmışlar.

tabi benimki bi tahmin ve örnek illa öyle olacak diye bişeyde yok. ama aracın tekerleri kaldırımdayken kapı va bagaj kapanmıyor deyince kasada bi kasma var gibi geldi bana. üstüne ön camda değiştiği halde su alınca direk kabortasal bi sorun gibi duruyor yada tasarımsal. Ama ne olursa o olsun sıfır ve helede yeni lansmanı yapılmış bi aracın bu tür sıkıntılar çıkarması sinir bozucu hangi marka olursa olsun.

En son YSF tarafından Çarş. 3 Kas. - 15:54 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
BARAN
Yönetim
Yönetim
BARAN

MesajKonu: Geri: eylül 2010 çok satan araç ama... eylül 2010 çok satan araç ama... Icon_m12Çarş. 3 Kas. - 15:18

Levent Bey aracın hatalarını tamir ettirmeye değil yenisi ile değiştirtmeye uğraşın.
Bunun içinde yasal haklarınızın neler olduğunu ve bunlar için adım adım neler yapmanız gerektiğini iyice öğrenin ve uygulayın.
ALPER
Yönetim
Yönetim
ALPER

MesajKonu: Geri: eylül 2010 çok satan araç ama... eylül 2010 çok satan araç ama... Icon_m12Çarş. 3 Kas. - 18:13

leventmercimek demiş ki:
Temmuz 2010 ayı başında önceki (2005) c max trend'i verip, yeni c max trend satın aldık. Henüz 800 km de iken, öndeki üç cam su almaya başladı, bir süre sonra geri vitese takarken dişlilerden ses gelmeye, araç kaldırımda iken (iki tekeri) bagaj ve arka kapılar kapanmamaya, radyonun elektriği sonradan gelmeye, rampada çekiş düşmeye başladı. İki ay boyunca boyunca her hafta sonu servise gidip, geldim. Hatta bir hafta araç serviste yattı. Geri vites ve camlar aynı durumda. Servis, geri vitesten gelen ses normal dedi, camlar ise önce lastik, sonra cam değişmesine rağmen su almaya devam ediyor. Eylül ayında çok satsa ne olur, adam gibi imalat yapmadıktan sonra. Yaklaşık iki haftadır Otasan'dan haber bekliyoruz, tabii aracın içinde şemsiye ile oturmaya da..

Sizin aracınız binlerce Focusdan sadece bir tanesi.
Hatalı üretim olabilir,Tırdan düşmüş ayıplı mal olabilir herşey olabilir ancak bu Ford firmasını veya Cmax'i kötü bir araç yapmaz.

Cmax hatta Ford ile bu tarz sorunlar yaşayan gördüğüm ilk kişisiniz diyebilirim,Forumdaki her kullanıcı aracından oldukça memnun ve sorunsuzca araçlarına biniyolar,Şirketler ve Taksiler dahil olmak üzere Ford yoğun amaçlı işlerde bile en çok tercih edilen araçlarda 1. sırada yer alıyor. Hiçbir taksici veya şirket araştırma yapmadan Filo ile Ford araç almaz,Hiçbirimizin olmadığı gibi onlarında parası havadan gelmiyor.

Bence bir talihsizlik yaşamışsınız bu sorunlarınızı Tüketici haklarına bildirerek bir dava açın,Ayıplı mal olarak kabul edilicektir diye düşünüyorum.
drmert
Moderatör
Moderatör
drmert

MesajKonu: Geri: eylül 2010 çok satan araç ama... eylül 2010 çok satan araç ama... Icon_m12Cuma 5 Kas. - 5:59

Aracınız kesinlikle "ayıplı mal".
Tüketici haklarına başvurunuz.Aracınızın yenisi ile değiştirilmesini talep ediniz.

eylül 2010 çok satan araç ama...

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön
1 sayfadaki 1 sayfası