Focus Club Tr
Bu site kapanmıştır.
YENİ sitemiz; www.FocusClubTr.com

Focus Club Tr
Bu site kapanmıştır.
YENİ sitemiz; www.FocusClubTr.com

Focus Club Tr
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap
uA_Y_C_A
9260 Mesajlar - 29%
YSF
5163 Mesajlar - 16%
esmerce
4642 Mesajlar - 14%
BARAN
3931 Mesajlar - 12%
drmert
2899 Mesajlar - 9%
siyah&beyaz
2446 Mesajlar - 8%
ALPER
1150 Mesajlar - 4%
madmax5
1091 Mesajlar - 3%
Anchowy61
914 Mesajlar - 3%
Samet Özeren
688 Mesajlar - 2%

Paylaş|

Yeni Nesil Focus III (Euro Spec) - (2011 & 2012)

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek
Sayfaya git : Önceki  1 ... 20 ... 36, 37, 38, 39, 40  Sonraki
YazarMesaj
uA_Y_C_A
Yönetim
Yönetim
uA_Y_C_A

Yeni Nesil Focus III (Euro Spec) - (2011 & 2012) - Sayfa 37 Vide
MesajKonu: Geri: Yeni Nesil Focus III (Euro Spec) - (2011 & 2012) Yeni Nesil Focus III (Euro Spec) - (2011 & 2012) - Sayfa 37 Icon_m12Cuma 17 Ara. - 0:39

Amaç matematik hesabı değil..O mantaliteyi buraya sürüklemek..Burda onu düşünmüyoruz ki biz sametcim..

Açıkcası Ben bu konuda bunun hesabını okumak istemiyorum..Bir çok üye de bunu ister emin ol..

Yakıt vs para konuları için başlıklar mevcut.
yeah

Burda sadece ikimiz üçümüz yokuz...Parası olan adam derki bu konu ne böyle araba alcam ben parada derdim yok neden bunları okuyorum ? Smile O yüzden her konu Farklı başlıkda lütfen..İstisnalar dışında Smile

En son uA_Y_C_A tarafından Cuma 17 Ara. - 22:07 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
http://www.focusclubtr.com
Samet Özeren
Bölüm Moderatörü
Bölüm Moderatörü
Samet Özeren

MesajKonu: Geri: Yeni Nesil Focus III (Euro Spec) - (2011 & 2012) Yeni Nesil Focus III (Euro Spec) - (2011 & 2012) - Sayfa 37 Icon_m12Cuma 17 Ara. - 0:42

Bende bir üyeyim ve merak ettim kmde kaç kuruşa denk geldiğini

Kendi adına konuş "herkes bunu ister" demene bi gerekce yoksa başkası adına konuşma derim

Ben başlık göremedim yeni focus kaç kuruş yakıyo diye

En azından abddeki ve avrupadaki fiyatları burayla kıyaslamaktan daha iyidir kmde kaç kuruşa denk geldiğini sormak
uA_Y_C_A
Yönetim
Yönetim
uA_Y_C_A

MesajKonu: Geri: Yeni Nesil Focus III (Euro Spec) - (2011 & 2012) Yeni Nesil Focus III (Euro Spec) - (2011 & 2012) - Sayfa 37 Icon_m12Cuma 17 Ara. - 0:58

Tüketim değerini NET olmamakla verdik bunu çarpıp bulmak kolay ayrıca sen ne yakar demedin ? İyi bak...Uzuyacaksa silinecek....

Forum nedir bilmek lazım bireysel düşünmüyorum..Başlık ne ise o konuşulur ben herkese her konuda uyarıyorum.. Bu konuya veya sana özgü değil biliyorsun...

Yeni focus ne yakar diye aciz bir başlık da açtırtmam merak etme...YAKIT KONUSU ile ilgili başlıklar var yinelemekte fayda görüyorum..Uzatmanın alemi yok hiç bence.

İyi geceler
Samet Özeren
Bölüm Moderatörü
Bölüm Moderatörü
Samet Özeren

MesajKonu: Geri: Yeni Nesil Focus III (Euro Spec) - (2011 & 2012) Yeni Nesil Focus III (Euro Spec) - (2011 & 2012) - Sayfa 37 Icon_m12Cuma 17 Ara. - 1:08

Samet Özeren demiş ki:
50 liraya 12 litre benzin gelen bi ülkede bu araçlar kmde kaç kuruş yakar yani ? Smile

beklemeye değicek bi kasa değil hala fikrim değişmedi..

Alıntı :
Tüketim değerini NET olmamakla verdik bunu çarpıp bulmak kolay ayrıca sen ne yakar demedin ? İyi bak...Uzuyacaksa silinecek....

Benim sorduğum neye geliyor bide sen ona bak ne yakar demediysem ne dedim ?

Alıntı :
Forum nedir bilmek lazım bireysel düşünmüyorum..Başlık ne ise o konuşulur ben herkese her konuda uyarıyorum.. Bu konuya veya sana özgü değil biliyorsun...

Eminimki bu sitede forumu kullanmayı bilen en iyi kişiler arasındayımdır..

Başlık içinde bu araç varsa konu FOCUS ise o focus hakkında herşey konuşulur burda senin hatan yok mu benim soruma zıt cevap veriyorsun "KONU ZATEN FOCUS BENDE FOCUS HAKKINDA KURUŞ HESABI SORDUM"

Alıntı :
Yeni focus ne yakar diye aciz bir başlık da açtırtmam merak etme...YAKIT KONUSU ile ilgili başlıklar var yinelemekte fayda görüyorum..Uzatmanın alemi yok hiç bence.

Kendinle çelişme daha önce hakkında konu var ordan konuşmak gerek demedinmi ? Bende gidip kuruş hesabı için konu açmam madem burda aynı fikirdeyiz bu konudaki soruma karışmaya nasıl hak buldun kendinde ? Burası bi forumsa bende bilgi almak istediğim herşey için konuda açarım bunuda gayet iyi bilmelisin.

Ben başka araçların yakıt konusu ile ilgili konularda konuşmaya gerek duymuyorum çünkü olayımız yeni focus

Sanada iyi geceler mesajları yine herzamanki gibi silme kop
uA_Y_C_A
Yönetim
Yönetim
uA_Y_C_A

MesajKonu: Geri: Yeni Nesil Focus III (Euro Spec) - (2011 & 2012) Yeni Nesil Focus III (Euro Spec) - (2011 & 2012) - Sayfa 37 Icon_m12Cuma 17 Ara. - 1:12

Hiç silmedim zaten..Taşındı..

Samet kendini ispatladın ilk cümlene bak sadece..

Bir ülkede 50 lira ile ........ Ben bundan bahsettim...Okey..

Her Forumun kuralı vardır..Ya uyarsın yada uymaz Uyarılırsın...Yine dememe gerek yok abi..

Çıkmamış sürülmemş bi araba için onu YERMEK için bu araba ne yakarki demek BANA göre yanlıştır..Gereksizdir...Sende bliyorsun onun hesabını benden iyi Smile Amacın ne olduğunu anlayacak akla sahibim..Sahibiz.
Samet Özeren
Bölüm Moderatörü
Bölüm Moderatörü
Samet Özeren

MesajKonu: Geri: Yeni Nesil Focus III (Euro Spec) - (2011 & 2012) Yeni Nesil Focus III (Euro Spec) - (2011 & 2012) - Sayfa 37 Icon_m12Cuma 17 Ara. - 3:27

uA_Y_C_A demiş ki:

Her Forumun kuralı vardır..Ya uyarsın yada uymaz Uyarılırsın...Yine dememe gerek yok abi..

Çıkmamış sürülmemş bi araba için onu YERMEK için bu araba ne yakarki demek BANA göre yanlıştır..Gereksizdir...Sende bliyorsun onun hesabını benden iyi Smile Amacın ne olduğunu anlayacak akla sahibim..Sahibiz.

Benim kendimi ispatlamama gerek yokki ne kendimi ispatlamışım neden bahsediyorsun ?

Kurallara ayrıkı bi hareketim yok uyarıyada gerek yok

Ben hiç bi arabayı YERmiyorum sen zaten ne yaktığını belirtmişsin 8 litremidir nedir artık tam rakam neyse. Ben onun hesabını bilsem sana sormam.. Amacımın ne olduğunu anlayamamışsın(ız)

Benim yeni focusu kötülemek b*k atmak gibi bi düşüncem yok sadece kaç kuruşa denk gelir diye merak ettim hesabını bilsem zaten sormam ancak ben yol bilgisayarı kullanmaya pek alışkın biri değilim km hesabı yaparak daha iyi anlıyorum her aracımdada böyle yaptım çıkmamış bi aracın o değerlerle ülkenin şuanda benzin fiyatlarıyla aşşağa yukarı kaç kuruşa gelceğini merak ettim ama sen bunu anlıyamadın..
erhanbiyik
Ambiante
Ambiante
erhanbiyik

MesajKonu: Geri: Yeni Nesil Focus III (Euro Spec) - (2011 & 2012) Yeni Nesil Focus III (Euro Spec) - (2011 & 2012) - Sayfa 37 Icon_m12Cuma 17 Ara. - 7:50

yazışmalarınızı okudum. herkes fikrini özgürce söylemelidir. eğer demokratik bir forumsa burası.. birinin söylediğini desteklemeyebiliriz. saygı göstermeliyiz. sonuçta beğenip beğenmemek kişiye kalmış.
arkadaşımızın matematiği iyi olmayabilir. hesaplayamıyorsa yardım etmemizde gerekir.
uA_Y_C_A arkadaşımızın bize verdiği bilgilerin kesin olmadığını kendisi zaten belirtiyor. aldığı bilgileri paylaşıp birazda olsa merakımızı gideriyor.

madmax5
Titanium
Titanium
madmax5

MesajKonu: Geri: Yeni Nesil Focus III (Euro Spec) - (2011 & 2012) Yeni Nesil Focus III (Euro Spec) - (2011 & 2012) - Sayfa 37 Icon_m12Cuma 17 Ara. - 7:51

"Öfkeliyken konuş, göreceksin ki pişman olacağın en güzel konuşmayı yapacaksın."

Amrose Bierce

uA_Y_C_A
Yönetim
Yönetim
uA_Y_C_A

MesajKonu: Geri: Yeni Nesil Focus III (Euro Spec) - (2011 & 2012) Yeni Nesil Focus III (Euro Spec) - (2011 & 2012) - Sayfa 37 Icon_m12Cuma 17 Ara. - 8:22

Samet Özeren demiş ki:
uA_Y_C_A demiş ki:

Benim kendimi ispatlamama gerek yokki ne kendimi ispatlamışım neden bahsediyorsun ?

Kurallara ayrıkı bi hareketim yok uyarıyada gerek yok

Ben hiç bi arabayı YERmiyorum sen zaten ne yaktığını belirtmişsin 8 litremidir nedir artık tam rakam neyse. Ben onun hesabını bilsem sana sormam.. Amacımın ne olduğunu anlayamamışsın(ız)

Benim yeni focusu kötülemek b*k atmak gibi bi düşüncem yok sadece kaç kuruşa denk gelir diye merak ettim hesabını bilsem zaten sormam ancak ben yol bilgisayarı kullanmaya pek alışkın biri değilim km hesabı yaparak daha iyi anlıyorum her aracımdada böyle yaptım çıkmamış bi aracın o değerlerle ülkenin şuanda benzin fiyatlarıyla aşşağa yukarı kaç kuruşa gelceğini merak ettim ama sen bunu anlıyamadın..

Doğru anlamam zayıf benim Smile

Alıntı :
50 liraya 12 litre benzin gelen bi ülkede bu araçlar kmde kaç kuruş yakar yani ?

Diyen Kişi masumane bir soru sormaz

Erhan bey emin olunuz ki gerekli demokrasi her türlü sağlanıyor, sağlanmasa uyarmadan gereğini yaparım..

Bu konunun geçmişi vardı o yüzden uzamaması için uyardım...

Şimdi herkes anlar umarım..

Hesaba gelince
Bir araba 100 km de 8.5 litre benzin yakarsa
1 km de 0,085 litre benzin yakar bunu da litre fiyatıyla çarparız 3,80 Tl gibi sonuç olarak 32 Ykr Yakmış olur yani 0,32 Lira.

erhanbiyik
Ambiante
Ambiante
erhanbiyik

MesajKonu: Geri: Yeni Nesil Focus III (Euro Spec) - (2011 & 2012) Yeni Nesil Focus III (Euro Spec) - (2011 & 2012) - Sayfa 37 Icon_m12Cuma 17 Ara. - 8:50

tabiki geçmişini bilemiyorum. neyse haklısın uzatmaya gerek yok. herkes bildiğini paylaşmalı yanlış bilgileri de tabiki düzeltmeliyiz.
uA_Y_C_A
Yönetim
Yönetim
uA_Y_C_A

MesajKonu: Geri: Yeni Nesil Focus III (Euro Spec) - (2011 & 2012) Yeni Nesil Focus III (Euro Spec) - (2011 & 2012) - Sayfa 37 Icon_m12Cuma 17 Ara. - 8:54

Aslın kimsenin fikrine zikrie karşı değiliz tabi Smile Herkes istediğini der ama konusunda olsun değil mi ? Çabam bu zaten Smile Yeni Focus Başlığını uygun vakitde bölüştüreceğim zaten.. O zaman daha yararlı olacaktır herkes için yeah

Eeee ne diyorsunuz veriler için ? İyi olmuş mu? Verilen bilgiler %95 tutar.
madmax5
Titanium
Titanium
madmax5

MesajKonu: Geri: Yeni Nesil Focus III (Euro Spec) - (2011 & 2012) Yeni Nesil Focus III (Euro Spec) - (2011 & 2012) - Sayfa 37 Icon_m12Cuma 17 Ara. - 9:15

teşekkürler ama yinede dizel den beklentimiz sürecektir....çünkü bu tip testler yol şartları sadece laboratuar ortamında 80-90 kğ agırlık hiçbir yan donanım olmadan genelde 50 km sabit hızla ve 70 mt.de elde edilen sonuçlar olduğu için (genellikle) 1-2 litre oynayabilir...diyorum....
uA_Y_C_A
Yönetim
Yönetim
uA_Y_C_A

MesajKonu: Geri: Yeni Nesil Focus III (Euro Spec) - (2011 & 2012) Yeni Nesil Focus III (Euro Spec) - (2011 & 2012) - Sayfa 37 Icon_m12Cuma 17 Ara. - 9:48

Orası öyle olabilr tabi ama önceki karşılaştırma için bunlar önemli. Aynı seyler tüm motorlar için geçerli ki. Bu degerler anormal olmayan yollarda tutuyor bu da gercek Smile yeah
madmax5
Titanium
Titanium
madmax5

MesajKonu: Geri: Yeni Nesil Focus III (Euro Spec) - (2011 & 2012) Yeni Nesil Focus III (Euro Spec) - (2011 & 2012) - Sayfa 37 Icon_m12Cuma 17 Ara. - 11:24

tutmuyor......araç binicisine göre kişniyor bence...ama yinede senin dediğin doğru olsun diyelim...

uA_Y_C_A
Yönetim
Yönetim
uA_Y_C_A

MesajKonu: Geri: Yeni Nesil Focus III (Euro Spec) - (2011 & 2012) Yeni Nesil Focus III (Euro Spec) - (2011 & 2012) - Sayfa 37 Icon_m12Cuma 17 Ara. - 11:52

Tabiki biniciye göre değişir yahu Smile Bunları da yazarsak ohoo Smile

Karşılaştırmak için şuan yapacak başka birşey var mı ? Yok..

Teknikler belli yani..Birinde ne saparsa onda da o sapacaktır.

x-rayted
Trend
Trend
x-rayted

MesajKonu: Geri: Yeni Nesil Focus III (Euro Spec) - (2011 & 2012) Yeni Nesil Focus III (Euro Spec) - (2011 & 2012) - Sayfa 37 Icon_m12Cuma 17 Ara. - 13:37

Yeni jettada dokunmatik ekran üst versiyonda standartmış. Acaba Otosan da geri kalmamak içim yapar mı diye umutlanıyorum ama dokunmatik ekran konunca yedek lastik olmamsı nedeniyle sanırım hiç bir şekilde dokunmatik bize gelmez No no no
uA_Y_C_A
Yönetim
Yönetim
uA_Y_C_A

MesajKonu: Geri: Yeni Nesil Focus III (Euro Spec) - (2011 & 2012) Yeni Nesil Focus III (Euro Spec) - (2011 & 2012) - Sayfa 37 Icon_m12Cuma 17 Ara. - 13:44

Smile

6 ay daha var , sakın olun bence. Jetta da iyi arabadir .

Dokunmatiginin özelliği neymiş ? Golf de ki gibi ise focus un ki onlardan farklı .
YSF
Moderatör
Moderatör
YSF

MesajKonu: Geri: Yeni Nesil Focus III (Euro Spec) - (2011 & 2012) Yeni Nesil Focus III (Euro Spec) - (2011 & 2012) - Sayfa 37 Icon_m12Cuma 17 Ara. - 13:46

Evet Yakup doğru diyorsun. Şu an kıstas olarak eşdeğer araçların teknik verilerini yada güncel focusun teknik verisini kıyas yapabiliriz. Sonuçta güncel kasada aynı sürücüde sapma ne ise yeni kasadada teknik verisine göre aynı oranda sapma olacaktı. Teknik veriler güncel kasanın teknik verilerine göre düşük olduğuna göre, bu yeni focus hemen hemen her kullanıcıda bi öncekine göre aynı oranda daha az yakacaktır.

Beni özellikler benzinlilerin helede ecobostların verileri etkiledi.
x-rayted
Trend
Trend
x-rayted

MesajKonu: Geri: Yeni Nesil Focus III (Euro Spec) - (2011 & 2012) Yeni Nesil Focus III (Euro Spec) - (2011 & 2012) - Sayfa 37 Icon_m12Cuma 17 Ara. - 14:20

uA_Y_C_A demiş ki:
Smile

6 ay daha var , sakın olun bence. Jetta da iyi arabadir .

Dokunmatiginin özelliği neymiş ? Golf de ki gibi ise focus un ki onlardan farklı .

tabii tabii aynı dokunmatik sanırım 310 mu ne navigasyon da varmış.
O kadar ayrıntılı düşünmeye gerek yok . Jetttada dokunmatk var bizde de olmalı derlerse üst donanıma en azından X pakete koymalılar.

Evrende 1.6T powershift herhangi bir araç çıktı mı?

Bildiğim kadarıyla hem ecoboost hem powershift esasen volvo icadı. Yani FORD beceremiyor Volvodan alıyor anlamı çıkmasın. FORD volvoya sahipken Volvoda böyle sofistike şeyler şart olduğundan R&D yatırımını volvo üzerinden yapıyor. Zaten Geely satın alırken uzun süren pazarlıklar FORDun kendi parasıyla yaptırttığı araştırmalar neticesinde volvonun önümüzdkei dönem geliştireceği teknolojileri kullanabilmesi yönünde tıkanmıştı. FORD 6 mr dolara aldığı volvoyu 2 mr a verirken bu teknolojileri kullanma hakkını saklı tutatarak veriyordu. Neyse kısaca VOLVO yeni S60 1.6 T 180 ps powershift avrupa ülkelerinde satışa çıktı mı? Bizde 2.0T ile satmaya çalışıyorlar.

Benim korkum powershiftlerin ilk aylara yetişememesi. Siz şimdi 125lik benznli ile idare edin. 1.6T powershift için eylülü bekleyin derlerse fena çuvallamış olurlar..
ALPER
Yönetim
Yönetim
ALPER

MesajKonu: Geri: Yeni Nesil Focus III (Euro Spec) - (2011 & 2012) Yeni Nesil Focus III (Euro Spec) - (2011 & 2012) - Sayfa 37 Icon_m12Cuma 17 Ara. - 18:29

Selam,

Yeni focusun motor seçeneklerinde benim için en Uygun olanı Tdci 115 ps.. Ancak 8v olması düşündürüyo.. Özellikle ekonomiye yönelik bir araç olucak gözüken o ki..+Chip ile güzel olabilir Smile

Ecoboost ve Ti-Vct e zaten bakmıyorum bana uygun motorlar değiller,Yakıt konusunda yine çok üzülürüm.

Başlık konusunda UA_Y_C_A ya kısmen katılıyorum..Yakıt hesabı için F3 başlığına ek bir başlık oluşuturulması daha ayrıntılı tartışma için faydalı olabilir..

Ancak şu konuda katılmıyorum ;''Açıkcası Ben bu konuda bunun hesabını okumak istemiyorum..Bir çok üye de bunu ister emin ol..''

Bu Fiyatlara araç alan kişilerin öncelikli incelediği değerler yakıt tüketimi olunca Aslında Yakıt tüketiminin tartışılması gerekir,Herkesin önceliği 0-100 veya performans değerleri değil sonuçta yakıt Tüketimide aracın bir Sayısal değeri kimisi için 0-100 önemsizken yakıt tüketimi önemlidir veya yakıt tüketimi önemsizken 0-100 önemlidir,Bunu tartışmanın veya kişiselleştirmenin anlamı yok zaten.

4 gözle bekliyoruz Focusu.. Smile
uA_Y_C_A
Yönetim
Yönetim
uA_Y_C_A

MesajKonu: Geri: Yeni Nesil Focus III (Euro Spec) - (2011 & 2012) Yeni Nesil Focus III (Euro Spec) - (2011 & 2012) - Sayfa 37 Icon_m12Cuma 17 Ara. - 20:03

Şunu unutuyorsun ama arabanın çıkmasına 6 ay var...Erken dost erkenn...Anlamı var mı senin için Smile Yoksa tabi yazılabilir..

Evet gelelim Powershift ve Ecoboostlara.

Powershift Tamamen FORD un ürünü sırf benim bildiğim 2 yıldır Gelişim için çalışıyorlardı...Ama forddan önce bunlar sunmaya başladı.

Ecoboost imzasına gelince..

Ecoboost ismi taşıyan Ford motoruda var Volvo motoruda var..Örnek verelim

2,0 203 ps Ecoboost motor VOLVOnundur.
2,0 245 ps Ecoboost motor FORD undur.

1,6 180ps Ecoboost larda Ford imzalıdır..

Heee aralarında paslaşma olabilir..

2,0 motorlarda powershift sunulmakta...Mondeo dahil..

1,6 larda HENÜZ YOK..Ama Baharda ÇIKIYOR.

Buarada 1,6 ecoboost için bir bekleme söz konusu olamaz. C-max ler de sunuluyor bile..
uA_Y_C_A
Yönetim
Yönetim
uA_Y_C_A

MesajKonu: Geri: Yeni Nesil Focus III (Euro Spec) - (2011 & 2012) Yeni Nesil Focus III (Euro Spec) - (2011 & 2012) - Sayfa 37 Icon_m12Cuma 17 Ara. - 20:51

Gelelim Merak edilen 1,6 TDCİ motora

Bu aracın şuan açıklanan versiyonu Start-Stop özellikli..Bu yüzden tüketim değeri olarak ş.içi normal motordan az yani farklı olacakdır...Buna dikkat edelim..

Bu start-stoplu motor. (( 95-105 ps motor Aynı Tüketime Sahip ))

Ş.içi. :
5.1 L/100km -- Artış olur.
Ş.ler arası: 3.7 L/100km -- ~ Normal motorda böyle olur
Karışık: 4.2 L/100km -- ~ Normal motor da böyle olur

Performans olarak ise

95 ps
0-100: 12,5 sn 50-100: 10,9 sn

115 ps
0-100: 10,8 sn 50-100: 9,9 sn

Son hız ise

95 ps :
180.6 km/h

115 ps : 193.5 km/h
madmax5
Titanium
Titanium
madmax5

MesajKonu: Geri: Yeni Nesil Focus III (Euro Spec) - (2011 & 2012) Yeni Nesil Focus III (Euro Spec) - (2011 & 2012) - Sayfa 37 Icon_m12Cuma 17 Ara. - 21:20

peki.....bir sorum olucak büyük kentlerdeyiz çoğunlukla belki görüntüyü etkiliyor ama kapı koruyucu bandlardan uzaklaşması fordun bizi çok etkiliyor hele fitil üzerinde oluşan dar yerlerde park etmeler yüzünden birtakım dikkatsiz insanların ceremesini çekiyoruz....bilmiyorum ama gereksinme duyuluyor keşke reno gibi koysalardı diye düşünüyorum...sizler ne dersiniz sonradan da eklenmiyor......
BARAN
Yönetim
Yönetim
BARAN

MesajKonu: Geri: Yeni Nesil Focus III (Euro Spec) - (2011 & 2012) Yeni Nesil Focus III (Euro Spec) - (2011 & 2012) - Sayfa 37 Icon_m12Cuma 17 Ara. - 21:25

Yakıt tüketimi;

Bu konuyu galerici ağzı ile şu kuruş yakıyor bu kuruş yakıyor diye konuşmak -hele ki ülkemiz gibi akaryakıt fiyatlarının günden güne değiştiği bir ülkede- çok saçma ve gereksiz bir tartışmadır.
Kaç kuruş yakıyor değil; kaç litre yakıyor?
Aracınız 100 km. e 5 litre yakıyordur o gün akaryakıt 3 tl dir. 15 tl ye 100km. gidersiniz, ertesi gün 4 tl dir yakıtın litresi 20 tl ye 100 km. gidersiniz. Ama aracınız 5 litre yakmaya devam ediyordur.

Aracın yakıt tüketimi litre hesabıdır ve kişiden kişiye de bu değer değişir; aynı araca ali 5 L. yaktırırken veli 7 litre yaktırabilir.

Eğer bu forumda; aracımın 100 km. de kaç litre yakıt tükettiğini ben hesaplayamıyorum,bunu bilemiyorum kuruş hesabı yapıyorum diyen varsa; ben detaylı bir tablo ile litre hesabını nasıl yapacağını eklerim foruma.
uA_Y_C_A
Yönetim
Yönetim
uA_Y_C_A

MesajKonu: Geri: Yeni Nesil Focus III (Euro Spec) - (2011 & 2012) Yeni Nesil Focus III (Euro Spec) - (2011 & 2012) - Sayfa 37 Icon_m12Cuma 17 Ara. - 22:06

madmax5 demiş ki:
peki.....bir sorum olucak büyük kentlerdeyiz çoğunlukla belki görüntüyü etkiliyor ama kapı koruyucu bandlardan uzaklaşması fordun bizi çok etkiliyor hele fitil üzerinde oluşan dar yerlerde park etmeler yüzünden birtakım dikkatsiz insanların ceremesini çekiyoruz....bilmiyorum ama gereksinme duyuluyor keşke reno gibi koysalardı diye düşünüyorum...sizler ne dersiniz sonradan da eklenmiyor......

ıı ıı , Ben istemem Smile Karizma gider Razz

Yeni Nesil Focus III (Euro Spec) - (2011 & 2012)

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön
37 sayfadaki 40 sayfasıSayfaya git : Önceki  1 ... 20 ... 36, 37, 38, 39, 40  Sonraki