Focus Club Tr
Bu site kapanmıştır.
YENİ sitemiz; www.FocusClubTr.com

Focus Club Tr
Bu site kapanmıştır.
YENİ sitemiz; www.FocusClubTr.com

Focus Club Tr
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap
uA_Y_C_A
9260 Mesajlar - 29%
YSF
5163 Mesajlar - 16%
esmerce
4642 Mesajlar - 14%
BARAN
3931 Mesajlar - 12%
drmert
2899 Mesajlar - 9%
siyah&beyaz
2446 Mesajlar - 8%
ALPER
1150 Mesajlar - 4%
madmax5
1091 Mesajlar - 3%
Anchowy61
914 Mesajlar - 3%
Samet Özeren
688 Mesajlar - 2%

Paylaş|

ARAÇ TERCİH ?! Yardımınıza çok ihtiyacım var!!!!

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek
Sayfaya git : Önceki  1 ... 5, 6, 7 ... 11 ... 16  Sonraki
YazarMesaj
drmert
Moderatör
Moderatör
drmert

ARAÇ TERCİH ?! Yardımınıza çok ihtiyacım var!!!! - Sayfa 6 Vide
MesajKonu: Geri: ARAÇ TERCİH ?! Yardımınıza çok ihtiyacım var!!!! ARAÇ TERCİH ?! Yardımınıza çok ihtiyacım var!!!! - Sayfa 6 Icon_m12C.tesi 14 Ağus. - 4:48

Yahu arkadaşlar öyle çıkmaza giriyorum ki! umutsuzluğa düşüyorum agla
Gerçekten araç alacak olsanız 50 bn liraya pekte bir alternatif olmadığını görürsünüz...
Siz söyleyin ne alayım 50 bin liraya?
uA_Y_C_A
Yönetim
Yönetim
uA_Y_C_A

MesajKonu: Geri: ARAÇ TERCİH ?! Yardımınıza çok ihtiyacım var!!!! ARAÇ TERCİH ?! Yardımınıza çok ihtiyacım var!!!! - Sayfa 6 Icon_m12C.tesi 14 Ağus. - 5:24

2.el D sınıfı bir araba.

Focus III Sedan alırsın her istediğin olacak muhtemelen.
http://www.focusclubtr.com
drmert
Moderatör
Moderatör
drmert

MesajKonu: Geri: ARAÇ TERCİH ?! Yardımınıza çok ihtiyacım var!!!! ARAÇ TERCİH ?! Yardımınıza çok ihtiyacım var!!!! - Sayfa 6 Icon_m12C.tesi 14 Ağus. - 8:30

2.el düşünmüyorum,o seçeneği geç..
Sedan FIII demek en az 10 ay beklemek demek!!!
Bekleyemem o kadar....
www.yeniastra.com sitesini incelediniz mi?!
Arabada kışın direksiyon simidini ısıtan sistem bile var daha ne olsun! Çok kalite araç..

Ben bugün farkedip inceledim.Artık bu aracı almaya kesin kararlıyım,hem de 1.3 CDTİ....
Artık şu moddayım;
"Ben bir babayım,hız yerine güvenlik ve konforu tercih etmeliyim"
ALPER
Yönetim
Yönetim
ALPER

MesajKonu: Geri: ARAÇ TERCİH ?! Yardımınıza çok ihtiyacım var!!!! ARAÇ TERCİH ?! Yardımınıza çok ihtiyacım var!!!! - Sayfa 6 Icon_m12C.tesi 14 Ağus. - 9:00

Mahmut abi Tamam araç kaliteli,Özellikli vb. ancak aracı aldıktan sonra 5-6 bin liralık Şahinin,Doğanın seni sollaması nekadar hoşuna gider ? Babada olsan bir Erkeksin sonuçta zaman zaman seninde olucaktır Güç ve Hız isteğin.. Şimdi böyle düşünüyosun ama aldıktan sonra çok pişman olursun bence biraz daha araştırmakta fayda var mahmut abi.
drmert
Moderatör
Moderatör
drmert

MesajKonu: Geri: ARAÇ TERCİH ?! Yardımınıza çok ihtiyacım var!!!! ARAÇ TERCİH ?! Yardımınıza çok ihtiyacım var!!!! - Sayfa 6 Icon_m12C.tesi 14 Ağus. - 9:11

Alpercim araştıra araştıra bir hal oldum !
Doğan-şahin de geçemez herhalde canım !! Sonuçta 190 nmtork iyi olmaasa da çok kötü de değil.Hem seçenekler belli zaten.Bunu almayacaksam dizel olarak ya Focus II ya mazda3 ya Bravo ya da Megane alacağım.Var mı başka alternatif ?

Haa birde şöyle bir ihtimal var.
1.3 CDTİ yerine 1.4 Turbo benzinli alabilirim.140 Hp ve 200Nmtork.Arada 4 Bin Lira fark var.(daha az)
Ancak biz şöyle düşünüyoruz.Arabaya verilen para alırken çok koymuyorda her 600 km'de bir benzinliğe girip 200 Liraya depoyu doldurmak !!!!!!!!

O yüzden CDTİ diyoruz..Zira uzun zaman kullanmayı düşünüyorum,rahat gezmek istiyorum,gözüm ibrede olsun istemiyorum...

Sizce???
drmert
Moderatör
Moderatör
drmert

MesajKonu: Geri: ARAÇ TERCİH ?! Yardımınıza çok ihtiyacım var!!!! ARAÇ TERCİH ?! Yardımınıza çok ihtiyacım var!!!! - Sayfa 6 Icon_m12C.tesi 14 Ağus. - 9:13

Tolga neredesin? Aydın,yusuf,samet,beyazıt...
S40'çı yakup...
ALPER
Yönetim
Yönetim
ALPER

MesajKonu: Geri: ARAÇ TERCİH ?! Yardımınıza çok ihtiyacım var!!!! ARAÇ TERCİH ?! Yardımınıza çok ihtiyacım var!!!! - Sayfa 6 Icon_m12C.tesi 14 Ağus. - 9:43

Ben geldim kaçtı hepsı ahaha

Benim göynüm s40 115 den yana Mahmut abi.. Beyaz olsun bide mümkünse Smile
uA_Y_C_A
Yönetim
Yönetim
uA_Y_C_A

MesajKonu: Geri: ARAÇ TERCİH ?! Yardımınıza çok ihtiyacım var!!!! ARAÇ TERCİH ?! Yardımınıza çok ihtiyacım var!!!! - Sayfa 6 Icon_m12C.tesi 14 Ağus. - 10:12

Ben buradayım...hatay'da nekdar soğuk oluyor Smile

ya doktorum bari sen şikayetçi olma şu benzine Smile sana koymaz 600 km de 200 lira. yeah

o bebek büyüyecek sonra sana baba herkes bizi solluyor diyecek ozman ne yapcan Smile
uA_Y_C_A
Yönetim
Yönetim
uA_Y_C_A

MesajKonu: Geri: ARAÇ TERCİH ?! Yardımınıza çok ihtiyacım var!!!! ARAÇ TERCİH ?! Yardımınıza çok ihtiyacım var!!!! - Sayfa 6 Icon_m12C.tesi 14 Ağus. - 10:16

dün test edilmiş

burada

Motor

Test aracımızdaki 1.3 litrelik dizel motor Opel’de Astra, Corsa, Combo, Meriva’dan da tanıdığımız bir ünite. Fiat ortaklığıyla geliştirilmiş motor Fiat’da da 500’den Doblo’ya kadar geniş bir ürün yelpazesinde görev yapıyor. Başarısını kanıtlamış bu motor Astra’nın Türkiye’de satılan tek dizel seçeneği. Önceden 90 hp olan 1.3 litrelik motorun gücü yeni jenerasyonla birlikte 5 hp artarak 95 hp olmuş. 190 Nm’lik torkunu 1750 devirden 3250 devire kadar verebilen motor alt devirlerde hala çok cansız. EcoFlex projesine dahil modellerden biri olan test aracımızda yakıt tüketim değerleri de oldukça etkileyici. 100 km/de ortalama 6,3 litre motorine ihtiyaç duyan test aracımız, şehir dışı dikkatli kullanımda 4 litrenin altında yakıt tüketim değerlerine ulaşabiliyor. Tabi bu değerleri elde etmesine yardımcı olan EcoFlex’den bahsetmeliyiz. Bu proje kapsamında düşük yuvarlanma dirençli lastikler, düşük rölanti hızı, aerodinamik iyileştirmeler ve uzun beşinci vites oranı gibi etkenler bir araya getirilerek çevreci otomobiller üretiliyor. Ancak tüketim konusunda söylediğimiz bütün olumlu düşünceler performans konusunda terse dönüyor. Astra 1.3 CDTi EcoFlex’in 0-100 km/ s hızlanması tam 14,7 saniye. Tabi bu da vitesleri tam zamanında ve yeterli serilikte geçirebilmeniz şartıyla! 1318 kg’lık aracı maksimum 170 km/s hıza ulaştırabilen motor şehir içinde çok sıkıntı yaratmasa da otoyol kullanımında uzun süren ara hızlanmaları nedeniyle sürücüsünü pek rahat ettirmiyor.
drmert
Moderatör
Moderatör
drmert

MesajKonu: Geri: ARAÇ TERCİH ?! Yardımınıza çok ihtiyacım var!!!! ARAÇ TERCİH ?! Yardımınıza çok ihtiyacım var!!!! - Sayfa 6 Icon_m12C.tesi 14 Ağus. - 11:06

1,5 Yıldır Astra Classic III kullanıcısı bir ahbabımla görüştüm az önce.
Bana aracının son hız olarak 190'ın üstünü çok rahat gördüğünü,Maximum 205 yapabildiğini söyledi.E kendisini tanıdığım kadarıyla yalan söyleyecekbiride değil!
Nedir bunun aslı astarı??????

Not: S40'a gücüm yetmiyor arkadaşlar.6 Bin Lira daha lazım.Üzgünüm.
uA_Y_C_A
Yönetim
Yönetim
uA_Y_C_A

MesajKonu: Geri: ARAÇ TERCİH ?! Yardımınıza çok ihtiyacım var!!!! ARAÇ TERCİH ?! Yardımınıza çok ihtiyacım var!!!! - Sayfa 6 Icon_m12C.tesi 14 Ağus. - 11:13

O eski kasa astra abi ...arada fark var..kaç saattir söylüyoruz ama olmazki böyle..

zaten 170 + 15 = 185 kadranını görür..
uA_Y_C_A
Yönetim
Yönetim
uA_Y_C_A

MesajKonu: Geri: ARAÇ TERCİH ?! Yardımınıza çok ihtiyacım var!!!! ARAÇ TERCİH ?! Yardımınıza çok ihtiyacım var!!!! - Sayfa 6 Icon_m12C.tesi 14 Ağus. - 11:23

Eski astra 1.3 cdti

0-100 km/h (sn) 13.7 sn
Maks. Hız (km/h) 172 km/h

Motor Gücü:90 HP – 4000 d/d
Max. Tork: 200 Nm – 1750 d/d

Ağırlık: 1265 kg
drmert
Moderatör
Moderatör
drmert

MesajKonu: Geri: ARAÇ TERCİH ?! Yardımınıza çok ihtiyacım var!!!! ARAÇ TERCİH ?! Yardımınıza çok ihtiyacım var!!!! - Sayfa 6 Icon_m12C.tesi 14 Ağus. - 11:24

Canım yakubum eski kasanın teknik tablosunuda inceledim onda da son hız 172 km/h yazıyor !!!!

E canım kadranda 190 görsün yeter zati,psikolojik bir mesele Gülüş

Bu arada kadran sapması ortalama %5 değilmi? senin hesaba göre neredeyse %9 ??
uA_Y_C_A
Yönetim
Yönetim
uA_Y_C_A

MesajKonu: Geri: ARAÇ TERCİH ?! Yardımınıza çok ihtiyacım var!!!! ARAÇ TERCİH ?! Yardımınıza çok ihtiyacım var!!!! - Sayfa 6 Icon_m12C.tesi 14 Ağus. - 11:26

son hızda %9 kadar oluyor diye hatırlıyorum ben.Herneyse durum böyle birşey..
uA_Y_C_A
Yönetim
Yönetim
uA_Y_C_A

MesajKonu: Geri: ARAÇ TERCİH ?! Yardımınıza çok ihtiyacım var!!!! ARAÇ TERCİH ?! Yardımınıza çok ihtiyacım var!!!! - Sayfa 6 Icon_m12C.tesi 14 Ağus. - 12:17

Benim yorumları unuttun galiba doktorum..

Madem babalık damarın kabardı..

Grand Secenic al en full'ünü 50 ye alabilirsin.. 7 koltuk almasanda olur..

Araba hem konforlu hem iyi gidiyor 105 dci... hemde meganelerden felan kaliteli.

15 mayıs gibi aldığımız fiyat;

Scenic dci 105 Üst donanım opsiyonsuz 47.600
drmert
Moderatör
Moderatör
drmert

MesajKonu: Geri: ARAÇ TERCİH ?! Yardımınıza çok ihtiyacım var!!!! ARAÇ TERCİH ?! Yardımınıza çok ihtiyacım var!!!! - Sayfa 6 Icon_m12C.tesi 14 Ağus. - 12:19

Onada bakayım ama Sport Tourer'ın malzeme kalitesini ve işçiliğini gördükten sonra renault! soğudum.
uA_Y_C_A
Yönetim
Yönetim
uA_Y_C_A

MesajKonu: Geri: ARAÇ TERCİH ?! Yardımınıza çok ihtiyacım var!!!! ARAÇ TERCİH ?! Yardımınıza çok ihtiyacım var!!!! - Sayfa 6 Icon_m12C.tesi 14 Ağus. - 12:28

Onlardan bi nebze iyidir ama renaulttur..fiyatı iyi bence motoruna sessizliğine ve konforuna göre...bence ARA araç için bunu al sonra Sedan bişey alırsın Smile yada 2. el temiz grand scenic al abi.

neden geçici olarak 2. el e sıcak bakmıyorsun NAAA'mınız mı eziliyor efenim Smile Smile Smile

Tadında araç bulduğunda alırsın Sıfır sonra
beyazitcakir31
Comfort
Comfort
beyazitcakir31

MesajKonu: Geri: ARAÇ TERCİH ?! Yardımınıza çok ihtiyacım var!!!! ARAÇ TERCİH ?! Yardımınıza çok ihtiyacım var!!!! - Sayfa 6 Icon_m12C.tesi 14 Ağus. - 13:45

mahmut abi aracın seriliğine önem vermem diyorsan olay bitmiştir. ama kafanda ufacık şüphe varsa performans konusunda hiç yanaşma derim. abi biz tecrübe ettik. babam sakin adamın önde gidenidir. aracı performanstan çok ekonomi için kullanır. o bile 1 yıl 3 ay dayanabildi. canına tak etti araştırmış ki 1.6 dizel lerın en güçlüsü focus gitti direk focus aldı.
edit : abi bu arada babam ciddi opelcidir. çok istedi astra H sedanlardan alabilmeyi. ama 90 hplik 200nm motor 6 ileri gerçekten yetersiz geldi. hele 1. ve 2. viteslerde aracı inip yaksan yeridir. (kimse aracını kötülemez)
Samet Özeren
Bölüm Moderatörü
Bölüm Moderatörü
Samet Özeren

MesajKonu: Geri: ARAÇ TERCİH ?! Yardımınıza çok ihtiyacım var!!!! ARAÇ TERCİH ?! Yardımınıza çok ihtiyacım var!!!! - Sayfa 6 Icon_m12C.tesi 14 Ağus. - 13:57

drmert demiş ki:
Alpercim araştıra araştıra bir hal oldum !
Doğan-şahin de geçemez herhalde canım !! Sonuçta 190 nmtork iyi olmaasa da çok kötü de değil.Hem seçenekler belli zaten.Bunu almayacaksam dizel olarak ya Focus II ya mazda3 ya Bravo ya da Megane alacağım.Var mı başka alternatif ?

Haa birde şöyle bir ihtimal var.
1.3 CDTİ yerine 1.4 Turbo benzinli alabilirim.140 Hp ve 200Nmtork.Arada 4 Bin Lira fark var.(daha az)
Ancak biz şöyle düşünüyoruz.Arabaya verilen para alırken çok koymuyorda her 600 km'de bir benzinliğe girip 200 Liraya depoyu doldurmak !!!!!!!!

O yüzden CDTİ diyoruz..Zira uzun zaman kullanmayı düşünüyorum,rahat gezmek istiyorum,gözüm ibrede olsun istemiyorum...

Sizce???

Valla Doğan - Şahin sandığınız kadar kötü değil yahu =) rahatça tokat manyağı yapabilir dedikleri kadar kötü ise bu motor ki mesela corsa'nın ecoflex motoru kötü performanslı.. 1.3 cdti 75 hp kıçıını kaldıramıyo

Ama işe şöyle baktınmı
Corsa 1200 küsür kilo 90 hp 200 nm (iyi gidiyo)
Astra 1400 kilo 95 hp 190nm (aşırı kötülüyor ben sanmıyorum çok kötü olduğunu denemek lazım
beyazitcakir31
Comfort
Comfort
beyazitcakir31

MesajKonu: Geri: ARAÇ TERCİH ?! Yardımınıza çok ihtiyacım var!!!! ARAÇ TERCİH ?! Yardımınıza çok ihtiyacım var!!!! - Sayfa 6 Icon_m12C.tesi 14 Ağus. - 14:14

abi manifold modifiyesiz şahin doğan kalmadı ahaha gerçekten iyi gidiyorlar. en hızlı haliyle 15 snde 100km/s ulaşan astrayı tokatlayabilirler ahaha
uA_Y_C_A
Yönetim
Yönetim
uA_Y_C_A

MesajKonu: Geri: ARAÇ TERCİH ?! Yardımınıza çok ihtiyacım var!!!! ARAÇ TERCİH ?! Yardımınıza çok ihtiyacım var!!!! - Sayfa 6 Icon_m12C.tesi 14 Ağus. - 14:36

Elimde 80 dci Scenic var 2 gündür felan araba 110 120 ye çıkıyor sonrası için beklemek lazım ve yol... Abartılan yokuş performansıda yok.2. vitesle bazen bayılacak konuma gelebiliyor...

Astra bundan daha iyidir kesinlikle ve aile için optimum değeri kolaylıkla verir...ben sadece diğer güçlü araçlara nazaran yorum yapıyorum..Yeterli deniliyorsa düşünülmeden alınabilir.
ALPER
Yönetim
Yönetim
ALPER

MesajKonu: Geri: ARAÇ TERCİH ?! Yardımınıza çok ihtiyacım var!!!! ARAÇ TERCİH ?! Yardımınıza çok ihtiyacım var!!!! - Sayfa 6 Icon_m12C.tesi 14 Ağus. - 14:45

Tofaş Şahin.
Motor Hacmi 1581 CC
Motor Gücü (hp-d/d) 80 hp @ 5500 d/d
Maks. Tork (Nm-/d) 122 Nm @ 122 d/d
0-100 km/h (sn) 13.2 snGülüş
Maks. Hız (km/h) 175 km/s
Gülüş

2010 New Opel Astra

Motor Hacmi : 1245 CC CDTI
Maks. Güç : 95 HP
Maks. Hız 170km/sGülüş
0-100 km/s : 14.7 sn
Gülüş

ARAÇ TERCİH ?! Yardımınıza çok ihtiyacım var!!!! - Sayfa 6 Sahin01

ARAÇ TERCİH ?! Yardımınıza çok ihtiyacım var!!!! - Sayfa 6 2009_opel_astra

1.6i Şahin > 1.3 CDTİ Astra ! Gülüş
esmerce
Moderatör
Moderatör
esmerce

MesajKonu: Geri: ARAÇ TERCİH ?! Yardımınıza çok ihtiyacım var!!!! ARAÇ TERCİH ?! Yardımınıza çok ihtiyacım var!!!! - Sayfa 6 Icon_m12C.tesi 14 Ağus. - 15:59

beyazitcakir31 demiş ki:
abi manifold modifiyesiz şahin doğan kalmadı ahaha gerçekten iyi gidiyorlar. en hızlı haliyle 15 snde 100km/s ulaşan astrayı tokatlayabilirler ahaha

Gülüş KK

Geçenlerde modifiyesiz standart bir SLX ışıklarda benle sessiz sedasız 120 ye kadar çıktı; teknolojisine göre gayet iyi hızlanıyordu hakkını yemeyelim.

Astra belli bir devirden sonra üzmez gibime geliyor,klaisk Fiat tasarımı motor; alt devirlerde güçsüz ama çok ekonomik,üst devirlerde esnek ve sportif.

Ayrıca ilginiyorsan Scenic şahsen beğendiğim bir model ve bence gayet kaliteli bir iç mekana sahip.

beyazitcakir31
Comfort
Comfort
beyazitcakir31

MesajKonu: Geri: ARAÇ TERCİH ?! Yardımınıza çok ihtiyacım var!!!! ARAÇ TERCİH ?! Yardımınıza çok ihtiyacım var!!!! - Sayfa 6 Icon_m12Paz 15 Ağus. - 8:41

ya gerçekten ayıp opele. gerçekten çok sevdiğim ve beğendiğim bir marka. fakat bize burada 2010 yılında 50.000tl üstü bir aracını şahin doğanla (kesinlikle küçümsemiyorum fakat teknolojileri ortada) kıyaslatıyor ya hiç hoş değil
ALPER
Yönetim
Yönetim
ALPER

MesajKonu: Geri: ARAÇ TERCİH ?! Yardımınıza çok ihtiyacım var!!!! ARAÇ TERCİH ?! Yardımınıza çok ihtiyacım var!!!! - Sayfa 6 Icon_m12Paz 15 Ağus. - 9:07

Doktorum !!!!!!!!

Yerinde Olsam Alternatif olarak şu araçları düşünürdüm..2. El Olmaz deme aldığın 0 dan bence daha iyidir..

Linkler Örnek İlan,Araştırılırsa Çok daha temizi ve az km lileri bulunabilinir.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-bmw-3-serisi-acillll-satlik-bmw-sedan/detay

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-araba-renault-laguna-milenyum-otomotivden-satilik-2009-model-laguna-privilege-29649611/detay

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-araba-mazda-6-ilk-el-sahibinden-kazasiz-ve-boyasiz-29591556/detay

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-araba-chrysler-300-c-super-bir-300-c-fullll-29560512/detay

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-araba-citroen-c5-boya-yok-29754630/detay

Şu araçlar varken dönüpte ne astraya nede megane3 e bakılmaz..

ARAÇ TERCİH ?! Yardımınıza çok ihtiyacım var!!!!

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön
6 sayfadaki 16 sayfasıSayfaya git : Önceki  1 ... 5, 6, 7 ... 11 ... 16  Sonraki