Focus Club Tr
Bu site kapanmıştır.
YENİ sitemiz; www.FocusClubTr.com

Focus Club Tr
Bu site kapanmıştır.
YENİ sitemiz; www.FocusClubTr.com

Focus Club Tr
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap
uA_Y_C_A
9260 Mesajlar - 29%
YSF
5163 Mesajlar - 16%
esmerce
4642 Mesajlar - 14%
BARAN
3931 Mesajlar - 12%
drmert
2899 Mesajlar - 9%
siyah&beyaz
2446 Mesajlar - 8%
ALPER
1150 Mesajlar - 4%
madmax5
1091 Mesajlar - 3%
Anchowy61
914 Mesajlar - 3%
Samet Özeren
688 Mesajlar - 2%

Paylaş|

'10 Ford Focus Ti-vct Titanium - marquess

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek
YazarMesaj
marquess
Ambiante
Ambiante
marquess

'10 Ford Focus Ti-vct Titanium - marquess Vide
MesajKonu: Geri: '10 Ford Focus Ti-vct Titanium - marquess '10 Ford Focus Ti-vct Titanium - marquess Icon_m12Salı 13 Nis. - 21:21

'10 Ford Focus Ti-vct Titanium - marquess 129
'10 Ford Focus Ti-vct Titanium - marquess 146
uA_Y_C_A
Yönetim
Yönetim
uA_Y_C_A

MesajKonu: Geri: '10 Ford Focus Ti-vct Titanium - marquess '10 Ford Focus Ti-vct Titanium - marquess Icon_m12Salı 13 Nis. - 21:28

eyt fırtına ...Koçum benm Smile
http://www.focusclubtr.com
BARAN
Yönetim
Yönetim
BARAN

MesajKonu: Geri: '10 Ford Focus Ti-vct Titanium - marquess '10 Ford Focus Ti-vct Titanium - marquess Icon_m12Salı 13 Nis. - 21:35

Çok şıkmış, iyi günlerde kullanın.
marquess
Ambiante
Ambiante
marquess

MesajKonu: Geri: '10 Ford Focus Ti-vct Titanium - marquess '10 Ford Focus Ti-vct Titanium - marquess Icon_m12Salı 13 Nis. - 22:22

Pardon yanlış yere koymuşum Smile Bizim araba daha 4 aylık, 2 bin kmde...Maşukiye pikniğinde çektim...Çok memnunuz yalnız Kalos'tan sonra yakıt tüketimi biraz fazla ahaha motor farkından tabi...
marquess
Ambiante
Ambiante
marquess

MesajKonu: Geri: '10 Ford Focus Ti-vct Titanium - marquess '10 Ford Focus Ti-vct Titanium - marquess Icon_m12Salı 13 Nis. - 22:23

baran demiş ki:
Çok şıkmış, iyi günlerde kullanın.

Sağolun size daha iyisi nasip olsun inş...
uA_Y_C_A
Yönetim
Yönetim
uA_Y_C_A

MesajKonu: Geri: '10 Ford Focus Ti-vct Titanium - marquess '10 Ford Focus Ti-vct Titanium - marquess Icon_m12Salı 13 Nis. - 22:42

Daha motor açılmadı bakıma girmedi..biraz nefes alsın araba..9 lt ile gezersiniz.
marquess
Ambiante
Ambiante
marquess

MesajKonu: Geri: '10 Ford Focus Ti-vct Titanium - marquess '10 Ford Focus Ti-vct Titanium - marquess Icon_m12Salı 13 Nis. - 22:46

uA_Y_C_A demiş ki:
Daha motor açılmadı bakıma girmedi..biraz nefes alsın araba..9 lt ile gezersiniz.

Bizim de umudumuz o yönde...Bir de şu var..Sabahları ailem işe gidiyor.Bulunduğumuz yerden 5 km yokuş yukarı genelde...Dönüşte de genelde yokuş aşağı...Belki bunun da biraz etkisi vardır keza araç %80 bu amaç için kullanıldı h.içleri...Yine de şehir dışı 26.5 kuruş yakmış bu sanırım iyi..Sizde rakamlar nasıl bilmiyorum ama..
uA_Y_C_A
Yönetim
Yönetim
uA_Y_C_A

MesajKonu: Geri: '10 Ford Focus Ti-vct Titanium - marquess '10 Ford Focus Ti-vct Titanium - marquess Icon_m12Salı 13 Nis. - 22:47

Yokuş felan etkiliyor ama iniştede yakmıyor pek Smile o da var ..neyse.. kuruş olarak bilmiyorum ben..
ş.dışı sabit hızda 6.0litre ancak. 100 ü geçmeyecen
marquess
Ambiante
Ambiante
marquess

MesajKonu: Geri: '10 Ford Focus Ti-vct Titanium - marquess '10 Ford Focus Ti-vct Titanium - marquess Icon_m12Salı 13 Nis. - 23:03

6 olsa litresi 3,73ten/100=km başı 22,4 kuruş= 224 bin eski tl yakması gerek..Demek ki o da daha azalcak...100 km'yi hayatta geçmez bizimkiler ahaha
uA_Y_C_A
Yönetim
Yönetim
uA_Y_C_A

MesajKonu: Geri: '10 Ford Focus Ti-vct Titanium - marquess '10 Ford Focus Ti-vct Titanium - marquess Icon_m12Salı 13 Nis. - 23:08

C.c ile gezerlerse 5.5 bile olur yani...neyse bunlar ayrıntı çok mühim değil... işlemin doğru Smile
yeah
marquess
Ambiante
Ambiante
marquess

MesajKonu: Geri: '10 Ford Focus Ti-vct Titanium - marquess '10 Ford Focus Ti-vct Titanium - marquess Icon_m12Salı 13 Nis. - 23:19

uA_Y_C_A demiş ki:
C.c ile gezerlerse 5.5 bile olur yani...neyse bunlar ayrıntı çok mühim değil... işlemin doğru Smile
yeah

O konuda hele çok ilginç bir iddia oldu, babam ccden bile tutumlu kullanırım ben diyor :ahah: her fırsatta boşa aldığı için muhaha
uA_Y_C_A
Yönetim
Yönetim
uA_Y_C_A

MesajKonu: Geri: '10 Ford Focus Ti-vct Titanium - marquess '10 Ford Focus Ti-vct Titanium - marquess Icon_m12Salı 13 Nis. - 23:22

maalesef olmaz uzun yolda çünki Boşta iken bile yakıt sarfiyatı oluyor ama vitesde iken gazı keserseniz tüketim olmaz hemde ayakla kontrol ederken sürekli değişim olmakta nekadakr ayağınız sabit olursa olsun Smile insan sonuçta ama bu öyle değil. yeah
marquess
Ambiante
Ambiante
marquess

MesajKonu: Geri: '10 Ford Focus Ti-vct Titanium - marquess '10 Ford Focus Ti-vct Titanium - marquess Icon_m12Salı 13 Nis. - 23:30

uA_Y_C_A demiş ki:
maalesef olmaz uzun yolda çünki Boşta iken bile yakıt sarfiyatı oluyor ama vitesde iken gazı keserseniz tüketim olmaz hemde ayakla kontrol ederken sürekli değişim olmakta nekadakr ayağınız sabit olursa olsun Smile insan sonuçta ama bu öyle değil. yeah

İşte ben de onu anlatmaya çalışıyorum, ama uygulayarak kanıtlayacağım bir gün, o zaman daha inandırıcı olurum ahaha Keza bu tip özellikleri ilk kez kullandıkları için alışmaları zaman alıyor eski şoförlerin...
uA_Y_C_A
Yönetim
Yönetim
uA_Y_C_A

MesajKonu: Geri: '10 Ford Focus Ti-vct Titanium - marquess '10 Ford Focus Ti-vct Titanium - marquess Icon_m12Salı 13 Nis. - 23:33

Haklısın yeah ama eskiden araçlar öyleydi hak vermek lazım
marquess
Ambiante
Ambiante
marquess

MesajKonu: Geri: '10 Ford Focus Ti-vct Titanium - marquess '10 Ford Focus Ti-vct Titanium - marquess Icon_m12Salı 13 Nis. - 23:43

uA_Y_C_A demiş ki:
Haklısın yeah ama eskiden araçlar öyleydi hak vermek lazım

Öyle..Bizim emektar doğan vardı tam 10 yıl.Ayvalıktan Batmana gittik o arabayla ne günlerdi...
BARAN
Yönetim
Yönetim
BARAN

MesajKonu: Geri: '10 Ford Focus Ti-vct Titanium - marquess '10 Ford Focus Ti-vct Titanium - marquess Icon_m12Çarş. 14 Nis. - 5:56

marquess demiş ki:
uA_Y_C_A demiş ki:
yeah

O konuda hele çok ilginç bir iddia oldu, babam ccden bile tutumlu kullanırım ben diyor :ahah: her fırsatta boşa aldığı için muhaha

Baban çok haksız değil CC konusunda bilinçli bir sürücü aracına CC nin yaktıracağından daha az yaktırabilir bence de-ki ben kendi aracıma daha az yaktırdığıma inanıyorum-, ancak boşa atmasıda doğru bilinen yanlışlardan.Yada yanlış demeyelim de eski alışkanlıklardan.

Enjeksiyon sistemli tüm araçlarda araç viteste iken ayağınızı gazdan çekerseniz silindirlere yakıt göndermeyi keser.Ancak aracı boşa alırsanız, rölanti devrini sağlayacak kadar yakıt gönderir.Buda demek oluyor ki baban işten dönerken indiği yokuşlardan hem bu nedenle hemde güvenlik nedeniyle sakın boşta inmesin yeah (Boşta indiğini sanmıyorum zaten)

CC konusunu başka bir başlık altında dünde konuştuk, rampa çıkarken cc ile verdiği kadar yakıtı ben kesinlikle kendim kullanırken vermiyorum, gaza yüklendiğini net bir şekilde hissediyorsun ki o anlarda da yakıt tüketimi sağlam bir şekilde artıyor.Bana göre CC yakıt tüketimine katkısı olsada iyi bir kullanıcı için tasarruf aracı değil, kendini dinlendirmek ve rahatlığını sağlamak için kullanılan bir araç, istanbul şehiriçinde kullanmak mümkün olmadığından şehirdışında çok işime yarıyor.
Bu arada ilk kez gidilen yada iyi bilinmeyen yollarda CC kullanmayıda önermiyorum, tehlike yaratabilir.
karaşahin2008
Comfort
Comfort
karaşahin2008

MesajKonu: Geri: '10 Ford Focus Ti-vct Titanium - marquess '10 Ford Focus Ti-vct Titanium - marquess Icon_m12Çarş. 14 Nis. - 6:42

marquess demiş ki:
Pardon yanlış yere koymuşum Smile Bizim araba daha 4 aylık, 2 bin kmde...Maşukiye pikniğinde çektim...Çok memnunuz yalnız Kalos'tan sonra yakıt tüketimi biraz fazla ahaha motor farkından tabi...
.
Hayırlı olsun çok güzel görünüyor.Benim ikinci iddialı rengim.Kazasız belasız günlerde kullanın inşallah.
drmert
Moderatör
Moderatör
drmert

MesajKonu: Geri: '10 Ford Focus Ti-vct Titanium - marquess '10 Ford Focus Ti-vct Titanium - marquess Icon_m12Çarş. 14 Nis. - 9:10

Güle güle kullan,çok güzel gözüküyor yeah
ALPER
Yönetim
Yönetim
ALPER

MesajKonu: Geri: '10 Ford Focus Ti-vct Titanium - marquess '10 Ford Focus Ti-vct Titanium - marquess Icon_m12Çarş. 14 Nis. - 15:25

Maşşallah,Çok güzel kazasız belasız..
marquess
Ambiante
Ambiante
marquess

MesajKonu: Geri: '10 Ford Focus Ti-vct Titanium - marquess '10 Ford Focus Ti-vct Titanium - marquess Icon_m12Çarş. 14 Nis. - 16:59

baran demiş ki:
marquess demiş ki:
uA_Y_C_A demiş ki:
yeah

Baban çok haksız değil CC konusunda bilinçli bir sürücü aracına CC nin yaktıracağından daha az yaktırabilir bence de-ki ben kendi aracıma daha az yaktırdığıma inanıyorum-, ancak boşa atmasıda doğru bilinen yanlışlardan.Yada yanlış demeyelim de eski alışkanlıklardan.

Enjeksiyon sistemli tüm araçlarda araç viteste iken ayağınızı gazdan çekerseniz silindirlere yakıt göndermeyi keser.Ancak aracı boşa alırsanız, rölanti devrini sağlayacak kadar yakıt gönderir.Buda demek oluyor ki baban işten dönerken indiği yokuşlardan hem bu nedenle hemde güvenlik nedeniyle sakın boşta inmesin yeah (Boşta indiğini sanmıyorum zaten)

CC konusunu başka bir başlık altında dünde konuştuk, rampa çıkarken cc ile verdiği kadar yakıtı ben kesinlikle kendim kullanırken vermiyorum, gaza yüklendiğini net bir şekilde hissediyorsun ki o anlarda da yakıt tüketimi sağlam bir şekilde artıyor.Bana göre CC yakıt tüketimine katkısı olsada iyi bir kullanıcı için tasarruf aracı değil, kendini dinlendirmek ve rahatlığını sağlamak için kullanılan bir araç, istanbul şehiriçinde kullanmak mümkün olmadığından şehirdışında çok işime yarıyor.
Bu arada ilk kez gidilen yada iyi bilinmeyen yollarda CC kullanmayıda önermiyorum, tehlike yaratabilir.

Yazdıklarınıza katılıyorum, özellikle tasarruf konusunda babamın da iddiası şu yönde...Ben gaza basarken 8 lt yazıyorsa atıyorum ccde 10 lt yazıyor diyor, gerçi belki uA_Y_C_A'nın dediği gibi değişimlerde ortalamadaki tüketim artmış olur ama anlık olarak bazen cc yüksek gösteriyormuş bundan mütevellit rahatsız etti babamın cebini Smile

karaşahin2008 demiş ki:
marquess demiş ki:
.
Hayırlı olsun çok güzel görünüyor.Benim ikinci iddialı rengim.Kazasız belasız günlerde kullanın inşallah.

Sağolun amin hepimiz kazasız belasız kullanırız inşallah...Açıkçası bizim de favori rengimiz siyahtı ama elde siyah olmayınca ve bunun donanım ve motor seçenekleri uyunca siyahı beklemedik, bu da çok şık çok memnunuz Smile

drmert demiş ki:
Güle güle kullan,çok güzel gözüküyor yeah

Teşekkürler Doktor Bey darısı başınıza Smile

LethaL demiş ki:
Maşşallah,Çok güzel kazasız belasız..

Amin cümlemiz Smile
MehmetMoscow
Ghia
Ghia
MehmetMoscow

MesajKonu: Geri: '10 Ford Focus Ti-vct Titanium - marquess '10 Ford Focus Ti-vct Titanium - marquess Icon_m12Çarş. 14 Nis. - 18:37

Ahanda benim araba:) Marques gule gule kazasiz belasiz kullanin. Bende siyah renk diyordum galeriye gidince firtina grisini gorup bir anda fikrimi degistirmistim.
marquess
Ambiante
Ambiante
marquess

MesajKonu: Geri: '10 Ford Focus Ti-vct Titanium - marquess '10 Ford Focus Ti-vct Titanium - marquess Icon_m12Çarş. 14 Nis. - 20:41

MehmetMoscow demiş ki:
Ahanda benim araba:) Marques gule gule kazasiz belasiz kullanin. Bende siyah renk diyordum galeriye gidince firtina grisini gorup bir anda fikrimi degistirmistim.

Teşekkürler bil mukabele Smile

'10 Ford Focus Ti-vct Titanium - marquess

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön
1 sayfadaki 1 sayfası