Focus Club Tr
Bu site kapanmıştır.
YENİ sitemiz; www.FocusClubTr.com

Focus Club Tr
Bu site kapanmıştır.
YENİ sitemiz; www.FocusClubTr.com

Focus Club Tr
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap
uA_Y_C_A
9260 Mesajlar - 29%
YSF
5163 Mesajlar - 16%
esmerce
4642 Mesajlar - 14%
BARAN
3931 Mesajlar - 12%
drmert
2899 Mesajlar - 9%
siyah&beyaz
2446 Mesajlar - 8%
ALPER
1150 Mesajlar - 4%
madmax5
1091 Mesajlar - 3%
Anchowy61
914 Mesajlar - 3%
Samet Özeren
688 Mesajlar - 2%

Paylaş|

Captiva-CRV-Civic-A3

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek
Sayfaya git : 1, 2  Sonraki
YazarMesaj
Erdm24
Trend
Trend
Erdm24

Captiva-CRV-Civic-A3 Vide
MesajKonu: Geri: Captiva-CRV-Civic-A3 Captiva-CRV-Civic-A3 Icon_m12Perş. 8 Nis. - 16:24

esmerce demiş ki:
Erdm24 demiş ki:
Hayırlı olsun o zaman Smile
Bende Honda'cı oldum bu arada ahaha

Motor mu aldın yoksa??

Yok yaw motor felan almadım, Aileye bir araç daha alınacakta Honda Civic, Audi A3, Chevrolet Captiva, Honda CR-V arasında gidip geliyoruz...Araştırmaları ben yaptığım için Honda'yla fazla içli dışı oldum Smile
esmerce
Moderatör
Moderatör
esmerce

MesajKonu: Geri: Captiva-CRV-Civic-A3 Captiva-CRV-Civic-A3 Icon_m12Perş. 8 Nis. - 16:28

Captiva akrabamda CR-V arkadaşımda var ikisi de çok memnun ancak Captiva nın tüketimi biraz yüksekmiş,CR-V nin de sürüş özellikleri sedan gibiymiş.

Civic - A3 arasında zaten çoğu konuda A3 daha iyi ama beklentiler ve beğeniler de önemli tabi.
uA_Y_C_A
Yönetim
Yönetim
uA_Y_C_A

MesajKonu: Geri: Captiva-CRV-Civic-A3 Captiva-CRV-Civic-A3 Icon_m12Perş. 8 Nis. - 18:42

Honda CR-V araba gibi doğru ama ondada civic gibi yol sesi var..

Aralarında en makul A3 gibi ama ben olsam bunların içinden seçim yapmazdım gibi ErdemCim
http://www.focusclubtr.com
esmerce
Moderatör
Moderatör
esmerce

MesajKonu: Geri: Captiva-CRV-Civic-A3 Captiva-CRV-Civic-A3 Icon_m12Perş. 8 Nis. - 20:16

Yok yahu CR-V koca jip emin misin yol sesi olduğuna??
uA_Y_C_A
Yönetim
Yönetim
uA_Y_C_A

MesajKonu: Geri: Captiva-CRV-Civic-A3 Captiva-CRV-Civic-A3 Icon_m12Perş. 8 Nis. - 20:36

Eminim yazlık araç olarak aldık dayım'a; vardı.

En son uA_Y_C_A tarafından Perş. 8 Nis. - 20:51 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
esmerce
Moderatör
Moderatör
esmerce

MesajKonu: Geri: Captiva-CRV-Civic-A3 Captiva-CRV-Civic-A3 Icon_m12Perş. 8 Nis. - 20:45

Affınıza sığınarak yuh demek istiyorum.
uA_Y_C_A
Yönetim
Yönetim
uA_Y_C_A

MesajKonu: Geri: Captiva-CRV-Civic-A3 Captiva-CRV-Civic-A3 Icon_m12Perş. 8 Nis. - 20:51

Yol sesi için mi ? :S

Bana öyle geldi belkide beklentim yüksekti o an...

Denemek lazım birdaha
BARAN
Yönetim
Yönetim
BARAN

MesajKonu: Geri: Captiva-CRV-Civic-A3 Captiva-CRV-Civic-A3 Icon_m12Perş. 8 Nis. - 21:06

Yeni crv dışından hoş görünüyor, ama ben tiguan'ı tercih ederim doğrusu.
Almanı japona değişmem.
Erdm24
Trend
Trend
Erdm24

MesajKonu: Geri: Captiva-CRV-Civic-A3 Captiva-CRV-Civic-A3 Icon_m12Cuma 9 Nis. - 18:51

esmerce demiş ki:
Captiva akrabamda CR-V arkadaşımda var ikisi de çok memnun ancak Captiva nın tüketimi biraz yüksekmiş,CR-V nin de sürüş özellikleri sedan gibiymiş.

Civic - A3 arasında zaten çoğu konuda A3 daha iyi ama beklentiler ve beğeniler de önemli tabi.

Captiva'dan bende uzak durulması taraftarıyım, sonuçta chevrolet büyük şeyler beklenmemeli...Artık olarak yüksek tüketim ve vergiside var...Civic makyajlı kasada donanımı toparladı, fiyat olarak makul görünüyor...Tüketim olarak dizel kadar cimri diye düşünüyorum...Yol sesi olması pekte öneml değil, sonuçta sorunsuz bir motor ve sorunsuz bir otomatik vitese sahip ve 6 yıl garantili...Full + Full modelini 44 bin liraya anlaştık en son, beyaz olsun sunroof artı folyo kaplama olsun istiyorum Smile
Cr-v konusunda dizel düşünmüyoruz, hem çok yakacak hemde vergisi fazla...İkinci elde çok temiz bulursak düşünebiliriz sadece biraz ilgilendim o kadar...
Tiguan'ı inceledim, hoşuma gitmedi değil Tsi + Dsg olarak alınabilir, ama bizimkiler kamyon gibi dedi ondan da vazgeçtik...
Ön planda yine Tsi A3 ve Civic var, sizin varsa bu segmentte önerebileceğiz araç tavsiyelerinizi bekliyorum...

1.16 M paket baktık, tüketimi fazlaydı donanım olarak doluydu...Fakat baktıkki 3.16'ya çok yakın, onuda inceliyoruz Smile

Telefon konusunda geçmiş olsun Sscasta...
siyah&beyaz
ST
ST
siyah&beyaz

MesajKonu: Geri: Captiva-CRV-Civic-A3 Captiva-CRV-Civic-A3 Icon_m12Cuma 9 Nis. - 18:56

Erdm24 demiş ki:
esmerce demiş ki:

Captiva'dan bende uzak durulması taraftarıyım, sonuçta chevrolet büyük şeyler beklenmemeli...Artık olarak yüksek tüketim ve vergiside var...Civic makyajlı kasada donanımı toparladı, fiyat olarak makul görünüyor...Tüketim olarak dizel kadar cimri diye düşünüyorum...Yol sesi olması pekte öneml değil, sonuçta sorunsuz bir motor ve sorunsuz bir otomatik vitese sahip ve 6 yıl garantili...Full + Full modelini 44 bin liraya anlaştık en son, beyaz olsun sunroof artı folyo kaplama olsun istiyorum Smile
Cr-v konusunda dizel düşünmüyoruz, hem çok yakacak hemde vergisi fazla...İkinci elde çok temiz bulursak düşünebiliriz sadece biraz ilgilendim o kadar...
Tiguan'ı inceledim, hoşuma gitmedi değil Tsi + Dsg olarak alınabilir, ama bizimkiler kamyon gibi dedi ondan da vazgeçtik...
Ön planda yine Tsi A3 ve Civic var, sizin varsa bu segmentte önerebileceğiz araç tavsiyelerinizi bekliyorum...

1.16 M paket baktık, tüketimi fazlaydı donanım olarak doluydu...Fakat baktıkki 3.16'ya çok yakın, onuda inceliyoruz Smile

Telefon konusunda geçmiş olsun Sscasta...

Civicler makyajlanmadan önce şehiriçi yanılmıyorsam 10lt civarında idi 100km şimdi bu değer kaç ki
uA_Y_C_A
Yönetim
Yönetim
uA_Y_C_A

MesajKonu: Geri: Captiva-CRV-Civic-A3 Captiva-CRV-Civic-A3 Icon_m12Cuma 9 Nis. - 19:06

yeni octovia'yı bekleyin bence erdem...

Civic de iyi ama ne bileyim ya..Bugün bindim az çok görüşümü vereyim içinde bi kalitesizlik görmedim koltuklar felan arka tarafları güzeldi ama 3 kişi oturduk zor sığdık diyebilirm, birde geniş diye düşünüyorduk teknik verilerle...

ASPAVA sormuştu koltuk arkası deri vb araç varmı diye civic deri idi yada deri benzeri birşey kumaş değildi yani..

Civic otomatiğin dizel focus kadar ekonomik olur dedin, şaka değil dimi Smile

teknik verileri
Manul 9,2 litre
Otoma 10 litre

Herneyse ben olsam birazdaha beklerdim..Neden 2.el D sınıfı bakmıyorsunuz madem şimdi değişmek istiyorsunuz.
Anchowy61
Ghia
Ghia
Anchowy61

MesajKonu: Geri: Captiva-CRV-Civic-A3 Captiva-CRV-Civic-A3 Icon_m12Cuma 9 Nis. - 19:40

otomatik civic çok yakıyor yaf.
Erdm24
Trend
Trend
Erdm24

MesajKonu: Geri: Captiva-CRV-Civic-A3 Captiva-CRV-Civic-A3 Icon_m12Cuma 9 Nis. - 20:59

uA_Y_C_A demiş ki:
yeni octovia'yı bekleyin bence erdem...

Civic de iyi ama ne bileyim ya..Bugün bindim az çok görüşümü vereyim içinde bi kalitesizlik görmedim koltuklar felan arka tarafları güzeldi ama 3 kişi oturduk zor sığdık diyebilirm, birde geniş diye düşünüyorduk teknik verilerle...

ASPAVA sormuştu koltuk arkası deri vb araç varmı diye civic deri idi yada deri benzeri birşey kumaş değildi yani..

Civic otomatiğin dizel focus kadar ekonomik olur dedin, şaka değil dimi Smile

teknik verileri
Manul 9,2 litre
Otoma 10 litre

Herneyse ben olsam birazdaha beklerdim..Neden 2.el D sınıfı bakmıyorsunuz madem şimdi değişmek istiyorsunuz.

Focus kadar ekonomik olur demedim, 8 litre civarında yakıyor...Benzinli bir araca göre fena değil ne dersin ?
BARAN
Yönetim
Yönetim
BARAN

MesajKonu: Geri: Captiva-CRV-Civic-A3 Captiva-CRV-Civic-A3 Icon_m12Cuma 9 Nis. - 21:02

Ben otm. civicle istanbul şehiriçinde 8 L. yakan görmedim henüz. zaten fabrika verisi bile bunun üzerinde.
siyah&beyaz
ST
ST
siyah&beyaz

MesajKonu: Geri: Captiva-CRV-Civic-A3 Captiva-CRV-Civic-A3 Icon_m12Cuma 9 Nis. - 21:04

sevgili erdem bu değerlere yaşadığımız il itibari ile 1 veya 2 litre ilave etmemiz gerekirmi bir yerde okumuştumda orda yazan değerlerin üstüne yaşadığınız ile göre 2 litre ilave edin demişti aslı varmıdır
uA_Y_C_A
Yönetim
Yönetim
uA_Y_C_A

MesajKonu: Geri: Captiva-CRV-Civic-A3 Captiva-CRV-Civic-A3 Icon_m12Cuma 9 Nis. - 21:16

Erdem ben daha fabrika verisi altında araç görmedim ya neyse. 8 lt ise hemen alınır. (otm)
drmert
Moderatör
Moderatör
drmert

MesajKonu: Geri: Captiva-CRV-Civic-A3 Captiva-CRV-Civic-A3 Icon_m12C.tesi 10 Nis. - 7:24

Ben de octavia'yı beklemen taraftarıyım,güzel bir fiyatla girebilir piyasaya!!
1,6 dizel + DSG ilgi çekici...
Erdm24
Trend
Trend
Erdm24

MesajKonu: Geri: Captiva-CRV-Civic-A3 Captiva-CRV-Civic-A3 Icon_m12C.tesi 10 Nis. - 8:35

Beklemek en fazla mayıs sonu haziran başına kadar olabilir, bulunduğunuz şehire göre 1-2 litre eklemek doğrudur, benim Focus'un kullanıma göre 5.1 yaktığı yerde eminim Civic en fazla 8 litre yakacaktır...Focus'unda 7.5 litre gördüğü yerler var orada Civic elbette 10 litre yakar...Bu kullanıcıya bağlı...
drmert
Moderatör
Moderatör
drmert

MesajKonu: Geri: Captiva-CRV-Civic-A3 Captiva-CRV-Civic-A3 Icon_m12C.tesi 10 Nis. - 8:56

Hazirana ayına kadar gelmiş olacak zaten.
Erdm24
Trend
Trend
Erdm24

MesajKonu: Geri: Captiva-CRV-Civic-A3 Captiva-CRV-Civic-A3 Icon_m12C.tesi 10 Nis. - 9:09

Octavia en son makyajlanmıştı, şimdi kasamı değişiyor ?
drmert
Moderatör
Moderatör
drmert

MesajKonu: Geri: Captiva-CRV-Civic-A3 Captiva-CRV-Civic-A3 Icon_m12C.tesi 10 Nis. - 9:23

hayır 1,6 dizel motor ve DSG şanzıman gelecek...
Erdm24
Trend
Trend
Erdm24

MesajKonu: Geri: Captiva-CRV-Civic-A3 Captiva-CRV-Civic-A3 Icon_m12C.tesi 10 Nis. - 9:43

1.6 Tsi + Dsg daha güzel olur kanımca Smile
esmerce
Moderatör
Moderatör
esmerce

MesajKonu: Geri: Captiva-CRV-Civic-A3 Captiva-CRV-Civic-A3 Icon_m12C.tesi 10 Nis. - 10:31

Erdm24 demiş ki:
Beklemek en fazla mayıs sonu haziran başına kadar olabilir, bulunduğunuz şehire göre 1-2 litre eklemek doğrudur, benim Focus'un kullanıma göre 5.1 yaktığı yerde eminim Civic en fazla 8 litre yakacaktır...Focus'unda 7.5 litre gördüğü yerler var orada Civic elbette 10 litre yakar...Bu kullanıcıya bağlı...

Takip ettin mi bilmiyorum ama DH de otm. Civic lerin yakıt tüketimiyle ilgili şikayet için en az 4 başlık açılmıştı,hatta durumu el verenlerden otm. Civic ini satıp dizel Ceed, C4 ve Focus alıp memnun kalanlar olmuştu,tabi bunların hepsi ş.içi dur kalk esnasında 10 litreyi aşan ortalamalar içindi,kimide kullanıcılarda yokuşta ve düşük devirde çok güçsüz olduğunu iddia ediyordu.

Eğer tüketim ekonomisi ve alt devir/üst viteslerde yüksek çekiş beklentin yoksa otm. Civic kullanımı rahat bir araç,bence içide gayet geniş ve ferah. Ama bu gibi konularda başarılı olsa da bazı mekanik/kaporta aksamlarında frenlerinde ve yol tutuşunda limitleri Focus kadar yüksek değildir.

Yol sesi konusunda bildiğim kadarıyla son Focus lardan kötü ancak olmazsa Nokian lastik alırsınız,bu aralar Nokian la gezen Civic ler artıyor.
Erdm24
Trend
Trend
Erdm24

MesajKonu: Geri: Captiva-CRV-Civic-A3 Captiva-CRV-Civic-A3 Icon_m12C.tesi 10 Nis. - 10:51

Şehir içi dur kalklarda işimiz olmuyor genelde, yokuştaki vites problemini bilmiyorum...Kaportası alman araçlara göre tabiiki yeterli değildir...Frenleri kullandığım manuelde de otomatikte de iyiydi ama çok sertti yani; Focus'taki gibi bastığınızda birden duruyor daha az bastığınızda istediğiniz mesafede durmuyor...Yani bir ortası yoktu, makyajlılarda da öylemi bilmiyorum...Dh'de bahsi geçen Civic'ler makyajlı olanlar mı ?
Gittikçe soğumaya başladım nedense Smile
esmerce
Moderatör
Moderatör
esmerce

MesajKonu: Geri: Captiva-CRV-Civic-A3 Captiva-CRV-Civic-A3 Icon_m12C.tesi 10 Nis. - 11:17

Frenlerden şikayetler dediğin gibi dozajlama ve özellikle yüksek hızda fren yapıldığında oluşan titreme üzerine yoğunlaşıyor.

Titreme için servis ilk başta diskleri traşlıyor ancak sorun genelde devam ettiğinden garantiden disk ve balatalar genelde Bosch marka olanlarıyla değiştirilip sorun çözülüyor.

Dozajlamadaki sorun abs nin gereksiz yere devreye girmesi ve ,bu sorunda genelde disk/balata değişiminden sonra düzeliyor,ayrıca daha yumuşak hamurlu lastik tercihi de fren kalitesini arttırıyor,Nokian alanlar sadece ses seviyelerinden değil fren mesafesindeki değişimden de memnun kalıyorlar.

Yokuş konusunda otm. şanzımanın konvektörü nispeten düşük sayılabilecek 152Nm lik torkta kayıplara neden oluyor + Vtec ler üst devirlerde daha verimli oldukları için düşük devirde otm. şanzımanında etkisiyle bazı hız aralıklarında yapılan sollamalarda ve yüklüyken yokuşlarda istenen performansı veremiyor.

Captiva-CRV-Civic-A3

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön
1 sayfadaki 2 sayfasıSayfaya git : 1, 2  Sonraki