Focus Club Tr
Bu site kapanmıştır.
YENİ sitemiz; www.FocusClubTr.com

Focus Club Tr
Bu site kapanmıştır.
YENİ sitemiz; www.FocusClubTr.com

Focus Club Tr
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap
uA_Y_C_A
9260 Mesajlar - 29%
YSF
5163 Mesajlar - 16%
esmerce
4642 Mesajlar - 14%
BARAN
3931 Mesajlar - 12%
drmert
2899 Mesajlar - 9%
siyah&beyaz
2446 Mesajlar - 8%
ALPER
1150 Mesajlar - 4%
madmax5
1091 Mesajlar - 3%
Anchowy61
914 Mesajlar - 3%
Samet Özeren
688 Mesajlar - 2%

Paylaş|

Yeni C-Max Kullanıcı Deneyimleri ,Öneriler

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek
YazarMesaj
orhanca
Yeni üye
Yeni üye
orhanca

Yeni C-Max Kullanıcı Deneyimleri ,Öneriler Vide
MesajKonu: Yeni C-Max Kullanıcı Deneyimleri ,Öneriler Yeni C-Max Kullanıcı Deneyimleri ,Öneriler Icon_m12Çarş. 23 Mart - 0:09

Merhaba Arkadaşlar,
Yeni c-max TDCİ TX aracımı 26 Kasım da almıştım.Bugün 7000km. oldu.Oldukça memnunum.Servise uğradım ilk
hava filtremi değiştirdim.38 Tl. tuttu.Herkese tavsiye ederim .Her bakım arasında (7000-7500 km) mutlaka hava filtresi değişrirmek gerekşi.Motor rahat nefes alsın.Bu arada yedek parçalar artık servşslerde yerini almaya başlamış.
Arkadaşlar önemli bir uyarı!!!
Kendiliğinden açılan bagaj kapaklarının her iki kenarında sanırım kapağın sarsıntısını önleyen iki çıkımtı var.uçlarında bisiklet freni pedalına benzeyen geçmeli lastikler var.elle kontrol edince geçmeli olduğunu göreceksiniz.Çok çabuk çıkabiliyor ve temizlik esnasında düşüp kaybolabiliyorbenimki gibi.O lastikler otosanın stoklarında bile yok ne zaman geleceğide belli değil.bagaj kapalıyken sarsılmasını tıkırdamasını önlüyor sanırım.Size önerim düşmeden her iki lastiği çıkarıp içine az bally sürüp yapıştırın yoksa kaybolabilir.

Araç çok güzel ancak her tarafında o kadar çok plastik ve bakalit aksam kullanılmış ki sormayım.örneğim marşpiyellerde kullanılan bakalitler.geçen sağ ön altını hafif tümseği geçerken sürttüm.kırılmadı.Esnek,ancak bakaliti kaportaya sabitleyen plastik klipslerden iki tanesi atmış.bozuk yolda takırtı yapıyordu.Bir servise uğrayıp iki klips taktırdım.ancak olması gereken klipsler değilmiş.çıtayı sabitlemediği için gevşeklikten dolayı yine tıkırtı yapıyordu.Başka bir servise uğradım orjinal,çapı biraz daha kalın klips taktılar ve sorun çözüldü.Kısacası servislerde yaptıracağınız her türlü işlem ve değişimde yeni c max'a uygun parça kullanmalarını sorgulayın,çünkü bazı parçalar, malzemeler eskisiyle birbirine benziyor ama aynı değil."Bişey olmaz abi aynı işlevi görüyor nasıl olsa" dedirtmeyin.Mutlaka parça kod numaralarının tutmasını birebir aynısı olmasını kontrol edin.

Seslere karşı çok titizim.Olması gerekenin dışında bir tıkırtı ve ses geldiği zaman mutlaka üzerine düşerim.bozuk yolda tıkırtılar duyuyorum.Sanki amartisör yada ön takım bozulmuş gibi sesler geliyordu önden.Ancak öyle olmadığından da emindim.Ön taraftaki,motordaki bütün plastik aksamları kontrol ettim ve buldum.Akkünün plastik koruma kapağının geçmeli sabit olmadığı için bozuk yolda tıkırdıyordu.Üzerine küçük lastik bir takoz sıkıştırdım ses kesildi.Ayrıca hidrolik yağı deposu da esnek,arka tarafına çift taraflı bant yapıştırıp onuda çözdüm.Yeni c max sahibi arkadaşlar sık sık elle plastik aksamları kontrol etmenizi sabitlemenizi öneririm.Basit tıkırtılarda olsa C max tan memnunum.Hepinize kazasız konforlu sürüşler dilerim.Yaşadıkça gözlem ve deneyimlerimi aktaracağım.

YSF
Moderatör
Moderatör
YSF

MesajKonu: Geri: Yeni C-Max Kullanıcı Deneyimleri ,Öneriler Yeni C-Max Kullanıcı Deneyimleri ,Öneriler Icon_m12Çarş. 23 Mart - 6:07

yeah
uA_Y_C_A
Yönetim
Yönetim
uA_Y_C_A

MesajKonu: Geri: Yeni C-Max Kullanıcı Deneyimleri ,Öneriler Yeni C-Max Kullanıcı Deneyimleri ,Öneriler Icon_m12Çarş. 23 Mart - 6:16

Teşekkürler yeah
http://www.focusclubtr.com
BARAN
Yönetim
Yönetim
BARAN

MesajKonu: Geri: Yeni C-Max Kullanıcı Deneyimleri ,Öneriler Yeni C-Max Kullanıcı Deneyimleri ,Öneriler Icon_m12Çarş. 23 Mart - 6:33

iyi günlerde kullan aracını.
Verdiğin bilgilerin çok faydalı olacağını düşünüyorum, teşekkürler alkış
umut9889
Ambiante
Ambiante
umut9889

MesajKonu: Geri: Yeni C-Max Kullanıcı Deneyimleri ,Öneriler Yeni C-Max Kullanıcı Deneyimleri ,Öneriler Icon_m12Çarş. 23 Mart - 8:02

aracı teslim alalı 3 hafta oldu ve 1900km yol yaptım. araçla ilgili şu ana kadar tek sıkıntım 1.vitesin çok güçsüz oluşu(focusa göre). kalkışlarda biraz sıkıntı yaşatıyor. forumlarda yakıt tüketim ortalamalarının çok yüksek olduğu hatta 10lt yi geçenleri duydukça korkuyordum ama benim şehir içi tüketimim 6,5lt şu anda ve gayet iyi bence yeni bir araç için.bu arada geçenlerde bi hız denemesi yaptım 6.vites 3500 devirde 185i gördü ama devamı gelmedi. focusta 220 leri gördükten sonra biraz moralim bozuldu.
orhanca
Yeni üye
Yeni üye
orhanca

MesajKonu: Geri: Yeni C-Max Kullanıcı Deneyimleri ,Öneriler Yeni C-Max Kullanıcı Deneyimleri ,Öneriler Icon_m12Perş. 24 Mart - 18:43

bugün de yeni c max'ın ek garantisini yaptırdı.Normalde 3 yıl veya 100.000 km.
orhanca
Yeni üye
Yeni üye
orhanca

MesajKonu: Geri: Yeni C-Max Kullanıcı Deneyimleri ,Öneriler Yeni C-Max Kullanıcı Deneyimleri ,Öneriler Icon_m12Perş. 24 Mart - 18:57

580 Tl. karşılığı 50.000 km daha ek garanti satın aldım.Böylece 150.000 km veya 4 yıl garanti oldu.Ancak ek garantiden yapılan masrafların %20 si müşteriden tahsil ediliyormuş.Bu da yeni uygulama..12 senedir ford kullanıcısıyım ama böylesi uygulamayı ford'da duydum.İlginç. uygulama.ek garantiyi tüm ford kullanıcılarına kesinlikle öneriyorum.Daha önceki araç deneyşmlerime dayanarak öneriyorum.Çok yararlandım.Ford garanti konusunda hiç mağdur etmedi beni.
YSF
Moderatör
Moderatör
YSF

MesajKonu: Geri: Yeni C-Max Kullanıcı Deneyimleri ,Öneriler Yeni C-Max Kullanıcı Deneyimleri ,Öneriler Icon_m12Cuma 25 Mart - 6:32

Hayırlı olsun, iyi yapmışsın ek garanti yaptımakla. yeah

Yeni C-Max Kullanıcı Deneyimleri ,Öneriler

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön
1 sayfadaki 1 sayfası