Focus Club Tr
Bu site kapanmıştır.
YENİ sitemiz; www.FocusClubTr.com

Focus Club Tr
Bu site kapanmıştır.
YENİ sitemiz; www.FocusClubTr.com

Focus Club Tr
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap
uA_Y_C_A
9260 Mesajlar - 29%
YSF
5163 Mesajlar - 16%
esmerce
4642 Mesajlar - 14%
BARAN
3931 Mesajlar - 12%
drmert
2899 Mesajlar - 9%
siyah&beyaz
2446 Mesajlar - 8%
ALPER
1150 Mesajlar - 4%
madmax5
1091 Mesajlar - 3%
Anchowy61
914 Mesajlar - 3%
Samet Özeren
688 Mesajlar - 2%

Paylaş|

rölantideyken gelen lok lok sesi

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek
Sayfaya git : Önceki  1, 2
YazarMesaj
mustafatufekci
Bölüm Moderatörü
Bölüm Moderatörü
mustafatufekci

rölantideyken gelen lok lok sesi - Sayfa 2 Vide
MesajKonu: Geri: rölantideyken gelen lok lok sesi rölantideyken gelen lok lok sesi - Sayfa 2 Icon_m12Paz 27 Şub. - 15:15

Rolanti sorunu kartel havalandırma hortumundan olabilir kontrol edin yırtık çatlak var mı?
yine kartel havalandıma sübabı düzhün çalışmıyor yada kirlendi kontrol edin.
sonra rolanti valfini kontrol edin.

sizin aracınızda rolanti ile ilgili bir yazılım güncellemesi yok o makyajlı kasa focuslarda.

motorun solu derken tam neresi kasttediliyor anlaamdım motora önden bakarken mi sol yoksa sürücü kısmımı?

eğer direksiyon tarafı ise hava filitresi kazanını kontrol edin sallanıyor mu eimş anında. genlde filitre değişiminde yerinden oynatıyorlar ve altındaki lastik conta vari şeyler var karasore oturan kısmında onlar aşınıyor ve emiş anında vibrasyon yapıp ses çıkarıyor.

eğer sorun motorun içinde ise segman silindir değilde genelde yanık yada yamuk sübablardan olabiliyor.

Önerim ilk önce ucuz parça ve işlemlerden başlayın. Smile
adige161
Ambiante
Ambiante
adige161

MesajKonu: Geri: rölantideyken gelen lok lok sesi rölantideyken gelen lok lok sesi - Sayfa 2 Icon_m12Paz 27 Şub. - 15:35

mustafatufekci demiş ki:
Rolanti sorunu kartel havalandırma hortumundan olabilir kontrol edin yırtık çatlak var mı?
yine kartel havalandıma sübabı düzhün çalışmıyor yada kirlendi kontrol edin.
sonra rolanti valfini kontrol edin.

sizin aracınızda rolanti ile ilgili bir yazılım güncellemesi yok o makyajlı kasa focuslarda.

motorun solu derken tam neresi kasttediliyor anlaamdım motora önden bakarken mi sol yoksa sürücü kısmımı?

eğer direksiyon tarafı ise hava filitresi kazanını kontrol edin sallanıyor mu eimş anında. genlde filitre değişiminde yerinden oynatıyorlar ve altındaki lastik conta vari şeyler var karasore oturan kısmında onlar aşınıyor ve emiş anında vibrasyon yapıp ses çıkarıyor.

eğer sorun motorun içinde ise segman silindir değilde genelde yanık yada yamuk sübablardan olabiliyor.

Önerim ilk önce ucuz parça ve işlemlerden başlayın. Smile

vermiş olduğunuz bilgiler için çok teşekkürler
araçtan gelen ses araca bakılan yerden sol taraf olmaktadır yani sürücüye göre sağ taraf
birde işe başlarken ilk önce ucuz parçalardan başlayınız demişsiniz.
işin vahim tarafı ben sadece sürücüyüm yani araçlar hakkında motorla veya buna benzer bir aksamla ilgili olarak bir bilgiye sahip değilim dolayısı ile servis veya sanayiideki ustanın insafına kalmış vaziyetteiz.
eğer dediğiniz gibi motor kaynaklı bir ses ise inşallah 2000 tl ile yırtılcak birşleydir.
veya gitçez göstercez bütçeye göre ufak ufak yaptırcaz aksi takdirde motor daha fazla zarar görmesinden korkuyorum.
teşekkürler
mustafatufekci
Bölüm Moderatörü
Bölüm Moderatörü
mustafatufekci

MesajKonu: Geri: rölantideyken gelen lok lok sesi rölantideyken gelen lok lok sesi - Sayfa 2 Icon_m12Paz 27 Şub. - 15:41

yolcu kısmında ise motor takozu ses yapabilir ama titreşimde yapar genelde.

2000 tl ye komple motor yaptırırsınız ahaha hatta biraz daha ekleyip sıfıt motor bile alırsınız. focuslarda motor yaptırmak pahalı sayılmaz. yani bir dizel araba gibi ço kaşırı para gitmez.

sanayide ustaya gidin şikayetinizi söyleyin yol tstine çıkar felan. en baştan değil masraf ne tutar söylesin ona göre işlem ypasın.
adige161
Ambiante
Ambiante
adige161

MesajKonu: Geri: rölantideyken gelen lok lok sesi rölantideyken gelen lok lok sesi - Sayfa 2 Icon_m12Ptsi 28 Şub. - 10:44

hepinize çok teşekkürler

yanlız bi kaç zamandır bir şey dikkatimi çekiyor
rastlantı filanmıdır yada banamı öyle geldi filan dedim .. özellikle benim oğlanla beraber dikkat ettik ayağım frendeyken yani araç hareket halindeyken frene basıp durdurduğumda kesinlikle rölanti şaşmıyor ne zaman ayağımı frenden çekiorum rölanti başlıyor yukarı aşşağı gezmeye ( devir saati)
ben bi anlam veremedim
yani durduğunda sonuçta freni ayağınızdan çekmediğinizde hala bi kasıntı oluyor araçta araç kasıntılı durduğunda ise devir saati sabit .. nezaman ayağımı çekiyorum frenden araç rahatlıyor devir saati yukarı aşşa geziyor..
sizce bunun anlamı ne olabilir.. bi yerde bi kaçak var ama nerde. Rolling Eyes bu cumartesi servise gidip göstericem bakalım onlar ne dicekler.
bilgiyi mutlaka paylaşıcağım.
hepiniz kalın sağlıcakla.
bu forumu açanlara çok teşekkürler..
uA_Y_C_A
Yönetim
Yönetim
uA_Y_C_A

MesajKonu: Geri: rölantideyken gelen lok lok sesi rölantideyken gelen lok lok sesi - Sayfa 2 Icon_m12Ptsi 28 Şub. - 10:54

Biz Tesekkur ederiz. Burası hepimizin Smile
http://www.focusclubtr.com
Engin
Moderatör
Moderatör
Engin

MesajKonu: Geri: rölantideyken gelen lok lok sesi rölantideyken gelen lok lok sesi - Sayfa 2 Icon_m12Ptsi 28 Şub. - 15:32

arkadaşım Yağızın(YAVUZ OTO TEST) dediğine göre fren hidrolik sistemi egzoz manifoldundan çıkan dumanı kullanıyormuş bu sebeple siz frene basınca hidrolik devreye girdigi için olabilir ancak günümüzdeki araçlarda otomatik rölenti sistemi olduğu için biz anlamıyormuşuz yani bu sizin dediğiniz olay her araçta oluyor Daha öncede diğim gibi sizin aracın sorunu rölenti sensöründe olma ihtimali yüksek yeah
Gökhan Uçak
Yeni üye
Yeni üye
Gökhan Uçak

MesajKonu: Geri: rölantideyken gelen lok lok sesi rölantideyken gelen lok lok sesi - Sayfa 2 Icon_m12Ptsi 14 Mart - 16:19

yaklaşık 8 ay kadar ben de 2001 model focus umda rolanti dalgalanmasıyla uğraştım. Servise gidip hata kodu varsa sildirin ya da eğer teyp kodunuzu biliyorsanız akü utup başını söküp birkaç dakika bekleyip geri takınız. eğer rolanti düzeldiyse sorum mutlaka lpg kalibrasyonu.rolanti benzinde kullandığınız sürece bir daha dalgalanmaz. Lpg ye geçip de birkaç gün kullandıktan sonra yine başlar ise yine aynı işlemi uygulayıp (akü kutup başını söküp takma) aracı en az 80 - 100 km benzinde hemen her devirde kullanın ve sonra eğer mümkünse başka bir lpg ustasına götürüp kalibrasyon yaptırın. Ancak aracın çekişini artırmak için genelde alt devirlerde biraz gazı açıyorla ve genelde sorun bundan kaynaklanıyor. araç düşük devirde fazla zengin karışımla çalışıyor ve kullandıkça motor yakıt haritası bozuluyor. ilk çalıştırma sırasında araç benzinle çalışırken bu değerlere göre benzin gönderiyor ve rolanti dalgalanıyor. Ancak sizde de öyle mi bilmiyorum ama bende araç sadece soğuk motorla çalışrken bu olay meydana geliyordu ve ısınınca geçiyordu. sizde sürekli ise sorun başka olabilir.
YSF
Moderatör
Moderatör
YSF

MesajKonu: Geri: rölantideyken gelen lok lok sesi rölantideyken gelen lok lok sesi - Sayfa 2 Icon_m12C.tesi 19 Mart - 6:42

Gökhan Uçak demiş ki:
yaklaşık 8 ay kadar ben de 2001 model focus umda rolanti dalgalanmasıyla uğraştım. Servise gidip hata kodu varsa sildirin ya da eğer teyp kodunuzu biliyorsanız akü utup başını söküp birkaç dakika bekleyip geri takınız. eğer rolanti düzeldiyse sorum mutlaka lpg kalibrasyonu.rolanti benzinde kullandığınız sürece bir daha dalgalanmaz. Lpg ye geçip de birkaç gün kullandıktan sonra yine başlar ise yine aynı işlemi uygulayıp (akü kutup başını söküp takma) aracı en az 80 - 100 km benzinde hemen her devirde kullanın ve sonra eğer mümkünse başka bir lpg ustasına götürüp kalibrasyon yaptırın. Ancak aracın çekişini artırmak için genelde alt devirlerde biraz gazı açıyorla ve genelde sorun bundan kaynaklanıyor. araç düşük devirde fazla zengin karışımla çalışıyor ve kullandıkça motor yakıt haritası bozuluyor. ilk çalıştırma sırasında araç benzinle çalışırken bu değerlere göre benzin gönderiyor ve rolanti dalgalanıyor. Ancak sizde de öyle mi bilmiyorum ama bende araç sadece soğuk motorla çalışrken bu olay meydana geliyordu ve ısınınca geçiyordu. sizde sürekli ise sorun başka olabilir.

Hemen hemen aynısı bendede olmuştu 5-6 ay kadar önce. Özellikle soğukken yapıyordu aynen. Önce mecburiyetten 150-200 km. kadar benzinde kullandım uzun yolda otobanda LPG bitince ahaha Sonrada ustam kalibrasyon yaptı vede yakıt aldığım yeri değiştirince sorun kalmadı. Euro LPG gibi, Katkılı yakılarda sorun yapabiliyormuş. Hatta arıza lambası dahi yanmıyor çok şükür. Smile

rölantideyken gelen lok lok sesi

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön
2 sayfadaki 2 sayfasıSayfaya git : Önceki  1, 2