Focus Club Tr
Bu site kapanmıştır.
YENİ sitemiz; www.FocusClubTr.com

Focus Club Tr
Bu site kapanmıştır.
YENİ sitemiz; www.FocusClubTr.com

Focus Club Tr
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap
uA_Y_C_A
9260 Mesajlar - 29%
YSF
5163 Mesajlar - 16%
esmerce
4642 Mesajlar - 14%
BARAN
3931 Mesajlar - 12%
drmert
2899 Mesajlar - 9%
siyah&beyaz
2446 Mesajlar - 8%
ALPER
1150 Mesajlar - 4%
madmax5
1091 Mesajlar - 3%
Anchowy61
914 Mesajlar - 3%
Samet Özeren
688 Mesajlar - 2%

Paylaş|

Bir kaç sorum ve tavsiyeleriniz -Focus -

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek
YazarMesaj
F4T1H
Ambiante
Ambiante
F4T1H

Bir kaç sorum ve tavsiyeleriniz -Focus - Vide
MesajKonu: Bir kaç sorum ve tavsiyeleriniz -Focus - Bir kaç sorum ve tavsiyeleriniz -Focus - Icon_m12Perş. 24 Şub. - 18:34

Arkadaşlar 2007 model Focus Ghia 45 binde hatasız Aracımı 29.500 TL ye bi arkadaşa sattık aracımz çok temizdi LPG vardı hata boya yoktu. Şimdi ise arabasız yapamıyoruz araba lazım oluyor babam her zamanki gibi Focus istiyor (başka bi araç istese şaşarım.) Ben ise yeni kasa toyota coralla 1.6 benzinli yada BMW 3.18i istiyorum. Focus alırsak dizel collection olucak. Daha önce hiç dizel araç kullanmadık. Babamın bazı tereddütleri var.(bakım, performans, ses vb).
1)- Sizce aracı sattığımız fiyat nasıl dediğim gibi araç çok temizdi.
2)- Yukarıda verdiğim araçlardan hangisini tercih edersiniz. Focus dizel 2007-2008 Coralla benzinli 2007-2008 BMW 3.18i Benzinli(LPG). 2000-2001 model aralıkları.
3)- Dizel Focus kullanan arkadaşlardan özellikle motor sesi ve performans hakkında bilgi almak istiyorum. 109ps 240nm.
Daha önce hiç dizel kullanmadıgımız göz önünde bulundurulursa zorluk çekermiyiz. Galiba focus alıcaz %60 ihtimal Focus sizin yorumlarınıza bakarak BMW ve toyota ya yönelicez. Şimdiden teşekkür ederim iyi günler...
uA_Y_C_A
Yönetim
Yönetim
uA_Y_C_A

MesajKonu: Geri: Bir kaç sorum ve tavsiyeleriniz -Focus - Bir kaç sorum ve tavsiyeleriniz -Focus - Icon_m12Perş. 24 Şub. - 18:36

Neden sattınız ? Öncelikle bunu öğrenelim de
http://www.focusclubtr.com
F4T1H
Ambiante
Ambiante
F4T1H

MesajKonu: Geri: Bir kaç sorum ve tavsiyeleriniz -Focus - Bir kaç sorum ve tavsiyeleriniz -Focus - Icon_m12Perş. 24 Şub. - 18:50

Satmamızın sebebine gelirsek aslında hiç niyetimiz yoktu ilanı verdik siteye ve bayagı arayan oldu tahmin ettiğimizdende fazla oldu ilanı kaldırmayı düşündüm üşendimde biraz Smile Dersane ye gittim babam çık dersten getir arabayı dedi nasıl oldu anlamadım araba satıldı bir anda oldu bitti üzüldüm ama iş işten geçti Sad
uA_Y_C_A
Yönetim
Yönetim
uA_Y_C_A

MesajKonu: Geri: Bir kaç sorum ve tavsiyeleriniz -Focus - Bir kaç sorum ve tavsiyeleriniz -Focus - Icon_m12Perş. 24 Şub. - 19:01

Ohoo Smile Alacaksanız ghia & Titanium alın bari,

Senin diğer seçenekler bana sağlıklı gelmiyor açıkcası..
F4T1H
Ambiante
Ambiante
F4T1H

MesajKonu: Geri: Bir kaç sorum ve tavsiyeleriniz -Focus - Bir kaç sorum ve tavsiyeleriniz -Focus - Icon_m12Perş. 24 Şub. - 19:04

Ghia ve titaniumlar ayrı bi güzel ama bütçe sınırlı 30 bin tl ve 2007 model üstü olacak. Neden diğer seçenekler sağlıklı gelmiyorki Smile
BARAN
Yönetim
Yönetim
BARAN

MesajKonu: Geri: Bir kaç sorum ve tavsiyeleriniz -Focus - Bir kaç sorum ve tavsiyeleriniz -Focus - Icon_m12Perş. 24 Şub. - 19:11

çok iyi fiyata satmışsınız.
30 bin tl para verip 10-11 yaşında iyice hırpalanmış, orası burası lpg için delinmiş bmw kesinlikle almazdım
3 yıldır 109 hp tdci ghia focus kullanıyorum; sakin kullanımda şehiriçi 5 litre şehirdışı 4 litre tüketiyorum, her türlü konforu var; motor sesi araç içinde yok.Yol sesi C sınıftaki her araç kadar var, yumuşak lastik tercih etmek gerek.
uA_Y_C_A
Yönetim
Yönetim
uA_Y_C_A

MesajKonu: Geri: Bir kaç sorum ve tavsiyeleriniz -Focus - Bir kaç sorum ve tavsiyeleriniz -Focus - Icon_m12Perş. 24 Şub. - 19:12

Focus benzinliden iyi olacağını mı düşünüyorsun corolla'nın Smile

Bmw'nin temizini, özene bözene bakılanını da bulman lazım
BARAN
Yönetim
Yönetim
BARAN

MesajKonu: Geri: Bir kaç sorum ve tavsiyeleriniz -Focus - Bir kaç sorum ve tavsiyeleriniz -Focus - Icon_m12Perş. 24 Şub. - 19:14

Corolla yı yazma gereği duymadım, attan inip eşşeğe binmek olur.
F4T1H
Ambiante
Ambiante
F4T1H

MesajKonu: Geri: Bir kaç sorum ve tavsiyeleriniz -Focus - Bir kaç sorum ve tavsiyeleriniz -Focus - Icon_m12Perş. 24 Şub. - 19:19

Aslında 15-16 bin'e civic focus astra bakıyorduk 10-12 yaşındaki araçlara 16-18 bin lira vermek saçma geldi bizde focus TDCİ düşünüyoruz eğer alırsak kesinlikle dizel olacak benzinliye LPG siz binilmiyor bagaj+güvenlik+performans eksi yönleri var lpg nin. O yüzden focus dizel bakıyoruz 28-30 bin liraya başka araçta aklımıza gelmiyorki bakalım Smile sizin tavsiyelerinizi alayım dedim. Ayrıca dizel teknolojisi baya bir gelişti. Cordoba 1.4 tdi bile rampa yukarı nal toplatmıştı . yüksek devirli kullanmakta saçma geliyor insana benzinli araba için.
uA_Y_C_A
Yönetim
Yönetim
uA_Y_C_A

MesajKonu: Geri: Bir kaç sorum ve tavsiyeleriniz -Focus - Bir kaç sorum ve tavsiyeleriniz -Focus - Icon_m12Perş. 24 Şub. - 19:23

Sen daha gençsin Smile Saçmalıkları aşacağına inanıyorum yeah
F4T1H
Ambiante
Ambiante
F4T1H

MesajKonu: Geri: Bir kaç sorum ve tavsiyeleriniz -Focus - Bir kaç sorum ve tavsiyeleriniz -Focus - Icon_m12Perş. 24 Şub. - 19:24

Corollanında duruşu hoşuma gidiyordu ama. Smile Peki biraz araştıralım dizel focusları temiz denk getirirsek 60-70 binde hatasız hiç düşünmeden alırız ghia collection olabilir 2007-2008 model aralığında. Umarım buluruz.
F4T1H
Ambiante
Ambiante
F4T1H

MesajKonu: Geri: Bir kaç sorum ve tavsiyeleriniz -Focus - Bir kaç sorum ve tavsiyeleriniz -Focus - Icon_m12Perş. 24 Şub. - 19:26

Peki abi öyle diyorsan öyledir !
uA_Y_C_A
Yönetim
Yönetim
uA_Y_C_A

MesajKonu: Geri: Bir kaç sorum ve tavsiyeleriniz -Focus - Bir kaç sorum ve tavsiyeleriniz -Focus - Icon_m12Perş. 24 Şub. - 19:35

Estğfrlh...

Bulabilirsen yine sizin eskisi gibi olsun.. ona dikkat et en azından biraz daha yeni gibi olur. 2007 gibi

En son uA_Y_C_A tarafından Perş. 24 Şub. - 19:39 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
BARAN
Yönetim
Yönetim
BARAN

MesajKonu: Geri: Bir kaç sorum ve tavsiyeleriniz -Focus - Bir kaç sorum ve tavsiyeleriniz -Focus - Icon_m12Perş. 24 Şub. - 19:39

Araçların piyasasını araştırdın mı?

2005 TDCI ghia 90 bin km. kaç paraya satılır?
F4T1H
Ambiante
Ambiante
F4T1H

MesajKonu: Geri: Bir kaç sorum ve tavsiyeleriniz -Focus - Bir kaç sorum ve tavsiyeleriniz -Focus - Icon_m12Perş. 24 Şub. - 19:42

2005 ghia tdci ler 26-28 aralığında olması lazım. Tam bilmiyorum abi. Ama 2008 collection 65 binde 27-28 e alınıyor.
Ogün
Ambiante
Ambiante
Ogün

MesajKonu: Geri: Bir kaç sorum ve tavsiyeleriniz -Focus - Bir kaç sorum ve tavsiyeleriniz -Focus - Icon_m12Perş. 24 Şub. - 20:31

Aynı şüpheler bendede vardı Focus benim ilk dizel aracım ve daha önce sadece Honda ve Hyundaiden oluşan japon kore otomobilleri kullandım

Ayrıca Fanatizm derecesindede BMW tutkunuyum ve BMW ler ilede aşırıdı derecede içli dışlıyım.

Öncelikle eğer BMW diyorsan kafandaki LPG şıkkını silmelisin

Alacağın modelde M43B18 makina vardır 1796 cc 4 silindir 143 hp E46 nın makyajlı kasasında ise 3,18 de 2,0 4 silindir 147 hp makina vardır.

BMW zannedildiği gibi dayanıklı bir otomobil değil aksine çok nazik bir otomobildir.
Motoru LPG den nefret eder LPG ile sürekli gidildiğinde ilk bozulacak parçası akışmetresidir 2 defa ayar ( ki zor ayar tutar ) yapılır 3. de değişir ve fiyatıda oldukça pahalı bir parçadır.

M43 makina yüksek devir çevirebilen bir makinadır. bu yüzden LPG ile BMW yi yan yana koymamak gerekir. He diyeceksin ki etrafta bir sürü lpg li BMW var bende sana derim ki git en yakın servise danış BMW motoru lpg severmi diye sor kaliteli bir servisin ustasına

Herkez bugün BMW sahibi olur ancak her BMW sahibine sadık olmaz. Bu gerçeği göz önünde bulundurarak BMW kararınızı tekrar gözden geçirin.

gelelim Toyotaya
daha Önceki otomibiliniz Focus kararlı bir düz gidişe sahip ve virajlarda sınıfının en iyi yol tutan otomobilinden Tayotaya geçiş yapıyorsunuz.
Bahsi geçen modelin 1,4 dizelini şirket aracı olarak kullandım.
şu anki Focusum ile karşılaştırdığımda sürüş dinamiği olarak arasında dağlar kadar fark var diyebilirim yüksek süratlerde kararlı düz gidiş ve virajdaki yol tutuş olarak

Ayrıca japon otomobillerinin klasik huyu kafadan kayma problemi corollalardada mevcut. Kafasını yola sokiyim derken arkası kayar. arkayı topliyim derken viraj biter keyif falan kalmaz. artı kafadan kaymaya başladığı anda iyi bir direksiyona sahip olmanız gerektiğinide eklemek isterim.

sizin düşündüğünüz 1,6 benzinli versiyonun performansı hemen hemen Honda Civic ile eş değer ( hiç kullanmadım dergi testlerine göre konuşuyorum ) ve forumdaki tdci sahiplerinin hepsi bilir Honda Focusa yetişemiyor.

Focus TDCI gerek kalite gerek yol tutuş gerek performans gerekse güvenlik olarak Corolladan daha üstün bir otomobil.

Yüksek süratlerde fazla rüzgar sesi alması ve turbosunun nazik olması haricinde aman aman bir eksiside yok aracın
ki corollada yüksek süratlerde oldukça gürültülü bir otomobil

Benim şahsi fikrim Focus TDCI almanızdır
ancak tabii ki karar sizindir sizin içinize sinmesi asıl önemli olan
https://www.facebook.com/E39.M5
YSF
Moderatör
Moderatör
YSF

MesajKonu: Geri: Bir kaç sorum ve tavsiyeleriniz -Focus - Bir kaç sorum ve tavsiyeleriniz -Focus - Icon_m12Cuma 25 Şub. - 6:45

Öncelikle hayırlısı olsun, iyi fiyata satmışsınız aracı. Seçenek, bütçe ve ihtiyaçlarınız ölçüsünde en mantıklı seçenek TDCİ focus gibi duruyor. Alternatiflerinizden Toyota önceki aracınıza göre sizi üzebilir, BMW ise düşük model ve yıpranmış olucak, LPG de ise yeterli tadı ve sorunsuzluğu veremiycek. Eğer bütçenize uygun fiyatlarda varsa makyajlı focus daha iyi olur.
F4T1H
Ambiante
Ambiante
F4T1H

MesajKonu: Geri: Bir kaç sorum ve tavsiyeleriniz -Focus - Bir kaç sorum ve tavsiyeleriniz -Focus - Icon_m12Cuma 25 Şub. - 14:59

Teşekkür ederim arkadaşlar. Dizel Focus bakıyoruz artık alınca size haber eder araç hakkında bilgi ve fotoğrafları paylaşırım. İyi forumlar.
YSF
Moderatör
Moderatör
YSF

MesajKonu: Geri: Bir kaç sorum ve tavsiyeleriniz -Focus - Bir kaç sorum ve tavsiyeleriniz -Focus - Icon_m12Cuma 25 Şub. - 15:04

hayırlısı olsun, inş. istediğiniz gibi gönlünüze göre bulursunuz.
F4T1H
Ambiante
Ambiante
F4T1H

MesajKonu: Geri: Bir kaç sorum ve tavsiyeleriniz -Focus - Bir kaç sorum ve tavsiyeleriniz -Focus - Icon_m12Cuma 25 Şub. - 15:12

Sağol abi.

Bir kaç sorum ve tavsiyeleriniz -Focus -

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön
1 sayfadaki 1 sayfası