Focus Club Tr
Bu site kapanmıştır.
YENİ sitemiz; www.FocusClubTr.com

Focus Club Tr
Bu site kapanmıştır.
YENİ sitemiz; www.FocusClubTr.com

Focus Club Tr
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap
uA_Y_C_A
9260 Mesajlar - 29%
YSF
5163 Mesajlar - 16%
esmerce
4642 Mesajlar - 14%
BARAN
3931 Mesajlar - 12%
drmert
2899 Mesajlar - 9%
siyah&beyaz
2446 Mesajlar - 8%
ALPER
1150 Mesajlar - 4%
madmax5
1091 Mesajlar - 3%
Anchowy61
914 Mesajlar - 3%
Samet Özeren
688 Mesajlar - 2%

Paylaş|

Opel Astra 1.4 Turbo test edildi

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek
Sayfaya git : 1, 2  Sonraki
YazarMesaj
BARAN
Yönetim
Yönetim
BARAN

Opel Astra 1.4 Turbo test edildi Vide
MesajKonu: Opel Astra 1.4 Turbo test edildi Opel Astra 1.4 Turbo test edildi Icon_m12Ptsi 21 Şub. - 14:51

Opel Astra 1.4 140hp Sport: 'Bu motor çok yakışmış!'18 Şubat 2011 18:15:00Alman üretici Opel’in kompakt sınıftaki temsilcisi Astra yeni nesliyle sınıf liderliğine oynuyor. 1991 yılında Opel Kadett’in yerini alan Astra F önemli satış rakamlarına ulaştı. 1998 yılına gelindiğinde yerini Astra G aldı ve Türkiye’de çok sevildi. Özellikle Bertone tarafından tasarlanmış Coupe versiyonu birçok kişinin hayallerini süsleyen otomobil oldu.

2004 Nisan ayında Astra’nın 3. jenerasyonu olan Astra H piyasaya sürüldü. 2009 yılında hayatımıza giren dokuzuncu nesil Astra J’yi daha önce 1,6 litre atmosferik benzinli motor ve 1.3 CDTi dizel motor seçenekleriyle test etmiştik. Yeni jenerasyon bu sefer 1.4 litre Turbo beslemeli motoruyla konuğumuz oldu.

TasarımOpel Astra’nın tasarımını beğenmeyen yok denecek kadar az. Opel’in yeni tasarım dilini kullanan araç ön kısımda LED destekli farları ve kromajlı ön ızgarasıyla dikkat çekiyor. Sınıfında VW Golf, Renault Megane, Peugeot 308, Ford Focus gibi modellerle rekabet eden Opel Astra birçok insana göre bu modellerden daha şık.

İç mekan
Dış tasarımındaki sportifliği iç mekana da başarıyla yansıtan Astra, özenle hazırlanmış iç mekanıyla beğenimizi kazandı. Ön koltuğa oturulduğunda oldukça sportif görünümle karşılaşılıyor. Derin sportif göstergeler kontağı açmanızla harekete geçip görsel şovlarını sunuyorlar. Orta konsol bazıları için oldukça karmaşık olabilir. 42 tane kontrol butonunun olduğu konsolu kullanmak bir miktar alışkanlık gerektiriyor. İç mekanda kullanılan malzemelerin kalitesi bir önceki nesle göre artış göstermiş. Eski Astra’nın en çok eleştirildiği noktalardan olan yetersiz eşya gözü problemi yeni Astra’da giderilmiş. Gece sürüşlerinde Astra’nın iç mekanı kırmızı led ışıkları sayesinde çok çekici görünüyor. Malzeme kalitesinin gayet iyi olduğu aracın birkaç yerinde sert plastik malzeme kullanılmış ancak göze batan bir durum yok. Orta konsolun üzerindeki büyük navigasyon ekranı görsel açıdan gayet hoş fakat sadece ana yolları göstermesi eksi puan almasına neden oluyor.

Astra’nın eksi puan aldığı nokta ise arka diz mesafesi oluyor. Büyüyen boyutlarına rağmen Astra arka kısımda yeterli yaşam alanını sunamıyor. Eğimli C sütunu yüzünden baş mesafesi de pek iç açıcı değil. 370 litrelik bagaj hacmi sınıf ortalamalarında.

Motor
Test aracımızda Astra ailesinin en küçük hacimli benzinli motoru görev yapıyordu. 1.4 litrelik turbo beslemeli motor sessiz yapısı ve canlı karakteriyle beğenimizi kazandı. 4900 d/d’den 6000 d/d’ye kadar 140 hp güç üretebilen motor, canlı karakterini 1850 d/d’de üretilmeye başlanan 200 Nm’lik tork değerine borçlu. Gücünü 6 kademeli manuel şanzımanla ön tekerlere ileten motor, 1318 kg ağırlığındaki test aracımızı 9,9 saniyede 100 km/s hıza ulaştırabiliyor. Opel Astra 1.4 Turbo’nun testimiz süresince elde ettiği 8,8 lt/100 km’lik ortalama yakıt tüketimi ise pek başarılı değil.

Konfor ve yol tutuş
Opel Astra’nın sürüş dinamikleri bu sınıfın çıtasını belirleyebilecek kadar yüksek. Gelişmiş süspansiyon sistemi, Astra sürücüsünün her virajda otomobiline biraz daha aşık olmasına neden oluyor. Viraj limitleri çok zorlandığında arka kısımdan kaymaya başlayan Astra, ESP’nin sert dokunuşlarıyla yolunu bulmakta gecikmiyor. ESP kapatma düğmesi ise Astra ile biraz daha eğlenmenize izin veriyor ancak yine de işi abarttığınızda devreye girerek kontrolü ele alıyor.

Otoyol kullanımındaki konfor açısından rakipleri ile benzer bir performans sergileyen Astra, sert süspansiyonlarının bozuk yollarda ememediği darbeler yüzünden konforundan ödün veriyor. Motor sesi iç mekana çok az yansıyor. Ancak yüksek hızlarda rüzgar sesinin Astra’nın iç mekanına sızdığını gözlemledik.

Güvenlik
Yeni Opel Astra bir önceki neslinden kalan EuroNcap’den 5 yıldız ünvanını korumayı başarmış.

uA_Y_C_A
Yönetim
Yönetim
uA_Y_C_A

MesajKonu: Geri: Opel Astra 1.4 Turbo test edildi Opel Astra 1.4 Turbo test edildi Icon_m12Ptsi 21 Şub. - 14:53

Baş mesafesine katılmıyorum, gayet geniş bu mesafe... Bu Cümle hatalı abiler Smile Onu ben düzeltmiş olayım yeah
http://www.focusclubtr.com
esmerce
Moderatör
Moderatör
esmerce

MesajKonu: Geri: Opel Astra 1.4 Turbo test edildi Opel Astra 1.4 Turbo test edildi Icon_m12Ptsi 21 Şub. - 14:58

Güzel testmiş Smile

Aracı hala tam anlamıyla tecrübe edemedim ama normal şartlarda Focus tan sessiz, titreşimsiz ve yumuşak. Amortisörleri titreşim ve özellikle çukurları daha iyi absorbe ederken sert kasislerde Focus tan biraz daha sert.
YSF
Moderatör
Moderatör
YSF

MesajKonu: Geri: Opel Astra 1.4 Turbo test edildi Opel Astra 1.4 Turbo test edildi Icon_m12Ptsi 21 Şub. - 15:16

Güzel bi test olmuş.

teşekkürler baran eline sağlık yeah
Anchowy61
Ghia
Ghia
Anchowy61

MesajKonu: Geri: Opel Astra 1.4 Turbo test edildi Opel Astra 1.4 Turbo test edildi Icon_m12Ptsi 21 Şub. - 17:17

yeah
esmerce
Moderatör
Moderatör
esmerce

MesajKonu: Geri: Opel Astra 1.4 Turbo test edildi Opel Astra 1.4 Turbo test edildi Icon_m12Salı 22 Şub. - 12:15

Edremit in hızı sevmesiyle meşhur gençlerinden biri, altında manuel Civic iyle illa ki kapışır denk geldiğinde ..

Yaz aylarında Tango ile dansa kalmak istemiş ayrı torkların dünyalarına ait olduklarından talebi reddedilmişti Gülüş

Dün akşamda paşa paşa giderken kırmızıda arkasında durdum, kalkışta fırladı gitti ben gene ağır ağır, bir sonraki ışıklarda kamyonun arkasında durdum bu solda bekliyor, yeşil yandı bu azıcık ilerledi ben kamyonun soluna geçip bunun dibine girince bilerek yavaşladı, niyetini anladım ama hiç uymaya niyetim yok, derken baktım abartıyor dedim bari sağından geçeyim, sağına geçer geçmez bu topuklayınca ben de topukladım; sonuç bariz farkla Astra nın lehine oldu; öyleki sanki o sabit hızda gidiyormuşcasına yanından ivmelenip gittim Gülüş Gülüş
YSF
Moderatör
Moderatör
YSF

MesajKonu: Geri: Opel Astra 1.4 Turbo test edildi Opel Astra 1.4 Turbo test edildi Icon_m12Salı 22 Şub. - 12:30

Zorla kaşınmış, sende kaşımışsın ahaha
esmerce
Moderatör
Moderatör
esmerce

MesajKonu: Geri: Opel Astra 1.4 Turbo test edildi Opel Astra 1.4 Turbo test edildi Icon_m12Salı 22 Şub. - 13:26

Smile

Çoğu arabayı merak ettiği için böyle yapıyor, bu kaçıncı oldu ama uymuyorum hem tehlikeli hem bu arabayla sessiz sakin ilerlemek çok keyifli yeah
YSF
Moderatör
Moderatör
YSF

MesajKonu: Geri: Opel Astra 1.4 Turbo test edildi Opel Astra 1.4 Turbo test edildi Icon_m12Salı 22 Şub. - 13:40

Birazda hani bunların dizelleri ile normal atmosferik benzinlileri hantal felan deniyor ya. Bak işte böyle gösterişli arabayı madara ettim diye caka atacak arkideş aklı sıra ahaha
esmerce
Moderatör
Moderatör
esmerce

MesajKonu: Geri: Opel Astra 1.4 Turbo test edildi Opel Astra 1.4 Turbo test edildi Icon_m12Salı 22 Şub. - 13:42

Muhtemelen, bende aynını düşünüyorum.
BARAN
Yönetim
Yönetim
BARAN

MesajKonu: Geri: Opel Astra 1.4 Turbo test edildi Opel Astra 1.4 Turbo test edildi Icon_m12Salı 22 Şub. - 16:37

1.3 cdti sanmıştır.
madmax5
Titanium
Titanium
madmax5

MesajKonu: Geri: Opel Astra 1.4 Turbo test edildi Opel Astra 1.4 Turbo test edildi Icon_m12Çarş. 23 Şub. - 11:11

çok güzel bir inceleme olmuş elinize sağlık....
esmerce
Moderatör
Moderatör
esmerce

MesajKonu: Geri: Opel Astra 1.4 Turbo test edildi Opel Astra 1.4 Turbo test edildi Icon_m12Çarş. 23 Şub. - 16:15

BARAN demiş ki:
1.3 cdti sanmıştır.

Gülüş

Bu da bir ihtimal; arkadaki yazıyı görenlerden anında yavaşlayanlar da oluyor çünkü Wink
uA_Y_C_A
Yönetim
Yönetim
uA_Y_C_A

MesajKonu: Geri: Opel Astra 1.4 Turbo test edildi Opel Astra 1.4 Turbo test edildi Icon_m12Çarş. 23 Şub. - 16:44

Kocaman TURBO yazıyor ahaha kör mü bu millet bee Smile
YSF
Moderatör
Moderatör
YSF

MesajKonu: Geri: Opel Astra 1.4 Turbo test edildi Opel Astra 1.4 Turbo test edildi Icon_m12Perş. 24 Şub. - 6:23

Dün bizim işyerine geldi benzerinden ama koyu gri renkti. arkadaki grimsi yazının turbo mu cdti mi olduğunu anlamak için araca yaklaşmam gerekti. ahaha
Ogün
Ambiante
Ambiante
Ogün

MesajKonu: Geri: Opel Astra 1.4 Turbo test edildi Opel Astra 1.4 Turbo test edildi Icon_m12Perş. 24 Şub. - 10:07

Geçtiğimiz hafta B16A2 swaplı EF kasa hb civic (1990) ile denedik Astra turboyu.
civic daha yapım aşamasında olduğu için AEM CAI kit ve DC sport son susturucudan başka bir modifikasyon yok araçta dyno verisi 166 hp 7950 rpm / 159 nm 5600 rpm
2. vitesten maksimum hıza kadar denedik otobanda
Civic'in hafifliğine rağmen (700 kg net kantar ağırlığı içi full boş sadece sürücü ve yolcu homologe yarış koltuğu ve homologe roll cage var araçta ön torpido ve kapı döşemeleri dahi yok ) ilk hızlanmada Astra Civic'in arka cam hizasından 3. vitesin ortalarına kadar devam etti vitesler büyüdü Civic 8-9 boy kadar geçti 200 km hızı geçtikten sonra tekrar yavaş yavaş Astra arayı kapatmaya başladı arada 4,5-5 boy mesafe kala Honda devir kesiciye girdi sonrada gazdan ayaklar çekildi

buda Yeni Astra turbonun performansının oldukça iyi olduğunun canlı örneği olarak yaşanmış bir deneme
Yeni Astra gerçekten çok keyifli bir otomobil
https://www.facebook.com/E39.M5
BARAN
Yönetim
Yönetim
BARAN

MesajKonu: Geri: Opel Astra 1.4 Turbo test edildi Opel Astra 1.4 Turbo test edildi Icon_m12Perş. 24 Şub. - 10:50

Yazdığın verileri okuyunca "civic kalkışta uçtu" diye devam edeceksin sandım Smile

Afferin astraya iyi baş etmiş.
Ogün
Ambiante
Ambiante
Ogün

MesajKonu: Geri: Opel Astra 1.4 Turbo test edildi Opel Astra 1.4 Turbo test edildi Icon_m12Perş. 24 Şub. - 11:00

Gerçekten bizimde beklemediğimiz bir sonuç oldu. Bunda civic'e swaplanan motorun 2 senedir çıkmacıda yatan bir motor olduğuna bağlıyoruz birazda aslında ama yinede ağırlığına göre Civic ile çok iyi baş etti Astra hepimizden hızlanma konusunda tam puan aldı.
daha 1500 km de araç rodaj bittikten sonra chiplenecek bakalım o zaman ne olacak
uA_Y_C_A
Yönetim
Yönetim
uA_Y_C_A

MesajKonu: Geri: Opel Astra 1.4 Turbo test edildi Opel Astra 1.4 Turbo test edildi Icon_m12Perş. 24 Şub. - 11:11

Dediğiniz astra turbo 180 beygir mi ?
Ogün
Ambiante
Ambiante
Ogün

MesajKonu: Geri: Opel Astra 1.4 Turbo test edildi Opel Astra 1.4 Turbo test edildi Icon_m12Perş. 24 Şub. - 11:18

hayır 1,4 140 lık testi olan aracın 1-1 aynısı 1,6 180 lik değil

daha 10 gün anca oldu araç alınalı rodaj çabuk bitsin diye hergün adapazarı istanbul yapıyor araç
2 haftaya 5000 i doldurur ilk bakımına girer sonrada chiplenir muhtemelen
uA_Y_C_A
Yönetim
Yönetim
uA_Y_C_A

MesajKonu: Geri: Opel Astra 1.4 Turbo test edildi Opel Astra 1.4 Turbo test edildi Icon_m12Perş. 24 Şub. - 11:24

Teşekkürler Smile

Buarada test biraz at - eşek yarışı olmuş Smile Ağırlık bi yere kadar fayda etmiş zaten, sonuç baştan belliydi bana sorsaydınız
Gülüş
esmerce
Moderatör
Moderatör
esmerce

MesajKonu: Geri: Opel Astra 1.4 Turbo test edildi Opel Astra 1.4 Turbo test edildi Icon_m12Perş. 24 Şub. - 11:27

Selam.

125hp 1170kg lik Civic i güle oynaya geçtiysem de 1.4T Astra bana sorsaydınız "166hp 700kg lik Civic i maksimum hız dışında zorlayamaz herhalde" derdim..
esmerce
Moderatör
Moderatör
esmerce

MesajKonu: Geri: Opel Astra 1.4 Turbo test edildi Opel Astra 1.4 Turbo test edildi Icon_m12Perş. 24 Şub. - 11:28

Ogün demiş ki:
hayır 1,4 140 lık testi olan aracın 1-1 aynısı 1,6 180 lik değil

daha 10 gün anca oldu araç alınalı rodaj çabuk bitsin diye hergün adapazarı istanbul yapıyor araç
2 haftaya 5000 i doldurur ilk bakımına girer sonrada chiplenir muhtemelen

Benim rodaj güme gitti; 17günlük araç daha 500küsür km de Smile
BARAN
Yönetim
Yönetim
BARAN

MesajKonu: Geri: Opel Astra 1.4 Turbo test edildi Opel Astra 1.4 Turbo test edildi Icon_m12Perş. 24 Şub. - 11:29

civic2in motor biraz çalışsın muhtemelen böyle olur zaten; 700 kg çok hafif çünkü.

esmerce demiş ki:
Selam.

125hp 1170kg lik Civic i güle oynaya geçtiysem de 1.4T Astra bana sorsaydınız "166hp 700kg lik Civic i maksimum hız dışında zorlayamaz herhalde" derdim..
Ogün
Ambiante
Ambiante
Ogün

MesajKonu: Geri: Opel Astra 1.4 Turbo test edildi Opel Astra 1.4 Turbo test edildi Icon_m12Perş. 24 Şub. - 11:29

Makarasına denedik zaten cafede muhabbet ederken hayırlı olsun falan filan
Hondası olan arkadaş benim tenekeyi geçermi bu diyince turbo bu heralde geçer geyiğinden sonra hadi gel deneyelim oldu muhabbet

ama aracın sahibi bile şaşırdı duruma gerçi 3 ün ortasından 4 ün sonuna kadar 9 boy fark yedi ama vazgeçmedi devam etti 5 boya kadar indirdi farkı ahaha

Opel Astra 1.4 Turbo test edildi

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön
1 sayfadaki 2 sayfasıSayfaya git : 1, 2  Sonraki