Focus Club Tr
Bu site kapanmıştır.
YENİ sitemiz; www.FocusClubTr.com

Focus Club Tr
Bu site kapanmıştır.
YENİ sitemiz; www.FocusClubTr.com

Focus Club Tr
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap
uA_Y_C_A
9260 Mesajlar - 29%
YSF
5163 Mesajlar - 16%
esmerce
4642 Mesajlar - 14%
BARAN
3931 Mesajlar - 12%
drmert
2899 Mesajlar - 9%
siyah&beyaz
2446 Mesajlar - 8%
ALPER
1150 Mesajlar - 4%
madmax5
1091 Mesajlar - 3%
Anchowy61
914 Mesajlar - 3%
Samet Özeren
688 Mesajlar - 2%

Paylaş|

Hergün 1 Yeni bilgi :)

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek
Sayfaya git : Önceki  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 15 ... 19  Sonraki
YazarMesaj
drmert
Moderatör
Moderatör
drmert

Hergün 1 Yeni bilgi :) - Sayfa 11 Vide
MesajKonu: Geri: Hergün 1 Yeni bilgi :) Hergün 1 Yeni bilgi :) - Sayfa 11 Icon_m12Ptsi 3 Mayıs - 17:29

Canım ızgara balık çekti açım
esmerce
Moderatör
Moderatör
esmerce

MesajKonu: Geri: Hergün 1 Yeni bilgi :) Hergün 1 Yeni bilgi :) - Sayfa 11 Icon_m12Ptsi 3 Mayıs - 17:55

chathirti demiş ki:
bizim ülkemizdeki yoldaki çukurları saysak, dünyanın en derini olamasada. sayıca en çok olanı olur sanırım.Smile

Arkadaş bu ülkenin vatandaşı olarak utanıyorum; ş.arası yollar bile o kadar kötü ki,sanki turistler o yoldayken bana bakınca "işte geri kalmış tembel bir Türk" diye iç geçirecekler sanıyorum!!
uA_Y_C_A
Yönetim
Yönetim
uA_Y_C_A

MesajKonu: Geri: Hergün 1 Yeni bilgi :) Hergün 1 Yeni bilgi :) - Sayfa 11 Icon_m12Ptsi 3 Mayıs - 18:45

Maalesef Sad
http://www.focusclubtr.com
uA_Y_C_A
Yönetim
Yönetim
uA_Y_C_A

MesajKonu: Geri: Hergün 1 Yeni bilgi :) Hergün 1 Yeni bilgi :) - Sayfa 11 Icon_m12Salı 4 Mayıs - 17:26

Hergün 1 Yeni bilgi =)

Türbin Nedir? Ne İşe Yarar?

Türbin akan bir akışkandan enerji alıp, bu enerjiyi bir milin dönme hareketine çeviren makina. Türbin mili (şaftı) başka bir makinaya doğrudan doğruya veya dişliler vasıtasıyle bağlanırsa böyle bir makina faydalı işler yapmak üzere türbin tarafından harekete geçirilir.

Kullanıldıkları sıraya göre sınıflandırılan basit ve güçlü makinalardan meydana gelen türbinlerin üç ana çeşidi hidrolik veya su türbini, buhar türbini ve gaz türbinidir (Bkz. Gaz Türbini). Hidrolik türbin, yalnız hidroelektrik tesislerinde elektrik jeneratörünü tahrik ederek aydınlatma ve sanayi için elektrik gücü üretimini sağlamak üzere kullanılır. Buhar türbini, esas olarak yine elektrik üretmek üzere elektrik jeneratörünü tahrik etmek için nükleer güç tesislerinde ve termik santrallarda kullanılır. (Bkz. Buhar Türbinleri)

Çalışma prensipleri: Yukarıda bahsedilen üç tip türbinde çalışma prensibi olarak ya akışkanın etkisini veya tepkisini kullanmaktadırlar. Bu şekilde çalışma prensibi bakımından ikiye ayrılırlar:

Etkili türbinde, adından da anlaşılacağı gibi, türbin bir veya daha çok yüksek hızdaki rotorun kanatlarına çarpan yüksek hızlı akışkan jeti ile döndürülür. Jet hızı sebebiyle kullanılan enerji kinetik enerjidir. Bu çeşit türbinde, akışkan, herhangi bir anda sadece kanatlardan bazısı ile temas eder. Bu şekilde sıvı rotorun bütün kanatlarını doldurmadığından etkili türbinler, sabit basınçlı türbinler olarak bilinir.

Tepkili türbinlerdeyse, sabit yönlendirici kanatlarda basınç kısmen düştükten sonra, rotor kısmında basınç daha da düşer. Akışkan, türbinin bütün çevresini kaplayacak şekilde verildiğinden, aynı güçteki etkili türbinlere göre bu tiplerde rotor çapı daha küçüktür. Tepkili türlerinin sadece bir kısım gücü, akışkanın hızından elde edilmektedir. Geri kalan güç ise rotorun ön ve arka kanatları arasındaki basınç farkından elde edilmektedir.

Hergün 1 Yeni bilgi :) - Sayfa 11 30112_396304367146_235619052146_3998068_6662301_n
uA_Y_C_A
Yönetim
Yönetim
uA_Y_C_A

MesajKonu: Geri: Hergün 1 Yeni bilgi :) Hergün 1 Yeni bilgi :) - Sayfa 11 Icon_m12Çarş. 5 Mayıs - 18:12

Hergün 1 Yeni bilgi =)

Kramp, Kramp Mekanizması ve Krampa Karşı Yapılacak Şeyler

Bir veya daha çok kasın, bütününün veya bâzı parçalarının irâde dışı ve ağrılı kasılmaları. En sık, ayak ve baldırda olur.

Bâzı kişiler krampa daha yatkındır. Sıklıkla gece ortaya çıkar ve yaşlılarda daha sık görülür. Aşırı sıcak ve kuvvetli egzersiz kramp gelişmesini kolaylaştırır. Sık ve önlenemiyen kramplar, omurilik ön boynuz hücreleri ve motor sinirlere bağlı hastalıklarda, meselâ amiyotrofik letaral skleroz ve spinal musküler atrofi; kas hastalıkları özellikle müsküler distrofi ve gebelik, aşırı sıvı kaybı ve sodyum kaybı durumlarında ortaya çıkabilir.

Kramp mekanizması tam bilinmemekle beraber, sinir ve kas zarlarının aşırı çalışması durumunda ortaya çıkmaktadır. Elektromyografik tetkiklerde elektriki potansiyelin çok yüksek ve sık olduğu dikkati çekmiştir. Ağrı şiddeti ile kasın kasılma derecesi paraleldir. Muhtemelen bu, o sıradaki az kanlanmaya ve kasın fazla kasılması ile daha çok meydana gelen zararlı artıklara bağlıdır.

Masaj ve kuvvetli germe krampa karşı faydalıdır. Eğer kramp ciddî ise kas ağrısı birkaç gün süreyle sebat edebilir. Quinine sulfat ve procainamide veya diphenydramine hydrochloride (ticarî adı Benadryl) sık kramp gelmesini önleyebilir.

Kramplar özellikle denizde yüzme esnasında tehlikeli olmaktadır. Yüzerken gelen bir kramp büyük adaleleri tutarsa ve kişi tecrübesiz ise kolayca boğulabilir. Böyle bir krampla karşılaşan yüzücü, yanında taşıdığı bir küçük iğneyi kramp giren adeleye batırmak ve cimdik atmak suretiyle krampı giderebilir.

Hergün 1 Yeni bilgi :) - Sayfa 11 31220_396575612146_235619052146_4003326_6767328_n
drmert
Moderatör
Moderatör
drmert

MesajKonu: Geri: Hergün 1 Yeni bilgi :) Hergün 1 Yeni bilgi :) - Sayfa 11 Icon_m12Perş. 6 Mayıs - 9:11

Bu fotonun üst tarafını isterük naughty
uA_Y_C_A
Yönetim
Yönetim
uA_Y_C_A

MesajKonu: Geri: Hergün 1 Yeni bilgi :) Hergün 1 Yeni bilgi :) - Sayfa 11 Icon_m12Perş. 6 Mayıs - 9:13

O da Bir başka Bahara....Karın Kasılması felan Surprised
YSF
Moderatör
Moderatör
YSF

MesajKonu: Geri: Hergün 1 Yeni bilgi :) Hergün 1 Yeni bilgi :) - Sayfa 11 Icon_m12Perş. 6 Mayıs - 9:23

bence sen yeni bi konu aç. hergün yeni bi resim diye. hani gazetelerin arka sayfalarında olur ya. :ahah:
esmerce
Moderatör
Moderatör
esmerce

MesajKonu: Geri: Hergün 1 Yeni bilgi :) Hergün 1 Yeni bilgi :) - Sayfa 11 Icon_m12Perş. 6 Mayıs - 9:26

drmert demiş ki:

İnce yapılı bi adam çıkıyomuş muhaha
uA_Y_C_A
Yönetim
Yönetim
uA_Y_C_A

MesajKonu: Geri: Hergün 1 Yeni bilgi :) Hergün 1 Yeni bilgi :) - Sayfa 11 Icon_m12Perş. 6 Mayıs - 9:33

chathirti demiş ki:
bence sen yeni bi konu aç. hergün yeni bi resim diye. hani gazetelerin arka sayfalarında olur ya. :ahah:

Hımmmm. Arka sayfa Güzelleri Smile
YSF
Moderatör
Moderatör
YSF

MesajKonu: Geri: Hergün 1 Yeni bilgi :) Hergün 1 Yeni bilgi :) - Sayfa 11 Icon_m12Perş. 6 Mayıs - 9:37

esmerce demiş ki:
drmert demiş ki:

İnce yapılı bi adam çıkıyomuş muhaha

tamda benim aklımdan öyle bişey geçiyordu. belkide bu bacaklar ada yaptırmış bi erkeğe aittir diyecektim bende. Gülüş

ahanda dedim bile. Laughing
esmerce
Moderatör
Moderatör
esmerce

MesajKonu: Geri: Hergün 1 Yeni bilgi :) Hergün 1 Yeni bilgi :) - Sayfa 11 Icon_m12Perş. 6 Mayıs - 9:38

Gülüş
drmert
Moderatör
Moderatör
drmert

MesajKonu: Geri: Hergün 1 Yeni bilgi :) Hergün 1 Yeni bilgi :) - Sayfa 11 Icon_m12Perş. 6 Mayıs - 9:48

affraid
uA_Y_C_A
Yönetim
Yönetim
uA_Y_C_A

MesajKonu: Geri: Hergün 1 Yeni bilgi :) Hergün 1 Yeni bilgi :) - Sayfa 11 Icon_m12Perş. 6 Mayıs - 17:09

Hergün 1 Yeni bilgi =)

24 Ayar Altın Ne Demektir? 22 Ayar Altın İle Farkı Nedir?

Altının kimyadaki saflığı “yüzde” ile, mücevhercilikteki saflığı ise “karat” veya “ayar” terimleriyle ifade edilir. Buna göre 24 ayar (veya karat) altın % 100 saf altını, 22 ayar ise % 91, 6 saf altını ifade etmektedir. 22 ayar altının % 8,4’ü diğer metaller ile tamamlanmıştır. Altına gümüşün ilavesi yeşilimsi, nikel ve platinin ilavesi beyaz, çinkonun ilavesi sarı ve bakır ilavesi de bakır miktarına göre sarıdan kırmızıya kadar değişen renkler kazandırır.

Hergün 1 Yeni bilgi :) - Sayfa 11 31615_397046972146_235619052146_4013045_8135322_n
YSF
Moderatör
Moderatör
YSF

MesajKonu: Geri: Hergün 1 Yeni bilgi :) Hergün 1 Yeni bilgi :) - Sayfa 11 Icon_m12Cuma 7 Mayıs - 5:16

bu altın fiyatları nolucak ya. mynette gramı 58,65TL görünüyor. kızgın accentin satışını bugün verebilirsem inş. noterler müsade edipde. bugün yada yarınaltın yaptırıcam. 125 gr. altın borcum varda onu yaptırıcam. birde yarın bizim hanımın doğum günü onada 25 gr.lık bilezik yaptırmayı düşünüyordum hediye olarak. of of. ugg
uA_Y_C_A
Yönetim
Yönetim
uA_Y_C_A

MesajKonu: Geri: Hergün 1 Yeni bilgi :) Hergün 1 Yeni bilgi :) - Sayfa 11 Icon_m12Cuma 7 Mayıs - 7:16

Ohhhh Smile Zenginiz yeah
YSF
Moderatör
Moderatör
YSF

MesajKonu: Geri: Hergün 1 Yeni bilgi :) Hergün 1 Yeni bilgi :) - Sayfa 11 Icon_m12Cuma 7 Mayıs - 7:28

Zenginlikden değilde, arabayı satınca sözüm vardı zaten. bir taşta katliam yapıcam. diğerleride borç için yapılacak. Smile
esmerce
Moderatör
Moderatör
esmerce

MesajKonu: Geri: Hergün 1 Yeni bilgi :) Hergün 1 Yeni bilgi :) - Sayfa 11 Icon_m12Cuma 7 Mayıs - 13:47

chathirti demiş ki:
Zenginlikden değilde, arabayı satınca sözüm vardı zaten. bir taşta katliam yapıcam. diğerleride borç için yapılacak. Smile

Vay katliamcı seni Gülüş

Borcun yoksa senden rahatı yok yeah
uA_Y_C_A
Yönetim
Yönetim
uA_Y_C_A

MesajKonu: Geri: Hergün 1 Yeni bilgi :) Hergün 1 Yeni bilgi :) - Sayfa 11 Icon_m12Cuma 7 Mayıs - 15:12

Hergün 1 Yeni bilgi =)

Gaz Lambası Ne Zaman Bulundu? Kim Buldu?

18. yüzyılın başlarına denk gelir. Yassılaştırılmış bir fitili gaz tankının içinden geçirerek, en üste ise koruyucu bir şişe ekleyerek gaz lambalarına ilk formunu İsviçre vatandaşı Argand vermiştir. Tabii, 1775’te Léger ve Alstroemer tarafından ayrı ayrı bulunan yassı fitilin de, bu buluşun ortaya çıkmasına katkısı büyüktür. Türkiye’de ise, 1800’lü yılların sonlarına doğru ev, dükkân ve kahvehanelerde gaz lambaları ile aydınlatma yapıldığını biliyoruz. 1900’lü yılların ortalarında Türkiye’de beş milyona yakın gaz lambası tankı ve şişesi üretilmiştir. Ancak bu tarihlerde üretimine devam edilen bir diğer gaz lambası çeşidi daha vardı. Bunlar şişesi olmayan, ancak yine gaz yardımı ile ateşlenen lambalardı. Bu tip lambalar, içine gaz konulan bir tanktan, fitilin dışarı uzanmasına yarayan delik veya deliklerden oluşur ve daha çok ‘kandil’ adıyla anılırdı.

Hergün 1 Yeni bilgi :) - Sayfa 11 Photo
YSF
Moderatör
Moderatör
YSF

MesajKonu: Geri: Hergün 1 Yeni bilgi :) Hergün 1 Yeni bilgi :) - Sayfa 11 Icon_m12Cuma 7 Mayıs - 19:13

esmerce demiş ki:
chathirti demiş ki:

Vay katliamcı seni Gülüş

Borcun yoksa senden rahatı yok yeah

Bu altın yaptırma işini bu hafta erteledim. Şu arabayı geçen hafta satsaydım.ohhmy altının gramı 55 di c.tesi günü. bugün arabayı sattım. sarrafa vardım gramı 60,50 lira dedi yuh Bannn acil deilse bu hafta yaptırma dedi sarraf arkadaşım. p.tesi ye düşme eğilimine girerse bekle yaptır dedi. eğer çıkmaya devam ederse, haftaya muhakkak yaptır yoksa bu fiyatları bile bulamayabilirsin dedi. Yunanistandan sonra portekizde giderse altın ve döviz dahada çıkar dedi. ugg

125 gram altın borcum var dostum.(gerçi şu an onun parası hazır, emektarı sattım bugün.)birde aylık 600-tl ödediğim konut kredisi. onada 4 yıl 7 ay kaldı.Smile
uA_Y_C_A
Yönetim
Yönetim
uA_Y_C_A

MesajKonu: Geri: Hergün 1 Yeni bilgi :) Hergün 1 Yeni bilgi :) - Sayfa 11 Icon_m12Cuma 7 Mayıs - 19:41

690 tl az değil...Haklısınız valla
YSF
Moderatör
Moderatör
YSF

MesajKonu: Geri: Hergün 1 Yeni bilgi :) Hergün 1 Yeni bilgi :) - Sayfa 11 Icon_m12Cuma 7 Mayıs - 19:45

öyle valla. bi asgari ücretlinin maaşından fazla.

Birde, bu 125 gram altını evi alırken borç almıştım 2 sene kadar önce. o zaman bozdurduğumda 3,500 lira felan etmişti. şimdi 7-7,5 ediyor. kızgın

evlendiğimdede 6 sene kadar önce altının gramı 19 liraydı. şimdi 60 lira.
uA_Y_C_A
Yönetim
Yönetim
uA_Y_C_A

MesajKonu: Geri: Hergün 1 Yeni bilgi :) Hergün 1 Yeni bilgi :) - Sayfa 11 Icon_m12Cuma 7 Mayıs - 19:48

Birde Asgari ücreti baz alırsak bazı konularda yatacak yerimiz yok..

Okdar düşük yani.
YSF
Moderatör
Moderatör
YSF

MesajKonu: Geri: Hergün 1 Yeni bilgi :) Hergün 1 Yeni bilgi :) - Sayfa 11 Icon_m12Cuma 7 Mayıs - 19:54

Evet öyle malesef. asgari bile denmez bu ücrete. Allah yardımcıları olsun valla.
Samet Özeren
Bölüm Moderatörü
Bölüm Moderatörü
Samet Özeren

MesajKonu: Geri: Hergün 1 Yeni bilgi :) Hergün 1 Yeni bilgi :) - Sayfa 11 Icon_m12Cuma 7 Mayıs - 22:38

altın çok iyi bir yatırım

Hergün 1 Yeni bilgi :)

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön
11 sayfadaki 19 sayfasıSayfaya git : Önceki  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 15 ... 19  Sonraki