Focus Club Tr
Bu site kapanmıştır.
YENİ sitemiz; www.FocusClubTr.com

Focus Club Tr
Bu site kapanmıştır.
YENİ sitemiz; www.FocusClubTr.com

Focus Club Tr
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap
uA_Y_C_A
9260 Mesajlar - 29%
YSF
5163 Mesajlar - 16%
esmerce
4642 Mesajlar - 14%
BARAN
3931 Mesajlar - 12%
drmert
2899 Mesajlar - 9%
siyah&beyaz
2446 Mesajlar - 8%
ALPER
1150 Mesajlar - 4%
madmax5
1091 Mesajlar - 3%
Anchowy61
914 Mesajlar - 3%
Samet Özeren
688 Mesajlar - 2%

Paylaş|

TDCİ TURBO SESİ SORUNU

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek
Sayfaya git : Önceki  1, 2, 3, 4, 5  Sonraki
YazarMesaj
onurpervan
Ambiante
Ambiante
onurpervan

TDCİ TURBO SESİ SORUNU - Sayfa 4 Vide
MesajKonu: Geri: TDCİ TURBO SESİ SORUNU TDCİ TURBO SESİ SORUNU - Sayfa 4 Icon_m12Ptsi 11 Ekim - 22:10

Anchowy61 demiş ki:
Şimdide normalmiş gibi geldi hani motor soğukken sürtünen parçalardan geliyomuş gibi.

muhaha muhaha karar ver ama hangisi normal mi değil mi...En iyisi ben yatayım sabah arkadaşlar ne diyecek bakalım seninki laz işi oldu furabilirimde furmaya bilirimde karantisi yok muhaha
Anchowy61
Ghia
Ghia
Anchowy61

MesajKonu: Geri: TDCİ TURBO SESİ SORUNU TDCİ TURBO SESİ SORUNU - Sayfa 4 Icon_m12Ptsi 11 Ekim - 22:13

Yaw zor karar vermek yaşlandık kulaklarda iyi duymuyor:)Tolgaya sorım ben bide o dinlesin o daha gençSmile
esmerce
Moderatör
Moderatör
esmerce

MesajKonu: Geri: TDCİ TURBO SESİ SORUNU TDCİ TURBO SESİ SORUNU - Sayfa 4 Icon_m12Ptsi 11 Ekim - 22:28

Ses 2. videonun 15. saniyesinde çok güzel duyuluyor,tabi ben laptopta dinledim.

Devrin 1750 deyken sesin ortaya çıkması manidar (maksimum tork devri) bu ses değişimi bende de var ama bu kadar bariz değil.Bir ihtimal Titanium/Ghia larda ses yalıtımının fazla oluşu bu farkı duymamızı engelliyordur,birkaç Collection kullanıcısı arkadaş da bendeki aracın (Titanium) bariz daha sessiz olduğunu söylemişlerdi,hatta teki dar sokaklarda motor soğukken duyulan sesin pancar motora benzediğinden şikayet ediyordu!
Anchowy61
Ghia
Ghia
Anchowy61

MesajKonu: Geri: TDCİ TURBO SESİ SORUNU TDCİ TURBO SESİ SORUNU - Sayfa 4 Icon_m12Ptsi 11 Ekim - 22:46

Söylediğin mantıklı Tolga servistede bunu söylemişlerse normaldir.
onurpervan
Ambiante
Ambiante
onurpervan

MesajKonu: Geri: TDCİ TURBO SESİ SORUNU TDCİ TURBO SESİ SORUNU - Sayfa 4 Icon_m12Salı 12 Ekim - 7:29

Anchowy61 demiş ki:
Söylediğin mantıklı Tolga servistede bunu söylemişlerse normaldir.

Hmmm anladım...Bende model yılı donanım seviyesi vs olayında yalıtım ve malzeme farklılıkları olduğunu biliyorum bu hemen hemen her firmada böyle...Bundan dolayı sesin fazla gelmesi normal olabilir...

Servise gelince ben ısrarla bir kaç kere hem ustaya hemde servisteki aracı teslim alan görevliye 2000 devir civarında turbo açınca yada açmaya doğru ses geliyor diye özellikle belirttim onlarda soğukken bakarız dediler alırkende söyledikleri turbonuzda sorun yok ses egzozdan civataları sıktık...

Bugün yine gittim işe sabah bu sesi aynı şekilde duyuyorum motor ısınınca ses gidiyor hatta pederin ilaçları unutmusum geri geldim aldım işe döndüm bu arada motor ısındığı ve stop edip çalıştırdığım için giderken ses yapmadı tabiki...Bana öyle geliyorki egzozdan alakalı bir durum soğukken ses yapıyor ve ısınıncada kesiyr malum soğukken titreşim ve ses fazla olur...Sizce başka bir arıza belirtisi olabilir mi?
esmerce
Moderatör
Moderatör
esmerce

MesajKonu: Geri: TDCİ TURBO SESİ SORUNU TDCİ TURBO SESİ SORUNU - Sayfa 4 Icon_m12Salı 12 Ekim - 8:25

Soğukta artan egzos sesi bana da olası geliyor çünkü bende de motor soğukken arka koltuklarda yüksek egzos sesi geliyor.

Bunu ben pek farketmesem de arkaya binen birkaç kişi söylemişti,dün araç soğukken çalıştırdığımda arka koltuğa oturdum gerçekten yüksek bir egzos sesi var servise uğradığımda baktırayım birşeyler yapabilirlermi diye..

Aslında araç sıfırken de bu durum vardı ama arkaya hiç binediğim için unutmuşum!
drmert
Moderatör
Moderatör
drmert

MesajKonu: Geri: TDCİ TURBO SESİ SORUNU TDCİ TURBO SESİ SORUNU - Sayfa 4 Icon_m12Salı 12 Ekim - 9:13

Ben de dinledim sesi.Bende olmayan bir ses olduğu kesin ancak bu sesin herhangi bir arızadan yada hatadan olduğu konusunda şüpheliyim.
Turboyla alakalı değil ama.
Amaaaannn boşver be kardeşim takma kafana.
Dizelin homurtusu hepsini bastırır merak etme KK
onurpervan
Ambiante
Ambiante
onurpervan

MesajKonu: Geri: TDCİ TURBO SESİ SORUNU TDCİ TURBO SESİ SORUNU - Sayfa 4 Icon_m12Salı 12 Ekim - 13:35

valla hocam bendede durum aynı ne yapsam ses kesmiyor yani ısınınca kesiyor ...Ancak eskisi gibi değil tamamen kesmiyor biraz daha az duyuyorum zaten çekişte gidişte problem yok serviste turboda bişey yok diyor başka sıkıntıda yok olursada 3 senesi var daha diyorum olcak olduktan sonra 3 sene içinde olur zaten artık soğukken 1500 devir üstüne çıkmıyorum çok dikkat etmeyincede takılmıyorum bu sese zaten bir arıza olsaydı şayet şu 20 gün içinde çoktan yapardı sanırım Gülüş
YSF
Moderatör
Moderatör
YSF

MesajKonu: Geri: TDCİ TURBO SESİ SORUNU TDCİ TURBO SESİ SORUNU - Sayfa 4 Icon_m12Çarş. 13 Ekim - 6:05

Egsoz manifolt contasından olabilir. Accentimdede buna benzer bi ses vardı, bi çok usta bulamadı manifolt contası değişince ses kesilmişti.
onurpervan
Ambiante
Ambiante
onurpervan

MesajKonu: Geri: TDCİ TURBO SESİ SORUNU TDCİ TURBO SESİ SORUNU - Sayfa 4 Icon_m12Perş. 14 Ekim - 6:59

YSF demiş ki:
Egsoz manifolt contasından olabilir. Accentimdede buna benzer bi ses vardı, bi çok usta bulamadı manifolt contası değişince ses kesilmişti.

Anladım bendeki ses daha çok ön konsolun arkasından geliyor gibi monifold olma ihtimali düşük sanırım...

Bu arada dün kaputu açıp yağ kaçağını kontrol ettim aynı şekilde yağ dolmuş 4.cü enjektörün altı ve sanırım motor kapağının değişimini talep etmek zorunda kalıcam Sad
YSF
Moderatör
Moderatör
YSF

MesajKonu: Geri: TDCİ TURBO SESİ SORUNU TDCİ TURBO SESİ SORUNU - Sayfa 4 Icon_m12Perş. 14 Ekim - 7:27

Bendeki sesde aynı göğüsün ordan bi yerden gibi geliyordu bi egzostcuya kontrol ettir yinede. zaten lif yada kuyuda bakıyorlar alttan hemen belli oluyor.
onurpervan
Ambiante
Ambiante
onurpervan

MesajKonu: Geri: TDCİ TURBO SESİ SORUNU TDCİ TURBO SESİ SORUNU - Sayfa 4 Icon_m12Perş. 14 Ekim - 7:33

YSF demiş ki:
Bendeki sesde aynı göğüsün ordan bi yerden gibi geliyordu bi egzostcuya kontrol ettir yinede. zaten lif yada kuyuda bakıyorlar alttan hemen belli oluyor.

ok..dediğini dikkate alacağım zaten servise gitmem gerekecek yağ kaçağı için yine önce orda baktırırım yine bir şey yok derlerse tanıdık ustam var bir bakarız beraber bir şey çıkarsa bu sefer serviste tavrım farklı olur heralde kızgın
YSF
Moderatör
Moderatör
YSF

MesajKonu: Geri: TDCİ TURBO SESİ SORUNU TDCİ TURBO SESİ SORUNU - Sayfa 4 Icon_m12Perş. 14 Ekim - 7:59

e o zaman serviste bu tavrı fazlasıyla haketmiş olur ama.
onurpervan
Ambiante
Ambiante
onurpervan

MesajKonu: Geri: TDCİ TURBO SESİ SORUNU TDCİ TURBO SESİ SORUNU - Sayfa 4 Icon_m12Perş. 14 Ekim - 8:07

Bencede...Az önce aradım ustanın dediklerini söyledim ve şikayeti belirttim yarın sabah 11'e randevu verdiler..Parça elimizde yoktur çok değişen bir parça değil diğer servis yada forddan bekleyebiliriz dediler hadi bakalım hayırlısı
YSF
Moderatör
Moderatör
YSF

MesajKonu: Geri: TDCİ TURBO SESİ SORUNU TDCİ TURBO SESİ SORUNU - Sayfa 4 Icon_m12Perş. 14 Ekim - 8:08

Hayırlıs inş. bu sefer çözülür sorunun tamamen.
onurpervan
Ambiante
Ambiante
onurpervan

MesajKonu: Geri: TDCİ TURBO SESİ SORUNU TDCİ TURBO SESİ SORUNU - Sayfa 4 Icon_m12Cuma 15 Ekim - 9:49

Bugün araba yine serviste sabahtan götürüp bıraktım..ustaların hiç biri yoktu servis görevlisine tekrardan anlattım tüm sorunları ve keçe değiştiği halde yine yağlanma olduğunu...Araçtan ses geliyor soğukken dedim zırıltımı dediler bu seferkiler biraz daha anlıyor gibiydi...Biz bakalım edelim arayalım dediler şimdi telefon bekliyorum bakalım bu sefer ne söyleyecekler
YSF
Moderatör
Moderatör
YSF

MesajKonu: Geri: TDCİ TURBO SESİ SORUNU TDCİ TURBO SESİ SORUNU - Sayfa 4 Icon_m12Cuma 15 Ekim - 10:21

hadi bakalım, bu sefer güzel haberlerini bekliyoruz.
onurpervan
Ambiante
Ambiante
onurpervan

MesajKonu: Geri: TDCİ TURBO SESİ SORUNU TDCİ TURBO SESİ SORUNU - Sayfa 4 Icon_m12Cuma 15 Ekim - 14:39

Evet saat 14.30 gibi aradılar araba hazır hallettik dediler...Bu kadar kısa zamanda nasıl oldu diye diye söylenerek şu yağmurda ıslana ıslana dolmuşa atladım gittim servisten içeri girdim..

Onur bey araçtan ses geliyordu zırıldama onu hallettik egzoza baktık sıktık ettik dediler bende yavaş yavaş su kaynamaya başladı 8geçen haftaki olayların tekrarı) ee dedim yağ işini ne yaptınız onuda temizledik sapmalar denilen motor kapağının vidaları gevşekmiş sıktık hallettik dediler eee dedim (bende su kaynamaya devam ediyor...) hepsi bu kadar....

Öylemi diyerekten açtım ağzımı yumdum gözümü...Madem sapmalar gevşek niye geçen hafta ustan iyi sıkmadı ses yok diyosun gel bakalım dedim aldım aracı çalıştırdım bak dedim bune...Sinir tepemde...Her hafta servisemi gelicem ben diye söyleniyorum sakinleştiriyorlar babanız nasıl falan diyorlar diyorum araba düzelirse oda iyi...

Çıkışınca bidaha baktıralım vs dediler baştan dedim herseye bakılacak...çağır ustanı dedim beraber bakıcaz çocukmu kandırıyosun sen falan filan....

Bir kaç usta geldi gitti baktı bu arada arabaya, ilk bakan usta ve keçeyi değişen başka bir usta bana hak veriyor keçe değişimi yapılmış şikayet devam ediyor sıkmayla olmaz diyorlar ikiside motor üst kapağı değişecek diyor, servis görevlileri hala kem küm...sormamız lazımda bilmemne..

Tamam dediler halledicez yağ işini önce sese bakalım...arkadaşlar gelen giden dinledi, diğer ustalar emin olamadı başka araç olsa dinler bakardık falan...dedim anlamam ses var sabahken matkap gibi ötüyor araba bakın... en sonunda ustanın biri ses var dedi vibrasyon yapıyor bir şey dedi...Hem içerden hem dışardan bir kaç ustaya dinlettim...Bunlar duyamıyor ya sesi ki siz bile videodan duydunuz neyse en sonunda hepsine duydurdum sesi...atladım arabanın üstüne kaldırdılar beni lifte sabitledim 1750 devire araba bas bas ötüyor ustalar motor koruma kapağını söktü heryeri sallıyorlar bakıyorlar derken en son bir yerde araba gerçi biraz ısınmıştı umarım yanılmadık ama sesi kesti bir daha bak falan derken ses geldi gitti gülüştüler dedim noluyor yukardan bakıyorum adamlara muhaha yalnız hala net bir şey yok...

Bir iki dk bir şeyler sıktılar ettiler ve sonuç olarak beni indirince sesin katalizatörden geldiği anlaşıldı...Soğukken daha çok titreyip ses yapıyormuş...Gerçekten ses kesildi yok denecek kadar has..Ne dikkatlisin diyorlar bana ahaha Sağolsun ordaki bir ustamız baya ilgilendi benle yardımcı oldu...kıldan tüyden arıza arıza bile denmez kafana tıkma yolda falan bırakmaz arıza açmaz ses yapabilir ama iyce sıktık dedi..

Ondan sonra aracı indirdik sıra geldi yağ işine ve usta bana otosanın prosektür'ünü anlattı ve dediki tamam bizce motor üst kapağı değişmeli (iki usta birden) ancak otosan en ufak ayrıtıdan başla olmazsa öbürü şeklinde gidiyormuş şimdi keçe değiştik sırada plastik kapağın altındali conta var oda olmazsa o zaman döküm olan motor üst kapağını değiştiricez bana kalsa şimdi değişirim ama izin vermiyor mecbur bu sıradan gitmek zorundayız dedi peki dedim olsun değişelim o zaman zaten 250 km yol yapıyorum yağ akıtıyor...

Enjektörlerin üstünde dikdörtgen bir kapak var onun altındada lastik conta varmış o contayı değiştirdiler ve yine olmazsa bir dahakine işi uzun ama motor üst kapağı sökülecek dendi..Ok dedim herhangi bir sakıncası yok dedi usta silikonla yapıştırıyormuş fabrika, bizde aynı şekilde yapıcaz ancak öle çözülür ama inşallah gerek kalmadan hallolur dedi ok dedim aldım aracı çıktım geldim bugünkü servis maceram bu kadar muhaha

En son onurpervan tarafından Cuma 15 Ekim - 14:48 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
Anchowy61
Ghia
Ghia
Anchowy61

MesajKonu: Geri: TDCİ TURBO SESİ SORUNU TDCİ TURBO SESİ SORUNU - Sayfa 4 Icon_m12Cuma 15 Ekim - 14:47

Onur senin adına sevindim en azından ses olayını halletmişler.
YSF
Moderatör
Moderatör
YSF

MesajKonu: Geri: TDCİ TURBO SESİ SORUNU TDCİ TURBO SESİ SORUNU - Sayfa 4 Icon_m12Cuma 15 Ekim - 14:50

Hadi gözün aydın sonunda sesi kestirmişsin. ustalarında sesini kesmişsin çıkışarak iyi etmişsin. Smile

Kazasız, keyifli sürüşler olsun. yeah
onurpervan
Ambiante
Ambiante
onurpervan

MesajKonu: Geri: TDCİ TURBO SESİ SORUNU TDCİ TURBO SESİ SORUNU - Sayfa 4 Icon_m12Cuma 15 Ekim - 14:51

Anchowy61 demiş ki:
Onur senin adına sevindim en azından ses olayını halletmişler.

Valla ses yok denecek kadar azaldı çok dikkatli dinlemek lazım ama usta motor titreşim yaptıkça tekrarlayabilir çok takma dedi bakalım inşallah tekrarlamaz KK

Benim asıl korkum turbodan kaynaklı arızanın olabileceği idi neyseki geçen sefer egzoz civatasının sıkılmasında ses azalınca bu sefer işi egzoza döktümde anladılar ne olduğunu ama dediğim gibi yine ötebilir...Keza araba 90 dereceydi ses kestiğinde sabah aynı sesi duyarsam şaşırmam ama en azından önemli bşi değil onu biliyorum yeah
onurpervan
Ambiante
Ambiante
onurpervan

MesajKonu: Geri: TDCİ TURBO SESİ SORUNU TDCİ TURBO SESİ SORUNU - Sayfa 4 Icon_m12Cuma 15 Ekim - 14:52

YSF demiş ki:
Hadi gözün aydın sonunda sesi kestirmişsin. ustalarında sesini kesmişsin çıkışarak iyi etmişsin. Smile

Kazasız, keyifli sürüşler olsun. yeah

Yahu aslında ustalarda sorun yok ustalar bana sen haklısın diyorlar kaç kez geldin ettin değişmesi lazım diyorlar ama onlarda çalışan servis görevlisi ne derlerse onu yapıyorlar ustadan yana sıkıntım yok sıkıntı servisin işleyişinde Gülüş
Anchowy61
Ghia
Ghia
Anchowy61

MesajKonu: Geri: TDCİ TURBO SESİ SORUNU TDCİ TURBO SESİ SORUNU - Sayfa 4 Icon_m12Cuma 15 Ekim - 14:56

Sanki mubarek servis elemanları ustadır.
YSF
Moderatör
Moderatör
YSF

MesajKonu: Geri: TDCİ TURBO SESİ SORUNU TDCİ TURBO SESİ SORUNU - Sayfa 4 Icon_m12Cuma 15 Ekim - 15:00

ahaha KK
esmerce
Moderatör
Moderatör
esmerce

MesajKonu: Geri: TDCİ TURBO SESİ SORUNU TDCİ TURBO SESİ SORUNU - Sayfa 4 Icon_m12Cuma 15 Ekim - 16:52

Hadi geçmiş olsun kardeşim epey su kaynattın o suyla milleti haşladın ama değdi sonuçta!!

ahaha

TDCİ TURBO SESİ SORUNU

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön
4 sayfadaki 5 sayfasıSayfaya git : Önceki  1, 2, 3, 4, 5  Sonraki