Focus Club Tr
Bu site kapanmıştır.
YENİ sitemiz; www.FocusClubTr.com

Focus Club Tr
Bu site kapanmıştır.
YENİ sitemiz; www.FocusClubTr.com

Focus Club Tr
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap
uA_Y_C_A
9260 Mesajlar - 29%
YSF
5163 Mesajlar - 16%
esmerce
4642 Mesajlar - 14%
BARAN
3931 Mesajlar - 12%
drmert
2899 Mesajlar - 9%
siyah&beyaz
2446 Mesajlar - 8%
ALPER
1150 Mesajlar - 4%
madmax5
1091 Mesajlar - 3%
Anchowy61
914 Mesajlar - 3%
Samet Özeren
688 Mesajlar - 2%

Paylaş|

slm bende sizlerden olmak istiyorum AMA

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek
Sayfaya git : Önceki  1 ... 11 ... 18, 19, 20  Sonraki
YazarMesaj
Engin
Moderatör
Moderatör
Engin

slm bende sizlerden olmak istiyorum AMA - Sayfa 19 Vide
MesajKonu: Geri: slm bende sizlerden olmak istiyorum AMA slm bende sizlerden olmak istiyorum AMA - Sayfa 19 Icon_m12Cuma 28 Ocak - 23:23

km arttıkça yağ daha kalın olması gerekir ki aşınan parçalara tampon yapsın tabi bu her 20.000 km de falan değil Smile 200.000 km falan
mustafatufekci
Bölüm Moderatörü
Bölüm Moderatörü
mustafatufekci

MesajKonu: Geri: slm bende sizlerden olmak istiyorum AMA slm bende sizlerden olmak istiyorum AMA - Sayfa 19 Icon_m12C.tesi 29 Ocak - 8:54

yağ olarak mobil super 3000 5w30 o aracın ilacı. Ama km yüksek bakın bakalım yağ eksiltme ne durumda. ona göre başka yağda önerilebilir. bu arada araç o km ye kadr hangi markayı kullandıysa ona devam etmekte iyidir. çünkü yüksek kmde yağ markası değişince yağ eksiltmeyen araba eksiltmeyede başlayabilir.
yukselelkt
Comfort
Comfort
yukselelkt

MesajKonu: Geri: slm bende sizlerden olmak istiyorum AMA slm bende sizlerden olmak istiyorum AMA - Sayfa 19 Icon_m12C.tesi 29 Ocak - 15:48

7 litre yağ aldım mobil 3000 5w30 full sentetik 15000 km lik felan dediler.4,7 litre civarında koydular maximum cizgisini hafif geçiyor yada eşit.Bunun fazla önemi varmıydı ben iki çizgi arasında olması gerektiğini biliyorum.Sizce?
uA_Y_C_A
Yönetim
Yönetim
uA_Y_C_A

MesajKonu: Geri: slm bende sizlerden olmak istiyorum AMA slm bende sizlerden olmak istiyorum AMA - Sayfa 19 Icon_m12C.tesi 29 Ocak - 16:03

Normalde iki çizgi arası tabi ki...Ziyanı yok ahaha
http://www.focusclubtr.com
mustafatufekci
Bölüm Moderatörü
Bölüm Moderatörü
mustafatufekci

MesajKonu: Geri: slm bende sizlerden olmak istiyorum AMA slm bende sizlerden olmak istiyorum AMA - Sayfa 19 Icon_m12C.tesi 29 Ocak - 16:04

Fazlası zarar. katalitiğe felan zarar veriyor.

Dediğim gibi servis kitapçığında 4.25 (yağ filitresi değişirse) diye yazıyor. ama nedense servis olsun sanayi ustası olsun 4.5 lt koyuyor. 4.7 litre çok çok fazla. zaten araç o şekil kullanılırsa bir zman sonra fazlalığı egsozdan atıyor.
yukselelkt
Comfort
Comfort
yukselelkt

MesajKonu: Geri: slm bende sizlerden olmak istiyorum AMA slm bende sizlerden olmak istiyorum AMA - Sayfa 19 Icon_m12C.tesi 29 Ocak - 17:36

cd çalar ı da gösterdim tamiri imkansız diyorlar dişliler felan gitmiş
yokmu bunun bir çözümü pert araçlardan felan alınmaz mı
Yada yenisini alsak kaç lira
başka marka alsak güzel dururmuki orjinalı güzel duruyor moralim bozuldu bu işe,

mustafatufekci
Bölüm Moderatörü
Bölüm Moderatörü
mustafatufekci

MesajKonu: Geri: slm bende sizlerden olmak istiyorum AMA slm bende sizlerden olmak istiyorum AMA - Sayfa 19 Icon_m12C.tesi 29 Ocak - 17:38

250 liraya sahibindende orjinal cd çalaraı vardı.
yukselelkt
Comfort
Comfort
yukselelkt

MesajKonu: Geri: slm bende sizlerden olmak istiyorum AMA slm bende sizlerden olmak istiyorum AMA - Sayfa 19 Icon_m12C.tesi 29 Ocak - 18:29

hım öyle yapalim mustafa bey.benim arabanın orjinal cd çalar kodunu bulabilirmiyiz.İnternetden ve sagdan soldan denk gelirse alayim.özellikle dreksiyon kumandasından da çalışmasını istiyorum çünkü.
mustafatufekci
Bölüm Moderatörü
Bölüm Moderatörü
mustafatufekci

MesajKonu: Geri: slm bende sizlerden olmak istiyorum AMA slm bende sizlerden olmak istiyorum AMA - Sayfa 19 Icon_m12C.tesi 29 Ocak - 18:32

focusun orjinal cd çaları bu

6000rds diye geçer

http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-elektronik-arac-elektronigi-cd-mp3-calar-ford-araclarinin-orjinal-cd-calari-38380952/detay?
Engin
Moderatör
Moderatör
Engin

MesajKonu: Geri: slm bende sizlerden olmak istiyorum AMA slm bende sizlerden olmak istiyorum AMA - Sayfa 19 Icon_m12C.tesi 29 Ocak - 18:35

yağ çubuğunda yağın iki çizgi arasında olması önemlidir.yağ fazla olursa yağ köpürebilir kapaktan taşma yapabilir.
uA_Y_C_A
Yönetim
Yönetim
uA_Y_C_A

MesajKonu: Geri: slm bende sizlerden olmak istiyorum AMA slm bende sizlerden olmak istiyorum AMA - Sayfa 19 Icon_m12C.tesi 29 Ocak - 18:35

Bence bunu alın aklınız rahat olsun Smile Diğerinide sorununu belirtip Satın derim
mustafatufekci
Bölüm Moderatörü
Bölüm Moderatörü
mustafatufekci

MesajKonu: Geri: slm bende sizlerden olmak istiyorum AMA slm bende sizlerden olmak istiyorum AMA - Sayfa 19 Icon_m12C.tesi 29 Ocak - 18:36

aslında ben çok istiyordum 6006 almak ama işte böyle sorun oluyorlar Sad yoksa çok artistik bir cd çalar
yukselelkt
Comfort
Comfort
yukselelkt

MesajKonu: Geri: slm bende sizlerden olmak istiyorum AMA slm bende sizlerden olmak istiyorum AMA - Sayfa 19 Icon_m12C.tesi 29 Ocak - 18:44

Teşekkür mustafa bey.Bizim böyle bir şey almamız çok daha mantıklı.Çünkü ben aşırı bir ses sistemi felan istemiyorum.Hem aracın göğüs görünümüde bozulmamış olur.Peki bu tek cd çalarlılar daha saglam olurlar değilmi.Çünkü bendeki tamircinin söylediğine göre baya bir tamir görmüş dedi.Sıfırın fiyatını sordum yaklaşık 1 000 tl üzerinde olduğunu söyledi.Sıfır fiyatını biliyormusunz.
mustafatufekci
Bölüm Moderatörü
Bölüm Moderatörü
mustafatufekci

MesajKonu: Geri: slm bende sizlerden olmak istiyorum AMA slm bende sizlerden olmak istiyorum AMA - Sayfa 19 Icon_m12C.tesi 29 Ocak - 18:54

sıfırını bulamazsınız Smile serviste siparişle gelirse 1000 tl yi de geçer ama o kadar etmez o teyp.
ikinci el nette görmüştüm bir ara ama sonu sizinki gibi olacağı için almadım. 200 lira gibi birşeydi sağlamı.

6000rdsler kolay bozulmaz. 150-250 arası nette bulunuyor kondiksiyonuna göre. Ben de kaset çalar vardı yerine alacaktım 6000 yada 6006 ama mp3 çalmıyor ikisi de. ben blaupunkt aldım fordlar için yapılmış. o da güzel teyp ama direksiyon kumandası desteği yok. hem şekli afiilli mem ses kalitesi 6000 den iyi mp3 çalıyor eqolayzer felan filan da var ama tek eksiği direskiyon desteği. arabam bölümünde resimleri var. 2 yıl garantili 400 e satılıyordu gitti gidiyorda. sonra açık arttırmadan satmaya başlandı ben açık arttırmadan aldım.
mustafatufekci
Bölüm Moderatörü
Bölüm Moderatörü
mustafatufekci

MesajKonu: Geri: slm bende sizlerden olmak istiyorum AMA slm bende sizlerden olmak istiyorum AMA - Sayfa 19 Icon_m12C.tesi 29 Ocak - 18:55

resmi şu:

slm bende sizlerden olmak istiyorum AMA - Sayfa 19 Goruntu437t
uA_Y_C_A
Yönetim
Yönetim
uA_Y_C_A

MesajKonu: Geri: slm bende sizlerden olmak istiyorum AMA slm bende sizlerden olmak istiyorum AMA - Sayfa 19 Icon_m12C.tesi 29 Ocak - 18:58

Mustafa teyp güzel ama Smile maşallah
mustafatufekci
Bölüm Moderatörü
Bölüm Moderatörü
mustafatufekci

MesajKonu: Geri: slm bende sizlerden olmak istiyorum AMA slm bende sizlerden olmak istiyorum AMA - Sayfa 19 Icon_m12C.tesi 29 Ocak - 19:04

şekli güzel sesi felanda güzel eksiğini hissettiğim 2 şey var birisi direksiyon desteği ki bir çok şey denedim teyp desteği yokmuş Sad ikincisi aux girişi yok. o çok işime yarıyordu onu fm transmiterle gideriyorum. navigasyon sesini araç kolonlarından almak için. onun içinde bir çok şey denedim ama teyp amerika için üretilmiş enteresan bir teyp. blaupunkt yazıyor üstünde ama diğer blaupunktlar gibi değil. ford amblemi var üstünde ford kendi teyp sistemine göre blauya yaptırmış. o yüzden blaupunkt aksesuarları desteklemiyor Sad yurt dışından neler neler getirttim olmadı Smile sonrdan işi amerikan forumlarında öğrendim
uA_Y_C_A
Yönetim
Yönetim
uA_Y_C_A

MesajKonu: Geri: slm bende sizlerden olmak istiyorum AMA slm bende sizlerden olmak istiyorum AMA - Sayfa 19 Icon_m12C.tesi 29 Ocak - 19:11

Tüh Sad ama olsun görüntü yeter Smile Track dinle bence yeah
yukselelkt
Comfort
Comfort
yukselelkt

MesajKonu: Geri: slm bende sizlerden olmak istiyorum AMA slm bende sizlerden olmak istiyorum AMA - Sayfa 19 Icon_m12C.tesi 29 Ocak - 19:49

1 milyar çok para evet
dreksiyon uyumlu şart
çıkıştan felan anlamam iyi kötü bilgisayardan attığın cd yi çalsın
sonuç
6000 rds bulacagız artık
Sizinkide güzelmiş Mustafa bey birde dreksiyonla uyumlu olsaymış sizinkini çalmaya gelirdim.Hadi yine yırtdınız bak herşeyde bir hayır vardır Smile Smile
mustafatufekci
Bölüm Moderatörü
Bölüm Moderatörü
mustafatufekci

MesajKonu: Geri: slm bende sizlerden olmak istiyorum AMA slm bende sizlerden olmak istiyorum AMA - Sayfa 19 Icon_m12C.tesi 29 Ocak - 19:51

ahaha
yukselelkt
Comfort
Comfort
yukselelkt

MesajKonu: Geri: slm bende sizlerden olmak istiyorum AMA slm bende sizlerden olmak istiyorum AMA - Sayfa 19 Icon_m12C.tesi 29 Ocak - 19:56

6000 rds den başkası olmaz mı Mustafa bey seçenekleri arttırayim diyorum,
sağlam ve dreksiyon uyumlu olarak başka öneriniz yok değil mi?
Bunların çin ve alman malımı oluyor arkasında etiketi varmı.Sahibinden baktım çin malı felan değil yazmış.Dikkat etmem gereken neler acaba
mustafatufekci
Bölüm Moderatörü
Bölüm Moderatörü
mustafatufekci

MesajKonu: Geri: slm bende sizlerden olmak istiyorum AMA slm bende sizlerden olmak istiyorum AMA - Sayfa 19 Icon_m12C.tesi 29 Ocak - 20:02

çin malı dediği connectlerde kullanılan şu teyp

slm bende sizlerden olmak istiyorum AMA - Sayfa 19 1_EEVIYBJCADI7IG5WUB9RY6AATKJCFLUAAACJM4IDA1LVHH7A62WDGPLE92QY99QCfocuseskikasacdcalar

oraya cd çalan kumanda desteği olup gögsün tipine uygun en sorunsuz teyp 6000rds 6000rds onunda resmi bu.
slm bende sizlerden olmak istiyorum AMA - Sayfa 19 FORD-FOCUS-TRANSIT-CONNECT-CD-1-YIL-GARANTILI__34729336_0

6000rds connect-focus-fiesta- mondeoya uyuyor.
yukselelkt
Comfort
Comfort
yukselelkt

MesajKonu: Geri: slm bende sizlerden olmak istiyorum AMA slm bende sizlerden olmak istiyorum AMA - Sayfa 19 Icon_m12C.tesi 29 Ocak - 20:07

Hım evet çok bariz belli oluyormuş arada dağlar kadar fark varmış teşekkür vermiş olduğun bilgiler için.
Ankarada hurdacılar sitesinde perte çıkan araçların paçlarını felan da söküp satdıklarını duymuştum sanki.Belki orada da bulurum.Tesekkürler
Engin
Moderatör
Moderatör
Engin

MesajKonu: Geri: slm bende sizlerden olmak istiyorum AMA slm bende sizlerden olmak istiyorum AMA - Sayfa 19 Icon_m12C.tesi 29 Ocak - 20:17

bizim getz in teybinde direksiyon kumanda özelliği var ancak arabada o özellik yok bu hyundai ne yapmaya çalışıyor anlamadım muhaha
BARAN
Yönetim
Yönetim
BARAN

MesajKonu: Geri: slm bende sizlerden olmak istiyorum AMA slm bende sizlerden olmak istiyorum AMA - Sayfa 19 Icon_m12Paz 30 Ocak - 11:20

Fazla yağ araçlara zararlıdır.
Araç ısınıp yağ buhar yapmaya başladığı zaman genleşme imkanı bulamazsa yüksek basınç yaratır motor içinde.

slm bende sizlerden olmak istiyorum AMA

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön
19 sayfadaki 20 sayfasıSayfaya git : Önceki  1 ... 11 ... 18, 19, 20  Sonraki