Focus Club Tr
Bu site kapanmıştır.
YENİ sitemiz; www.FocusClubTr.com

Focus Club Tr
Bu site kapanmıştır.
YENİ sitemiz; www.FocusClubTr.com

Focus Club Tr
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap
uA_Y_C_A
9260 Mesajlar - 29%
YSF
5163 Mesajlar - 16%
esmerce
4642 Mesajlar - 14%
BARAN
3931 Mesajlar - 12%
drmert
2899 Mesajlar - 9%
siyah&beyaz
2446 Mesajlar - 8%
ALPER
1150 Mesajlar - 4%
madmax5
1091 Mesajlar - 3%
Anchowy61
914 Mesajlar - 3%
Samet Özeren
688 Mesajlar - 2%

Paylaş|

Mondeo 1.6 TDCI

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek
Sayfaya git : Önceki  1, 2, 3, 4
YazarMesaj
fenkli
Ghia
Ghia
fenkli

Mondeo 1.6 TDCI - Sayfa 4 Vide
MesajKonu: Geri: Mondeo 1.6 TDCI Mondeo 1.6 TDCI - Sayfa 4 Icon_m12Cuma 11 Şub. - 10:17

trimler, koltuk altı plastiklerin görünümü, kapı eşikleri kaplamaları ve bunların ayak darbeleri ile çok çabuk çizilip matlaşıp eski bir görüntü alıyor oluşu, kötü paspas görüntüsü ve kıvrımlara tam oturmayışı, özellikle de taban halısı kaplamasının her ince köşeye kalıp gibi oturmuyor oluşu, yer yer oynamalar ve halının görüntüsünün kalitesiz duruyor olması, tavan kaplamasının ön camla birleşme detayı, iç dikiz aynasının cama yapışması noktası, ön yan direklerin (a sütünü) iç kısımlarının plastik blümle tavan kaplamasının birleşme detayı, tavan kumaş kaplamasının dokununca kalitesiz hissi uyandırışı, nevigasyon ekranının küçük ve çok da premium duruyor olamayışı... vs vs... aklıma takılanlar...
uA_Y_C_A
Yönetim
Yönetim
uA_Y_C_A

MesajKonu: Geri: Mondeo 1.6 TDCI Mondeo 1.6 TDCI - Sayfa 4 Icon_m12Cuma 11 Şub. - 10:20

Ohoo Smile başka yer kalmadı.. galiba o araba iyi benzetilmiş.
Mondeo böyle araç değil.

Bana katılanlar olur heralde..
http://www.focusclubtr.com
uA_Y_C_A
Yönetim
Yönetim
uA_Y_C_A

MesajKonu: Geri: Mondeo 1.6 TDCI Mondeo 1.6 TDCI - Sayfa 4 Icon_m12Cuma 11 Şub. - 14:46

Bugün yolda gördüm SW Mondi Smile

Maşallah çok güzeldi..Led'leri de yakıyordu ortalığı Smile

Eski yiriliği birazdaha olsun zarifliğe bırakmış Smile Laciver sw Mondeo güzel..ALınız Smile
fenkli
Ghia
Ghia
fenkli

MesajKonu: Geri: Mondeo 1.6 TDCI Mondeo 1.6 TDCI - Sayfa 4 Icon_m12Cuma 11 Şub. - 15:34

bu benim görüşüm bu... katılan olur olmaz...

ama değerlendirme yapmak için başka araçları ve mondeoyu da detaylı incelemek lazım... dışardan bakarak görülmez bunlar
mustafatufekci
Bölüm Moderatörü
Bölüm Moderatörü
mustafatufekci

MesajKonu: Geri: Mondeo 1.6 TDCI Mondeo 1.6 TDCI - Sayfa 4 Icon_m12Cuma 11 Şub. - 16:40

İşcilik kusurları vardı malzeme kalitesinde baız sorunlar vardı makyaj öncesinde.

iç tirim de misal kapı kaplamalı cam dan atmaya başlıyor. yine halı döşemesi köşelerden kalkıyor. focus II.5 da da oaln klima tuşu kaplaması kabarıyor. (hiç basılmayan esp tuşu bile kendilinden kabarmıştı.
kabin içi segmentine göre biraz gürültülü sayılabilirdi. motor sesini sevdiğimi çin güzel ama devirli kullanumda falza sayılabilirdi. yenisini daha test etmedim. ama yenisinde kullanılan mat siyah kaplmalar hoş durmamaış. avrupada makyaj öncesi satılan giha ve ghia-x donanımındaki ahşap görünüm bence o segmentte daha şık duruyor. kabini çinde ben sporluktan çok o segmentte ağırlık ararım. deri yada kadifemsi koltuklar ahşap detaylar. yada piano black kabplamalar vs vs. yenisinde led stop olması hoş ama şekli biraz kötü. iki tane yukarı bakban ok gibi duruyor sedanda. bence düz 2 çizgi daha düzgün olurdu. yine yeni jantlar eskisine nazaran daha iyi. titanyumdaki çok kollu jant basit duruyordu. yenisi biraz daha şık. hatta makyajlı c-max in çok kollu 17" lik jantı bile olabilirdi.

Test aracı gelsin gdiip deniyecem en çok 1.6 ecobostu merak ediyorum. 1.6 ti-vct 0-100 olarak kasasına göre tatminkar ama rakiplerinden geri kalıyordu. otoban kullanımında ise 1.6 olduğunu pek hissetirmiyor ama devir istiyordu. ecobost bu konuda iddalı. yine makyajsız kasa debrej sorunu kraonik sayılabilir. 2-3 tane debraj yiyen araba biliyorum. birinde içindeydim ahaha eğer ecobostta da aktarma aynı ise sıkıntı. çünkü 1.6 atmosferik ile o ağır kasa arasında işkence gören debraj aşıır beslenmiş motorda daha da narin olur.
uA_Y_C_A
Yönetim
Yönetim
uA_Y_C_A

MesajKonu: Geri: Mondeo 1.6 TDCI Mondeo 1.6 TDCI - Sayfa 4 Icon_m12Cuma 11 Şub. - 17:28

Aktarma 6 ileri oldu mondi'de

Benim görüşümde artık ahşap görünüm bitmiştir..Modası geçti..İlerde belki geri gelir..
fenkli
Ghia
Ghia
fenkli

MesajKonu: Geri: Mondeo 1.6 TDCI Mondeo 1.6 TDCI - Sayfa 4 Icon_m12Cuma 11 Şub. - 18:46

ayrıca benim incelediğim araç sıfır... Smile benzetilecek bi araç değil... benim yazdıklarım da fordun genel kronikleri.... ve yaklaşık 15 yıldır fordcuyum... ve bütün modellerini yakından takip etmeye çalışıyorum test ediyorum.... benim yukarda yazdıklarım test aracıyla ilgili görüşlerim değil showroomdan sıfır inceleme..
uA_Y_C_A
Yönetim
Yönetim
uA_Y_C_A

MesajKonu: Geri: Mondeo 1.6 TDCI Mondeo 1.6 TDCI - Sayfa 4 Icon_m12Cuma 11 Şub. - 18:51

Yahu size bi lafım yok yanlış anlamayın:) Sakın

Saygılar

Mondeo 1.6 TDCI

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön
4 sayfadaki 4 sayfasıSayfaya git : Önceki  1, 2, 3, 4