Focus Club Tr
Bu site kapanmıştır.
YENİ sitemiz; www.FocusClubTr.com

Focus Club Tr
Bu site kapanmıştır.
YENİ sitemiz; www.FocusClubTr.com

Focus Club Tr
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap
uA_Y_C_A
9260 Mesajlar - 29%
YSF
5163 Mesajlar - 16%
esmerce
4642 Mesajlar - 14%
BARAN
3931 Mesajlar - 12%
drmert
2899 Mesajlar - 9%
siyah&beyaz
2446 Mesajlar - 8%
ALPER
1150 Mesajlar - 4%
madmax5
1091 Mesajlar - 3%
Anchowy61
914 Mesajlar - 3%
Samet Özeren
688 Mesajlar - 2%

Paylaş|

Yeni focus Fiyatları Belli Olmaya Başladı...

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek
Sayfaya git : 1, 2  Sonraki
YazarMesaj
blackgoldboy
Ambiante
Ambiante
blackgoldboy

Yeni focus Fiyatları Belli Olmaya Başladı... Vide
MesajKonu: Yeni focus Fiyatları Belli Olmaya Başladı... Yeni focus Fiyatları Belli Olmaya Başladı... Icon_m12Ptsi 28 Mart - 8:07

1.6 125 ps benzinli trend 40800-40900
1.6 115 tdci titaniumX 55600-56000
+plus paket (radarlı CC+otomatik park vs) ...2000 TL
BARAN
Yönetim
Yönetim
BARAN

MesajKonu: Geri: Yeni focus Fiyatları Belli Olmaya Başladı... Yeni focus Fiyatları Belli Olmaya Başladı... Icon_m12Ptsi 28 Mart - 8:10

Evet bu başlığı açmak çok iyi olmuş; bunun altında fiyat ile ilgili olumlu olumsuz tüm fikirleri paylaşabiliriz.
blackgoldboy
Ambiante
Ambiante
blackgoldboy

MesajKonu: Geri: Yeni focus Fiyatları Belli Olmaya Başladı... Yeni focus Fiyatları Belli Olmaya Başladı... Icon_m12Ptsi 28 Mart - 8:43

Teşekkürler Baran , umarım özgürce istediğimiz düşünceleri burada hep beraber paylaşma şansı bulabiliriz.

Yukarıdaki fiyat bilgisini bir başka arkadaşımız forum'da paylaşmıştı , ben kendimde bu haftasonu İstanbuldaki Ford bayisi KAR otomotiv'e giderek görüştüm , kendileri kesin olmamak kaydıyla banada bu fiyatları verdiler , özellikle ilgilendiğim FORD Focus III Sedan TitaniumX Dizel için olabileceğini söyledikleri fiyat 57.000 TL ...

Hem yaz dönemine giriliyor olması hemde aracın yeni kasasının lansman sonrasında uzunca bir süre bekledikten sonra geliyor olması sebebiyle yoğun ilgi olduğunu ve bu nedenle bu süreçte fiyatlarda çokta bir indirim beklenmemesi gerektiğinide belirttiler...

Şahsi fikrim C segmentindeki bir Focus için oldukça yüksek bir tutar, eğer bu fiyatlardan giriş yaparsa karşısındaki alternetifleri gerçekten çoğalıyor...
YSF
Moderatör
Moderatör
YSF

MesajKonu: Geri: Yeni focus Fiyatları Belli Olmaya Başladı... Yeni focus Fiyatları Belli Olmaya Başladı... Icon_m12Ptsi 28 Mart - 8:48

Orta donanım dizel 45 gibi alınabilir o zaman bu fiyat aralığına göre.
BARAN
Yönetim
Yönetim
BARAN

MesajKonu: Geri: Yeni focus Fiyatları Belli Olmaya Başladı... Yeni focus Fiyatları Belli Olmaya Başladı... Icon_m12Ptsi 28 Mart - 9:42

Şunuda düşünmek gerek; titanium X bir focus fiyat olarak kendisine yakın olan bir dizelden donanım olarak ne kadar fazla olacak?
Açıkça Golf'e gidip baktıktan sonra ve plastik direksiyonlu bir araca o fiyatları istediklerini gördükten sonra ucuz olmasada garipte gelmiyor.
Tüm otomotiv üreticileri el birliği ile C sınıfını göklere çıkartıyorlar Sad

blackgoldboy demiş ki:
Teşekkürler Baran , umarım özgürce istediğimiz düşünceleri burada hep beraber paylaşma şansı bulabiliriz.

Yukarıdaki fiyat bilgisini bir başka arkadaşımız forum'da paylaşmıştı , ben kendimde bu haftasonu İstanbuldaki Ford bayisi KAR otomotiv'e giderek görüştüm , kendileri kesin olmamak kaydıyla banada bu fiyatları verdiler , özellikle ilgilendiğim FORD Focus III Sedan TitaniumX Dizel için olabileceğini söyledikleri fiyat 57.000 TL ...

Hem yaz dönemine giriliyor olması hemde aracın yeni kasasının lansman sonrasında uzunca bir süre bekledikten sonra geliyor olması sebebiyle yoğun ilgi olduğunu ve bu nedenle bu süreçte fiyatlarda çokta bir indirim beklenmemesi gerektiğinide belirttiler...

Şahsi fikrim C segmentindeki bir Focus için oldukça yüksek bir tutar, eğer bu fiyatlardan giriş yaparsa karşısındaki alternetifleri gerçekten çoğalıyor...
blackgoldboy
Ambiante
Ambiante
blackgoldboy

MesajKonu: Geri: Yeni focus Fiyatları Belli Olmaya Başladı... Yeni focus Fiyatları Belli Olmaya Başladı... Icon_m12Ptsi 28 Mart - 10:59

Evet Baran, bende senin gibi düşünüyorum , aracımı değiştirmek için bir süredir araç bakıyorum ve C segmentinde bir araç düşündüğümden neredeyse tüm bayileri gerek ciddi ciddi listemde olan araçları incelemek gerekse model ve fiyatlar konusunda bilgi edinmek için gezdim.Gördüğüm genel durum şuki araçlar son 1 yılda fiyat olarak neredeyse sınıf atlamış durumda, yani B segmentideki araçlar C segmenti fiyatına , C segmenti araçlarsa bir çok modelde neredeyse D segmenti fiyatlarına yaklaşmış durumda.Özellikle C segmentindeki araçların fiyatı gerçekten çok yükseldi , diğer düşüncendede haklısın, sanırım üreticiler hep beraber yaptıkları bir fiyat politikası ile durumu bu hale getirdiler , özellikle kriz sonrasındaki satışların oldukça iyi olmasıda bunu etkileyen diğer bir etmen olsa gerek.

Golf konusundada haklısın, Golf'un dışında benimde listemde olan Jettadada gerçekten kalite çok fazla düşmüş ayrıca donanım olarakta hiç tatmin etmiyor, sanırım tek tercih edilesi yönü kendini ispatlamış DSG vites olabilir ama bu benim içinde yeterli değil açıkçası , fakat 1.6 Dizel Sedan highline bir Jetta için istenen 56.000 lik fiyata çok derken aynı fiyata Focus olmasınıda "uygun bir fiyat" diye değerlendiremeyiz açıkçası...
YSF
Moderatör
Moderatör
YSF

MesajKonu: Geri: Yeni focus Fiyatları Belli Olmaya Başladı... Yeni focus Fiyatları Belli Olmaya Başladı... Icon_m12Ptsi 28 Mart - 11:33

Evet arkadaşlar maalesef tüm firma ve segmentlerde bi artış söz konusu. 1-2 sene önce daha uygun fiyatlara satılan Hyundai, Kia vs. markalar bile yüksek fiyat çekiyorlar.
ALPER
Yönetim
Yönetim
ALPER

MesajKonu: Geri: Yeni focus Fiyatları Belli Olmaya Başladı... Yeni focus Fiyatları Belli Olmaya Başladı... Icon_m12Ptsi 28 Mart - 11:47

Benim için yine en iyisi Trend veya bu motorla yer alırsa Titanium 1.6 Ti-vct 125ps + LPG olur Smile
YSF
Moderatör
Moderatör
YSF

MesajKonu: Geri: Yeni focus Fiyatları Belli Olmaya Başladı... Yeni focus Fiyatları Belli Olmaya Başladı... Icon_m12Ptsi 28 Mart - 11:48

ALPER demiş ki:
Benim için yine en iyisi Trend veya bu motorla yer alırsa Titanium 1.6 Ti-vct 125ps + LPG olur Smile

Şu an bi çok kişi için öyle görünüyor bende dahil ahaha
orhan83
Yeni üye
Yeni üye
orhan83

MesajKonu: Geri: Yeni focus Fiyatları Belli Olmaya Başladı... Yeni focus Fiyatları Belli Olmaya Başladı... Icon_m12Ptsi 28 Mart - 16:42

bayi en düşük 44.000 dedi ankarada; ama kesin liste yok dedi... 40.000 se çok iyi...comfort hb 100 bg 5k ya 31.700 verdim ben geçen cuma.. kaporası verildi... 40.000 se onu mu beklesem acaba... Kapora 1000 verdim, vekaletnameyi de verdim bugün, sizce focus yeni kasayı beklemek istesem ne derler... yarın konuşuyum bakalım... 32 comforta vereceğime 40.000 diğerine vermek daha mantıklı gibi geldi... Acaba donanım açısından nasıl?
diagnotics
Yeni üye
Yeni üye
diagnotics

MesajKonu: Geri: Yeni focus Fiyatları Belli Olmaya Başladı... Yeni focus Fiyatları Belli Olmaya Başladı... Icon_m12Ptsi 28 Mart - 17:26

arkadaşlar tam olarak focus 3 ne zaman satışa başlanacak??
uA_Y_C_A
Yönetim
Yönetim
uA_Y_C_A

MesajKonu: Geri: Yeni focus Fiyatları Belli Olmaya Başladı... Yeni focus Fiyatları Belli Olmaya Başladı... Icon_m12Ptsi 28 Mart - 19:44

diagnotics demiş ki:
arkadaşlar tam olarak focus 3 ne zaman satışa başlanacak??

Dostum net bir zamanı bayiiler bile veremiyor ama reklam afişleri ve sloganlar hazırlandı...

Nisan da inş yavaştan başlar en geç Haziran gibi yaygınlaşır
http://www.focusclubtr.com
diagnotics
Yeni üye
Yeni üye
diagnotics

MesajKonu: Geri: Yeni focus Fiyatları Belli Olmaya Başladı... Yeni focus Fiyatları Belli Olmaya Başladı... Icon_m12Ptsi 28 Mart - 20:17

ford un sitesinden c-max ın 1.6 180bg ecoboost ile 1.6 tdci 115 lik motorlarına baktım.. ve dizel benzinliden yaklaşık 2 bin tl pahalı.. yeni focusta da durum aynı mı olacak acaba?? ayrıca ful+full c-max 63bin gibi bir fiyata geliyor(benzinli).. ford focus un fiyatları c-max den daha ucuz mu olur?? ben benzinli ecoboost almayı düşünüyorum 180 pslik tabi tr ye gelirse.. ingiltere sitesinden baktığımda 180 ps lik versiyonu yok ama inşllah tr ye gelir..
YSF
Moderatör
Moderatör
YSF

MesajKonu: Geri: Yeni focus Fiyatları Belli Olmaya Başladı... Yeni focus Fiyatları Belli Olmaya Başladı... Icon_m12Salı 29 Mart - 7:01

orhan83 demiş ki:
bayi en düşük 44.000 dedi ankarada; ama kesin liste yok dedi... 40.000 se çok iyi...comfort hb 100 bg 5k ya 31.700 verdim ben geçen cuma.. kaporası verildi... 40.000 se onu mu beklesem acaba... Kapora 1000 verdim, vekaletnameyi de verdim bugün, sizce focus yeni kasayı beklemek istesem ne derler... yarın konuşuyum bakalım... 32 comforta vereceğime 40.000 diğerine vermek daha mantıklı gibi geldi... Acaba donanım açısından nasıl?

Dün Kayseri Ford da çalışan bi tanıdıkla akşam bi yerde karşılaştık, oda en bazı 44,000 olacak gibi bişeyler söyledi. Bende o fiyatlardan başlarsa satamazsınız, 40-41 gibi başlayacak diye duydum bende dedim. Bize gelen bilgi öyle dedi. Gelince görürüz kesin fiyatı tabi.
Siz bayi ile görüşün kabul etmeleri lazım. 40'a çıkabiliyorsanız, yenisini bekleyin derim. ESP standart mesela, geliştirilen yol tutuş, sürüş kalitesi ve en önemliside iddia edilen daha sessizliği vs. gibi farklılıkları var en basitinden.
Eren_Öztürk
Web Designer
Web Designer
Eren_Öztürk

MesajKonu: Geri: Yeni focus Fiyatları Belli Olmaya Başladı... Yeni focus Fiyatları Belli Olmaya Başladı... Icon_m12Salı 29 Mart - 14:28

Arkadaşlar burası ford marka araç sahiplerinin ağırlıkta bulundukları genelinin focus sahibi olduğu bir forum sitesidir. Bu sitede bu kadar insanı birleştiren tek şey ford markasına olan sevgisi beğenisidir.
Şimdi arkadaşlar konuşuyor bu para eder etmez şeklinde. Bu tamamen göreceli bir kavramdır. Benim için 50 Bin TL kolay kazanılan bir paradır senin için değildir veya tam tersi.
Makyajlı Toyota Corolla bile şuan direk kopyalayıp yapıştırıyorum.

Corolla Dizel 1.4 D-4D Elegant M/M 57,000
Yukarda yazan liste fiyatından satılıyor Bu araçta C segmentli bir araç.

Yeni Golf Highline Bu araçta C segmentli ve 60 Bin tl

Megane HB Privilège 1.5 dCi EDC 110 bg 52.100 TL

Yeni Astra HB 1.6 180 HP Active Select Cosmo 57.743

Yeni çıkacak olan focus c segmentinden çok d segmenti seviyesinde kaliteye sahiptir.
Üzerinde bulunan motoru bile üstün teknoloji ürünüdür. Detaylarını araştırın öğrenin.

Şimdi size sormak istiyorum rakibi olan bu araçların fiyatları çok düşükte Sadece Focus mu aşırı pahalı???

Ben Volvo S40'da kullanmış birisiyim. Focus çok daha donanımlı bir araç fiyatına göre.

Ben bir aracın fiyatını kıyaslarken önce donanımını incelerim donanımından sonra yedek parça imkanlarını incelerim. Türkiyenin her bölgesinde bu araca temin edebileceğim yedek parça varmı diye bakarım.

Biz kulaktan dolma bilgilerle konuşmuyoruz hiç bir zaman. TDCİ Duratorq motorunda, Yeni Ecoboost motorunda nasıl bir teknolojiye sahip olduğunu biliyoruz.

Kimse Focusu Alfa romeo ile Mercedes veya Bmw gibi markalar ile karşılaştırmıyor.
C segmentte satışa sunulan Türkye yollarında sıklıkla gördüğümüz araçlarla kıyaslıyoruz.
Diğer araçların fiyatlarıda ortada daha halen focus III için tahmin edilen fiyat size abartılı geliyorsa ya ön yargılısınız yada diğer rakiplerinin fiyatlarından bihabersiniz.

Araç daha satışa sunulmadı fiyatlarıda belli olmadı fiyatı belli olmayan bir araç üzerine varsayımlar üzerine tartışmayıda doğru bulmuyorum. Gelince hep beraber öğreniriz fiyatını.
İmlada hatan olduysa affedin.
madmax5
Titanium
Titanium
madmax5

MesajKonu: Geri: Yeni focus Fiyatları Belli Olmaya Başladı... Yeni focus Fiyatları Belli Olmaya Başladı... Icon_m12Salı 29 Mart - 15:32

[left]kesinlikle bütün söylediklerine katılıyorum...ancak fIII almak isteyen üyelerimizin feedback lerde oluşan fiyatlar konusunda haklı/haksız olduğu konuların çoğunu fordun geçmişte sunduğu tutarsız donanım ve fiyat politikalarının neden olduğunu düşünüyorum...elbette fordIII getirdiği birçok yenilikle segmendinteki diger araçlara öncülük yada geliştirici bir cok unsuru barındırmaktadır...ancak piyasada genel bir vw ve toyota ile benzer markaların biraz kasıntı ve müşteri odaklı olarak piyasa fiyatlarının yüksek olmasına rağmen güven ve sağlamlık konusunda en iyilermiş gibi davranmaları pahalı daha iyidir gibi alışta/satışta tüketiciyi
üzmekte/üzmemektedir...bu nedenle fII modelinin fiyatının oluşturulmasında sanırım ford gerekli düzenlemeleri yapacak c sınıfı araçlar ile uygun bir fiyat politikası oluşturucaktır diye umuyorum...

ama unutmayalım ki her yeni ürün arzın az talebin yogun olması nedeniyle yüksek oluşacaktır...ayrıca araba satışlarının yüksek olduğu bir dönemde her marka bu dönemden kendi lehine faydalanmak istemekte ve indirim oranlarını cok düşük tutmaktadırlar...

sonuç; yeni bir ürün bekleyip fiyatların ve bu aşırı talebin bitmesini bekleyen bir grupla,beklemeyip hayallerini gerçekleştiricek daha uygun bütçeye sahip insanların arasındaki seçimlerden oluşacaktır...

ben de ilk focus aldığımda çok memnundum hatta forumdaki ilk yazımda belirtmiştim tüm gözler üzerimdeydi hele kırmızı ışıklarda diğer sürücülerin kıskanç bakışlarına hedef olmak erkeklik işte onurumu okşuyordu....ama ford bir anda fiyatları ötv devrinden ucuz ve baz modellerle ortalıgı filo arabalarınla doldurunca bayagı bi üzülmüştüm...çünkü kolay elde edilen bir araç olunca insanların o arabaya bakışı sanırım değişiyor belkide ben yanlışım ama bu fiyatlardan belki baz modelini alabilirim ama yüksek fiyatlı olması beni üzmüyor cünkü türkiyede sistem pahalı olan iyidir felsefesinin getirdiği sonuçlar bunlar...sanırım budefa ford ta katılacak bu kervana yada bu arabanın gelişmesindeki ar-ge çalışmalarının maliyetini çıkartana kadar...

En son madmax5 tarafından Salı 29 Mart - 15:56 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
Eren_Öztürk
Web Designer
Web Designer
Eren_Öztürk

MesajKonu: Geri: Yeni focus Fiyatları Belli Olmaya Başladı... Yeni focus Fiyatları Belli Olmaya Başladı... Icon_m12Salı 29 Mart - 15:49

Bende size katılıyorum. Focus artık popülerliğini yitirmeye başladı kötü manada demiyorum. Doğan şahin kadar çok görmeye başladık caddelerde bu da doğal olarak insanların ilgisini azalttı sıradan gelmeye başladı.

Fordun satış stratejisini bende beğenmiyorum açıkcası özellikle comfort ve collection modelleri arasındaki arka cam otomatiği ve jant farkına 3-4 bin tl fark alması gerçekten çok saçma 2011 model bir Focusa arka cam otomatiği monte etmenin maliyeti çok olmasa gerek. Ayrıca Collectin modelinde jant diye taktıkları jant görünümlü bir kapak bunu tesadüfen öğrendiğimde çok şaşırdım.( Makyajlı focus için söylüyorum)

İnsanlar seçici değil firmalarda kafasına göre fiyatlarını sunuyor zorla satılmıyo sonuçta arz talep meselesi. Adam arka cam otomatiği niye yok diye yargılamıyosa bir jant ve cam otomatiği farkı hiç bu kadar çok olur mu diye şikayet etmeyip aman oda olmayıversin diyorsa ford'da kafasına göre yapar satar Sonuç olarak ticaret yapıyor amacı kar elde etmek.

İnşallah FocusIII böyle bir strateji ile satılmaz. İlk alanlara boş focusları satıp arkasından kampanya yapıp daha donaımlıları daha ucuz fiyata vermezler umarım. Çünkü bu aracı almak için bekleyen bir çok insan var bu aracı ilk alan kullanıcılarının bi farkı olmalıFord bunu göz önünde bulundurmalı diye düşünüyorum.

uA_Y_C_A
Yönetim
Yönetim
uA_Y_C_A

MesajKonu: Geri: Yeni focus Fiyatları Belli Olmaya Başladı... Yeni focus Fiyatları Belli Olmaya Başladı... Icon_m12Salı 29 Mart - 15:59

Popülerliğini yitirmek bu anlama gelmez ki ?

Gezdiğim caddede bmw den başka araba yok :S ahaha Ama hep popülerimdir ahaha Neyse farklı açıdan bakıyoruz birazda demek istediğin şeyin tam karşılığı popularite olmayabilir..ona takıldım sadece Smile

Buarada geçen yıla kadar en çok saten C sınıfı HB Golf ve Focus'dur (europe)
madmax5
Titanium
Titanium
madmax5

MesajKonu: Geri: Yeni focus Fiyatları Belli Olmaya Başladı... Yeni focus Fiyatları Belli Olmaya Başladı... Icon_m12Salı 29 Mart - 16:02

ingilterede sanrım yeni astra vardı bir de BOSS yanlıyormuyum...
uA_Y_C_A
Yönetim
Yönetim
uA_Y_C_A

MesajKonu: Geri: Yeni focus Fiyatları Belli Olmaya Başladı... Yeni focus Fiyatları Belli Olmaya Başladı... Icon_m12Salı 29 Mart - 16:10

madmax5 demiş ki:
ingilterede sanrım yeni astra vardı bir de BOSS yanlıyormuyum...

Nasıl yani :S heryerde var y.astra
madmax5
Titanium
Titanium
madmax5

MesajKonu: Geri: Yeni focus Fiyatları Belli Olmaya Başladı... Yeni focus Fiyatları Belli Olmaya Başladı... Icon_m12Salı 29 Mart - 16:23

ingilterede

# Ford ... 280,364 ... 280.364 ... 13.81 ... 13.81 ... -11.38 -11.38
# Vauxhall ... Vauxhall ... 247,265 ... 247.265 ... 12.18 ... 12.18 ... 3.96 3.96
# Volkswagen ... Volkswagen ... 174,655 ... 174.655 ... 8.60 ... 8.60 ... 8.39 8.39

ikinic sırada vauxhall olarak gözükmekte opel astra onu demek istemiştim...
uA_Y_C_A
Yönetim
Yönetim
uA_Y_C_A

MesajKonu: Geri: Yeni focus Fiyatları Belli Olmaya Başladı... Yeni focus Fiyatları Belli Olmaya Başladı... Icon_m12Salı 29 Mart - 16:27

Benim demek istediğim şey 1 yıl önceye kadar en fazla satan (C klas da) golf ve focus

sizin dediğiniz de doğrudur elbette ki
madmax5
Titanium
Titanium
madmax5

MesajKonu: Geri: Yeni focus Fiyatları Belli Olmaya Başladı... Yeni focus Fiyatları Belli Olmaya Başladı... Icon_m12Salı 29 Mart - 16:40

vala ben bişi demem ne söyleyem sen haklı cıkıyon kaderime boyun egdim artık.......ben bilmem BOSS BİLİR...
ROCKERROLLER
Trend
Trend
ROCKERROLLER

MesajKonu: Geri: Yeni focus Fiyatları Belli Olmaya Başladı... Yeni focus Fiyatları Belli Olmaya Başladı... Icon_m12Salı 29 Mart - 16:57

Yorumum nereye gitti yahu??
uA_Y_C_A
Yönetim
Yönetim
uA_Y_C_A

MesajKonu: Geri: Yeni focus Fiyatları Belli Olmaya Başladı... Yeni focus Fiyatları Belli Olmaya Başladı... Icon_m12Salı 29 Mart - 17:02

ROCKERROLLER demiş ki:
Yorumum nereye gitti yahu??

Hangi yorum ?

Başlık temizlendi demiştim ondan önce ise ,Ne varsa silinmiştir.

Saygılar

Yeni focus Fiyatları Belli Olmaya Başladı...

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön
1 sayfadaki 2 sayfasıSayfaya git : 1, 2  Sonraki