Focus Club Tr
Bu site kapanmıştır.
YENİ sitemiz; www.FocusClubTr.com
 
AnasayfaTakvimSSSKayıt OlGiriş yap
uA_Y_C_A
9260 Mesajlar - 29%
YSF
5163 Mesajlar - 16%
esmerce
4642 Mesajlar - 14%
BARAN
3931 Mesajlar - 12%
drmert
2899 Mesajlar - 9%
siyah&beyaz
2446 Mesajlar - 8%
ALPER
1150 Mesajlar - 4%
madmax5
1092 Mesajlar - 3%
Anchowy61
914 Mesajlar - 3%
Samet Özeren
688 Mesajlar - 2%

Paylaş|

Ford Focus Electric ( Fotoğraflı + Video ).

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek
YazarMesaj
White Magic
Moderatör
Moderatör
avatar
Mesaj Sayısı : 494
Nerden : Belçika
Yaş : 26
Kayıt tarihi : 09/03/10

MesajKonu: Ford Focus Electric ( Fotoğraflı + Video ). C.tesi 8 Ocak - 10:25

Ford’un İlk Sıfır Atıklı Binek Otomobili, Yeni Focus Electric Cenevre Otomobil Fuarı’nda

• Yeni Ford Focus Electric, Ford'un ilk yakıtsız, şarj edilebilir binek otomobili ve Ford'un 2013'e kadar Avrupa ve Kuzey Amerika'da sunacağı beş yeni elektrikli araçtan biri

• Güçlü araç üstü şarj donanımı, araç uygun bir kamuya açık şarj istasyonuna bağlandığında Focus Electric'i üç ila dört saatte şarj edecek şekilde hazırlandı

• Evde, özel bir şarj kutusuna bağlandığında şarj süresi beş ila altı saat olacak ve Avrupa çapındaki standart ev prizlerindeyse sekiz ile dokuz 9 saat sürecek

• Focus Electric müşterilere sıfır atıklı bir seçenek sunuyor


İSVİÇRE, Cenevre, 1 Mart, 2011 – Ford'un Ocak ayında Kuzey Amerika Otomobil Fuarında tanıtılan, ilk bütünüyle elektrikli binek otomobili Yeni Focus Electric Avrupa'da ilk kez 81. Cenevre Otomobil Fuarında tanıtılıyor. Ford'un çok satılan hatchback otomobilinin sıfır atık, yakıtsız versiyonu, şirketin 2013'e kadar Avrupa ve Kuzey Amerika'da satışa sunulacak gittikçe büyüyen büyüyen hibrid, prize takılan hibrid ve bütünüyle elektrik araçları filosunun amiral gemisi olarak 2012'de Avrupa'ya gelecek.

Ford Ürün Geliştirmeden Sorumlu Grup Başkan Yardımcısı Derrick Kuzak, "Focus Electric yeni elektrikli araçlar ailemizin amiral gemisi ve müşterilerimize yakıtı verimli kullanan ya da yakıtsız çalışan araçlar sunma konusundaki kararlılığımızı gösteriyor" dedi. "Gelişmiş motoru, sürüş zevkinden taviz vermeden önemli enerji verimliliği avantajları ve sıfır CO2 atığı sağlayacak. Ayrıca akıllı sürücü bilgi teknolojileri de müşterilerin enerji kullanımı ve yolculuk ihtiyaçları hakkında düşünce tarzını değiştirecek."

Focus Electric, 2012 yazında Avrupa'da sunulacak ve günlük kullanım alışkanlıklarının çoğunu kapsamaya yetecek menzil sağlayacak şekilde tasarlandı. Aerodinamik ve şık beş kapılı hatchback, kısa bir süre içinde Avrupa'da satışa sunulacak olan benzinli ve dizel Focus modellerinin paylaştığı Ford'un global C otomobili platformunundan yararlanıyor.

Focus Electric yeni özellikler ve teknolojiler sunacak ve bunlar arasında sürücünün elektrikli bir aracı en verimli şekilde kullanmasını destekleyen, elektrikli araçlar için MyFord Touch sürücü bağlantı sisteminin benzersiz bir versiyonu da yer alacak.

Focus Electric, Ford'un elektrikli araçlara geçiş stratejisinde yer alan beş yeni elektrikli araçtan biri. Ford'un ilk akülü elektrikli aracı Transit Connect Electric Kuzey Amerika'daki müşterilere geçen yılın sonunda teslim edilmeye başlandı ve bu araç Avrupa'da 2011'in ikinci yarısında sunulmaya başlanacak.

Gerçek bir otomobil

Focus Electric sadece üstün bir enerji verimliliği ve güvenilir kullanım sunacak şekilde tasarlanmadı, aynı zamanda gerçek bir sürüş zevki sağlıyor. Bütünüyle elektrikli motoru ve tek vitesli şanzımanı, sürücü gaz pedalına bastığında anında tepki ve 136 km/s'ye kadar yumuşak bir hızlanma sağlıyor.

Focus Electric'in direksiyon, kullanımı ve fren hissi, aynı temeli paylaştığı, atak ve sportif, yakıtla çalışan Focus modelleriyle büyük oranda aynı ve bu da Focus Electric'i dinamik bir sürücü otomobili yapıyor. Aynı zamanda benzinli ya da dizel motorun yokluğu Focus'un üstün aerodinamik özellikleriyle birleştiğinde son derece sessiz, konforlu bir sürüş deneyimi sağlıyor.

Ford'un elektrikli araç programları ve mühendislik müdürü Sherif Marakby, "Focus Electric piyasadaki diğer bütün elektrikli araçlardan daha fazla bir şekilde, geleneksel bir otomobilin dinamik özelliklerini ve sürüş kalitesini koruyor" dedi. "Benzinle çalışan kardeşiyle aynı gelişmiş bileşenleri ve özellikleri paylaşıyor ve aynı zamanda ayırt edici bir verimlilik ve benzersiz bir sürüş deneyimi sunuyor."

Focus Electric çeşitli standart kaza güvenliği ve kişisel güvenlik özellikleri sunacak ve bunlar arasında altı hava yastığı ve elektronik çekiş kontrolü ve ayrıca SYNC®️ telefon araç kiti yer alacak.

Tak ve çalıştır

Focus Electric'in gelecekteki sahipleri otomobilin Ford tarafından geliştirilen ileri lityum/iyon akü paketini, araçla birlikte gelen 230 voltluk kolay kullanım fişini kullanarak evde günlük olarak şarj edecek. Prize takıldığında Focus Electric'in araç şarj cihazı elektrik şebekesinden gelen AC elektriği DC'ye dönüştürerek sıvı soğutmalı/ısıtmalı akü paketini standart bir duvar prizinde 8-9 saat içinde ve özel bir şarj kutusunu kullanarak da 5-6 saat içinde şarj ediyor. Ayrıca, aracın üzerindeki güçlü şarj donanımı, otomobilin fişinin uygun bir halka açık şarj istasyonuna takılması durumunda Focus Electric'i sadece 3-4 saat içinde şarj edebiliyor.

Ford Global Elektrikli Araçlar Müdürü Nancy Gioia, "Focus Electric'in pazardaki potansiyeli bizi çok heyecanlandırıyor. Birçoğumuz taşınabilir elektronik cihazları günlük olarak şarj etmeye alışkınız ve müşterilerimizin de araç şarj etme işlemine aynı kolaylıkla alışacağından eminiz çünkü bu işlem gerçekten kolay" dedi. "Prize takma uygulamasını sadece basit ve kolay hale getirmekle kalmadık, ayrıca önde gelen teknoloji şirketleriyle ve elektrik sektörüyle birlikte çalışarak Elektrikli Araç deneyimini güven verici ve eğlenceli hale getirmek için çalışıyoruz."

Bilgilendirici bir deneyim

Focus Electric sahipleri, şarj işlemini yönetmek, takip edilebilecek en çevreci yolu yönetmek, akü şarj durumunu izlemek ve sürüş menzilini en üst düzeye çıkarmaya yardım etmek için tasarlanmış çeşitli araç üstü ve diğer sürücü bilgi sistemlerine sahip olacak. Bu dikkatle geliştirilmiş araçlar Focus Electric'e rakip ürünlere göre avantaj sağlayacak şekilde tasarlandı ve yeni elektrikli araç sahiplerine yakıtsız sürüşün sunduğu bütün özgürlüklerden yararlanmak için gerekli bilgileri sağlayacak.

Bu araçlar arasında MyFord Touch sürücü bağlantı teknolojisinin benzersiz bir uygulaması da var. Elektrikli araç sahipleri için düşünceli bir şekilde geliştirilen bu sistem akü şarj durumu, buna karşılık gelen menzil bütçesi ve tahmin edilen menzil aralığı gibi araç bilgilerini yenilikçi bir şekilde sunuyor. Sistemin MyView özelliği sürücülerin, sürüş menzilini etkileyebilen klima gibi araç aksesuarlarının elektrik talepleri gibi diğer araç verilerine erişmesine de olanak tanıyor.

ABD'deki Ford Fusion Hybrid'de birinci nesil SmartGauge™️ sisteminde EcoGuide'ın (Çevre Kılavuzu) büyüyen yapraklı sarmaşığının yakıt verimliliğini temsil etmesi gibi, Focus Electric'deki gösterge paneli ekranı da gidilecek şarj noktasının ötesindeki menzili göstermek üzere mavi kelebekleri kullanıyor; ne kadar çok kelebek varsa, menzil o kadar büyük anlamına geliyor.

Ford tasarımcıları "kelebek etkisi" adı verilen bir kavramdan ilham aldılar; burada vurgulanmak istenen, bir elektrikli araç kullanmayı tercih etmek gibi küçük bir değişikliğin, büyük bir etkiye sahip olabileceği. Bu mesajı güçlendirmek için, her yolculuğun sonunda gösterge panelindeki ekranda geçilen mesafe, geri kazanım freniyle elde edilen kilometreler, tüketilen enerji ve elektrikli kullanımla yapılan karşılaştırmalı yakıt tasarrufu bilgileri sunuluyor.

Ucuz şarj

Yeni Focus Electric, ABD'deki araç sahipleri için Microsoft'un geliştirdiği benzersiz bir şarj özelliğine sahip ve kullanıcıların araçlarını en ucuz elektrik tarifesinin olduğu dönemlerde şarj etmesine yardım ediyor ve kullanım maliyetini azaltıyor.

Bu şarj yazılımı en uygun şarjı sağlayarak müşterilerin gereksiz masraflardan kaçınmasına yardım etmek üzere tasarlandı. Gelecekte, bu akıllı şarj alışkanlıkları elektrik şirketlerinin elektrikli araçlar nedeniyle şebekede oluşan talepleri anlamasına ve daha iyi yönetmesine yardım edecek.

Ford şu anda ayrıca Avrupa'da çeşitli elektrik şirketleriyle gelecekteki Avrupalı müşterilerin şarj süresini ve masraflarını azaltmak için akıllı şarj sistemlerinin sunulmasına pazarı hazırlamak üzere görüşmeler yapıyor.

Şarj işlemi

Focus Electric sahipleri aracın şarj kablosu bağlantılarından birini her gün iki ya da daha fazla kez ellerine alacak gibi görünüyor. İşte bu nedenle Ford, tedarikçisi Yazaki ile birlikte çalışarak bu sektörde standart olan beş noktadan bağlantılı (beş uçlu) fişin, ergonomik olarak tutması kolay, dayanıklı ve ayırt edici tasarıma sahip bir versiyonunu geliştirdi.

Fişin tutma bölümünde rahat, kaymayan bir şekilde tutmaya olanak tanıyan mat siyah bir lastik bulunuyor. Fişin kafası koruyucu parlak beyaz bir plastikle yalıtıldı.

Aracın şarj girişi rahat kullanılacak bir şekilde sürücü kapısı ile ön tekerlek boşluğu arasında yer alıyor ve şarj sisteminin bağlantısı aracın şarj girişine bağlandığında, bir ışık halkası girişin etrafında iki kez dönerek bağlantının yapıldığını gösteriyor. Sonra, araç şarj edilirken bu ışık halkası kadranlar (çeyrek daireler) halinde yanıyor. Yanıp sönen kadranlar şarjın devam ettiğini gösteriyor ve tümüyle yanan kadranlar da şarjın tamamlandığını gösteriyor. Çok düşük bir ihtimal de olsa, bir hata olması durumunda, bütün halka yanıp sönüyor. Bütün halka yandığında araç bütünüyle şarj olmuş anlamına geliyor.

Aküler içinde

Focus Electric, tedarikçi LG Chem ile birlikte geliştirilen gelişmiş bir lityum/iyon akü sisteminden gücünü alacak. Akü sistemi akü ömrünü ve yakıtsız sürüş menzilini en üst düzeye çıkarmak için ısıtmalı ve soğutmalı sıvı kullanıyor.

Lityum/iyon akü sistemlerinin termal yönetimi bütünüyle elektrikli araçların başarısı için çok önemli. Focus Electric, daha büyük, daha karmaşık lityum/iyon akü sistemindeki sıcaklığı önceden hazırlamak ve düzenlemek için gelişmiş bir aktif sıvı soğutma ve ısıtma sistemi kullanıyor.

Aktif sıvı sistemi, akü soğutma sistemine pompalamadan önce ısıtma/soğutma sıvısını ısıtıyor ya da soğutuyor. Bu çevrim sistemdeki sıcaklığı dış koşullara karşı düzenliyor. Sıcak günlerde, soğutulan sıvı, akülerdeki sıcaklığı emiyor ve bunu radyatör yoluyla dağıttıktan sonra yeniden soğutucunun içinden geçirerek pompalıyor. Soğuk günlerde, ısıtılan sıvı aküleri ısıtıyor ve sistemin sıcaklığını şarj enerjisini verimli bir şekilde kabul edeceği ve beklenen araç performansı için yeterli deşarj performansı sunacağı bir düzeye yavaş yavaş getiriyor.

Kuzak, "Focus Electric yıllar süren araştırma ve geliştirmenin sonucunu oluşturuyor" dedi. "Daha da önemlisi, Ford ve müşterilerimiz için heyecan verici yeni bir dönemin başlangıcını simgeliyor."

# # #

Not: Bu bilgiler geçici ön bilgilerdir ve baskı tarihinde doğrudurlar. Ama Ford sürekli ürün geliştirme politikasına sahiptir. Bu ayrıntıları herhangi bir zamanda değiştirme hakkı saklıdır.


Evet arkadaşlar, üretime hazır:


[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]Beyaz I love you


[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]


Video'lar:

[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
______________________________[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] [Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] [Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]____________________________
2008 Ford Mondeo 2.2 TDCI Titanium X || Gitti || / || Geldi || 2006 Ford Mondeo 2.0 TDCI Ghia X


En son White Magic tarafından C.tesi 8 Ocak - 15:44 tarihinde değiştirildi, toplamda 2 kere değiştirildi
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
uA_Y_C_A
Yönetim
Yönetim
avatar
Mesaj Sayısı : 9260
Nerden : istanbul
Kayıt tarihi : 18/02/10

MesajKonu: Geri: Ford Focus Electric ( Fotoğraflı + Video ). C.tesi 8 Ocak - 10:29

Mütevazi
Sizleri Focus III harici konularımıza da bekliyoruz [Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]


'08 -Titanium-Fırtına Grisi-
Sarıyla Kırmızı bir ateştir kalplerde...
If we can't live together, we're going to die alone

[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
http://www.focusclubtr.com
BARAN
Yönetim
Yönetim
avatar
Mesaj Sayısı : 3931
Nerden : Karşıyaka
Yaş : 40
Kayıt tarihi : 18/02/10

MesajKonu: Geri: Ford Focus Electric ( Fotoğraflı + Video ). C.tesi 8 Ocak - 16:00

iphone application falan çok etkileyici olmuş bence.
Bu ekranla gelirse içi süper olacak Focusun.
Kalk anam kalk, Allah aşkına kalk
bak mevsim umut mevsimi
papatya mevsimi, gül mevsimi
mevsim bahar
dağlar kar
suların coşup taştığı zamandır...
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
uA_Y_C_A
Yönetim
Yönetim
avatar
Mesaj Sayısı : 9260
Nerden : istanbul
Kayıt tarihi : 18/02/10

MesajKonu: Geri: Ford Focus Electric ( Fotoğraflı + Video ). C.tesi 8 Ocak - 16:06

Beyaz Focus'da kötü durmuyor yawww Smile

Aydın abi bunun siyah tavanlısının alır mı acaba Razz
Sizleri Focus III harici konularımıza da bekliyoruz [Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]


'08 -Titanium-Fırtına Grisi-
Sarıyla Kırmızı bir ateştir kalplerde...
If we can't live together, we're going to die alone

[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
http://www.focusclubtr.com
BARAN
Yönetim
Yönetim
avatar
Mesaj Sayısı : 3931
Nerden : Karşıyaka
Yaş : 40
Kayıt tarihi : 18/02/10

MesajKonu: Geri: Ford Focus Electric ( Fotoğraflı + Video ). C.tesi 8 Ocak - 23:43

uA_Y_C_A demiş ki:
Beyaz Focus'da kötü durmuyor yawww Smile

Aydın abi bunun siyah tavanlısının alır mı acaba Razz

evet alabilir yeah
Kalk anam kalk, Allah aşkına kalk
bak mevsim umut mevsimi
papatya mevsimi, gül mevsimi
mevsim bahar
dağlar kar
suların coşup taştığı zamandır...
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
drmert
Moderatör
Moderatör
avatar
Mesaj Sayısı : 2899
Nerden : Hatay
Yaş : 39
Kayıt tarihi : 19/02/10

MesajKonu: Geri: Ford Focus Electric ( Fotoğraflı + Video ). Paz 9 Ocak - 19:28

I love you
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
uA_Y_C_A
Yönetim
Yönetim
avatar
Mesaj Sayısı : 9260
Nerden : istanbul
Kayıt tarihi : 18/02/10

MesajKonu: Geri: Ford Focus Electric ( Fotoğraflı + Video ). Ptsi 10 Ocak - 13:47

Canlılar'da benden Smile


[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
Sizleri Focus III harici konularımıza da bekliyoruz [Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]


'08 -Titanium-Fırtına Grisi-
Sarıyla Kırmızı bir ateştir kalplerde...
If we can't live together, we're going to die alone

[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
http://www.focusclubtr.com
YSF
Moderatör
Moderatör
avatar
Mesaj Sayısı : 5163
Nerden : Kayseri
Yaş : 38
Kayıt tarihi : 24/04/10

MesajKonu: Geri: Ford Focus Electric ( Fotoğraflı + Video ). Ptsi 10 Ocak - 15:52

Beyaz da çok tatlı duruyor gerçektende.
Yaşamak bir dağa tırmanmak gibidir. Tırmandıkça yorgunluğunuz artar, nefesiniz daralır ama görüş açınız genişler..!!
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
uA_Y_C_A
Yönetim
Yönetim
avatar
Mesaj Sayısı : 9260
Nerden : istanbul
Kayıt tarihi : 18/02/10

MesajKonu: Geri: Ford Focus Electric ( Fotoğraflı + Video ). Salı 11 Ocak - 20:58

Las Vegas'ta CES 2011, mobil cihazların yanında otomotiv sanayisindeki yenilikleri de tüketiciye taşıyor. Ford, elektrikli aracı Focus Electric'i CES 2011'de tanıttı.

Elektrikli araçlar piyasasında Nissan Leaf ve Chevrolet Volt'la rekabet edecek olan araç, tek bir şarjda 160 km gidebiliyor. 100 KW'lık bir elektrik motoru bulunan aracın, çıkabileceği en yüksek hız ise saatte 135 km. Ford yetkilileri motorun, sürüş keyfinden ödün vermeden en verimli şekilde kullanıldığını söylüyor. Focus Electric'in 23 KW'lık lityum iyon bataryaları, 240 volt'luk bir şarjla 3 ila 4 saat arasında doluyor.
Sizleri Focus III harici konularımıza da bekliyoruz [Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]


'08 -Titanium-Fırtına Grisi-
Sarıyla Kırmızı bir ateştir kalplerde...
If we can't live together, we're going to die alone

[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
http://www.focusclubtr.com
uA_Y_C_A
Yönetim
Yönetim
avatar
Mesaj Sayısı : 9260
Nerden : istanbul
Kayıt tarihi : 18/02/10

MesajKonu: Geri: Ford Focus Electric ( Fotoğraflı + Video ). Cuma 14 Ocak - 23:55

[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
Sizleri Focus III harici konularımıza da bekliyoruz [Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]


'08 -Titanium-Fırtına Grisi-
Sarıyla Kırmızı bir ateştir kalplerde...
If we can't live together, we're going to die alone

[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
http://www.focusclubtr.com
YSF
Moderatör
Moderatör
avatar
Mesaj Sayısı : 5163
Nerden : Kayseri
Yaş : 38
Kayıt tarihi : 24/04/10

MesajKonu: Geri: Ford Focus Electric ( Fotoğraflı + Video ). C.tesi 15 Ocak - 8:00

Bu benzin-mazot fiyatlarından sonra elektrikli arabaya geçiş hızlı olur gibi ülkemizde.

BU seferde elektriğe zam koyarlar ardarda ahaha
Yaşamak bir dağa tırmanmak gibidir. Tırmandıkça yorgunluğunuz artar, nefesiniz daralır ama görüş açınız genişler..!!
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Engin
Moderatör
Moderatör
avatar
Mesaj Sayısı : 685
Nerden : izmir
Yaş : 26
Kayıt tarihi : 13/05/10

MesajKonu: Geri: Ford Focus Electric ( Fotoğraflı + Video ). C.tesi 15 Ocak - 8:20

YSF demiş ki:
Bu benzin-mazot fiyatlarından sonra elektrikli arabaya geçiş hızlı olur gibi ülkemizde.

BU seferde elektriğe zam koyarlar ardarda ahaha

aynen katılıyorum yusuf abi yeah
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
BARAN
Yönetim
Yönetim
avatar
Mesaj Sayısı : 3931
Nerden : Karşıyaka
Yaş : 40
Kayıt tarihi : 18/02/10

MesajKonu: Geri: Ford Focus Electric ( Fotoğraflı + Video ). Salı 22 Şub. - 7:33

Hangisi daha güzel sizce?

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
Kalk anam kalk, Allah aşkına kalk
bak mevsim umut mevsimi
papatya mevsimi, gül mevsimi
mevsim bahar
dağlar kar
suların coşup taştığı zamandır...
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
YSF
Moderatör
Moderatör
avatar
Mesaj Sayısı : 5163
Nerden : Kayseri
Yaş : 38
Kayıt tarihi : 24/04/10

MesajKonu: Geri: Ford Focus Electric ( Fotoğraflı + Video ). Salı 22 Şub. - 8:44

Bence alttaki
Yaşamak bir dağa tırmanmak gibidir. Tırmandıkça yorgunluğunuz artar, nefesiniz daralır ama görüş açınız genişler..!!
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
BARAN
Yönetim
Yönetim
avatar
Mesaj Sayısı : 3931
Nerden : Karşıyaka
Yaş : 40
Kayıt tarihi : 18/02/10

MesajKonu: Geri: Ford Focus Electric ( Fotoğraflı + Video ). Salı 22 Şub. - 8:56

Ben üsttekini beğendim.
Kalk anam kalk, Allah aşkına kalk
bak mevsim umut mevsimi
papatya mevsimi, gül mevsimi
mevsim bahar
dağlar kar
suların coşup taştığı zamandır...
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
YSF
Moderatör
Moderatör
avatar
Mesaj Sayısı : 5163
Nerden : Kayseri
Yaş : 38
Kayıt tarihi : 24/04/10

MesajKonu: Geri: Ford Focus Electric ( Fotoğraflı + Video ). Salı 22 Şub. - 9:01

Üsttekinin ızgarası çok geniş duruyor, balık ağzı gibi. Smile

Alttakininkide starwars maskesi gibi duruyor. Smile

Yaşamak bir dağa tırmanmak gibidir. Tırmandıkça yorgunluğunuz artar, nefesiniz daralır ama görüş açınız genişler..!!
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
uA_Y_C_A
Yönetim
Yönetim
avatar
Mesaj Sayısı : 9260
Nerden : istanbul
Kayıt tarihi : 18/02/10

MesajKonu: Geri: Ford Focus Electric ( Fotoğraflı + Video ). Salı 22 Şub. - 10:39

[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
Sizleri Focus III harici konularımıza da bekliyoruz [Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]


'08 -Titanium-Fırtına Grisi-
Sarıyla Kırmızı bir ateştir kalplerde...
If we can't live together, we're going to die alone

[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
http://www.focusclubtr.com
uA_Y_C_A
Yönetim
Yönetim
avatar
Mesaj Sayısı : 9260
Nerden : istanbul
Kayıt tarihi : 18/02/10

MesajKonu: Geri: Ford Focus Electric ( Fotoğraflı + Video ). Ptsi 28 Şub. - 23:44

İlk mesaj'a resmi açıklamalar eklenmiştir.
Sizleri Focus III harici konularımıza da bekliyoruz [Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]


'08 -Titanium-Fırtına Grisi-
Sarıyla Kırmızı bir ateştir kalplerde...
If we can't live together, we're going to die alone

[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
http://www.focusclubtr.com
YSF
Moderatör
Moderatör
avatar
Mesaj Sayısı : 5163
Nerden : Kayseri
Yaş : 38
Kayıt tarihi : 24/04/10

MesajKonu: Geri: Ford Focus Electric ( Fotoğraflı + Video ). Salı 1 Mart - 6:33

uA_Y_C_A demiş ki:
İlk mesaj'a resmi açıklamalar eklenmiştir.

Hadi hayırlısı olsun, bir solukta okudum.

Acaba bi şarjın maliyeti ne kadar olucaktır ve menzili tabi.
Yaşamak bir dağa tırmanmak gibidir. Tırmandıkça yorgunluğunuz artar, nefesiniz daralır ama görüş açınız genişler..!!
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
dmn87
Ambiante
Ambiante
avatar
Mesaj Sayısı : 19
Nerden : batman
Kayıt tarihi : 24/11/10

MesajKonu: Geri: Ford Focus Electric ( Fotoğraflı + Video ). Çarş. 2 Mart - 9:59

bence focusa bu değişim yakımadı Sad
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
YSF
Moderatör
Moderatör
avatar
Mesaj Sayısı : 5163
Nerden : Kayseri
Yaş : 38
Kayıt tarihi : 24/04/10

MesajKonu: Geri: Ford Focus Electric ( Fotoğraflı + Video ). Çarş. 2 Mart - 10:34

dmn87 demiş ki:
bence focusa bu değişim yakımadı Sad

Tasarım bakımındanmi diyorsunuz ? Yoksa elektrikli motor açısındanmı ?
Yaşamak bir dağa tırmanmak gibidir. Tırmandıkça yorgunluğunuz artar, nefesiniz daralır ama görüş açınız genişler..!!
Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Ford Focus Electric ( Fotoğraflı + Video ).

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön
1 sayfadaki 1 sayfası

Bu forumun müsaadesi var:Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Focus Club Tr :: Focus Garajı :: Focus III-
İstatistikler - Top 10
En Çok Yazan
Yeni Konu / Mesaj
Kullanıcı AdıMesajları
Konu
Tarih
Yazan
uA_Y_C_A
9260 Mesajlar - 29%
YSF
5163 Mesajlar - 16%
esmerce
4642 Mesajlar - 14%
BARAN
3931 Mesajlar - 12%
drmert
2899 Mesajlar - 9%
siyah&beyaz
2446 Mesajlar - 8%
ALPER
1150 Mesajlar - 4%
madmax5
1092 Mesajlar - 3%
Anchowy61
914 Mesajlar - 3%
Samet Özeren
688 Mesajlar - 2%
SATILIK 2009 SONRASI ST ÖN IZGARA
2011 model arabamdan soğudum
Focus II sık karşılaşılan sorunlar
Ford Focus Comfort 2011 hakkında km sorunu.?
Yeni focus Fiyatları Belli Olmaya Başladı...
Yeni Ford Focus Avrupa (Türkiye) için Son Şeklini Aldı
Focus 2010 Trend
Bende Focuslandım
Yeni C Max hoparlör yardım öneri
Far Değişimi
Perş. 14 Tem. - 8:30
Perş. 30 Haz. - 6:07
Ptsi 20 Haz. - 22:13
Ptsi 6 Haz. - 22:15
Cuma 1 Nis. - 15:54
Cuma 1 Nis. - 8:26
Cuma 1 Nis. - 8:17
Cuma 1 Nis. - 8:14
Perş. 31 Mart - 22:11
Perş. 31 Mart - 21:53
kralcuneyt
YSF
aramasorma
cihangfb
blade20
YSF
YSF
uA_Y_C_A
posta464
Samet Özeren
Bedava forum kurmak | © phpBB | Bedava yardımlaşma forumu | Suistimalı göstermek | Kendi blogunuzu yaratın