Focus Club Tr
Bu site kapanmıştır.
YENİ sitemiz; www.FocusClubTr.com

Focus Club Tr
Bu site kapanmıştır.
YENİ sitemiz; www.FocusClubTr.com

Focus Club Tr
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap
uA_Y_C_A
9260 Mesajlar - 29%
YSF
5163 Mesajlar - 16%
esmerce
4642 Mesajlar - 14%
BARAN
3931 Mesajlar - 12%
drmert
2899 Mesajlar - 9%
siyah&beyaz
2446 Mesajlar - 8%
ALPER
1150 Mesajlar - 4%
madmax5
1091 Mesajlar - 3%
Anchowy61
914 Mesajlar - 3%
Samet Özeren
688 Mesajlar - 2%

Paylaş|

TDCİ TURBO SESİ SORUNU

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek
Sayfaya git : Önceki  1, 2, 3, 4, 5  Sonraki
YazarMesaj
uA_Y_C_A
Yönetim
Yönetim
uA_Y_C_A

TDCİ TURBO SESİ SORUNU - Sayfa 3 Vide
MesajKonu: Geri: TDCİ TURBO SESİ SORUNU TDCİ TURBO SESİ SORUNU - Sayfa 3 Icon_m12Salı 5 Ekim - 10:16

Ford utandirma bizi Smile
http://www.focusclubtr.com
onurpervan
Ambiante
Ambiante
onurpervan

MesajKonu: Geri: TDCİ TURBO SESİ SORUNU TDCİ TURBO SESİ SORUNU - Sayfa 3 Icon_m12Salı 5 Ekim - 11:35

uA_Y_C_A demiş ki:
Ford utandirma bizi Smile

Evet utandırmaması lazım...eski aracım fiat marea idi ve nerdeyse 5 yıl boyunca bana hiç sorun çıkarmadı rutin bakımları dışınca bir kezde marş motorunun parçalarını değiştirmiştim ama artık 11 yaşına girecekti kullanımım arttı lpg yoktu ve dizel araç şart oldu o yüzden yollarımız ayrıldı..focusumuda severek ve isteyerek bir sürü seçenek arasından seçtim umarım sorunlar kolayca çözülür ve bende sorunsuz olarak arabamın keyfini çıkarmaya başlarım Gülüş
uA_Y_C_A
Yönetim
Yönetim
uA_Y_C_A

MesajKonu: Geri: TDCİ TURBO SESİ SORUNU TDCİ TURBO SESİ SORUNU - Sayfa 3 Icon_m12Salı 5 Ekim - 13:13

Benzinli olsaydi. Az çok kefil olabilirdim
http://www.focusclubtr.com
esmerce
Moderatör
Moderatör
esmerce

MesajKonu: Geri: TDCİ TURBO SESİ SORUNU TDCİ TURBO SESİ SORUNU - Sayfa 3 Icon_m12Salı 5 Ekim - 14:22

Focus genel olarak Marea dan daha üstün bir üretim. Daha hızlı,daha güçlü,daha ekonomik ve daha güvenlidir.

Ama Marea da fiyatına oranla geniş,rahat,yumuşak bir sürüşe sahip ve genel olarak sorunsuz bir araçtır. Alt takımı sessiz ve dayanıklıdır,motoru alt devirlerde sessiz ve ekonomik,üst devirlerde sportif ses/performansa sahiptir.

İlk aracım Brava ydı da ordan tecrübe etmiştim bunları yeah
onurpervan
Ambiante
Ambiante
onurpervan

MesajKonu: Geri: TDCİ TURBO SESİ SORUNU TDCİ TURBO SESİ SORUNU - Sayfa 3 Icon_m12Salı 5 Ekim - 19:05

Arkadaşlar akşam üzeri aracı servisten aldım....Bana söylenen araca soğukken bakmışlar aracın turbosunda herhangi bir sorun yokmuş.. ugg Gelen sesin sebebi ekzoz civatalarının gevşek olmasıymış halletmişler...sesin kaynağı bumu dedim evet dediler oh iyi güzel dedim sorun halloldu ses olmayacak o zaman....Yağ kaçağı içinde 4'cü enjektörün keçesi değiştirildi yağını suyunu kontrol ettik dediler birde yıkadılar verdiler...Aman ne hoş mutlu mesut servisten çıktım bi iki km gittim baktım biraz ses azalmış ama gitmiş mi? hayır... Geldim dükkanın önüne çektim akşam baktım ses var mı? evet malesef var...servistekilere peki tamam egzoz kaynaklı problemse peki neden turbu ısınınca vuuuv sesini yapıyor dedim? araba sanki fan açmış gibi turbo devreye girince ötüyor daha önce yoktu dedim normal dediler...Açıkcası benim içime pek sinmedi ve öylece kaldı araba..Sanırım bu sesle kullanmaya alışmam gerekecek belkide diyorum bu focuslar böyledir bende mi bir şey var acaba?

Bir taraftan servisin söylediğine güvenmek ve inanmak zorundayım bir taraftan ses normal gelmiyor madem egzoz civatasındandı neden geçmedi diyorum...Fırsat bulursam kameramdan bi video kaydedip sizlerle paylaşmayı düşünüyorum...
drmert
Moderatör
Moderatör
drmert

MesajKonu: Geri: TDCİ TURBO SESİ SORUNU TDCİ TURBO SESİ SORUNU - Sayfa 3 Icon_m12Salı 5 Ekim - 19:27

Video koyabilirsen gerçekten isabet olur.
Böylece bir sorun olup olmadığını bizde anlamaya çalışır,yardımcı oluruz.
İnsanın onca para verip sıfır aldığı bir otomobilde böylesi sorunlar yaşamak üzücü.
Evet belki bu risk her marka/modelde var ama başa gelince çok sıkıcı oluyor.
esmerce
Moderatör
Moderatör
esmerce

MesajKonu: Geri: TDCİ TURBO SESİ SORUNU TDCİ TURBO SESİ SORUNU - Sayfa 3 Icon_m12Salı 5 Ekim - 20:05

Onur video koyarsan iyi olur ama video kayıtları insan kulağından farklı olarak tüm sesleri eşit olarak kaydediyor bu yüzden normalde rahat duyulan bir ses video kaydında diğer seslere göre daha ön ya da geri planda kalabilir.

Turbodan gelen ses çok kanatlı ve devirli bir fanınki gibi "vuuu" şeklinde değil "sssss" şeklinde olur,bana turbo pallerinde sorun var gibi geliyor ya umarım yanılıyorumdur.
onurpervan
Ambiante
Ambiante
onurpervan

MesajKonu: Geri: TDCİ TURBO SESİ SORUNU TDCİ TURBO SESİ SORUNU - Sayfa 3 Icon_m12Salı 5 Ekim - 20:13

En kısa sürede videoyu çekip ekleyeceğim...Daha önce mareamda klimanın sıcak soğuk ayarını yapan düğme bozulmuştu ve saat sesi gibi tik tak ediyordu...Bir türlü anlamadım nerden geldiğini en son video çekip paylaştım arkadaşlarla..O kadar ufak sesi bile aldı ve parçayı bulup söküp yağlayıp halletmiştim...bu sesin onun yanında muhakkak duyulacağını düşünüyorum yarın halledebilirsem yükleyip paylaşmak istiyorum sizlerle
onurpervan
Ambiante
Ambiante
onurpervan

MesajKonu: Geri: TDCİ TURBO SESİ SORUNU TDCİ TURBO SESİ SORUNU - Sayfa 3 Icon_m12Salı 5 Ekim - 20:15

esmerce demiş ki:
Onur video koyarsan iyi olur ama video kayıtları insan kulağından farklı olarak tüm sesleri eşit olarak kaydediyor bu yüzden normalde rahat duyulan bir ses video kaydında diğer seslere göre daha ön ya da geri planda kalabilir.

Turbodan gelen ses çok kanatlı ve devirli bir fanınki gibi "vuuu" şeklinde değil "sssss" şeklinde olur,bana turbo pallerinde sorun var gibi geliyor ya umarım yanılıyorumdur.

Evet banada sorun var gibi geliyor ancak servis yok diyor...Ses madem egzozdandı neden kesilmedi diyorum bende yada ilk başlarda neden yoktu şimdi var? Üstelik aracı lk çalıştırma stop ederken gerektiği kadar bekliyorum ve soğukken yüksek devirde çevirmem... Ama Baktık bir şey yok diyorlar anlamak mümkün değil
drmert
Moderatör
Moderatör
drmert

MesajKonu: Geri: TDCİ TURBO SESİ SORUNU TDCİ TURBO SESİ SORUNU - Sayfa 3 Icon_m12Çarş. 6 Ekim - 8:22

esmerce demiş ki:

Hani Eski C4 aracımdan bahsetmiştim ya,hani turboyu değiştirdiler demiştim.sorun pallerin birindeydi.Ama bende bu ses motoru kapattığımda sürtünme sesi şeklindeydi.
Pallerin dururken kenara sürtündüğünü hayal edin,cızırtı şeklinde bir ses çıkarıyordu.
BARAN
Yönetim
Yönetim
BARAN

MesajKonu: Geri: TDCİ TURBO SESİ SORUNU TDCİ TURBO SESİ SORUNU - Sayfa 3 Icon_m12Çarş. 6 Ekim - 8:30

iyi o pal sürtünmeden dolayı kopup silindirlere gitmemiş.
esmerce
Moderatör
Moderatör
esmerce

MesajKonu: Geri: TDCİ TURBO SESİ SORUNU TDCİ TURBO SESİ SORUNU - Sayfa 3 Icon_m12Çarş. 6 Ekim - 17:17

BARAN demiş ki:

Düşünmesi bile kötü!
BARAN
Yönetim
Yönetim
BARAN

MesajKonu: Geri: TDCİ TURBO SESİ SORUNU TDCİ TURBO SESİ SORUNU - Sayfa 3 Icon_m12Cuma 8 Ekim - 7:42

esmerce demiş ki:
BARAN demiş ki:

Düşünmesi bile kötü!

Seninde tüylerin diken diken oldu değil mi Smile
esmerce
Moderatör
Moderatör
esmerce

MesajKonu: Geri: TDCİ TURBO SESİ SORUNU TDCİ TURBO SESİ SORUNU - Sayfa 3 Icon_m12Cuma 8 Ekim - 8:07

BARAN demiş ki:
esmerce demiş ki:
BARAN demiş ki:

Düşünmesi bile kötü!

Seninde tüylerin diken diken oldu değil mi Smile

Kedi gibi !! Smile
onurpervan
Ambiante
Ambiante
onurpervan

MesajKonu: Geri: TDCİ TURBO SESİ SORUNU TDCİ TURBO SESİ SORUNU - Sayfa 3 Icon_m12Ptsi 11 Ekim - 21:29

Arkadaşlar selam...

İnternet bağlantısı sıkıntılarından dolayı uğrayamadım...Bu arada videoyu kaydettim yüklüyorum bakalım sizler ne söyleyeceksiniz...En son servis egzoz civatalarından demiş sıktık ses sorunu çözüldü demişti ancak videolardan görebileceğiniz üzere sesler devam ediyor..Artık daha net duyuyorum yüksek devirlerde yani 3000 civarı 1.ci viteste debriyaja basıncada ses geliyor sanırım sorun turboda değil ama çözemedim şanzıman desem değil egzoz ihtimali olabilirmi....ancak aracı ısındığında uzun süre kullanırsam ses yine geçiyor...Videoların siteye yüklenmesinden dolayı ses ve görüntüde düşme var ancak dikkatli dinlenince duyuluyor Umarım sizin sorunlar hakkında bir fikriniz vardır Wink

Özellikle birinci videoda uğultu ve 2000 devire gelmeden yani tam olarak 1750 devirde çıkan o matkap sesine benzer sese dikkat

https://www.dailymotion.com/video/xf5wwd_008_auto

https://www.dailymotion.com/video/xf5wzr_009_auto

https://www.dailymotion.com/video/xf5x1p_010_auto

Gülüş
Anchowy61
Ghia
Ghia
Anchowy61

MesajKonu: Geri: TDCİ TURBO SESİ SORUNU TDCİ TURBO SESİ SORUNU - Sayfa 3 Icon_m12Ptsi 11 Ekim - 21:38

Sesin nedeni ile ilgili yorum yapamıyacağım ama olağan dışı bi ses geldiği özelliklede 1900-2000 devir civarına gelince çok belli. Kulaklarım yanıltmıyorsa sorun aşikar.
onurpervan
Ambiante
Ambiante
onurpervan

MesajKonu: Geri: TDCİ TURBO SESİ SORUNU TDCİ TURBO SESİ SORUNU - Sayfa 3 Icon_m12Ptsi 11 Ekim - 21:40

Anchowy61 demiş ki:
Sesin nedeni ile ilgili yorum yapamıyacağım ama olağan dışı bi ses geldiği özelliklede 1900-2000 devir civarına gelince çok belli. Kulaklarım yanıltmıyorsa sorun aşikar.

Değil mi? Bencede normal bir ses değil...Ama servis civatadan diyor sıktık diyor geçti diyor ama yok ses var yani yanılmıyorum bir anormalik var çünkü 2000 deviri geçince ses gelmiyor sadece motor sesi duyuluyor ama tamde dediğim aralıkta ses var yeah

Birde bugün dikkat ettim ses sanki ön konsolda direksiyonun arka kısmından motordan geliyor gibi ancak şu sesi bi servise duyuramadım gitti kızgın
Anchowy61
Ghia
Ghia
Anchowy61

MesajKonu: Geri: TDCİ TURBO SESİ SORUNU TDCİ TURBO SESİ SORUNU - Sayfa 3 Icon_m12Ptsi 11 Ekim - 21:44

Civata derken egzostan mı bahsediyor?
onurpervan
Ambiante
Ambiante
onurpervan

MesajKonu: Geri: TDCİ TURBO SESİ SORUNU TDCİ TURBO SESİ SORUNU - Sayfa 3 Icon_m12Ptsi 11 Ekim - 21:47

Anchowy61 demiş ki:
Civata derken egzostan mı bahsediyor?

Evet başka bir servise gittim sabahtan sabah 9da arabayı bıraktım...Sesi ve yağ kaçağını söyledim...Araba soğusun bakalım dediler baktılar akşam 5'te gittim almaya turbonuzda sorun yok egzoz civataları gevşekmiş ses ondan yapıyormuş sıktık dediler bu arada 4'cü enjektöründe yağ kaçağından dolayı keçesini değiştik dediler ama ses hala var işte duyulduğu gibi Sad
Anchowy61
Ghia
Ghia
Anchowy61

MesajKonu: Geri: TDCİ TURBO SESİ SORUNU TDCİ TURBO SESİ SORUNU - Sayfa 3 Icon_m12Ptsi 11 Ekim - 21:51

O ses bende de var. Özel servisteki usta o sesin normal olduğunu söylemişti ve kavramada net geldiğini belirtmişti. Bu ses öyle civata sıkmayla düzelecek bişi değil. Motor soğukken gelebilecek bir ses diyecem ama yarın sabah bakayım bnm arabadanda geliyo mu. Özellikle 2000 devir civarı.
Anchowy61
Ghia
Ghia
Anchowy61

MesajKonu: Geri: TDCİ TURBO SESİ SORUNU TDCİ TURBO SESİ SORUNU - Sayfa 3 Icon_m12Ptsi 11 Ekim - 21:52

yani egzostan gelen ses kuş sesi gibi bişi ama senden gelen tok matkap sesi gibi.
onurpervan
Ambiante
Ambiante
onurpervan

MesajKonu: Geri: TDCİ TURBO SESİ SORUNU TDCİ TURBO SESİ SORUNU - Sayfa 3 Icon_m12Ptsi 11 Ekim - 21:58

Anchowy61 demiş ki:
O ses bende de var. Özel servisteki usta o sesin normal olduğunu söylemişti ve kavramada net geldiğini belirtmişti. Bu ses öyle civata sıkmayla düzelecek bişi değil. Motor soğukken gelebilecek bir ses diyecem ama yarın sabah bakayım bnm arabadanda geliyo mu. Özellikle 2000 devir civarı.

Senden Gelen ses hangisi tam anlayamadım ??? Gerçi hangisi olursa olsun sevinebilirim anormallik yoksa şayet bende Gülüş

Şu 3000 devir civarı debriyaja basınca gelen ses ise anlarım ama bu 1750 devirde gelen ses canımı sıkıyor bir dinlersen sevinirim...

Aracın gidişinde problem yok duman yok turbo devreye girince ok gibi tamam ama ısınınca kesmesi bana servisin dediği gibi egzozla alakalı bir problem gibi geliyor..Şayet ses normalse amenma demekki focuslar böyle diycem ancak bende yok derseniz artık servisin gırtlağına çökebilirim gerçi sese alıştımda artık soğukken araç o devire pek gelmiyorum ısınına kadar Gülüş ancak özellikle birinci vites ve boşta soğukken sanki arabanın altında matkap çalışıyor... KK

Dediğim gibi sanki ön konsolun arkası gibi...Düşününcede egzoz girişi olabilir gibi geliyor bana çünkü egzoz ısınıncada ses kesiliyor olabilir Wink
Anchowy61
Ghia
Ghia
Anchowy61

MesajKonu: Geri: TDCİ TURBO SESİ SORUNU TDCİ TURBO SESİ SORUNU - Sayfa 3 Icon_m12Ptsi 11 Ekim - 22:03

Araba işinde fazla pinpirikli olmıyacaksın ben onu anladım. Du bi daha dinliyecem.
onurpervan
Ambiante
Ambiante
onurpervan

MesajKonu: Geri: TDCİ TURBO SESİ SORUNU TDCİ TURBO SESİ SORUNU - Sayfa 3 Icon_m12Ptsi 11 Ekim - 22:06

Anchowy61 demiş ki:
Araba işinde fazla pinpirikli olmıyacaksın ben onu anladım. Du bi daha dinliyecem.

Birinci ve üçüncü videolarda ses bariz duyuluyor eğer hoparlör varsa laptopta aynı sonucu vermiyor...Dediğim gibi mübarek sanki altta matkap çalışıyor dııır dıırrr Gülüş

Her devirde yapsa tamam ama yok yani sadece o aralıkta ve 3000 devir ve üstü çevirirsen arada sırada....Servis görevlisi ısı sensörü olabilir dmeişti ama alıren servisten hiç öyle bir şey demediler anlamadım ben bu işi kızgın

En son onurpervan tarafından Ptsi 11 Ekim - 22:09 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
Anchowy61
Ghia
Ghia
Anchowy61

MesajKonu: Geri: TDCİ TURBO SESİ SORUNU TDCİ TURBO SESİ SORUNU - Sayfa 3 Icon_m12Ptsi 11 Ekim - 22:08

Şimdide normalmiş gibi geldi hani motor soğukken sürtünen parçalardan geliyomuş gibi.

TDCİ TURBO SESİ SORUNU

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön
3 sayfadaki 5 sayfasıSayfaya git : Önceki  1, 2, 3, 4, 5  Sonraki