Focus Club Tr
Bu site kapanmıştır.
YENİ sitemiz; www.FocusClubTr.com

Focus Club Tr
Bu site kapanmıştır.
YENİ sitemiz; www.FocusClubTr.com

Focus Club Tr
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap
uA_Y_C_A
9260 Mesajlar - 29%
YSF
5163 Mesajlar - 16%
esmerce
4642 Mesajlar - 14%
BARAN
3931 Mesajlar - 12%
drmert
2899 Mesajlar - 9%
siyah&beyaz
2446 Mesajlar - 8%
ALPER
1150 Mesajlar - 4%
madmax5
1091 Mesajlar - 3%
Anchowy61
914 Mesajlar - 3%
Samet Özeren
688 Mesajlar - 2%

Paylaş|

Yeşillikler diyarı artvinden selamlar

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek
YazarMesaj
faenal
Yeni üye
Yeni üye
faenal

Yeşillikler diyarı artvinden selamlar Vide
MesajKonu: Yeşillikler diyarı artvinden selamlar Yeşillikler diyarı artvinden selamlar Icon_m12C.tesi 7 Ağus. - 10:45

Aslen hataylıyım şu an artvinde görev yapmaktayım bende uzun araştırmalarım sonucu focus ta karar kıldım şimdilik yeni olmasından sanırım benzini fazla harcaması dışında aracımdan cok memnunum buradan yararlı bilgiler paylaşırız umarım herkeze selam tekrar yeah

Meslek: Elektrik Teknikeri
Yaşadığınız Yer :Artvin / Merkez
Arabanızın Markası/Modeli : Focus titanium 2010 sedan
Tuttuğunuz Takım :Fenerbahçe
Hobileriniz :Mangal yapmak KK
Forumu nereden duydunuz:uA_Y_C_A nın bir sitedeki alıntı linkinden KK

En son faenal tarafından C.tesi 7 Ağus. - 11:08 tarihinde değiştirildi, toplamda 3 kere değiştirildi
cadaver1912
Comfort
Comfort
cadaver1912

MesajKonu: Geri: Yeşillikler diyarı artvinden selamlar Yeşillikler diyarı artvinden selamlar Icon_m12C.tesi 7 Ağus. - 10:54

Hoşgeldiniz keyifli forumlar aktif olmanız dileğiyle...
http://www.fordayedekparca.com
BARAN
Yönetim
Yönetim
BARAN

MesajKonu: Geri: Yeşillikler diyarı artvinden selamlar Yeşillikler diyarı artvinden selamlar Icon_m12C.tesi 7 Ağus. - 11:18

Hoşgeldiniz.
Aracınız hayırlı uğurlu olsun.
uA_Y_C_A
Yönetim
Yönetim
uA_Y_C_A

MesajKonu: Geri: Yeşillikler diyarı artvinden selamlar Yeşillikler diyarı artvinden selamlar Icon_m12C.tesi 7 Ağus. - 11:23

Ooooo hemşehrimm hoşgeldin...

Bende Arhavi'liyim.

Hoşgeldinizzz
http://www.focusclubtr.com
faenal
Yeni üye
Yeni üye
faenal

MesajKonu: Geri: Yeşillikler diyarı artvinden selamlar Yeşillikler diyarı artvinden selamlar Icon_m12C.tesi 7 Ağus. - 11:27

hoşbulduk arkadaşlar buranın samimi oramını ve seviyeli muhabbetini cok begendim umarım iyi bigiler paylaşırız hep birlikte. UYCA evet bir resimde plakanı gorunce yazılarını daha yakından takip ettim sonunda da burada daha aktif oldugunu gordum bende zaten böyle bir ortam ve forum arıyordum. yeah
uA_Y_C_A
Yönetim
Yönetim
uA_Y_C_A

MesajKonu: Geri: Yeşillikler diyarı artvinden selamlar Yeşillikler diyarı artvinden selamlar Icon_m12C.tesi 7 Ağus. - 11:55

İyi iyi ya çok güzel Smile

Ne mutlu bize ki sevdiniz burayı...

Yaz'ın biraz duraksadı sitemiz Bahar'a doğru tatiller biter bizde yine aktif oluruz umarım Smile
http://www.focusclubtr.com
ALPER
Yönetim
Yönetim
ALPER

MesajKonu: Geri: Yeşillikler diyarı artvinden selamlar Yeşillikler diyarı artvinden selamlar Icon_m12C.tesi 7 Ağus. - 11:56

Aramıza hoşgeldiniz,Keyifli vakitler geçirmeniz dileğiyle.. Evet Aile ortamı şeklindeki forumumuzun üyeleri birbiriyle çok samimi,Kısa sürede sizde alışırsınız Smile

Bende Geçen Eylül de Focus 1.6 ti-vct benzinli araç almıştım başta çok yakıyordu şuanda 4000 km yi geçti ve farkedilir çekilde yakıt tüketimi düştü.. Bunun dışında Çevre yolunda 200 Km yi görmüştük sanırım buda motorun açılmasına yardımcı oldu.
BARAN
Yönetim
Yönetim
BARAN

MesajKonu: Geri: Yeşillikler diyarı artvinden selamlar Yeşillikler diyarı artvinden selamlar Icon_m12C.tesi 7 Ağus. - 11:58

Alper o turbo hortumu fotosu ne öyle?
faenal
Yeni üye
Yeni üye
faenal

MesajKonu: Geri: Yeşillikler diyarı artvinden selamlar Yeşillikler diyarı artvinden selamlar Icon_m12C.tesi 7 Ağus. - 12:23

tekrar hoşbuldum arkadaşlar ilginize çok teşşekür ederim. lethal adminim araştırdığım kadarıyla 5000 km ye kadar neredeyse bu şekilde yakacağını düşünüyorum ünideki arkadaşlarım hemen tüp takmamı söylüyorlar kendi iyiliğim açısından ama 800 km deki araca da yazık değilmi en az bir sene beklemeyi düşünüyorum. birde arkadaşlar bu araçta direksiyon ayarı yok sanırım ve peugeot partner direkyionun dan sonra az sert delgi bana siz ne dersiniz bu konuda?
drmert
Moderatör
Moderatör
drmert

MesajKonu: Geri: Yeşillikler diyarı artvinden selamlar Yeşillikler diyarı artvinden selamlar Icon_m12C.tesi 7 Ağus. - 18:56

Aramıza hoşgeldin kardeşim.
Seninle beraber 3 Hatay'lı olduk forumda... guitar
faenal
Yeni üye
Yeni üye
faenal

MesajKonu: Geri: Yeşillikler diyarı artvinden selamlar Yeşillikler diyarı artvinden selamlar Icon_m12C.tesi 7 Ağus. - 19:13

drmert demiş ki:
Aramıza hoşgeldin kardeşim.
Seninle beraber 3 Hatay'lı olduk forumda... guitar
Hoşbulduk hocam inşallah çogalıp toplanabiliriz yeah
ALPER
Yönetim
Yönetim
ALPER

MesajKonu: Geri: Yeşillikler diyarı artvinden selamlar Yeşillikler diyarı artvinden selamlar Icon_m12Paz 8 Ağus. - 11:14

faenal demiş ki:
tekrar hoşbuldum arkadaşlar ilginize çok teşşekür ederim. lethal adminim araştırdığım kadarıyla 5000 km ye kadar neredeyse bu şekilde yakacağını düşünüyorum ünideki arkadaşlarım hemen tüp takmamı söylüyorlar kendi iyiliğim açısından ama 800 km deki araca da yazık değilmi en az bir sene beklemeyi düşünüyorum. birde arkadaşlar bu araçta direksiyon ayarı yok sanırım ve peugeot partner direkyionun dan sonra az sert delgi bana siz ne dersiniz bu konuda?

Bizimde önceki aracımız 2005 peugeot 206 1.4 hdi di.. Pejodan sonra focusun direksiyonu bizede baya sert geldi fakat alıştım kısa sürede,Focusun direksiyon tepkileri çok iyi direksiyon ve amortisorlerin biraz sert olması sportif sürüşe dayalı bir araç olduğu doğruluyor..Genel araç kalitesi olarakta Pejonun forddan çok geride olduğunu görmüşsünüzdür zaten Smile

Lpg konusuna gelirsek Kesinlikle şuan Lpg taktırmayın bende çok araştırdım araç mutlaka 6-7 bin km yi geçmesi gerekir diyolar,Tanıdık ustamada sordumki oda doğruladı.. Ayriyetten Focus ti-vct lerin motoru Lpg ye pek uyumlu değil.. 4000 Deviri geçmemek kaydıyla kullanmak gerekiyor ve ne derece sağlıklı olduğu bilinmez.. Taktıırsanızda Mutlaka Telefex marka tercih edin.

BARAN demiş ki:
Alper o turbo hortumu fotosu ne öyle?

Hortumun hali vahim abi Gülüş
faenal
Yeni üye
Yeni üye
faenal

MesajKonu: Geri: Yeşillikler diyarı artvinden selamlar Yeşillikler diyarı artvinden selamlar Icon_m12Paz 8 Ağus. - 13:27

anladım yanlız burada bir hocamız var honda civic var onda da 2009 model sıfır almış ve 22000 km de lpg takmış brc marka o bana şidetle tavsiye etti bir şey olmaz merak etme onunda motoru ti-cvt ve saatte 203 km e yaptım diyor baya aracı yorup ustama gittim dedi sadece bijonların terlediğini filan soylemişti sen sen ol tak dedi o yüzden kafam karıştı açıkçası.
ALPER
Yönetim
Yönetim
ALPER

MesajKonu: Geri: Yeşillikler diyarı artvinden selamlar Yeşillikler diyarı artvinden selamlar Icon_m12Paz 8 Ağus. - 15:30

Bence iyice araştırın derim Smile Ben birebir kullanıcısı olmadığımdan dolayı söylediklerim yanlışda olabilir,Ustalardan ve kullanıcılarından duyduklarımı anlattım Elbette taktırıp hiç sorun yaşamamış olanda olabilir.. Yakıt konusundada 200 liraya doldurduğunuz depoyu 80 liraya doldurmak keyifli olucaktır orası ayrı tabi Smile
faenal
Yeni üye
Yeni üye
faenal

MesajKonu: Geri: Yeşillikler diyarı artvinden selamlar Yeşillikler diyarı artvinden selamlar Icon_m12Paz 8 Ağus. - 16:12

evet iyice araştırmak lazım biraz daha böyle kullanıp artık ne yapacagıma karar vericem yeah
BARAN
Yönetim
Yönetim
BARAN

MesajKonu: Geri: Yeşillikler diyarı artvinden selamlar Yeşillikler diyarı artvinden selamlar Icon_m12Paz 8 Ağus. - 16:19

LPG işine girişebilirsin, sonuçta benzin fiyatları belli ülkede.

Ancak aracını birazdaha kullanmanı motorunu birazdaha tanımanı tavsiye ederim, ayrıca garanti olayıda var işin içinde.
faenal
Yeni üye
Yeni üye
faenal

MesajKonu: Geri: Yeşillikler diyarı artvinden selamlar Yeşillikler diyarı artvinden selamlar Icon_m12Paz 8 Ağus. - 16:21

evet haklısın o yüzden aracımın motoru en azından iyice acılmalı diye dusunuyorum halen 850 km de aracım ve garanti işinide aracı aldıgım yere sorucam acaba garanti dışı kalırmı ne lur diye.
YSF
Moderatör
Moderatör
YSF

MesajKonu: Geri: Yeşillikler diyarı artvinden selamlar Yeşillikler diyarı artvinden selamlar Icon_m12Ptsi 9 Ağus. - 11:40

Aramıza hşgldn keyifli forumlar olsun.
Aracında hayırlı uğur olsun. Kazasız, belasız vede cezasız keyifli sürüşler.

Bencede LPG işine hemen girme belli bi km. yaptıktan ve iyice araştırdıktan sonra taktır.
esmerce
Moderatör
Moderatör
esmerce

MesajKonu: Geri: Yeşillikler diyarı artvinden selamlar Yeşillikler diyarı artvinden selamlar Icon_m12Salı 10 Ağus. - 14:01

Faenal aramıza hoşgeldin hayırlı forumlar diliyorum. yeah

Focus un henüz çok yeni; diğer araçlarımdan tecrübe ettiğim kadarıyla yeni bir arcın ideal performans/ yakıt tüketimine ulaşması için değil 5.000 nerden baksan 20.000km sabretmek gerekiyor,ancak 5.000km den sonra ilk hissedilir düşüş başlıyor da denebilir.

Direksiyonun ağır olması aracın yüksek hızlardaki yola tutunma seviyesini desteklemek içindir; bu sayede yolu ve aracın kasasını virajlarda daha iyi algılayarak ideal giriş / çıkış çizgisini tutturmak mümkün olur,çok yumuşak direksiyonlar bu gibi anlarda tehlikeli oldabileceği kadar değişken yol şartlarını da hissedememene neden olurlar.

Aksi taktirde yumuşak hidrolik direksiyon üretmek maharet değil; Tofaş larda bile var.
faenal
Yeni üye
Yeni üye
faenal

MesajKonu: Geri: Yeşillikler diyarı artvinden selamlar Yeşillikler diyarı artvinden selamlar Icon_m12Salı 10 Ağus. - 16:47

anladım arkadaşlar teşekkür ederim tavsiye ettiğiniz gibi bekleyeceğim o zaman 20.000 km biraz çok geldi ama neyse:) dün trabzon da yaşar usta diye biri var arkadaşım tavsiye etmisti iyidir diye o da şu an elimde benimde honda civic var 1000 km ye gelmesini bekliyorum o zaman takacam telefex i demişti yeah

Yeşillikler diyarı artvinden selamlar

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön
1 sayfadaki 1 sayfası