Focus Club Tr
Bu site kapanmıştır.
YENİ sitemiz; www.FocusClubTr.com

Focus Club Tr
Bu site kapanmıştır.
YENİ sitemiz; www.FocusClubTr.com

Focus Club Tr
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap
uA_Y_C_A
9260 Mesajlar - 29%
YSF
5163 Mesajlar - 16%
esmerce
4642 Mesajlar - 14%
BARAN
3931 Mesajlar - 12%
drmert
2899 Mesajlar - 9%
siyah&beyaz
2446 Mesajlar - 8%
ALPER
1150 Mesajlar - 4%
madmax5
1091 Mesajlar - 3%
Anchowy61
914 Mesajlar - 3%
Samet Özeren
688 Mesajlar - 2%

Paylaş|

Focus Denge Çubuğu Bağlantı Farklılığı

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek
Sayfaya git : Önceki  1, 2
YazarMesaj
BARAN
Yönetim
Yönetim
BARAN

Focus Denge Çubuğu Bağlantı Farklılığı - Sayfa 2 Vide
MesajKonu: Geri: Focus Denge Çubuğu Bağlantı Farklılığı Focus Denge Çubuğu Bağlantı Farklılığı - Sayfa 2 Icon_m12Ptsi 19 Tem. - 10:21

Sağdan yada soldan aldığın darbelerde diğer taraftaki süspansiyona hasar verir.Fakat ağır bir kazada da şasenin katlanmasını azaltır.

Focus II deki durum şudur; Sol tarafta amortisör kafasından şaseye yarım kule gergisi standart olarak vardır.Sağ taraf ise traverse bağlıdır.Bu nedenle F II ler için kule gergisine gerek yoktur.

Bizede Sağolasın Ford demek düşer bu durumda yeah
Erdm24
Trend
Trend
Erdm24

MesajKonu: Geri: Focus Denge Çubuğu Bağlantı Farklılığı Focus Denge Çubuğu Bağlantı Farklılığı - Sayfa 2 Icon_m12Ptsi 19 Tem. - 11:16

Yani sağdan darbe alsak solu etkilemez mi ?
esmerce
Moderatör
Moderatör
esmerce

MesajKonu: Geri: Focus Denge Çubuğu Bağlantı Farklılığı Focus Denge Çubuğu Bağlantı Farklılığı - Sayfa 2 Icon_m12Ptsi 19 Tem. - 11:34

BARAN demiş ki:
Sağdan yada soldan aldığın darbelerde diğer taraftaki süspansiyona hasar verir.Fakat ağır bir kazada da şasenin katlanmasını azaltır.

Focus II deki durum şudur; Sol tarafta amortisör kafasından şaseye yarım kule gergisi standart olarak vardır.Sağ taraf ise traverse bağlıdır.Bu nedenle F II ler için kule gergisine gerek yoktur.

Bizede Sağolasın Ford demek düşer bu durumda yeah

Kalebodur,açıklama dediğin işte budur s7

Ama aracı zevkine virajda kaydırdığımda şasinin çok az da olsa esnediğini hissediyorum,acaba bunu azaltmak imkansız mıdır?...
Erdm24
Trend
Trend
Erdm24

MesajKonu: Geri: Focus Denge Çubuğu Bağlantı Farklılığı Focus Denge Çubuğu Bağlantı Farklılığı - Sayfa 2 Icon_m12Ptsi 19 Tem. - 12:01

Dün şileye giderken araçtan o kadar zevk aldım ki, diğer seyirlerimden çok farklıydı Smile Saat sabah 8 suları, yolda orta derece sis var...Araçta 4 yetişkin ve full'e yakın bagaj, araç 90 bin bakımından yeni gelmiş Smile Düz yol, rampa, yokuş aşağı hiç dinlemeden 130 ile 140 ile girdiğim virajlar vardı...Lastiklerin yeni olması güven veriyor tabi, arkamda bi lancer vardı ( lancer ama evo çakması ) benim girdiğim virajlara giremedi tabii Smile Çok zorlamalarda bi esneme sesi geliyordu ama rahatsız edecek kadar değil...Gerçekten yol tutuşu ve motoru çok çok iyi araç...
BARAN
Yönetim
Yönetim
BARAN

MesajKonu: Geri: Focus Denge Çubuğu Bağlantı Farklılığı Focus Denge Çubuğu Bağlantı Farklılığı - Sayfa 2 Icon_m12Ptsi 19 Tem. - 12:10

Gerçekten çok keyifli sürüş dinamikleri var Focusun, tad almamak imkansız yeah
Birde sizde de oluyor mu bilmiyorum, benim araçta klima açıldığında araç daha saldırgan daha atik bir yapıya bürünüyor..

Tolga; standart haline yukarıda bahsettiğim durumları iptal edip normal kule gergisi bile taksan bir miktar esnemeyi engelleyemezsin diye düşünüyorum. Ancak yay varsa araçta; virazda süspansiyonun esnemesi artacağı için kule gergisi bunu bir nebze azaltır, o durumda da şuanki hali gibi olur fikrimce.
esmerce
Moderatör
Moderatör
esmerce

MesajKonu: Geri: Focus Denge Çubuğu Bağlantı Farklılığı Focus Denge Çubuğu Bağlantı Farklılığı - Sayfa 2 Icon_m12Ptsi 19 Tem. - 12:12

Zaten öyle olmasa 55.000km ye gelen aracımdan çoktan sıkılmış olurdum.

Şimdiyse "bi 50 bin daha yapayım da öyle vereyim" diyorum Gülüş

Ama çok önemli tavsiye; araçtan virajlarda alcağın zevk için araçta tek ol,fazla yolcu + bagajdaki yük her aracın viraj karakterini/limitlerini değiştirir.
esmerce
Moderatör
Moderatör
esmerce

MesajKonu: Geri: Focus Denge Çubuğu Bağlantı Farklılığı Focus Denge Çubuğu Bağlantı Farklılığı - Sayfa 2 Icon_m12Ptsi 19 Tem. - 12:15

BARAN demiş ki:
Gerçekten çok keyifli sürüş dinamikleri var Focusun, tad almamak imkansız yeah
Birde sizde de oluyor mu bilmiyorum, benim araçta klima açıldığında araç daha saldırgan daha atik bir yapıya bürünüyor..

Tolga; standart haline yukarıda bahsettiğim durumları iptal edip normal kule gergisi bile taksan bir miktar esnemeyi engelleyemezsin diye düşünüyorum. Ancak yay varsa araçta; virazda süspansiyonun esnemesi artacağı için kule gergisi bunu bir nebze azaltır, o durumda da şuanki hali gibi olur fikrimce.

Yaz da okuyalım yahu tadından yenmiyor yorumların +1 Gülüş

Ben de hep diyorum Focus da klimayı açınca aracın gaz pedalına tepkileri net bir biçimde hızlanıyor,esasen motordan güç çeken klima için aracın ecu su güç kaybına karşı böyle bir değişiklik yapıyor olabilir,bu durum Corolla m da da aynıydı.
Erdm24
Trend
Trend
Erdm24

MesajKonu: Geri: Focus Denge Çubuğu Bağlantı Farklılığı Focus Denge Çubuğu Bağlantı Farklılığı - Sayfa 2 Icon_m12Ptsi 19 Tem. - 13:47

Bizim yol boyu gidiş dönüş klima açıktı, full seviyeden 2 kademe düşük ve low'daydı...Buna rağmen rampa çıkarken 4. vites 3000 d/d'da 5. vitese attığım oluyordu Smile Lastikler yeni olduğu için virajda rahattım, araç ne olursa olsun lastik sağlam değilse viraja hızlı girmem...
BARAN
Yönetim
Yönetim
BARAN

MesajKonu: Geri: Focus Denge Çubuğu Bağlantı Farklılığı Focus Denge Çubuğu Bağlantı Farklılığı - Sayfa 2 Icon_m12Ptsi 19 Tem. - 13:49

Erdem yeride değil ama PM in açık olmadığından buraya yazıyorum.

Senin arabadaki tavan aydınlatmasının submarine lerde görünecek şekilde bir fotosunu çekip foruma ekleyebilirmisin.

Teşekkürler.
Erdm24
Trend
Trend
Erdm24

MesajKonu: Geri: Focus Denge Çubuğu Bağlantı Farklılığı Focus Denge Çubuğu Bağlantı Farklılığı - Sayfa 2 Icon_m12Ptsi 19 Tem. - 14:25

Benim PM niye açık değilmiş ahaha
Tamam bu akşam çekmeye çalışırım...Bu arada 90 bin bakımı triger set dahil 500 liraya mal oldu...Yetkili servis 960 lira özel serviste 800 liraya yakın fiyat vermişti...Ford'da bulunan yedek parça tedarik uzmanı akrabamızdan gerekli olan parçaları %30 indirimli olarak 320 liraya aldık, 180 lira işçilik ile özel serviste bakımı tamamlamış olduk...Yalnız bu bakım diğer bakımlardn çok farklı oldu, araç öncekilere göre daha rahat ivmeliyor Smile
focus_smmm
Ambiante
Ambiante
focus_smmm

MesajKonu: Geri: Focus Denge Çubuğu Bağlantı Farklılığı Focus Denge Çubuğu Bağlantı Farklılığı - Sayfa 2 Icon_m12Salı 20 Tem. - 15:32

uA_Y_C_A demiş ki:
Gergi kulesi mi ?

Galiba o değil merak ettiğiniz ama aklıma bu geldi ilk ahaha

Evet buydu.. Zaten esmerce kardeşimiz de cevaplamış sağolsun...

Ya ben uzun süredir forumlardan uzak durumdayım. Biliyorsunuz focus 2.5 manyağıyım. Bu f3 lerin gelmesi ne zaman olacak Türkiye ye ? Birde F2.5 lerin fiyatında bariz bir ucuzlama sözkonusu olur mu ?

Konu başlığı burası değil ama yönetici arkadaşlar hoşgörürlerse sevinirim Smile
uA_Y_C_A
Yönetim
Yönetim
uA_Y_C_A

MesajKonu: Geri: Focus Denge Çubuğu Bağlantı Farklılığı Focus Denge Çubuğu Bağlantı Farklılığı - Sayfa 2 Icon_m12Salı 20 Tem. - 21:53

Rica ederiz.... Bence olacaktır F3 gelmeye yakın bayiilerin elinde kalırsa ama bu sefer donanım Renk seçeneği kısıtlı olacaktır.
http://www.focusclubtr.com
esmerce
Moderatör
Moderatör
esmerce

MesajKonu: Geri: Focus Denge Çubuğu Bağlantı Farklılığı Focus Denge Çubuğu Bağlantı Farklılığı - Sayfa 2 Icon_m12Cuma 23 Tem. - 22:40

Erdm24 demiş ki:
Benim PM niye açık değilmiş ahaha
...Yalnız bu bakım diğer bakımlardn çok farklı oldu, araç öncekilere göre daha rahat ivmeliyor Smile

Tez zamanda 90bin bakımına sokula Gülüş
Ramazan Demir
Ambiante
Ambiante
Ramazan Demir

MesajKonu: Geri: Focus Denge Çubuğu Bağlantı Farklılığı Focus Denge Çubuğu Bağlantı Farklılığı - Sayfa 2 Icon_m12C.tesi 24 Tem. - 17:55

focus_smmm demiş ki:
uA_Y_C_A demiş ki:
Gergi kulesi mi ?

Galiba o değil merak ettiğiniz ama aklıma bu geldi ilk ahaha

Evet buydu.. Zaten esmerce kardeşimiz de cevaplamış sağolsun...

Ya ben uzun süredir forumlardan uzak durumdayım. Biliyorsunuz focus 2.5 manyağıyım. Bu f3 lerin gelmesi ne zaman olacak Türkiye ye ? Birde F2.5 lerin fiyatında bariz bir ucuzlama sözkonusu olur mu ?

Konu başlığı burası değil ama yönetici arkadaşlar hoşgörürlerse sevinirim Smile

Şu anda benzinlilerini sivas bayisi 40 a veriyor galiba, f3 ten dolayı bi ucuzlama var kanımca.

Focus Denge Çubuğu Bağlantı Farklılığı

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön
2 sayfadaki 2 sayfasıSayfaya git : Önceki  1, 2