Focus Club Tr
Bu site kapanmıştır.
YENİ sitemiz; www.FocusClubTr.com

Focus Club Tr
Bu site kapanmıştır.
YENİ sitemiz; www.FocusClubTr.com

Focus Club Tr
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap
uA_Y_C_A
9260 Mesajlar - 29%
YSF
5163 Mesajlar - 16%
esmerce
4642 Mesajlar - 14%
BARAN
3931 Mesajlar - 12%
drmert
2899 Mesajlar - 9%
siyah&beyaz
2446 Mesajlar - 8%
ALPER
1150 Mesajlar - 4%
madmax5
1091 Mesajlar - 3%
Anchowy61
914 Mesajlar - 3%
Samet Özeren
688 Mesajlar - 2%

Paylaş|

Plakalık İptali

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek
Sayfaya git : Önceki  1, 2, 3, 4  Sonraki
YazarMesaj
turkay enez
Ambiante
Ambiante
turkay enez

Plakalık İptali - Sayfa 2 Vide
MesajKonu: Geri: Plakalık İptali Plakalık İptali - Sayfa 2 Icon_m12Paz 25 Nis. - 18:33

Piyasada çok değişik marka var... Ben hep "sista" kullanırım...

siyah&beyaz demiş ki:
turkay enez demiş ki:
Net söylüyorum. DÜŞME TEHLİKESİ OLMAZ...
Daha önceki araçlarımda hep bu yöntemi uygulamıştım. En son pejo 306 nın arka tamponunu değişmemiz gerekmişti, plakayı sökene kadar akla karayı seçmiştik. Kesinlikle silikon plakayı bırakmıyor...

siyah&beyaz demiş ki:
peki bu şekilde hava şartlarından veya başka faktörlerden dolayı düşme tehlikesi olmaz değilmi

silikon markası verirmisin
esmerce
Moderatör
Moderatör
esmerce

MesajKonu: Geri: Plakalık İptali Plakalık İptali - Sayfa 2 Icon_m12Paz 25 Nis. - 18:34

Bende yıllardır Sista satarım,memnun olmayan yok..
siyah&beyaz
ST
ST
siyah&beyaz

MesajKonu: Geri: Plakalık İptali Plakalık İptali - Sayfa 2 Icon_m12Paz 25 Nis. - 18:34

peki şlem nasıl olacak plakanın arksaına heryerinemi süreceğiz ve ya başka ,işlemlerde varmı
turkay enez
Ambiante
Ambiante
turkay enez

MesajKonu: Geri: Plakalık İptali Plakalık İptali - Sayfa 2 Icon_m12Paz 25 Nis. - 18:53

Bu işlemi en az 7-8 defa yapmışımdır, ama yaparken foto çekmedim hiç...
Önce plakalığı söküyoruz, direnirse kırarak çıkarırım. Genellikle plakanın arkası çok kirli (toz, çamur, vs.) olur. Önce plakaları yıkarım. Plakalarda küçük dokunmalardan kaynaklı eğiklikler varsa düzeltirim. Gerekirse boyarım. Yapıştırmadan önce, boyacı bandını yanımda hazır ederim. Plakaya yeteri kadar silikon sürerek, yapıştırırım. Silikonu sürerken, yukardan aşağıya doğru sürerim. Yani I I I I I I I I şeklinde. Kuruduktan sonra su tutmasın diye. Yapıştırdıktan sonra silikon kuruyana kadar, boyacı bantıyla bantlarım. Plaka oynamasın diye. Genellikle akşamdan sabaha kadar bantlı kalır. Sabah bantı çıkarırım. Sabitleme için kesinlikle koli bantı vs. kullanılmamalı. Çünkü koli bantları söküldüğünde yapışkanını bırakır...

İşte resimler aradaki fark çok açık...
Plakalık İptali - Sayfa 2 482eff73

Plakalık İptali - Sayfa 2 Cf9270d5

siyah&beyaz demiş ki:
peki şlem nasıl olacak plakanın arksaına heryerinemi süreceğiz ve ya başka ,işlemlerde varmı
siyah&beyaz
ST
ST
siyah&beyaz

MesajKonu: Geri: Plakalık İptali Plakalık İptali - Sayfa 2 Icon_m12Paz 25 Nis. - 18:56

turkay enez demiş ki:
Bu işlemi en az 7-8 defa yapmışımdır, ama yaparken foto çekmedim hiç...
Önce plakalığı söküyoruz, direnirse kırarak çıkarırım. Genellikle plakanın arkası çok kirli (toz, çamur, vs.) olur. Önce plakaları yıkarım. Plakalarda küçük dokunmalardan kaynaklı eğiklikler varsa düzeltirim. Gerekirse boyarım. Yapıştırmadan önce, boyacı bandını yanımda hazır ederim. Plakaya yeteri kadar silikon sürerek, yapıştırırım. Silikonu sürerken, yukardan aşağıya doğru sürerim. Yani I I I I I I I I şeklinde. Kuruduktan sonra su tutmasın diye. Yapıştırdıktan sonra silikon kuruyana kadar, boyacı bantıyla bantlarım. Plaka oynamasın diye. Genellikle akşamdan sabaha kadar bantlı kalır. Sabah bantı çıkarırım. Sabitleme için kesinlikle koli bantı vs. kullanılmamalı. Çünkü koli bantları söküldüğünde yapışkanını bırakır...

İşte resimler aradaki fark çok açık...

siyah&beyaz demiş ki:

çok teşekkür ederim
esmerce
Moderatör
Moderatör
esmerce

MesajKonu: Geri: Plakalık İptali Plakalık İptali - Sayfa 2 Icon_m12Paz 25 Nis. - 18:58

Üstteki sahip olduğumuz eskimiş araç.

Alttaki bindiğimiz aracın katalog resmi Gülüş

turkay enez
Ambiante
Ambiante
turkay enez

MesajKonu: Geri: Plakalık İptali Plakalık İptali - Sayfa 2 Icon_m12Paz 25 Nis. - 19:31

Yapabileceğim bişeyler varsa, kesinlikle yaparım. Benden araç alanlar da daha sonra karşılaştığımda teşekkür ederler...

Hatta bir Broadway maceram vardır ki, satın aldığım kişiye 6-7 ay sonra 450 milyon (eski para) fazlasıyla geri aynı kişiye satmıştım...

esmerce demiş ki:
Üstteki sahip olduğumuz eskimiş araç.

Alttaki bindiğimiz aracın katalog resmi Gülüş

En son turkay enez tarafından Paz 25 Nis. - 19:33 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
esmerce
Moderatör
Moderatör
esmerce

MesajKonu: Geri: Plakalık İptali Plakalık İptali - Sayfa 2 Icon_m12Paz 25 Nis. - 19:33

Dikkat edilirse zaten sadece plaka değil tampon da daha mat ve temiz hale gelmiş.
ALPER
Yönetim
Yönetim
ALPER

MesajKonu: Geri: Plakalık İptali Plakalık İptali - Sayfa 2 Icon_m12Ptsi 26 Nis. - 13:40

Büyük malzeme satan mağazalardan / Bauhause,koçtaş vb. Herhangi birisine gidip yapmak istediğiniz işe göre en iyi slikonu vermesini söylüyorsunuz.. Demiri demire yapıştıran slikonlar bile var.. Ama vida herzaman için en garantilisidir bunuda unutmayın.
turkay enez
Ambiante
Ambiante
turkay enez

MesajKonu: Geri: Plakalık İptali Plakalık İptali - Sayfa 2 Icon_m12Ptsi 26 Nis. - 16:13

Katılmıyorum...
Vidalanmış plakanın düşme ihtimali vardır (vidanın gevşemesi, küçük dokunmalar, vs), silikon (araç parçalansa) plakayı tampondan ayırmaz...
Vidalı bir plakayı sökmek (kötü amaçlı) 10 sn sürer, silikonlu plakayı sökmek en az 10 dk...

LethaL demiş ki:
Ama vida herzaman için en garantilisidir bunuda unutmayın.
siyah&beyaz
ST
ST
siyah&beyaz

MesajKonu: Geri: Plakalık İptali Plakalık İptali - Sayfa 2 Icon_m12Ptsi 26 Nis. - 17:19

bugün işyerinden görevli olarak bir köye gittik gittiğimiz köyde birşey dikkatimi çekti hemen oraya yöneldim biri passatının plakalığını iptal ediyordu silikonla yapıyordu az ilerde bir başkasıda aynı işlemi yapıyordu bu hafta sonunda bende yapmaya karar verdim yaptığımda resimleri koyarım birde tolganın istediği fotoları çekeyim ekleyeyim
alp2828
Ambiante
Ambiante
alp2828

MesajKonu: Geri: Plakalık İptali Plakalık İptali - Sayfa 2 Icon_m12Perş. 29 Nis. - 10:49

turkay enez demiş ki:
Katılmıyorum...
Vidalanmış plakanın düşme ihtimali vardır (vidanın gevşemesi, küçük dokunmalar, vs), silikon (araç parçalansa) plakayı tampondan ayırmaz...
Vidalı bir plakayı sökmek (kötü amaçlı) 10 sn sürer, silikonlu plakayı sökmek en az 10 dk...

LethaL demiş ki:

Hem vida hem silikon..Vida üstüne folyoda görüntü için...
Ama kendine de çıkarırken kolaylık sağlamak için silikonu sadece köşelere sıkmak gerekiyor, yoksa sökmek eziyet olur...
karaşahin2008
Comfort
Comfort
karaşahin2008

MesajKonu: Geri: Plakalık İptali Plakalık İptali - Sayfa 2 Icon_m12Cuma 30 Nis. - 13:39

alp2828 demiş ki:
turkay enez demiş ki:
Katılmıyorum...

LethaL demiş ki:

Ama kendine de çıkarırken kolaylık sağlamak için silikonu sadece köşelere sıkmak gerekiyor, yoksa sökmek eziyet olur...
Alp dışarıya çıkabildiğimiz de gözüm hep taksilerde.Senin araçlar hangi semtte.?Sen bizzat kullanıyor musun yoksa çalışanın mı var? Smile
esmerce
Moderatör
Moderatör
esmerce

MesajKonu: Geri: Plakalık İptali Plakalık İptali - Sayfa 2 Icon_m12Cuma 30 Nis. - 13:46

karaşahin2008 demiş ki:
alp2828 demiş ki:
turkay enez demiş ki:
Katılmıyorum...

LethaL demiş ki:

Alp dışarıya çıkabildiğimiz de gözüm hep taksilerde.Senin araçlar hangi semtte.?Sen bizzat kullanıyor musun yoksa çalışanın mı var? Smile

Ben bir iki kere çok yakınına kadar gittim ama göremedim Gülüş
alp2828
Ambiante
Ambiante
alp2828

MesajKonu: Geri: Plakalık İptali Plakalık İptali - Sayfa 2 Icon_m12C.tesi 1 Mayıs - 7:25

Çalışanım yok babam ve amcamla birlikte çalışıyoruz gerçi bu aralar ben pek fazla çıkamıyorum.Durağımız Türkiş bloklarında ama buluvarda da çalışıyoruz duruma göre, durağa gelirseniz ben olmasam bile araçları görebilirsiniz ordan bir telefonla 2 dk da orda olurum evim yakın.. Gülüş
drmert
Moderatör
Moderatör
drmert

MesajKonu: Geri: Plakalık İptali Plakalık İptali - Sayfa 2 Icon_m12C.tesi 1 Mayıs - 13:47

Çerçeve olmadan direkt tampona uygulanan ve yazı karakteri değişik olan şu plakalara bayılıyorum.Focus III kısmet olursa bende öyle yapacağım Cool
karaşahin2008
Comfort
Comfort
karaşahin2008

MesajKonu: Geri: Plakalık İptali Plakalık İptali - Sayfa 2 Icon_m12Ptsi 3 Mayıs - 14:58

alp2828 demiş ki:
Çalışanım yok babam ve amcamla birlikte çalışıyoruz gerçi bu aralar ben pek fazla çıkamıyorum.Durağımız Türkiş bloklarında ama buluvarda da çalışıyoruz duruma göre, durağa gelirseniz ben olmasam bile araçları görebilirsiniz ordan bir telefonla 2 dk da orda olurum evim yakın.. Gülüş
Ben Kızılay ve Bakanlıklar ve Bahçeli de nafile bakıyormuşum desene.! Gülüş kop
esmerce
Moderatör
Moderatör
esmerce

MesajKonu: Geri: Plakalık İptali Plakalık İptali - Sayfa 2 Icon_m12Ptsi 3 Mayıs - 16:18

drmert demiş ki:
Çerçeve olmadan direkt tampona uygulanan ve yazı karakteri değişik olan şu plakalara bayılıyorum.Focus III kısmet olursa bende öyle yapacağım Cool

Ben de öyle yapacaktım ama servis ısrarla vazgeçirttirdi; artık yasakmış demelerine göre?!
uA_Y_C_A
Yönetim
Yönetim
uA_Y_C_A

MesajKonu: Geri: Plakalık İptali Plakalık İptali - Sayfa 2 Icon_m12Ptsi 3 Mayıs - 16:20

app plaka yasaktır.Evet

Harf yapısını değiştiremezsiniz ve plakalarda soğuk damga olmalıdır.
http://www.focusclubtr.com
drmert
Moderatör
Moderatör
drmert

MesajKonu: Geri: Plakalık İptali Plakalık İptali - Sayfa 2 Icon_m12Ptsi 3 Mayıs - 17:13

Bunun yasak olmayanlarıda var demek ki,trafikte görüyorum çünkü..
Özellikle beyaz renk araçlarda çok hoş duruyor
uA_Y_C_A
Yönetim
Yönetim
uA_Y_C_A

MesajKonu: Geri: Plakalık İptali Plakalık İptali - Sayfa 2 Icon_m12Ptsi 3 Mayıs - 17:16

Beyaz olanı derken?

Şimdi şöyle plakalığı çıkarın çerçevesi siyah renk onu tinerler felan silebilirsiniz Rakamlarda oynama boyama vs hepsi yasak ve kolaylıkla ceza kesiyorlar.

Damga kesinlikle olacak..
http://www.focusclubtr.com
drmert
Moderatör
Moderatör
drmert

MesajKonu: Geri: Plakalık İptali Plakalık İptali - Sayfa 2 Icon_m12Ptsi 3 Mayıs - 17:32

Şimdi ben plakamı şu şekilde yapamayacakmıyım??
Plakalık İptali - Sayfa 2 S4co44
esmerce
Moderatör
Moderatör
esmerce

MesajKonu: Geri: Plakalık İptali Plakalık İptali - Sayfa 2 Icon_m12Ptsi 3 Mayıs - 17:52

Olur, tek yapılması gereken 6 serisi bir Bmw alacak kadar zengin olmak ve plakaya FB 1907 yazdıracak kadar da ağırlıklı (?) olmak o kadar!!
drmert
Moderatör
Moderatör
drmert

MesajKonu: Geri: Plakalık İptali Plakalık İptali - Sayfa 2 Icon_m12Ptsi 3 Mayıs - 18:22

O zaman en iyi ihtimalle cennete girmeyi beklemem lazım!
esmerce
Moderatör
Moderatör
esmerce

MesajKonu: Geri: Plakalık İptali Plakalık İptali - Sayfa 2 Icon_m12Ptsi 3 Mayıs - 18:40

Gülüş

Plakalık İptali

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön
2 sayfadaki 4 sayfasıSayfaya git : Önceki  1, 2, 3, 4  Sonraki