Focus Club Tr
Bu site kapanmıştır.
YENİ sitemiz; www.FocusClubTr.com

Focus Club Tr
Bu site kapanmıştır.
YENİ sitemiz; www.FocusClubTr.com

Focus Club Tr
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap
uA_Y_C_A
9260 Mesajlar - 29%
YSF
5163 Mesajlar - 16%
esmerce
4642 Mesajlar - 14%
BARAN
3931 Mesajlar - 12%
drmert
2899 Mesajlar - 9%
siyah&beyaz
2446 Mesajlar - 8%
ALPER
1150 Mesajlar - 4%
madmax5
1091 Mesajlar - 3%
Anchowy61
914 Mesajlar - 3%
Samet Özeren
688 Mesajlar - 2%

Paylaş|

Kenan Sofuoğlu Portekiz'de tarih yazdı

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek
Sayfaya git : Önceki  1, 2
YazarMesaj
siyah&beyaz
ST
ST
siyah&beyaz

Kenan Sofuoğlu Portekiz'de tarih yazdı - Sayfa 2 Vide
MesajKonu: Geri: Kenan Sofuoğlu Portekiz'de tarih yazdı Kenan Sofuoğlu Portekiz'de tarih yazdı - Sayfa 2 Icon_m12Cuma 11 Haz. - 18:53

Gazze için kazandım"

Kenan Sofuoğlu, Akşam'a ilginç ama bir o kadarda cesur açıklamalarda bulundu.

Tarih08 Haziran 2010 , 09:39

Amerika'da yapılan sezonun 7'nci yarışını birinci tamamlayarak yarıştan elde ettiği 20 bin ueroluk geliri Filistin halkına bağışlayan Dünya Supersport Motosiklet Şampiyonu Kenan Sofuoğlu, Medyanın, Amerika'da elde ettiği birincilikten çok Filistin'e yaptığı yardımı manşetlere çıkarmasına bir anlam veremediğini belirterek şunları söyledi. 'Olay Filistin-İsrail, Müslüman-Hıristiyan meselesi değil. Olay tamamen insani ve vicdani meseledir. Dünyanın neresinde olursa olsun şiddete ve zulme karşıyım. Ben yaptığım iyiliklerle değil, öncelikle elde ettiğim başarılarla anılmak istiyorum. Kazandığım yarış sonrası bakıyorum gazetelere üç satır yazı çıkıyor. Ama ayağımı kırsam, motordan düşsem satır satır yazılar çıkıyor. Buna gerçekten bir anlam veremiyorum..'

FİLİSTİN BAYRAĞIYLA TUR ATTIRMADILAR
YARIŞ başlamadan önce Gazze'ye yardım götüren gemilere saldırı yapıldığını öğrenen Sofuoğlu; 'Yarıştan önce aldığım telefon beni çok üzdü. Ben de yarıştan önce ufak bir Filistin bayrağı ile pistte tur atmak istedim. Buna takımım izin vermedi, nedenini bilmiyorum. Ben de takım menajerine 'yarışı kazanacağım ve kazandıktan sonra istediğim gibi konuşacağım' dedim. Onlar bundan da çok memnun olmadılar.. Takımla aramızda çok iyi şeyler geçmedi. Ben çok memnun kalmadım. Özellikle bu konu için bu yarışı kazanmak istiyordum. Yarış boyunca hep aklımda olan buydu. Kazanırsam elde ettiğim geliri bağışlamaktı. Burada bir amaç vardı. Bunun için kazandığıma çok sevindim.' dedi.

Hata yapan yanar
ŞAMPİYONADA lider durumda olduğunu anımsatan Sofuoğlu, bu yılki şampiyonanın hiç kolay olmadığını vurgulayarak şunları söyledi; '7 yarışın sonunda lider durumdayım. İstediğim gibi dereceler elde edemedim ama her yarışın sonunda kürsüye çıktım ve güzel puanlar topladım. 2010 yılında şampiyon kim olur bilmiyorum. Rakiplerim puan olarak bana çok yakın. Şampiyona başlamadan önce üç favori vardı. Zaten yarış üçümüzün arasında geçiyor, puanlarımız birbirine çok yakın. Ufak bir hata yaptığımda üçüncü sıraya düşebilirim. 3 pilottan hangimiz şampiyon olacak bilmiyorum ama hangimiz olacaksa gerçekten kolay olmayacak..' Sofuoğlu, Dünya şampiyonluğunu kazanması durumunda bunun hem Müslümanların hem de Türklerin zaferi olacağını da sözlerine ekledi...

Kendi ülkemde YARIŞAMADIM!
MİLLİ motosikletçi Kenan Sofuoğlu, yarışlarının Türkiye'de canlı yayınlatılamamasından yakınarak, İstanbul Park'ta yarışı olsa dahi gerekli altyapının oluşturulamaması durumunda beklenen seyirci sayısına ulaşılamayacağını savundu. 'Yıl 2010 ve ben hala İstanbul Park'ta, kendi ülkemde yarışamadım. Bir sporcu en çok ülkesinde, kendi seyircisinin önünde yarışmak ister' diyen Sofuoğlu, şunları kaydetti: 'İstanbul Park'ta yarışımın olması motosiklet sporunun tanıtılması için önemlidir. Çünkü, buradaki yarış birçok ülkede canlı olarak yayınlanmaktadır. Daha düşük bütçeyle Formula 1'in 3-4 katı fazla seyircinin geleceğine inanıyorum. Bir örnek vereyim. Amerika'daki yarışı 220 bin kişi izledi. Formula 1 Yarışı'nı 130 bin kişi izlemiş. Ne kadar önemli olduğunu buradan anlayın. İnşallah yeniden dünya şampiyonluğunu aldığım zaman Türk halkı da önemini anlayacak. Ancak Motosiklet Federasyonu'nun eksiklikleri var. Yeni seçilecek Federasyon başkanı inşallah bunları görür. Yarışmalarımı ülkemde kimse izleyemiyor. Federasyon yarışmaları canlı yayınlatabilmeli. Seyirci motor sporlarına alışmalı. Eğer şimdiden canlı yayınlara alınmazsa, federasyon Formula 1'in konumuna düşer. seyirci getiremez. Yayınlarla tanıtım yapılırsa tribünler dolar.' Türkiye'nin motosiklet yarışları için bir avantajı olduğunu anlatan Sofuoğlu, 'Çünkü yarışan Türk sporcu var. F-1'de böyle bir şey yok' dedi.

Hayaldi gerçek oldu
Türkiye'de antrenman yapabileceği bir pistin bulunmadığını belirten Sofuoğlu, yedi yıldır hayalini kurduğu pistin artık son noktaya geldiğini, Sakarya Büyükşehir Belediyesi ve Spor Toto'nun desteğiyle proje çalışmalarının sürdüğünü belirterek şöyle konuştu: 'Türkiye'ye geldiğimde antrenman yapacak hiçbir yerim yoktu. Dağda antrenman yaparken ayağımı kırmamdan dolayı Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı'na durumu anlattım, çok iyi karşıladı. Ortak bir çalışma yapıyoruz. Belirli bir kısmını ben, bir kısmını belediye ve bir kısmını da Spor Toto kurduruyor. Birçok yerden ve büyüklerimden de destek var. İnşallah emeklerimizin karşılığını ileriki yıllarda alacağız. Niyetim, yarışları bıraktıktan sonra yarış okulu açmak ve gençlere eğitim vermek. Trafikte gençler motosikletlerle ve arabalarla kaza yapıyor. Bu piste gelerek içlerindeki motor heyecanını atabilecekler. Bu bölgede böyle bir piste ihtiyaç var.' Pisti iki ay gibi kısa bir sürede tamamlamayı amaçladıklarını ifade eden Sofuoğlu, ileriki yıllarda uluslararası karting ve motosiklet şampiyonaları yapılabilecek bir projeye de imza atacaklarını belirtti.

Murat KAYA
uA_Y_C_A
Yönetim
Yönetim
uA_Y_C_A

MesajKonu: Geri: Kenan Sofuoğlu Portekiz'de tarih yazdı Kenan Sofuoğlu Portekiz'de tarih yazdı - Sayfa 2 Icon_m12Cuma 11 Haz. - 19:02

alkış alkış
http://www.focusclubtr.com
siyah&beyaz
ST
ST
siyah&beyaz

MesajKonu: Geri: Kenan Sofuoğlu Portekiz'de tarih yazdı Kenan Sofuoğlu Portekiz'de tarih yazdı - Sayfa 2 Icon_m12Cuma 11 Haz. - 19:04

Bu çocuğu seviyorum
uA_Y_C_A
Yönetim
Yönetim
uA_Y_C_A

MesajKonu: Geri: Kenan Sofuoğlu Portekiz'de tarih yazdı Kenan Sofuoğlu Portekiz'de tarih yazdı - Sayfa 2 Icon_m12Cuma 11 Haz. - 19:06

Gurur kaynağı Smile

Maşallah
http://www.focusclubtr.com
siyah&beyaz
ST
ST
siyah&beyaz

MesajKonu: Geri: Kenan Sofuoğlu Portekiz'de tarih yazdı Kenan Sofuoğlu Portekiz'de tarih yazdı - Sayfa 2 Icon_m12Cuma 11 Haz. - 19:09

Allah nazardan korusun
YSF
Moderatör
Moderatör
YSF

MesajKonu: Geri: Kenan Sofuoğlu Portekiz'de tarih yazdı Kenan Sofuoğlu Portekiz'de tarih yazdı - Sayfa 2 Icon_m12C.tesi 12 Haz. - 6:14

Maşallah helal olsun bravo. alkış
siyah&beyaz
ST
ST
siyah&beyaz

MesajKonu: Geri: Kenan Sofuoğlu Portekiz'de tarih yazdı Kenan Sofuoğlu Portekiz'de tarih yazdı - Sayfa 2 Icon_m12C.tesi 3 Tem. - 21:59

Kenan 2. sıraya geriledi!
Milli motosikletçi Kenan Sofuoğlu, Dünya Supersport Şampiyonası'nda sezonun 8. ayak yarışını 3. sırada tamamlayarak genel klasmanda da 2. sıraya geriledi.

San Marino'daki Misano Adriatico Pisti'nde koşulan yarışa Kenan Sofuoğlu, 6. sıradan başladı. Hollanda'nın Ten Kate Honda takımında yarışan Sofuoğlu, 1.39.239'luk derecesiyle yarışı 3. sırada bitirdi. Yarışmayı İrlandalı Eugene Laverty birinci, İspanyol sporcu Joan Lascorz ise ikinci sırada tamamladı.
Laverty, 161 puanla genel klasmanda ilk sıraya yükselirken, yarışmaya lider başlayan Kenan Sofuoğlu 158 puanla ikinci sıraya geriledi. İspanyol Lascorz ise 148 puanla üçüncü sırada bulunuyor.

Sezonun 9. ayak yarışı 11 Temmuz'da Çek Cumhuriyeti'ndeki Brno Pisti'nde koşulacak.
siyah&beyaz
ST
ST
siyah&beyaz

MesajKonu: Geri: Kenan Sofuoğlu Portekiz'de tarih yazdı Kenan Sofuoğlu Portekiz'de tarih yazdı - Sayfa 2 Icon_m12Cuma 30 Tem. - 18:33

Kriz yarattı, yarışa gitti

Kenan Sofuoğlu, federasyon seçimleri için yaptığı sert açıklamanın ardından Dünya Supersport Şampiyonası'nın 10. ayağında yarışmak için Ada'ya gitti.
siyah&beyaz
ST
ST
siyah&beyaz

MesajKonu: Geri: Kenan Sofuoğlu Portekiz'de tarih yazdı Kenan Sofuoğlu Portekiz'de tarih yazdı - Sayfa 2 Icon_m12Cuma 30 Tem. - 18:35

Kenan Sofuoğlu yeniden zirvede..

Milli motosikletçi Kenan Sofuoğlu, Dünya Supersport Şampiyonası'nda sezonun 9. ayak yarışını ilk sırada tamamlayarak, genel klasmanda liderliğe yükseldi.

Kenan Sofuoğlu yeniden zirvede..

Çek Cumhuriyeti'ndeki Brno Pisti'nde koşulan sezonun 9. ayak yarışına 5. sırada başlayan Kenan Sofuoğlu, bir ara 7. sıraya kadar gerilemesine karşın, mücadeleyi birinci bitirdi.

En önemli rakibi olan ve koşuya genel klasmanda ilk sırada başlayan İrlandalı Eugene Laverty, motosikletindeki sorun nedeniyle yarış dışında kalırken, İspanyol Joan Lascorz, mücadeleyi ikinci sırada tamamladı. İngiliz Chaz Davies de 9. ayak koşusunu 3. sırada bitirdi.

HannSpree Ten Kate Honda takımıyla yarışan Kenan Sofuoğlu, genel klasmanda 183 puanla ilk sıraya yükselirken, Lascorz 168 puanla ikinci sırada yer aldı. Laverty ise 161 puanda kalarak, üçüncü sıraya geriledi.

Sofuoğlu, yarış sonrası yaptığı açıklamada, ''Çok iyi bir yarış oldu. Dün motosikletimde sorunlarım vardı. Bu sabah takım olarak iyi hazırlandık. Bu zafer benim için önemli. Babam hasta ve bu zaferi ona armağan ediyorum'' dedi.

Sezonun 10. ayak yarışı 1 Ağustos'ta İngiltere'nin Silverstone Pisti'nde koşulacak.
siyah&beyaz
ST
ST
siyah&beyaz

MesajKonu: Geri: Kenan Sofuoğlu Portekiz'de tarih yazdı Kenan Sofuoğlu Portekiz'de tarih yazdı - Sayfa 2 Icon_m12Ptsi 2 Ağus. - 18:50

Sofuoğlu şampiyona lideri

2 Ağustos 2010
Sofuoğlu şampiyona lideri
Dünya Supersport Şampiyonası'nda mücadele eden milli motorsiklet yarışçımız Kenan Sofuoğlu, sezonun Silverstone'da yapılan 10. yarışında 2. olarak şampiyonada liderliğini sağlamlaştırdı.

Sofuoğlu, 2. sıradan başladığı yarışın son bölümlerinde lider Eugene Laverty ile güzel mücadeleye girişti. İkili arasındaki mücadeleden galip çıkan ise yarışın büyük bölümünde lider giden ve son turda Sofuoğlu'nu geçerek damalı bayrağı ilk sırada götüren Laverty oldu.

Yarışta podyumu tamamlayan isim yerel kahramanlardan Rea oldu. Rea ilk defa bu seride podyuma çıktı.

Silverstone yarışının ardından Kenan 203 puan ile liderliğini sağlamlaştırırken Laverty 186 puan ile 2.liğe yükseldi. Lascorz ise puansız ayrıldığı Silverstone'un ardından Kenan'nın çok gerisinde kaldı.

Kenan Sofuoğlu Portekiz'de tarih yazdı

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön
2 sayfadaki 2 sayfasıSayfaya git : Önceki  1, 2